Перейти до змісту

Безграмотне телебачення


Bit

Рекомендовані повідомлення

Я досить часто помічаю, що певні журналісти настільки безтолкові, що плутають протилежні поняття, коверкають слова і мову в цілому. Пропоную в цьому топіку постити телевізійні ляпи, помилки і тд.

 

Почну з одної обмовки, яка вже ввійшла системно в українське тв і яка мене просто неймовірно бісить.

 

"Злочини проти людяності". 

Кожен раз як чую це, виникає бажання попросити в журналіста диплом і тим же дипломом натовкти йому по голові. 

Як говорити правильно-"Злочини проти людства". 

 

Вікіпедія нам допоможе уникнути суперечок з безграмотними недожурналістами з приводу "людства" і "людяності".

 

Лю́дство — всі люди в цілому, людська спільнота, сукупність людей (осіб виду людина розумна).

Людяність-любов, увага до людини, повага до людської особистості; добре ставлення до всього живого. Тобто це абстрактне поняття. 

 

Отож, злочинів проти людяності бути не може, бо людяності по суті не існує. Це абстрактне поняття, тісно пов'язане з гуманізмом і мораллю.

Зате злочини проти людства, представниками якого я і ви являємось, цілком існують. 

 

Наприклад. Геноцид певного народу-це злочин проти народу, який є частиною ЛЮДСТВА. А те, що в цьому вчинку відсутня людяність-це само собою очевидно. 

 

Якщо для вас вікіпедія не аргумент, звернемось до міжнародних назв. 

Crimes against humanity-Злочини проти людства

 

human-людина, humanity-людство. 

 

Для чого телеканали похабно коверкають мову, створюючи свої правила і власні визначення-я не знаю, але помічаю це постійно. 

 

П.С. окремо зазначу, що найбільше мене вибішує телеканал СТБ своєю діаспорянською мовою. Типу ЕЕЕЕЕЕЕЕЕ всюди. Европа, Евро і так далі. За таке цілком правильним було б оштрафувати телеканал або й взагалі забрати ліцензію. Українська мова живе і розвивається в Україні, а не десь під Торонто, примішуючись з англійською і французькою. 

Я не знаю хто з вас як сприймає Майкла Щура. Для мене він скоріше шоу-мен зі смішним акцентом, але от приблизно так більшість часу розмовляють новинарі з СТБ. Я нічого не маю проти канадських українців-Боже збав, але навіщо навішувати свій лемківсько-французький суржик нам? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По-моєму "злочини проти людства" і "злочини проти людяності" це різні поняття, і друге таки існує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А мені дуже подобається наш президент за те, що він Дякує Вас, а не дякую вам. А ще прем'єр, який всіх Любе і багато для нас Робе. А ви про журналістів, які проффесійно виконують свою роботу. Постити ляпи - добре, а ляпів вистачить! Підтримую.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 одної = однієї

 

являємось = є

 

і так далі)

 

P.S. А, і Вікіпедія - вільна енциклопедія, і тому не аргумент. Будь-хто може змінювати інфу, наприклад почитайте у розділі Виникнення і розвиток

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


human-людина, humanity-людство

humanity має і інші значення

 

Зі словникаOxford Advanced Learners Dictionary 8th Ed.

humanity 

hu·man·ity [humanity humanities] BrE [hjuːˈmænəti]  NAmE [hjuːˈmænəti]  noun
1. uncountable people in general
 
2. uncountable the state of being a person rather than a god, an animal or a machine
 
 
3. uncountable the quality of being kind to people and animals by making sure that they do not suffer more than is necessary; the quality of being ↑humane

третє значення цілком відповідає українському "людяність"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти


Для чого телеканали похабно коверкають мову, створюючи свої правила і власні визначення-я не знаю, але помічаю це постійно.

СТБ ,для прикладу. Хоче якомога менше вживати запозичених слів та слів іншомовного походження.

Я, особисто за, хоча зачасту вони щось перегинають.

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

Для чого телеканали похабно коверкають мову, створюючи свої правила і власні визначення-я не знаю, але помічаю це постійно.

СТБ ,для прикладу. Хоче якомога менше вживати запозичених слів та слів іншомовного походження.

Я, особисто за, хоча зачасту вони щось перегинають.

 

Я б стб заборонив як канал.

Їхній пакет бредо-тв це винос мозгів.

Саме головне , що спочатку цей весь шлак дивиться жінка і вбирає як губка....

А ще один канал ну дуже не подобається 112 ( суть канала ми все умрем, все постійно дуже погано =)

Самий рульний МЕГА =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

самі канали нормальні МЕГА, НАУКА 2.0 :)

 

Ну незнаю... Не пре мене,  якось НАУКА 2.0... Мені Discovery Science і National Geographic набагато поярче будуть, це якщо з пізнавальних каналів... ІМХО...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...