Перейти до змісту

Поясніть про податок


Brodyaga

Рекомендовані повідомлення

Саме така проблема. Було замовлення на роботу, я її виконав,  вартість робіт 1 тис. гривень (образно). Я не є підприємець, не фірма - фізична особа. Замовник хоче зі мною розрахуватись по перерахунку, і хоче від мене рахунок підприємця. В мене його не має, є тільки ПБ рахунок. Але його це не влаштовує тому що, він (замовник коли мені перекаже гроші на ПБ картку, має заплатити 40 % податку, або я маю сплати йому цей податок, тобто 1000грн-400грн=600грн, остаточна сума яку я можу отримати). В мене є питання:

1) чи дійсно таке оподаткування дійсне, (бо це все зі слів замовника - можливо розвод);

2) якщо це правда, як можна мінімізувати втрати оподаткування;  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

по закону ви мали б сплатити 18% від доходу, але юр особа по закону не може вам заплатити в принципі, якщо ви не їх працівник.

 

якщо з працедавцем, не можна домовитись (40% він назвав звичайно врахувавши свою вигоду за вирішення проблеми),

у вашому випадку, потрібно, або шукати ПП знайомого, або ж просто за долю (гадаю до 15-20%) хтось з ПП може вам "допомогти", але там також є нюанси по видах діїльності і ставках податку, можливо 15-20% то і замало.

зазвичай, такі питання потрібно обговорювати до роботи.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут, на мою думку, 2 варіанта.

1) все таки оформити підприємця, із усіма витікаючими.

2) Як казали вище, знайти такого підприємця і домовитися.

3) Замовник явно мутний. І таки спроба розвести є. Хай платить наліком. Йому це дешевше обійдеться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@Zheny@ Замовник мутний, ха. ТС мутний: як можна було зробити послугу, не обговоривши деталі оплати? не розумію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, vaz75 сказано:

ТС мутний: як можна було зробити послугу, не обговоривши деталі оплати? не розумію.

він лише вчиться. Це його перші граблі, перша шишка.  До того сам на себе не працював.

І походу замовник цю тему просік, і зараз намагається наіпати.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

40% - це 18% податку на доходи фізичних осіб та 22% єдиного соціального внеску до ПФ.

з точки зору діючого законодавства по % все вірно.

але, із виплаченого доходу фірма має утримати лише 18%, а 22% заплатити зі своїх коштів

але свої платити не хоцца, тому і кажуть, що заберуть 40%

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Revolver сказал:

юр особа по закону не може вам заплатити в принципі, якщо ви не їх працівник.

можна укласти цивільно-правовий договір на одноразову послугу

 

а якщо такий хитрожопий замовник, то хай купить у іншого підприємця по перерахунку, і віддасть вам якусь потрібну річ на 1000 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

із винагороди фізичної особи утримується 18% ПДФО та 1,5% військового збору , відповідно із 1000грн - 195 грн=805 на руки, крім того на цю суму і нараховується ЄСВ 22% (220грн) за рахунок витрат замовника . При цьому замовник матиме суму  1220грн витрат. При цьому він оптимізовує свій прибуток 1220*18%=219,60грн., і ще хоче щоби людина заплатила за себе єсв що є незаконно. Перш ніж братися за роботу слід домовитися про тип оплати, укласти договір ЦПХ якщо це разові замовлення, якщо постійні ДФС звинуватить в ухиленні та непрацевлаштуванні працівника. КЕШ звісно добре але не у вашому випадку тут вас хочуть скорше поім**ти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, vaz75 сказал:

@Zheny@ Замовник мутний, ха. ТС мутний: як можна було зробити послугу, не обговоривши деталі оплати? не розумію.

 

Якщо уважно читати, я просив людей в поясненні податкових нюансів, так як не є фахівцем. І ні в якому разі я не просив дати оцінку мені чи моєму замовнику - мутний він чи я. Скажіть, а ви прозорий? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 часа назад, rl72 сказал:

40% - це 18% податку на доходи фізичних осіб та 22% єдиного соціального внеску до ПФ.

з точки зору діючого законодавства по % все вірно.

але, із виплаченого доходу фірма має утримати лише 18%, а 22% заплатити зі своїх коштів

але свої платити не хоцца, тому і кажуть, що заберуть 40%

дякую за пояснення

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, Vikvik Mawr сказал:

із винагороди фізичної особи утримується 18% ПДФО та 1,5% військового збору , відповідно із 1000грн - 195 грн=805 на руки, крім того на цю суму і нараховується ЄСВ 22% (220грн) за рахунок витрат замовника . При цьому замовник матиме суму  1220грн витрат. При цьому він оптимізовує свій прибуток 1220*18%=219,60грн., і ще хоче щоби людина заплатила за себе єсв що є незаконно. Перш ніж братися за роботу слід домовитися про тип оплати, укласти договір ЦПХ якщо це разові замовлення, якщо постійні ДФС звинуватить в ухиленні та непрацевлаштуванні працівника. КЕШ звісно добре але не у вашому випадку тут вас хочуть скорше поім**ти.

Дякую зрозумів, в подальшому буду передбачати нюанси податкової системи

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, Brodyaga сказал:

 Скажіть, а ви прозорий? 

Абсолютно: СПД 2-ї групи, сплачую ЄП і ЄСВ вчасно, оборот в 1млн. грн не перевищую. Комунальні платежі сплачую вчасно. Судимостей не маю.

Що ще хочеш про мене знати?

А моя ремарка щодо твого поста слушна, на мій погляд: в будь-якій справі повинні бути розглянуті всі нюанси, особливо про оплату (вид, строки, кількість).

Якби ти спитав: "маю зробити послуги замовнику на 1000 грн., але він зможе лише оплатити по перерахунку...", а далі по тексту., то я б не був би такимскатегоричним.

Бажаю тобі більше не потрапляти у халепи!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 часов назад, Zheny@ сказал:

він лише вчиться. Це його перші граблі, перша шишка.  До того сам на себе не працював.

І походу замовник цю тему просік, і зараз намагається наіпати.

 

Ти правий. Але у вік інтернет технологій і соціальних мереж наступати на граблі у елементарних питаннях викликає як мінімум подив (і сум).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, vaz75 сказал:

Абсолютно: СПД 2-ї групи, сплачую ЄП і ЄСВ вчасно, оборот в 1млн. грн не перевищую. Комунальні платежі сплачую вчасно. Судимостей не маю.

Що ще хочеш про мене знати?

А моя ремарка щодо твого поста слушна, на мій погляд: в будь-якій справі повинні бути розглянуті всі нюанси, особливо про оплату (вид, строки, кількість).

Якби ти спитав: "маю зробити послуги замовнику на 1000 грн., але він зможе лише оплатити по перерахунку...", а далі по тексту., то я б не був би такимскатегоричним.

В наступному випадку врахую вашу думку. Думаю непорозуміння вичерпане.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 минуту назад, Brodyaga сказал:

В наступному випадку врахую вашу думку. Думаю непорозуміння вичерпане.

Та не було ніякого непорозуміння.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...