Перейти до змісту

Котел. Муки вобору


Рекомендовані повідомлення

Все складається по трохи в цілісну картину.

Таки да.. Конденсаційний котел "крайнього покоління" швидше за все йде лісом.

Реально в мене старий котел працював на 40 градусів і насос в 1 положенні, контуру на гарячу воду не мав, її наявніст забезпечував бойлер (він і лишиться у трохи видозміненому вигляді) З чавунними батареями, радянською ще "обраткою" мене він повністю влаштовував, в хаті було тепло, в плюсову темппературу взагалі вимикав на день.

Тепер же, стару систему в ту половину, де я добудувався і буду проживати вже не вернеш і це в принципі ок, бо батареї вже зрізані, але температурний режим 18-19 градусів в хаті мене цілком задовольняв. Тобто новий котел буде працювати в режимі 40-45 градусів, ну і звичайно треба гаряча вода. Тепер треба визначитись з моделлю і ціною котла, так і погодити це ісе з тим майстром, який встановить котел і прийме систему на обслуговування.

Думаю перед котлом встановити фільтр-помякшувач, як зараз стоїть перед пральною машинкою і бойлером. Реально коли закінчився реагент, накипи додалося, замінив, накип знову пропав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 146
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

Надійність да. Один з вирішальний факторів. Готовий за газ переплачувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Lexx_Giant сказал:

Реально коли закінчився реагент, накипи додалося, замінив, накип знову пропав.

А що це за фільтр в тебе такий стоїть?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Помякшувач води. Реально, на виході з крану стоїть решітка. З фільтром до року чиста, без накипу. Як закінчується реагент, за 2-3 місяці зявляється наліт, потім накип, який треба видаляти механічно. Я замочую в гарячому оцті.)

По котлах почерпнув дуже багато нової інформації. Реально допомогли мені камради. Дякую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

19 минут назад, Lexx_Giant сказал:

Помякшувач води. Реально, на виході з крану стоїть решітка. З фільтром до року чиста, без накипу. Як закінчується реагент, за 2-3 місяці зявляється наліт, потім накип, який треба видаляти механічно. Я замочую в гарячому оцті.)

 

Тож дай назву, марку, що за реагент, де продається, скільки коштує...:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От блін.. пошуки не дали поки результату.((

Тобто я засипав той реагент у фільтр, але блін, десь заникав упаковку, там ще десь половина лишилась. 

Купував в Комфорті. Попросив щоб дали навнювавч для хімічного фільтра, який помякшує воду. Попередній напонювач був, як шматки солі 7-7 мм в діаметрі. Той що купив зараз має фракцію меншу. десь 2-3 мм. Відкрутив, старий викнув, новий засипав. Стоїть перед бойлером і пральною машинкою. Коштує наповнювач десь в районі 200 грн. 300 грам.. щось таке.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 минут назад, Lexx_Giant сказал:

От блін.. пошуки не дали поки результату.((

Тобто я засипав той реагент у фільтр, але блін, десь заникав упаковку, там ще десь половина лишилась. 

ЗА

Такий?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хтось може користується котлами Іmmergas. Цікавлять відгуки. Дякую.

НАприклад http://hotline.ua/remont-kotly-otopleniya/immergas_eolo_star_24_3_e/?gclid=EAIaIQobChMI_tuY6cji1AIVi1QYCh2odA4-EAAYAiAAEgLQFvD_BwE

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не хочеш звернутись до тих про ремонтує та займається обслуговуванням котлів? Вони більше в рази можуть розповісти. 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Lexx_Giant сказано:

Та я скрізь звертаюсь. Зі світу по нитці.)

Я потроху теж придивляюсь до нового котла, бо нашому вже скоро буде 10 років. Майстер сказав, що ще попрацює, але все одно вік вже такий, що ремонтувати скоро буде дорожче ніж купити новий. Він також каже, що італійці дешевші (запчастини також) а працюють не гірше ніж бош і вайлент. Це одна точка зору - можливо їх фірма продає італійські котли, через що і реклама, а можливо дійсно не гірші ніж німецькі. В інших теж потрібно питати.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То в тебе ж Вайлант ніби. Да? На що думаєш міняти?

