Перейти до змісту

все про виноград


Рекомендовані повідомлення

Вітаю.

Мої черенки поки в банці на воді. Почки розпустились десь на 40% черенків. Лози різав на 2-3 почки. Корінців поки немає. Десь за 2 тижні мають бути.

Брав в Дмитра 3 сорти - Геральд, Галахад та Надєжда АЗОК.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

41 хвилин тому, rrid сказано:

 

 

@lanima Світлана, а як "розсаду" в поле висаджували? У вас же сотні було (+/-)? Готували кожну ямку, чи траншеї, чи...як? В які строки висаджували, чи робили притінення? Як загартовували розсаду?

Чим більше деталей - тим краще ;)

трохи більше чотирьох сотень)

https://m.ok.ru/dk?st.cmd=userAlbum&st.albId=816535154080&_prevCmd=userAlbums&tkn=3894

мій альбом в однокласниках. там є пару фото цікавих. яка земля, які горшечки. 

в мене поруч з хатою росте кущ бузку. він дає гарну тінь. і тільки після четвертої приблизно туди сонце попадає.там і поставила ящики з своїми саджанцями. пару раз була загроза приморозків, то накривала одіялами-покривалами на ніч. 

корінчики в винограду дуже ніжні і дуже бояться переливу. тому постелила в ящик плівку і на неї вже ставила саджанці. вийшов такий собі імпровізований піддон. туди й наливала воду. 

висаджували вже не пам'ятаю точно коли. десь в самому кінці травня.

для посадочних ям чоловік зварив бура діаметром 50см. яма виходить діаметром біля 55. глибина яка потрібно. ми десь біля 50-60 робили. земля з глиною, щоб хоч трохи її спушити. потім в яму засипала землю з верхнього шару, добавляла літру агроперліту, склянку гранульованого біодобрива( щось типу сухого курячого посліду), жменю нітроамофоски і все перемішувала. туди висаджували  з нахилом саджанці. вони вийшли в ямах глибиною сантиметрів 25-30.

потім в кожну яму до верху налляли води. дали всотатися і накрили тонким шаром свіжоскошеної трави.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

потім траву ще два рази підкошували і в ями докладали.

завдяки цьому навіть в сильну жару в ямах після поливу тиждень земля була волога.

на поле навозили тирси, мали на зиму ями позасипати і так вкрити саджанці. чекала для цього сталих мінусових температур. проте впав сніг, поле замело і мені не прийшлося робити лишню роботу)

кілька днів тому ходила, дивилася, як пережив виноград зиму. дуже добре пережив. навіть на тонюсіньких мишачих хвостиках бруньки не підмерзли. на фото видно що нижня відламана гілочка всередині зелена і жива.DSC_1247.thumb.JPG.5064a0dd2dab0bf0526e71fd6cf16bb8.JPG

. тим більше, що на цей рік і потрібно то всього по три бруньки на кущ. звичайно випади будуть. думаю штук двадцять прийдеться досадити. бо вторік пхала в землю все, що мало хоча б маленький корінчик. деякі саджанці до осені всохли.але поскільки кожного сорту було не менше двох штук, то мене це не надто і хвилює.

 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

до своєї колекції вкорінюватиму цього року ще такі сорти

антоній великий, анюта, атаман павловського, благовест, блестящий, богатяновский, валентина, вива айка, дунов, зарево, к-ш столетие, ланселот, мускат новошахтинский, низина, парижанка, памяти смольникова, табу, тасон, тип хаджибея. як кажуть, перевірена класика, яка працює кожного року і не лишає господаря без врожаю.

зрештою аркадія це теж роками перевірена класика. і багато хто пхикає , чуючи її назву.  я змінила свою думку про неї вторік. коли вперше спробувала з куща, добре стиглу. це не йде ні в яке порівняння з тією напівстиглою базарною аркадією. справдешня смакота!

і дуже рада, що в мене її росте шість чи сім кущів.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще трохи гарної і цікавої інформації про формування винограду.

http://vinograd.info/stati/vinogradarstvo/gorizontalnyy-kordon-belikovoy-g.v.html

щось схоже зробила зі своїм старим кущем. цього року побачу, який це дасть результат в нашій місцевості.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дякую за відповіді! і є ще трохи запитань )

 

18 годин тому, lanima сказано:

кущ бузку. він дає гарну тінь. і тільки після четвертої приблизно туди сонце попадає.там і поставила ящики з своїми саджанцями. пару раз була загроза приморозків, то накривала одіялами-покривалами на ніч. 

