Перейти до змісту

Загадка електромонтера


SAS

Рекомендовані повідомлення

на самому вимикачі проводи поміняйте, там можливий варіант, коли спільний для двох груп провід( по факту мала би бути фаза) підключений не правильно, тоді і лампи на світильнику вийшли по послідовній схемі, звідти можуть бути і ваші півнакали і т.д. варіантів перекидки три-на спільний контакт на вимикачеві почергово сажайте проводи, якщо конструкція вимикача з специфічна-варіантів буде ще декілька.Автомат виключили, поміняли проводи і так поки не зловите вірний варіант, а якщо при перебиранні всіх варіантів не вийде, трема лізти до світильника, а потім, можливо і прийдеться до розгалуджувальної коробки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 51
  • Створено
  • Остання відповідь
Коробки немає - певно замуровали або просто скрутка в стіні. В бік тих лампочок з найближчої коробки іде банально дві жили. До вимикача підведено три проводи.

??? Якщо коробки немає (чи вона замурована і ти її не відкривав), то звідки ти знаєш, скільки дротів йде з неї?

Якщо ти десь на шляху "ймовірна коробка - лампи" розковиряв штукатурку і знайшов дві жили, то це ще не значить, що до самих ламп більше не підведено жил. Наприклад, могло просто не бути трижильного провода і кинули двома двожильними, а другого ти просто не наковиряв. А могло бути навіть таке, що "нуля" до ламп підвели з іншого місця...

Тому що та ситуація, яку ти описуєш (з кнопками і накалами) неможлива з лише двома жилами до ламп. (Неймовірні варіанти з прихованими діодами до уваги брати не будемо :))

Електрик з тої ж контори години дві ковиряв коробку

Всім учасникам дякую - в місці проекції вірогідної коробки варто розколупати стіну

то коробку не знайшли? А що тоді ковиряв електрик??? :0026:чи я щось не зрозумів? :_31:

Питання, чи може хтось сказати як зараз зроблено, щоб получилася така "...."?

Щоб це сказати - замало ввідної інформації :)

Насамперед, вмикач звичайний? Чи з контролькою? Лампи накала? Чи "економки"? Коли вимкнутий вмикач, що є на лампах? А що є на дротах у вмикачі? А якщо викрутити лампи - між собою якісь дроти звоняться? А на яких дротах є фаза? (на яких лампах) і т.д.

Короче, сенсу фантазувати нема, потрібно брати в руки "контрольку", тестер і щупати. А тоді вже й схема сама вималюється. Бо так я, наприклад, вже шість схем ймовірного "дибільного" включення накидав, але ні одна толком не відповідає твоїм симптомам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Приїхав на місце. Вибачаюсь, уточнюю ситуацію:

Кл1 нажата - горить впівнакала Л1 і тліє спіраль Л2. Л3 не горить.

Кл2 нажата - горять впівнакала Л2 і Л3. Л1 не горить.

Кл1 та Кл2 нажаті - горить впівнакала Л2 і тліють спіралі Л1 та Л3.

Л1 - 100Вт. Л2, Л3- 60 Вт

Додаю малюнок, де є які дроти. (до малюнка - коробка в одному приміщенні, Л1 - в іншому, Л2, Л3 - на вулиці) 8-)

post-225-0-48154300-1436211842_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 провода из коробки это предположу питание (220В) в следующею коробку в комнате где выключатель. А коробка это думаю находится над выключателем. Найти ее можно легким постукиванием молотком по стене. В этой коробке по вашей схеме 11 проводов. А должно быть 12 шт. Если их будет меньше Ваша схема работать не будет. На тройной выключатель должно подходить 4 провода, на двойной 3 провода, на одинарный 2 провода. По логике там должен стоять двойной выключатель и 2 светильника включатся одновременно!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 провода из коробки это предположу питание (220В) в следующею коробку в комнате где выключатель. А коробка это думаю находится над выключателем. Найти ее можно легким постукиванием молотком по стене. В этой коробке по вашей схеме 11 проводов. А должно быть 12 шт. Если их будет меньше Ваша схема работать не будет. На тройной выключатель должно подходить 4 провода, на двойной 3 провода, на одинарный 2 провода. По логике там должен стоять двойной выключатель и 2 светильника включатся одновременно!

Выключатель на две клавиши (кл1, кл2). Входит три провода. Кл1 должен включать Л1, Кл2 - Л2 и Л3. А есть, так как есть.

П.С. постукивание и пробное бурение на уровне коробок над выключателем результата не дало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

должна быть коробка! Она правда может быть и в стороне! иначе ни как!

видишь коробку? И я не вижу. А она есть

SAS

ну с лампочками таки не 3х100Вт, потому и накал разноцветный ;)

ну начинай уже или долбать стену или проверять кто, где и куда, а то уже попкорн заканчивается ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Приїхав на місце. Вибачаюсь, уточнюю ситуацію:

Кл1 нажата - горить впівнакала Л1 і тліє спіраль Л2. Л3 не горить.

Кл2 нажата - горять впівнакала Л2 і Л3. Л1 не горить.

Кл1 та Кл2 нажаті - горить впівнакала Л2 і тліють спіралі Л1 та Л3.

Л1 - 100Вт. Л2, Л3- 60 Вт

Додаю малюнок, де є які дроти. (до малюнка - коробка в одному приміщенні, Л1 - в іншому, Л2, Л3 - на вулиці) 8-)

Помоєму ось ваша схема:

kTSY7.png

Це ж як треба голову поломати, щоб ось таке придумати і зробити.

ps: Фаза та нуль можуть бути навпаки, тут воно не суттєво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую serega. У схемі Scorpio, вірогідно, треба поміняти місцями Л2 та Л3.