Я то зараз буду брати щось дешевше, щоб запустити систему і доробити основне по ремонту, щоб вселитися. З часом поміняю. МОЖЕ !)

 

З.І. Мені один майстер казав, що італійця не брати.. от і слухай їх бля.!! Задурили голову просто п...єц!!))

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, Lexx_Giant сказано:

То в тебе ж Вайлант ніби. Да? На що думаєш міняти?

Я то зараз буду брати щось дешевше, щоб запустити систему і доробити основне по ремонту, щоб вселитися. З часом поміняю. МОЖЕ !)

 

З.І. Мені один майстер казав, що італійця не брати.. от і слухай їх бля.!! Задурили голову просто п...єц!!))

Не вирішив ще. Хочу пошукати ще майстрів попитати деталі по кожному виробнику. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дивіться трохи по котлам! Є котли преміу класу (це вісман, вайлант, будерус) звичайні котли (тепловест, сеньор дуал баксі тепловест арістон протерм імергаз) різниця в комплектуючих всередині, в преміум класу йдуть крутіші запчастини відповідно нормальний сервіс.

Я працюю менеджером по опаленню і вже за 8 років роботи в цій сфері наївся з цими котлами.

Наприклад коротко по маркам:

Імергаз - нічого не маю проти такого котла, але сервісу в нас взагалі нема, свіого часу Луцьксантехмонтаж ставив їх на свої будинки, відповідно зараз вони від них відказалися бо сервіс був тільки в Рівному, і приїзджали сервісувати коли назбирається хоч 5 людей яким потрібно ремонтувати котел (абсурд)

Тепловест - український виробниу (ужгород) не раджу такого котла, запчастини італійські, а от зборка наша, тобто це як лотерея або працює правдою- неправдою 10 років, або відразу конкретні проблеми ( наш волиньгаз їх радить, їм добре, бо як казав мій знайомий сервісант - поганий котел той який не ламається))) - не має роботи)

баксі і арістон, сенйор дюаль - це середнячки які впринципі будуть працювати, але від оф. представників по цим котлам знаю що це настоящі Китайці (тобто заводи в Китаї)

взагалі не рекомендую Фероллі - це взагалі за мотлох не рахую, одні проблеми від них. Сервіс також не офіційний - тобто каже що є сервіс, звониш, а він думає чи їхати тобі допомагати чи ні.

Вісман - був на їх заводах де роблять ці котли (мені подобається їх політика - там серійний номер на котлі "мільйон цифер" це для того що опреділити що якщо котел ламається, то який працівник його недобросовісно складав, от цим котли Вайлант і славляться. Радив би Вайлант але вони не дешеві.

Вісман також німець, але як на мене, ціна вайланта і вісмана приблизно та сама, так от щоб Вам хто не казав якщо не конденсаційний котел вісман - то це виробництво Турция.

Справа в тому що весь Євросоюз вже перейшов на конденсаційні котли, і звичайні встановлювати вже не можна. Тому я розумію що ми не Євросоюз, але все до того йде. А Вам вирішувати.....

Є ще котли Протерм - це фактично одна компанія що й Вайлант і сеньйор дюаль, сервіси в них одні й ті ж, але котли Протерм виробництво словаччина, от цей котел я б радив би, є три моделі : Lynx, Pantera Gepard. Lynx-це виробництво турция, дві остальні словаччина. 

Якщо вам будуть казати щоб брати котли 12, 16, 18 кіловат, то тут є також зворотня сторона медалі - в осовному продаються котли на 24 кіловата - це для того щоб теплообмінник справився з нагрівом гарячої води 13-14 л/мин, якщо котел буде 16 чи 18 квт, то виробництво гарячої води буде 7-9 л/м, аце при одному відкритому крані, гарячої води буде не вистачати, тому питайте чи теплообмінник на воду не меньше 24квт.