це з хати саджанці поїхали під бузок? а коли це було? десь після середини квітня? переїхали, і там залишились аж до переселення на поле?

 

18 годин тому, lanima сказано:

корінчики в винограду дуже ніжні і дуже бояться переливу. тому постелила в ящик плівку і на неї вже ставила саджанці. вийшов такий собі імпровізований піддон. туди й наливала воду. 

пробував підливати через піддон - ттт, поки ніби не перелив ні разу таким способом. але все ж - як визначити необхідну кількість води для поливу, й регулярність? ті, що в мене зараз стоять при температурі 12-14 градусів, тиждень-півтора до них можна не дивитись; а при 18-23 - щось мені важко вгадати "дозу" - і не знаю, чи є якесь емпіричне правило поливу.

а правильний полив треба знайти - бо до десятка черенків в мене загинули як не від переливу, то від пересушування. а попереду ще два місяці до висадки в грунт, і мінумум місяць в хаті...

 

18 годин тому, lanima сказано:

https://m.ok.ru/dk?st.cmd=userAlbum&st.albId=816535154080&_prevCmd=userAlbums&tkn=3894

мій альбом в однокласниках. там є пару фото цікавих. яка земля, які горшечки. 

довелось відновлювати пароль для перегляду, але знайшов цікаві фото )

я спробував робити стаканчики з плівки, але часу забирає багато. тому купив півлітрових одноразових пивних "бокалів", роблю ножем три дірки в дні - так мені швидше. хоча чим вищий "горщик", тим краще для формування потужної кореневої системи.

 

18 годин тому, lanima сказано:

для посадочних ям чоловік зварив бура діаметром 50см. яма виходить діаметром біля 55. глибина яка потрібно. ми десь біля 50-60 робили. земля з глиною

це важка праця на місяць часу... думав, ви в себе якось спрощували.

я набрав (взяв, купив, зрізав) багато черенків - бо не знав, скільки з них пустять корінці... а як корінці показали майже всі, то хочеться вже всі їх доглянути :) але в мене не буде стільки часу (та й натхнення))), щоб викопати сотню ям по традиційній технології (місця на дачі вистачить) - тому шукаю успішний досвід посадки по якійсь "спрощеній" технології.

а яку відстань робили між ямами? 2х3м?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

... а ще в мене є куплені восени саджанці з корінцями. два з них вже розпустились (зловили десь тепло, хоча температура була для всіх однакова) - і розпустились по дві самі верхні бруньки, нижче яких є ще по 5-7 бруньок, які ще не проснулись. на посадку весною - треба було б обрізати всі верхні бруньки, залишити тільки 2-3 самих нижніх, щоб почати формувати рукави цього року. хто підкаже, як краще тепер зробити - обрізати верхні, які розпустились (і , можливо, спробувати укорентити їх), чи садити вже так, як є, а нижні, якщо будуть розпускатись, просто виламувати?

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, rrid сказано:

дякую за відповіді! і є ще трохи запитань )

 

це з хати саджанці поїхали під бузок? а коли це було? десь після середини квітня? переїхали, і там залишились аж до переселення на поле?


то хочеться вже всі їх доглянути :) але в мене не буде стільки часу (та й натхнення))), щоб викопати сотню ям по традиційній технології (місця на дачі вистачить) - тому шукаю успішний досвід посадки по якійсь "спрощеній" технології.

а яку відстань робили між ямами? 2х3м?

бур зварив до трактора чоловік))

одна яма в дуже сухому грунті за півтори хвилини. цьогоріч в сирому менше хвилини часу йде. 

плівкові горщечки добрі тим, що при посадці скотч відклеїла і саджанець весь акуратно на землю переклала. а плівку згорнула в рулончик і до слідуючої весни поклала. тепер знову трошки скотчу і горшечки будуть готові при першій потребі.

 

з хати під бузок , а потім звідти на поле. все правильно. по часові не пам'ятаю коли точно. як стало добре тепло і вночі було біля +10.

я поливаю, коли бачу, що листя вушка опустило. наливаю в піддон і земля вбирає, скільки їй потрібно.

відстань між рядами 3м. в ряду 3.5.  все таки в нас не південь і загущені посадки ні до чого доброго, на мою думку, не призведуть.напрямок шпалери поперек зхилу, схід-захід.

