Перейти до змісту

Шукаю рециркуляційний блок для покрасочної камери сухого типу.


woodwork

Рекомендовані повідомлення

є потужна покрасочна камера, тепле повітря висасує назовні із блискавичною швидкістю, приміщення в районі 1500м3 вихолоджується за кілька хвилин долаючи всі фільтри та перепони. Потрібен рециркуляуляційний блок для камери задля збереження тепла.

Можливо хто що чув/бачив, буду вдячний за підказки/наводки чи допомогу.

П.С. Є кілька напрямків рециркуляції, поки в голові, на практиці їх ще не зустрічав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рекуператор, якщо повітря не сильно забруднене.

там фільтра відповідні стоять, на виході сухий пил дрібніший від муки йде, там або фільтра тонкої очистки, або ж водяна фільтрація повинна стати. Назв багато, суть одна й таж.

своїми силами робили ящик та синтипоновий фільтр (бо дешевий, бо під рукою завжди), активна поверхня фільтрації вийшла десь 3*1,5м2 , з позитивних моментів: дешево, швидко, відносно чисте повітря виходить. З негативних - дуже швидко забивається, міняти сінтіпон потрібно не рідше раз на неділю, пилюка попадає на вироби, велике навантаження на двигун улітки (опір збільшується в рази, швидкість всасування зменшується), відносно довго замінювати сінтіпон, якщо вчасно не замінити фільтр - все приміщення буде в пилюці (за умови використання акрілових емульсій).

Акрілові фарби запаху не мають, при фарбуванні повітря насичене легким пилом, оскільки фарба в польоті практично висихає та не налипає на другий фільтр, а осідає на нього пилом та легко продувається компресором.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наскільки мені відомо, то крім водяних завіс (стінок) нічого кращого не придумали - стінка з потоком води на яку цей весь пил осідає + фільтр, через який ця вода йде назад на стінку, заміна швидка, фільтри промислові. колись звертались по розрахунок насосу на таку штуку, але до виготовлення так і не дійшло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Рекуператор теоретично буде працювати, але за ним прийдеться доглядати ще більше ніж ща фільтрами, щоб він виконував свою функцію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наскільки мені відомо, то крім водяних завіс (стінок) нічого кращого не придумали - стінка з потоком води на яку цей весь пил осідає + фільтр, через який ця вода йде назад на стінку, заміна швидка, фільтри промислові. колись звертались по розрахунок насосу на таку штуку, але до виготовлення так і не дійшло.

Камери мокрого типу вартують непідйомні для мене гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо вихід з камери вивести на багато дрібних труб та занурити їх на кілька см у воду, за принципом кальяна, повітря буде рухатись разом із пилом та зіштовхуватись з водою, пил за інерцією рухатиметься вперед та зіштовхуватиметься із водою, а повітря під тиском виходитиме бульбашками назовні, пил же омідатиме в контейнері з водою, де його лопатою можна буде забрати.

Потужна улітка створить умови для безперешкодного проходження повітря через воду.

Що думаєте?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Погугли принцип дії інерційного масляного фільтра, тільки масло на воду змінити - на старій автомототехніці стояв.

Опір невеликий, ефективність висока, менше буде аерозолю, як від бульбулятора.

П.С.Двигун улітки "віідпочиває" при збільшенні опору на вході - навантаження зменшується.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Погугли принцип дії інерційного масляного фільтра, тільки масло на воду змінити - на старій автомототехніці стояв.

Опір невеликий, ефективність висока, менше буде аерозолю, як від бульбулятора.

П.С.Двигун улітки "віідпочиває" при збільшенні опору на вході - навантаження зменшується.

Дякую, масштаб трошки не той, тут улітка 3.5кВт валить повітрч таким потоком, що той фільтр або робити самому у величезному масштабі, або хз. Аерозоль то не є погано, враховкючи що то столярний цех і там повно тирси в повітрі літає, аерощоль зволожить повітря та тирса не буде літати як мука, плюс оцей водяний рекуператор можна вивести на самий дальній куток, зробити високі стінки та щвузити горловину, волога практично не виходитиме назовні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зробити щоб повітря рухалось зверху вниз на водяну поверхню- частинки фарби будуть осідати в воді а повіря повертати в бік. Можна почитати про мокрий циклон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я от думаю, якщо зробити камеру з форсунками, по типу пожежних,- для створення туману, а на виході лабіринт з конденсатором вологі. Воду через рециркуляційні+фільтр в замкнутий цикл. Імхо з плюсів - відсутність опору потоку, та простота виконання, також зволожене повітря на виході.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую, масштаб трошки не той

Звичайно що потрібно масштабувати, але по простоті і ефективності аналогів немає.

Це просто бочка з перегородкою, опір мінімальний з можливих - можна послідовно ставити декілька.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зробити щоб повітря рухалось зверху вниз на водяну поверхню- частинки фарби будуть осідати в воді а повіря повертати в бік. Можна почитати про мокрий циклон.

Реально зробити, простота виконання, 3-4 загини з водопадами, помпа і вуаля, але чи буде коф.фільтрації близький до 100%, чи всеж пил проходитиме, треба буде намалювати та обдумати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я от думаю, якщо зробити камеру з форсунками, по типу пожежних,- для створення туману, а на виході лабіринт з конденсатором вологі. Воду через рециркуляційні+фільтр в замкнутий цикл. Імхо з плюсів - відсутність опору потоку, та простота виконання, також зволожене повітря на виході.

З форсункаси це да, а от конденсатор вологи в мому розумінні і тому що гугл каже то не вийде.

Дякую, масштаб трошки не той

Звичайно що потрібно масштабувати, але по простоті і ефективності аналогів немає.

Це просто бочка з перегородкою, опір мінімальний з можливих - можна послідовно ставити декілька.

Мені треба десь вживу то глянути, щось слабо уявляю що такий потужний потік повітря зможе витримати без видимої втрати тяги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конденсатор доволі легко зробити, варто лише організувати різницю температур...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Конденсатор доволі легко зробити, варто лише організувати різницю температур...

Нюанс ще в енергозбереженні, наприклад тен нагрівальний споживатиме ел.енергію, а от холодну зону то, мабуть, лише кондиціонером зробити можна, в нас там спекотно, навіть взимку, тобто тен десь до 9кВт, чого вже забагато та кондиціонер на кіловата два.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...