Перейти до змісту

затопив сусід


Tanya!

Рекомендовані повідомлення

Привіт, маю таку проблему! Затопив сусід, понесла збитки, маю акт від жеку, сусід не йде на контакт, куди звернутись та як відшкодувати збитки!?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

адвокат - суд - виконавча служба і відшкодування збитків. більш детально зможуть пояснити наші товариші-фахівці у галузі права.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

адвокат - суд - виконавча служба і відшкодування збитків. більш детально зможуть пояснити наші товариші-фахівці у галузі права.

ще експертизу забули, а може і не одну.

Співчуваю, але це надовго, нервів і коштів (на експертизиі адвоката) піде не мало.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

vaz75, адвокат експертиз не проводить, для цього є інші люди

І до чого це сказано?

Я продовжив ланцюжок адвокат-експертиза-суд-виконавча служба.

Шо не понятно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привіт, маю таку проблему! Затопив сусід, понесла збитки, маю акт від жеку, сусід не йде на контакт, куди звернутись та як відшкодувати збитки!?

Як не йде на контакт? Тупо закрився і морозиться?

А шкоди багато зробив?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В такому випадку тільки через суд. В ході судового розгляду слід буде провести будівельну експертизу для того, щоб оцінити вартість робіт і матеріалів, необхідних для відновлення квартири до допотопного стану. Витрати на адвоката й експертизу зобов"язана відшкодувати сторона, яка програла справу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сусід скоріш за все юридично необізнаний! Тому і морозиться! Просто не знає які на себе проблеми може накликати!Ну і звичайно попередньо завдавши Вам додаткових клопотів!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо не домовляться сторони, то програють всі:

- позивач: втратить багато часу, якщо суд задовільнить компенсацію в повній мірі, то отримає кошти не всі одразу а частково через 2-3 місяці після ухвали через виконавчу службу, а інше частинами буде сплачувати винуватець із зарплатні. Х.з. як знеціниться гривня за цей період. А ремонт прийдеться робити вже, за свої кошти.

- винуватець - додаткові витрати на збитки за свого адвоката, за вашого адвоката, за експертизу, судовий збір тощо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В такому випадку тільки через суд. В ході судового розгляду слід буде провести будівельну експертизу для того, щоб оцінити вартість робіт і матеріалів, необхідних для відновлення квартири до допотопного стану. Витрати на адвоката й експертизу зобов"язана відшкодувати сторона, яка програла справу.

А за моральні збитки можна стянути? Бо ж це капець які нерви і незручності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не завжди винен сусід...в мене в домі в друга прорвало трубу в стояку...яка його вина?Він нічого не відшкодовував, так як це проблема ЖЕКу.До труб не ліз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Попередній власник у якого я придбав квартиру затоплював сусідів неодноразово, знаю, що компенсацію з нього вибили лише через суд і то не виконавча стянула, а сам заплатив.

При наявності позитивного рішення суду, виконавчій потрібно буде здійснювати стягнення з чогось, якщо нічого нема, а збитки невеликі то результат передбачуваний...

Я все частіше після ремонту задумусь над страховкою... І хай потім страхова з сусідами грається.

Не завжди винен сусід...в мене в домі в друга прорвало трубу в стояку...яка його вина?Він нічого не відшкодовував, так як це проблема ЖЕКу.До труб не ліз.

Все залежить, від того, що за труба прорвала, якщо б прорвала труба, за яку він "відповідальний" то відшкодовував би.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

адвокат - суд - виконавча служба і відшкодування збитків. більш детально зможуть пояснити наші товариші-фахівці у галузі права.

ще експертизу забули, а може і не одну.

Співчуваю, але це надовго, нервів і коштів (на експертизиі адвоката) піде не мало.

Але ВСІ витрати в т.ч. і на адвоката можна зтягнути через суд (в разі виграшу справи)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шановні! А ви знаєте на скільки часу може затягнутись судова справа? І шо людині робити в такому випадку? Плавати на лодці посеред квартири? Думаю, треба зробити ремонт самотужки (але всі чеки зберегти), тоді вже звертатись до суду (підстави є, чеки є). Шось мені підказує, що сусід - алкаш.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю, треба зробити ремонт самотужки (але всі чеки зберегти), тоді вже звертатись до суду (підстави є, чеки є). Шось мені підказує, що сусід - алкаш.

Справа в тому, що Ваш сусід зобов'язаний Вам відшкодувати завдану шкоду, а не відшкодувати Вам Ваші витрати на новий ремонт. Якщо є документи в яких зафіксована така шкода, ніхто Вас не заставляє "плавати", ремонтуйтесь і ждіть рішення.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Справа в тому, що Ваш сусід зобов'язаний Вам відшкодувати завдану шкоду, а не відшкодувати Вам Ваші витрати на новий ремонт.

Неправда. Цивільний кодекс:

Стаття 22. Відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди

1. Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

2. Збитками є:

1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки);

2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

3. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі. Якщо особа, яка порушила право, одержала у зв'язку з цим доходи, то розмір упущеної вигоди, що має відшкодовуватися особі, право якої порушено, не може бути меншим від доходів, одержаних особою, яка порушила право.

4. На вимогу особи, якій завдано шкоди, та відповідно до обставин справи майнова шкода може бути відшкодована і в інший спосіб, зокрема, шкода, завдана майну, може відшкодовуватися в натурі (передання речі того ж роду та тієї ж якості, полагодження пошкодженої речі тощо).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я мав на увазі те, що у випадку, якщо у людини був ремонт на 4 000 грн. (реальні збитки), а вона зробила новий "євро" на 40 000 грн. вона не буде претендувати на відшкодування їй 40 000 грн., тобто реальна шкода буде полягати у приведені квартири до стану у якому вона була до затоплення...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

давайте цю ситуацію обсудимо ще з іншого боку.

я сьогодні сусідів знизу затопив.... :(

ну не то шоб геть затопив, ось фотка

post-8795-0-29634400-1431116818_thumb.jp

маленкі крапочки - то крапельки по шву на стелі ванної кімнати.

стеля побілена латексною фарбою, ресурс миття якої 5000 разів....

на підлозі плитка.

мені так здається шо матеріальних збитків ніби то і немає, стеля висохне і сліду не залишиться, але сусідка хоче шоб перебілив усю стелю :0136:

шо дєлать? (заодно порадьте як правильно білити стелю щоб мазків не залишилось :))) )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...