крім того, я не любителька робити щось вручну. тому між рядами дали три метри, щоб міг спокійно проїхати наш мінітрактор японець з косаркою чи навісним оприскувачем. ділянка під виноградом буде залужена. тільки пристовбурні круги-ями засипатиму й надалі скошеною травою, тирсою , січкою і тд. щоб зберігалася волога після поливу.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо на саджанцях знизу є ще пару бруньок і вони точно живі, то ці верхні можете спокійно зрізати і вкоренити. я зі своїми всіма купленими саджанцями так робила для підстраховки.

і щодо ям для посадки. на ті кущі, що садила біля дому викопала звичайні ями, як на посадку любого дерева. без будь яких прибамбасів. жменю нітроамофоски в землю і пару жмень зеленої трави. і все. літом полив просто відро води в яму. або й шлангом налити до верху. підживка коров'яком розведеним, чи що там було під рукою по сезону. звичайно, пагони не вимахали по пару метрів. виросли на метр-півтора лише. але для чого гонити бадилля в перший рік, коли з того всього потрібно буде по дві три бруньки на пагоні. 

крім того, при такій посадці, на мою думку, кущ починає нарощувати коріння, щоб знайти собі підживу.  а успішна перезимівля всіх кущиків біля дому свідчить, що моя думка правильна)) бо кущики пішли в зиму не зніженими на всьому готовому переростками.

вчора посадила прямо над вулицею саджанця аркадії.. вторік гралася з ним в горщикові, пробувала, чи виросте гронко. гронко виросло. полюбувалися і з'їли. а горщика з саджанцем я виставила надвір до троянд і попросту за нього забула. вчора пішла прибирати там, дивлюся стоїть. я ту палочку й скубнула, щоб викинути. бо де ж на всіх морозах в горщикові простояв, значить пропав.а там живе коріння!! і що саме цікаве, вже є біленькі всмоктуючі корінчики молоденькі. прийшлося терміново викопати яму і посадити те чудо)) побачу, що з нього вийде.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

привіт всім.

замовляла вчора в виноградаря зі Старобєльська собі чубуки. по ціні майже даром)

можливо ще комусь  потрібно буде, лишаю зсилку на його сторінку в однокласниках.

https://m.ok.ru/dk?st.cmd=friendAlbum&st.friendId=523861192590&st.albId=666399724430&_prevCmd=friendAlbums&tkn=3779

власне чому пишу.. він має на продаж чубуки атоса, за яким зараз всі ганяються. зрештою ганятися є за чим, бо дуже гарна форма.58e20476290c1_image(1).thumb.jpg.8c10bb3314a7d21344f8f40a3bd40150.jpg58e2047e1bd14_image(2).thumb.jpg.ddf5401dfcb20c6ba476f55b3bfc47f3.jpg

його кущі з чубуків взятих від самого Бондарчука, творця даної форми. продає по ціні 10 грн.за один.

крім атоса є ще з 15 цікавих сортів для нашого клімату.

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

друзі, хто як накривався від заморозків?

всі мої малиші на полі засипані по самі кінчики тирсою. сьогодні розгрібала акуратно- всі бруньки, які вже почали рзпускатися, живі здорові.. от нехай так і побудуть, поки заморозки й холод пройдуть.

за кілька днів зробимо такі от міні теплички навкруг кожного. DSC_1409.thumb.JPG.19204bab5d68aaac61fde49059ecda29.JPGщоб коли прийде тепло, якомога швидше прогріти землю і самі кущики. створити їм сприяливий мікроклімат для розвитку.

 

а то цьогорічні чубуки, якими буду підсаджувати, де пропало. ці від Сидоряки Сергія. дуже гарні чубуки. ще з тиждень і розсаджуватиму в горшечки. IMG_20170418_183609.thumb.jpg.5b6838d5150d7f0e3d62e50f4c3f45be.jpg

чубуки від Геруса Миколи Анатолійовича з Старобєльська теж дуже гарні прийшли. стоять зараз на південному вікні. бруньки ось ось теж розпустяться. а там за тиждень два і корінчики підуть.

обидва виноградарі прислали значно більше, ніж я замовляла. тому в кінці травня мабуть знову буде продаж лишніх саджанців)

  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
On 15.03.2017 at 16:37, rrid сказано:

Хто брав в @Dima4s черенки? @Такер @OksanaN @timomaas @imp13 хтось вже вкорюнював ("окорінював")?

Я цього зимового "сезону" набрав черенків різних сортів - загалом до сотні штук. Виноград виявився живучим, майже всі галузки випускали корінці. Але обійтись без "хімії" мені не вдалось - перманганат зі старих запасів, плюс препарати проти гнилі - тільки обробки залізним купоросом не вистачало.

