Перейти до змісту

Ринок землі


romaxa11

Ви підтримуєте продаж землі?  

43 користувача проголосувало

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

1) Наскільки я знаю - в США вільний ринок землі, но чомусь ніхто не викупив всю землю. 

 

2) На рахунок того що селяни продадуть землю дешево - я просто в це не вірю, ви для прикладу просто гляньте як бабуся з села продає часник...поштучно і взалежності від розміру - так що селяни люди не дурні.

 

3) На мою думку сільське господарство має бути в трудолюбивих руках як писали вище - но воно має бути ефективним. По селах люди мають багато землі ( кажу не тільки за паї), та використовують не ефективно. А ті копійки що їм платять за оренду того не варті, зато підтримуємо таким чином агрокомплекси наших олігархів. Тому олігархи й їх підручні партії проти вільно ринку землі та активно пропагують свою позицію.

 

4) Коли буде вільний ринок землі, іноземні громадяни ( інвестори які мають гроші) зможуть купувати землю, створюватимуть робочі місця, та ефективно використовуватимуть землю. Бо якщо ви звертали увагу - багато землі стоїть облугом.

 

5) Продаж землі німцю чи поляку - не відділяє цю землю від території України, але дозволяє іноземному громадянину інвестувати гроші в Українську економіку, створювати робочі місця, та водночас бути захищеними від рейдерства нашої держави, бо таке в нас присутнє, особливо коли бізнес стає ефективним.

 

6) Наскільки я вже зрозумів, проти продажу с/г землі виступають ті люди в яких тої землі немає, а живуть в квартирах, ну а картоплю чи інші овочі бачать тільки купуючи на ринку. Ну в такому випадку, якщо забороняти продаж землі та створення ринку землі, то пропоную заборонити продаж квартир. Багато квартир були отримані безкоштовно від держави, ну а вже потім приватизовані. Зараз в квартирах живе багато людей похилого віку, а якщо заборонити продаж квартир, ми захистимо їх від аферистів, бо ж можуть продати квартиру дуже дешево. Ну це так, для роздумів, аналогія до продажу землі.

 

7) Так, я за вільний ринок та продаж землі. В дискусії вступати не буду, просто висказав свою позицію.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 63
  • Створено
  • Остання відповідь
1 хвилина тому, romaxa11 сказано:

Сергій вивчи досвід Японії під керівництво українця Ладежинського - це наш шлях, якщо ми хочемо мати майбутнє. Продаж землі це питання яке дуже серйозно моніториться державою, кожен гектар. Ніхто просто так землю не продає, і вільний ринок землі це фікція. купи землю в Австрії?

Почитаю. Хоча вже 21 століття - це далеко не те, що середина 20-го, техніка розвивається дуже потужно - людських рук потрібно все менше і менше.

Я свого часу трохи займався с/г, батько все життя пропрацював, тому скажу так - фермер на зернових не витримає конкуренції із корпораціями, у них значно менша собівартість продукції. Потрібні особливі умови, щоб фермер міг вижити. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, sergkots сказано:

фермер на зернових не витримає конкуренції із корпораціями, у них значно менша собівартість продукції. Потрібні особливі умови, щоб фермер міг вижити. 

правильно, там і кошти і можливості неспівставні, але це монополії і як кожна монополія, вбивши маленьких фермерів, вони почнуть дикутвати умови вже цілій державі, а це втрата суверенітету.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, Lovetstiney сказал:

1) Наскільки я знаю - в США вільний ринок землі, но чомусь ніхто не викупив всю землю.

давайте будем рівнятись на США тоді, коли хоча б половина законів буде таких як в США й вони будуть виконуватись як в США ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Залишати в такому ж стані як є зараз це теж злочин. Людей дурять на повну. Простий приклад: один "фермер" при оформлені договорів заявив, що коли договір менше ніж на 12 років то за оформлення він буде брати 200 грн, якщо більше то договір безкоштовно, звісно що платити не захотів ніхто, але й договора ще не отримали на руки крім того. 

А скільки фактів скупки - деколи спецом людину споюють по трохи, щоб потім оформити договір позики чи оренду на 49 років із першочерговим правом викупу по визначеній ціні. Гадаєте багато землі є? Фіг там - у мене кум шукав щоб займатись, то чернозем весь вже розібраний і потроху на довгострокову оренду переводять або викупляють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 часов назад, sergkots сказал:

Людей дурять на повну.

то це при оренді дурять, а що при продажу буде ? При оренді більше шансів розірвати договір ніж після продажу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

то це при оренді дурять, а що при продажу буде ? При оренді більше шансів розірвати договір ніж після продажу

І це теж правда. Але власність все ж таки передбачає право продати. Залишати в сучасному стані не можна роздерибанять задарма, люди точно нічого не будуть мати з неї. Біда у владі, що не хоче віддавати свою халяву. Біда в людях, що за своє не борються. Потрібно робити зрушення, під лежачий камінь вода не тече, залишиться старе то буде й стара біда, кращого точно не буде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

13 минуты назад, sergkots сказал:

Залишати в сучасному стані не можна роздерибанять задарма

наприклад ? Що ще роздерибанять з того , що ще не роздерибанили ? Можна конкретніше, без *сферичного коня в вакуумі* ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

наприклад ? Що ще роздерибанять з того , що ще не роздерибанили ? Можна конкретніше, без *сферичного коня в вакуумі* ?