Виходячі з такої схеми, якщо замість Л2 зробити скрутку, можна буде включити в повну силу окремо Л1 або Л3, або ж впівнакала Л1 та Л3 разом. Лампи економки не поставиш. Для кращого рішення треба довбати і шукати коробку. Так?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую serega. У схемі Scorpio, вірогідно, треба поміняти місцями Л2 та Л3.

Виходячі з такої схеми, якщо замість Л2 зробити скрутку, можна буде включити в повну силу окремо Л1 або Л3, або ж впівнакала Л1 та Л3 разом. Лампи економки не поставиш. Для кращого рішення треба довбати і шукати коробку. Так?

ні не довбати - Вам писали - підключіть правильно світильник.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SAS, Треба ось так підключити

Та я ж хіба проти, але ж сказано на початку - це три окремих світильники, доступу до коробки немає, так як замурована хто-зна де. 8-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Scorpio, тільки Л2 і Л3 поміняти місцями.

SAS, ті два дроти від відомої коробки - це, швидше за все, приходящі 220 (фаза і нуль), і йдуть вони до потрібної тобі коробки. Нема чого гадати, шукай ту коробку. Бо, по-перше, тільки в ній ти зрозумієш дійсну схему помилки, а головне (по-друге) тільки в ній ти зможеш це виправити.

Знайти коробку міг би електрик з досвідом. Так як він може уявити хід думок попереднього колеги (ну типу "а де б я замутив коробочку"), і плюс в нього може бути шукач прихованої проводки, що теж може допомогти в пошуку (мені ніколи не допомагав :))...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо замість Л2 зробити скрутку, можна буде включити в повну силу окремо Л1 або Л3, або ж впівнакала Л1 та Л3 разом. Лампи економки не поставиш. Для кращого рішення треба довбати і шукати коробку. Так?

Вже сам заманався - виходить якщо замість Л2 зробити скрутку, можна буде включити в повну силу окремо Л1 або Л3, або ж Л1 та Л3 разом. Втрата лише Л2 неприємна, але не смертельна - буду пробувати, відпишусь завтра. Або ж, якщо помилився, коли з реанімації випишусь :0155:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

краще не пробуй :) Бо я ж тобі писав - потрібно спочатку все продзвонити! Тестером і "контролькою"! А хочеш перепалити існуючу проводку і тоді взагалі набратися проблем - тоді вперед. Тоді вже точно доведеться довбати стіни

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SAS

давай, роби скрутку, автомат виб'є, якщо є :)

яка висота стелі там де вимикач і на якій висоті вимикач?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо якісь лампи включені послідовно, але невідомо точно як саме, то можна безболісно вирахувати, маючи на руках тестер і кілька різних ламп розжарювання (різної потужності бажано з великою різницєю (100-ки і 40-ки).

Вкручуєте різні комбінації ламп, і заміряйте падіння напруги на кожній окремій лампі в різних варіантах, усе позаписуйте, а тоді можна і схему вирахувати точно.

Це якщо без скруток.

Але якщо автомати нормальні, то

роби скрутку, автомат виб'є,
швидше буде.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"Я ЖИВОЙ!!!" ©

Вчора не було можливості провести дослід. Але виникла ідея вкрутити замість лампочки Л2 цокольну пробку з запобіжником на 1 ампер. Поки шукаю девайс питаю думки чи варто?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

прикольно буде якщо не виб"є........ а в плані офтопа - практично всі хто робить "єврАремонт" зараз і електрик і плиточник і сантехнік в одному флаконі. І після них такого надивишся що просто капець! І мідь з алюмінієм скручена і все що навіть неможе собі уявити сама збочено-хвороблива уява. В трьохкімнатній квартирі - офісі один "розумник" власнику розчесав що потрібно з кожної розетки вести окремого трижильного провода..........24 розетки в кімнаті (в одній точно пам"ятаю) , плюс світло яке теж трьохжилкою, плюс пару помилок по коробках - біля 100 кінців у розподільчому...... Потім у того "майстра" нехватило розуму то все підключити-розібратись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

SAS, вибач, але ти хєрньою займаєшся. В тебе індикатор є? Думаю, мусить бути (а якщо нема, то краще йогО йди купи, а не фіг зна шо вишукуєш). От то візьми того індикатора і промацай в патронах ламп і на дротах вимикача ДЕ сидить фаза.

Тоді візьми контрольку (окрема лампа в патроні з дротами) і відносно знайденої фази (один дріт з контрольки на цю фазу) знайди ДЕ сидить "0" (тикаєш всюди другим дротом контрольки де засвітиться).

Далі клацаєш вимикача і шукаєш, що де змінилося. В результаті так ти вирахуєш що, куди і як з'єднано

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

От почитав я вашу темку, там вже і писав раніше, та то таке. Давайте назбираємо 50грн і ви виклечите на 15хвилин електрика, і цю тему закриємо. І ще , просто цікаво: для чого на вашу думку люди здобувають професійну освіту, закінчують вузи, накопичують досвід, підтвержують і перепідтвержуть профгрупи...? Якщо ви не електрик, чого ви туди лізете??? Виходить як у анекдоті: я не гінеколог та глянути можу)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще , просто цікаво: для чого на вашу думку люди здобувають професійну освіту, закінчують вузи, накопичують досвід, підтвержують і перепідтвержуть профгрупи...? Якщо ви не електрик, чого ви туди лізете???

проблема в тому що якщо він не електрик, то чого його наймаєте?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...