Але після появи корінців було важче - декілька висаджених засохло внаслідок надмірного поливу, декілька - від надто сухого повітря в квартирі (ну, я собі так думаю, що причини були саме такі - а могло бути, що на лозі були спори, а могло бути, що і в лозі були грибки -  і купорос не міг подіяти в принципі...).

Як в кого на цьому етапі?

 

@lanima Світлана, а як "розсаду" в поле висаджували? У вас же сотні було (+/-)? Готували кожну ямку, чи траншеї, чи...як? В які строки висаджували, чи робили притінення? Як загартовували розсаду?

Чим більше деталей - тим краще ;)

Такс. хто там що в мене брав? як вкорінення пройшло? вже пора в грунт висаджувати)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Dima4s сказано:

як вкорінення пройшло?

поставив на окорінення першу партію ще в минулому році - можна сказати, що на куплених на борді черенках тренувався :) окорінились десь 80% (відсоток міг би бути більшим, якщо б раніше з гаража забрав; ще, можливо, лоза не ідеально визріла).

вижили, на жаль, значно менше - дуже важко мені було зловити полив "в міру" - деякі черенки вже в грунті засохли, деякі - перезволожив :(

окорінював їх в три етапи - як не дивно, але кожний наступний етап був більш вдалий, ніж попередній.

окорінював різними способами. найкращий, з чого починав, і до чого повернувся - у воді в скляній банці.

виноградар Криуля вважає, що не варто окорінювати раніше кінця лютого, я його не послухався, але вже на власному досвіді переконався, що він таки був правий.

 

деякі вже висадив "в чисте поле" минулого тижня. побачу, як прижились у відкритому грунті, тільки коли буду везти наступну партію.

 

добитись появи корінців набагато легше, ніж "довести" саджанець в горщику (чи пластиковому стаканчику, як в мене) до посадки.

 

але спостерігати було цікаво - в деяких сортів спочатку з'являється каллюс, потім корінці, в деяких - відразу корінці.

була просто вода, була вода з ватою, був мох (ісландський і сфагнум), була скляна й пластикова тара, була різна температура окорінення, були з корневіном, були зовсім без стимуляторів, була вода з-під крану, була вода з марганцовкою, був талий сніг, була вода з акваріуму. була боротьба з пліснявою, було й без плісняви.

всього купив більше сотні черенків - по ціні від 3 0,10 до 30грн.

але вирощування саджанців почалось з сортів @Dima4s

з осені в мене було придбано 6 саджанців із напівзакритою кореневою системою, і я не планував стільки винограду, але зацікавився окоріненням, та й місця на дачі було досить, а потім була "наколка" від Світлани на черенки від 3грн., і понеслось ))

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"добитись появи корінців набагато легше, ніж "довести" саджанець в горщику (чи пластиковому стаканчику, як в мене) до посадки."

 така ж проблема була) то заливав і гнили, то засихали саджанці 8(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

просто для інфи - в "сусідній" темі я давав координати чоловіка з Писаревського, котрий саджанцями торгує, так от коли я в нього деревця купував, запитав і про виноград, то він показав на засаджену ділянку вздовж свого забора, назвав скількись там (десітків) сортів, і запрошував навідатись коли виноград доспіє, подивитись, скоштувати. Казав, що ніхто, з тих хто приїжджає покуштувати, без купленого саджанця від нього не виходить :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Dima4s сказано:

то заливав і гнили, то засихали саджанці 8(

помітив, що саджанці, винесені на акліматизацію, менш чутливі до переливу, ніж в будинку - тепло і, головне, сонце - для винограду живильні (сонце підвищує імунітет, чи що?).

можливо, саме тому краще ставити черенки на окорінення в кінці лютого - на початку березня, тоді в землі в квартирі (будинку) черенок перебуває 3-5 тижнів, і його вже можна виносити на акліматизацію, на свіже повітря під прямі сонячні промені.

та й в останніх черенків, взятих в Геруса після Паски (знову по "наколці" Світлани трохи вище) - корінці ростуть швидше, листочки ростуть швидше. набагато швидше. цікаво буде порівняти по темпах росту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 місяця потому...

Вітаю, виноградарі Волині. Сезон у самому розпалі, а в даній темі пусто, тож вирішив розповісти трохи про свій виноградник. 