Ще ж залишилось трохи чорнозему, землю викуповували в основному в депресивних селах, в старих людей, алкоголіків. Звісно, що це прихована купівля і свідоцтвом на право власності ще не оформлена, але потрібні документи вже чекають свого часу. І купляють її ж за безцінь, якби були відкриті, прозорі аукціони люди отримали б геть інші гроші.

 

19 хвилин тому, Dim@ сказано:

Так і при продажі роздерибанять задарма Тільки при оренді земля все-одно повернеться до власника. А при продажі піде з кінцями і не буде ні землі, ні грошей.

Землю вже давно продають - право власності просто не до кінця оформлене, після зняття мораторію відкриється багато цікавого. Багато оренди лише по статистиці - по факту цю землю вже викупили.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

21 минуту назад, sergkots сказал:

Землю вже давно продають - право власності просто не до кінця оформлене, після зняття мораторію відкриється багато цікавого. Багато оренди лише по статистиці - по факту цю землю вже викупили.

ну і ? приймуть закон і *сказка станєт билью* . То в чому прикол ? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

9 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

ну і ? приймуть закон і *сказка станєт билью* . То в чому прикол ? 

Найперше то це можна буде зупинити монополізацію - власність хоч на стане видно. Бо зараз навіть не знаємо скільки тої землі залишилось в людей. Вільного чорнозема точно немає - по документах оренда, скільки вже викуплено не знає ніхто.

Якщо не продаж то хоча б відкритий реєстр оренди має бути. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

27 минут назад, sergkots сказал:

Найперше то це можна буде зупинити монополізацію - власність хоч на стане видно

це гасло якесь, а не конкретика. На основі яких роздумів можна дійти думки, що вільний продаж чогось серед 1000 бідних й 10 багатих, може зупинити монополізацію, ніпанятна

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

це гасло якесь, а не конкретика. На основі яких роздумів можна дійти думки, що вільний продаж чогось серед 1000 бідних й 10 багатих, може зупинити монополізацію, ніпанятна

Наразі це робиться тихо - та й жодним законом не заборонено. Коли стане питання легалізації та зняття мораторію у латифундистів буде законне право на цю землю. Чим довше питання землі буде в підвішеному стані тим більше вони по тихому зможуть надурити людей. 

Вже потрібно або знімати мораторій або проводити земельні відносини окремим законом - земля не продається, не змінює власника і крапка. Лише у спадок.

Бо те, що маємо тепер це цирк на дроті. І вгадайте кому ж такий стан речей вигідний?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, sergkots сказал:

Наразі це робиться тихо - та й жодним законом не заборонено. Коли стане питання легалізації та зняття мораторію у латифундистів буде законне право на цю землю. Чим довше питання землі буде в підвішеному стані тим більше вони по тихому зможуть надурити людей. 

Вже потрібно або знімати мораторій або проводити земельні відносини окремим законом - земля не продається, не змінює власника і крапка. Лише у спадок.

Бо те, що маємо тепер це цирк на дроті. І вгадайте кому ж такий стан речей вигідний?

як же ти не зрозумієш простої очевидної речі : те що робится тихо й нишком, при прийняті такого закону, буде й надалі робитись, тільки швидко й назавжди. Мільйони гектарів чорноземів *уйдуть* назавжди в перші місяці після закону, імхую від 500 до 1000 баксів за гектар, що є копійками при реальній собівартості, в умові невідтворення ресурсу. 2000-5000 баксів за пай, це *сумашечі* гроші для 99.9% жителів сіл України й більшість будуть продавати, бо ізза початкового ажіотажу (пропозиція буде значно вища за спрос) ціна буде суттєво занижуватись чутками й іншою брехнею. То все імхо, а як воно буде, покаже час

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Oli сказал:

@MANJAK11

 

зараз пропонують 35000грн  за 1.15га

пайової землі ? не призначеної для будівництва ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні говорив з фермером, який якраз займається малим сімейним агробізнесом. Проблема страшна, бо в людей просто забирають їх землю і використовують на повну. Каже що по статистиці за рік зникає 2000 фермерів - особливо на Сході віджимають, придушують, деколи вбивають. Говорив як мінімум про двох вбитих. Зараз для агрозлодіїв найкращий час, бо можна працювати на землі і не платити ні людині ні податків. Короче я трохи в ауті, але така наша держава. Я думаю пристарілих пайовиків взагалі ніхто в рахунок не бере. Ситуація патова, судова система паралізована, правоохоронна також.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

24 хвилин тому, MANJAK11 сказано:

Мільйони гектарів чорноземів *уйдуть* назавжди

Вже йде. Землю вже скуповують. Свідоцтва на право власності не мають, мають купу законних підстав на її оформлення/приватизацію після зняття мораторію. Чим довше буде мораторій тим більше землі за безцінь куплять.