Якщо Вас будуть цікавити ціни на котли Вісман, Вайлант, ПРотерм, Арістон, Баксі, Сенйор Дюаль любої моделі, не важливо конденсаційний чи не конденсаційний телефонуйте я Вам як для бордівчанина спробую зробити адекватну ціну.

Доречі в Протерма появився котел протерм Lynx condens це конденсаційний котле але ціна трохи нижча 25175 грн

 

Дмитро 0952875410

Дзвоніть, якщо не підійде ціна чи марка котла, то хоч проконсультую.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 6
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рекомендую Діму ( @dimon18 ), не раз консультувався, брав комплектуючі, і його люди робили в мене розводку води і частково опалення.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще з дозволу ТС-а спитаю тут. Якщо є котел і газова колонка з і своїми окремими димоходами, чи варто замінити їх на один двоконтурний котел? Чи краще ставити окремо котел і окремо колонку?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, vaz75 сказано:

Якщо є котел і газова колонка з і своїми окремими димоходами, чи варто замінити їх на один двоконтурний котел? Чи краще ставити окремо котел і окремо колонку?

можу висловити своє імхо, як неспеціаліст в опалювальній техніці.

треба зважити для себе плюси й мінуси обох варіантів.

плюси 2в1 - це в першу чергу економія місця, ну і 1 прилад, а не 2, які потрібно обслуговувати.

мінуси 2в1 - при виході з ладу одного з компонентів, на час ремонту швидше за все не будуть працювати обидва, тобто надійність системи знижується; потужність колонки зазвичай набагато вища, ніж котла, і якщо ставити 2в1 - то двоконтурний котел повинен мати потужність 24кВт (і вище) для комфортного користування душем в опалювальний період.

є й інші плюси та мінуси - і всі вони індивідуальні :) якщо десь виграєш - то десь програєш (в грошах, в компактності, в надійності, в довговічності, і тд)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, rrid сказано:

двоконтурний котел повинен мати потужність 24кВт (і вище) для комфортного користування душем в опалювальний період.

Там по ідеї клапан стоїть, що перекриває опалення, і вся потужність пальника йде на гарячу воду. А от коли відкривається два крани з гарячою водою то слабші котли не справляються і вода тече літня, критично коли душ приймаєш і хтось вирішив посуд помити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

добавлю, ідеальний варіант купувати котел одноконтурний і приєднувати бойлер косвенного нагріву, переваг багато - бойлер це перш за все комфорт (великий запас води, не залежить від кількості точок водорозбору, економія по газу) але потрібно ізначально потратити більше коштів - це мінус. Влітку такі можуть працювати від електричної вставки.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, dimon18 сказал:

добавлю, ідеальний варіант купувати котел одноконтурний і приєднувати бойлер косвенного нагріву, переваг багато - бойлер це перш за все комфорт (великий запас води, не залежить від кількості точок водорозбору, економія по газу) але потрібно ізначально потратити більше коштів - це мінус. Влітку такі можуть працювати від електричної вставки.

Ну канєшно А ще треба місце мати під 200-400л бак води і бюджет+30-50% 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

все відносно, якщо порахувати що 50% використаного газу забирає нагрів води в двоконтурному котлі, то я думаю варто знайти місце під бойлер, і за 2 сезони просто окупити його економією по газу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ідеально до бойлера було б ще зробити (чи купити, на Волині роблять) сонячні колектори і пів року не платити ні за газ ні за струм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Взяв Вosch Gaz 6000 W. 16 кГрн з трубою.

Майстер, що встановлював опалення встановить і візьме всю систему на обслуговування. 

 

З.І. Дякую всім хто висловлював свою думку в цій темі. Вдалося зекономити.)

 

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 годин тому, dimon18 сказано:

все відносно, якщо порахувати що 50% використаного газу забирає нагрів води в двоконтурному котлі, то я думаю варто знайти місце під бойлер, і за 2 сезони просто окупити його економією по газу.

А можна детальнішу інформацію? 

Цікавить пиклад з цифрами орієнтованими. 

50% вода а решту опалення? Як орієнтовно вирахували термін окупності? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти



×
×
  • Створити...