Цей не простий рік для більшості кущів є третім сезоном вегетації. Після першого року зрізав усе на повторний ріст, хоча на більшості кущів можна було сміливо формувати рукави, але не була готова шпалера.

У другому році ростив рукави, а через холодну першу половину літа повидаляв усі сигналки. В липні залив шпалерні стовпи.

Укривав землею, лоза перезимувала чудово і я розраховував на перший врожай. Навесні пофарбував шпалеру і натягнув дріт. Та не так сталось, як гадалось.

Через брак досвіду не зорієнтувався і не накрив лозу під час квітневого заморозку. Як наслідок - вимерзли основні бруньки та втрачені рукави на деяких кущах. 

В травні я вже був навчений і накривав плівкою по дугах.

 

Загальний вигляд виноградника:

20170729_135310.thumb.jpg.9f51ce58edf8124fa6003295964cb79d.jpg

 

20170729_135330.thumb.jpg.8ab1a90212e31341df901c3af3819dcf.jpg

 

Найсильнішим на сьогодні є кущ Пам'яті Смольнікова, на рукаві якого збереглось аж дві основні бруньки. Інші пагони пішли із бруньок заміщення, але без суцвіть.

20170729_135418.thumb.jpg.300bfe637edaa4af06ec5b4626eb2804.jpg

 

Цвів якось дивно, не скидаючи ковпачків, одне гроно запилилось більш-менш, а інше -суцільний горох. Буде гроно киш-мишу.

20170729_135342.thumb.jpg.4d117fea160a3a3a5cb837290bd3506a.jpg

 

На Вікторі з чотирьох рукавів вижив один і то лише пара бруньок, інше пішло із землі. Трохи постраждав від гербіциду, як і його сусід Ювілей Новочеркаська (фото не робив, геть слабенький, лише 1,5 пагони). На фото видно пошкодження - листки, так звані "гусячі лапки".

 

20170729_135430.thumb.jpg.17b02ad1b895746895868e00a4ce61c9.jpg

 

Залишив лише одне гроно, бо якось  слабо розвивався з весни.

20170729_135511.thumb.jpg.5a022bc15c6057ea2e0a9003dc2de4dc.jpg

 

Пам'яті учителя - посадка минулого року замість випавшого Фуршетного. Минулоріч видав лише 60 см приросту, не зважаючи на всі мої зусилля його розігнати. Тож цього року я задоволений, один рукав сформую точно.

20170729_135540.thumb.jpg.5930da0adffa861ab77f3dd5954b7a8c.jpg

 

Продовження буде згодом.

  • +1 3
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кущ Вікторії дуже радував мене з весни - найменше постраждав від морозу, першим почав розвиток, на пагонах було по три гігантських суцвіття, два з яких видалив до цвітіння. Довші пагони з основних бруньок, коротші із бруньок заміщення.

20170729_135548.thumb.jpg.7278e035de826006229997b42185edeb.jpg

 

Після цвітіння ж в мене вперше з'явились думки про видалення якогось куща з виноградника. Посипалось майже все, не зважаючи на обробки бором. 

20170729_135605.thumb.jpg.e2bddbbd7d2c3f4e1bbc24504d03049e.jpg

 

Поспостерігаю ще рік-другий і , в разі негативного результату, це перший кандидат на видалення.

20170729_135638.thumb.jpg.be04219ad3d5a77330e9b5111acd9645.jpg

 

Неочікувано якраз напередодні мого дня народження порадувала мене Софія Загорулька, посаджена минулоріч. Бруньки були повністю знищені квітневим морозом, а із землі виріс пагін з дивним листям.

20170729_140307.thumb.jpg.db7a19d8b5316db4a54b8e0fdb269781.jpg

 

Так як Софія щеплена, то подумав що пагін виріс із підщепи і прийдеться видаляти. Тому прищепнув пагін, щоб не ріс даремно, а минулих вихідних побачив два чудових пасинки з прищепнутого пагона. Нормальне листя, рожеві коронки, ще й на кожному пасинку міні суцвіття на вусику. Суцвіття звичайно ж видалив, але радує, що культурну форму не втрачено.

20170729_140258.thumb.jpg.4d23d2589af5e4acfbe6e2e450d5ec1b.jpg

 

На Лівії всі чотири рукави вимерзли зовсім і тепер росте заново з голови куща.

20170729_135529.thumb.jpg.f8a94dd71d4b2902b2f7505bc42f8471.jpg

 

Найбільш задоволений двома кущами Аркадії, які показують чудовий ріст і ще кращі грона. Якби не мороз, то був би прекрасний врожай.