З цим мораторієм потрібно щось робити - коли більшість проти продажу, то давайте це пропишемо в законі. Коли це повноцінна власність то давайте цивілізований ринок землі робити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, romaxa11 сказано:

Сьогодні говорив з фермером, який якраз займається малим сімейним агробізнесом. Проблема страшна, бо в людей просто забирають їх землю і використовують на повну. Каже що по статистиці за рік зникає 2000 фермерів - особливо на Сході віджимають, придушують, деколи вбивають. Говорив як мінімум про двох вбитих. Зараз для агрозлодіїв найкращий час, бо можна працювати на землі і не платити ні людині ні податків. Короче я трохи в ауті, але така наша держава. Я думаю пристарілих пайовиків взагалі ніхто в рахунок не бере. Ситуація патова, судова система паралізована, правоохоронна також.

Я про це й кажу. По документах паї в оренді. По факту ніхто не знає скільки вільної землі ще залишилось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

землю розкуплять за смішні гроші й будуть садити всякі культури які в ЄС заборонені, вижмуть все що можна, по типу як в Боратині якесь чмо замутило собі землі без паперів насадило якоїсь фігні і кропить так що в людей очі вилазять.

 

Питання до депутатів, якщо розпродамо землю, що тоді залишиться продавати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, треба виходити з принципу рівноправності всіх людей. Поставте себе на місце людини, котра має землю. Чи хотіли б ви, щоб хтось вирішував, що і як робити з вашою землею? :unsure:

Побоювання того, що іноземці скуплять всю землю, вважаю надуманим ;) . Наразі права приватної власності в Україні не забезпечені, і кінцевими власниками землі можна вважати місцеву бюрократію. А в таких умовах раціонально мисляча людина навряд купить землю в проблемному регіоні. Крім того, іноземці - тоже люди, тільки паспорт у них іншого кольору ;) , і після купівлі української землі вони цілком можуть стати повноправними українцями як по закону, так і по духу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

23 хвилин тому, Dim@ сказано:

Зрозумійте одну просту річ. На селі дуже рідко є робота крім роботи на землі. Якщо в нинішній ситуацій селянам перед очима помахати доларами, то вони її з радістю продадуть. А назад їм ніхто її не продасть. І село за відсутності доходів просто вимре.

 

В мене після Ваших постів виникло питання - в Вас є земля сільськогосподарського призначення ( маю наувазі пайова земля, а не та що в селі біля будинку ) ? 

 

Бо вже для себе підмітив, що проти продажу виступають в більшості люди які тої землі не мають...ну але вони проти )))  В такому випадку я вже вище пропонував ввести мораторій на продаж квартир. І селяни будуть проти щоб міські жителі продавали квартири, бо міським жителям помахають доларами і вони продадуть свою квартиру. Це так, для аналогії та роздумів.

 

Я постійно спілкуюсь з людьми з села, мій дядько фермер, і повірте - вони всі за вільний ринок землі.  Працювати на землі навіть невеликому фермеру зараз дуже не вигідно, бо в нас немає ефективної техніки для її обробітку. Про звичайного селянина я взагалі мовчу, бо немаючи чим обробляти землю її просто він здає за копійки в оренду. А все тому, що йому держава забороняє користуватись його ж власнісю так як він рахує за потрібне.

 

Якщо буде таки вільний ринок землі, її куплятимуть тільки ті люди які матимуть бажання працювати на землі, ефективну техніку для її обробітку ( спеціальні комбайни, трактори, а не як зараз неефективна робоча сила коли обрізають буряки чи копають моркву вручну).

 

Тепер до питання що Ви озвучили що без землі село вимре бо не буде роботи. Більшість людей з сіл зараз працюють або в Польщі, ну або на виробництвах до яких підприємства вже організовують безкоштовний доїзд. Зараз дуже мало людей живуть саме на дохід з пайової землі. А якщо люди для себе щось і садять ( маю наувазі картоплю і т.д ), то це на тій землі що біля будинку і її не мало - приблизно 30-50 сотих, що на мою думку для таких цілей достатньо.

 

Коли земля отримає приватних - ефективних власників є ряд переваг :

 

1) Земля буде оброблятись ефективною технікою - тому приноситиме якісну продукцію та дохід ( відповідно податки в бюджет).

 

2) Для роботи на землі потрібні будуть люди, тобто будуть зявлятись робочі місця.

 

3) Власник землі буде більш бережно відноситись до землі, бо знатиме що це його, а не просто оренда при якій можна за рік витягнути всі соки з землі і розірвати договір оренди. 

 

Мораторій триває вже не один рік, а це на мою думку обмеження прав людини розпоряджатись своєю власністю. Тому на мою думку варто зняти мораторій та створити вільний ринок землі, де кожен може купити або продати землю як будь який інший товар, наприклад ту ж квартиру.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...