20170729_135729.thumb.jpg.347fe264349258009424cb1a6c5e2f2a.jpg

 

Деякі бруньки заміщення тільки прокидаються.

20170729_140115.thumb.jpg.204fbe1b830c3a89f7cdc0c032c4fd8b.jpg

 

На одному пагонові залишив два грона, а він всеодно найдоший з усіх.

20170729_135922.thumb.jpg.59c37db311fd7235fe505fb0a26a85c3.jpg

 

Мені здається, буде за два кілограми:

20170729_140046.thumb.jpg.1b9e38b3b3254ff49f76b28097fadb1b.jpg

 

Відразу видно шалений потенціал Аркадії. Деякі лози вже близько двох сантиметрів товщиною і починають визрівання.

 

20170729_140200.thumb.jpg.c79f7acf0656f45607cdd64bfa69ccc5.jpg

 

Ще є окреморостучий кущ Велеса, але там немає нічого цікавого - відбиває від голови.

На винограднику ще є одне вільне місце. В планах посадка якогось темно-синього сорту. Схиляюсь до Чарлі, проте до осені можу передумати.

 

  • Подобається 1
  • +1 2
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, mykola сказано:

Чудовий виноградник!

Яка відстань між стовбами і який діаметр труби?  Планую і собі зробити, але значно менше.

Дякую. Відстань між стовпами три метри, діаметр в основному 50 мм, але середні є і 32 мм, бо не вистачало матеріалу. Залито на глибину 60 см, висота 2,3 м, але можна робити нижче - буде зручніше. Козирок для звисаючого приросту 60 см і направлений на південь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 30.07.2017 at 23:17, Віталій СК сказано:

На винограднику ще є одне вільне місце. В планах посадка якогось темно-синього сорту. Схиляюсь до Чарлі, проте до осені можу передумати

Я б радив надію Азос. Самий безпроблемний і швидкорослий сорт в мене. Смачна ягода.
 

  • +1 1
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Де ви купуєте хімію?

Сходив я в Сад_город, що біля нової лінії) І ніби нічого страшного, з горем пополам щось радять.... але такого я ще не бачив)
Іронічна ситуація. Мені написали в неті назву фургіцида. Я умудрився забути, мобільний інтернет закінчився... вмикаю ві фі і бачу що в магазині в них є мережа з назвою "Guests"!))  і щ ови думаєте?? зажали дати пароль) ЗАЖАЛИ ПАРОЛЬ!)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Dima4s сказано:

Я б радив надію Азос. Самий безпроблемний і швидкорослий сорт в мене. Смачна ягода.
 

В мене була, але, на жаль, недовго. На другий рік після посадки сусідські кури кілька разів обломували пагони, що починали розпускатися, і вона благополучно загнулась. До осені ще маю час на роздуми.

1 година тому, Dima4s сказано:

Де ви купуєте хімію?

Купую де прийдеться, і біля Нової Лінії, і біля виїзду з Кравчука на міст на Соборності.

На майбутнє планую купувати проф упаковками в інтернеті, так як сад по трохи розширюється, то думаю щось з тих препаратів і для винограду підійде.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

32 хвилин тому, Віталій СК сказано:

В мене була, але, на жаль, недовго. На другий рік після посадки сусідські кури кілька разів обломували пагони, що починали розпускатися, і вона благополучно загнулась. До осені ще маю час на роздуми.

Купую де прийдеться, і біля Нової Лінії, і біля виїзду з Кравчука на міст на Соборності.

На майбутнє планую купувати проф упаковками в інтернеті, так як сад по трохи розширюється, то думаю щось з тих препаратів і для винограду підійде.

ціна саджанців надія АЗОС смішна на наш час. думати особливо немаэ коли) Я в жовтні шукав саджанці- так половини сортів вже не було в наявності 8(
З того що в мене є- Ще Юпітер хороший. Дыти минулорычний урожай прост озмели))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Dima4s сказано:

ціна саджанців надія АЗОС смішна на наш час. думати особливо немаэ коли) Я в жовтні шукав саджанці- так половини сортів вже не було в наявності 8(
З того що в мене є- Ще Юпітер хороший. Дыти минулорычний урожай прост озмели))

Юпітер спіткала доля НАЗОС, тільки вже в цьому році.

Взагалі сусідські кури вже поперек горла сидять, та думаю вже цієї осені закінчу натягувати сітку і вони не будуть більше шастати по садибі.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...