Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

4 годин тому, halcogen сказано:

Я так зрозумів, що соцбез трохи притримував призначення субсидій до Нового року, щоб покращити статистику по кількості субсидій в 2018 році. А тепер вони починають помалу призначати. 

Сьогодні по телефону пояснювали, що в них якісь роз'яснення прилетіли з Києва в січні (в цьому місяці) і тепер вони шось там можуть "вручну" дозволяти... Пояснювала сумбурно і невнятно, толку з неї так і не видушив, але одне ясно було - з Києва отримали якесь нове ц/у, а до того не знали, як працювати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
  • Відповідей 962
  • Створено
  • Остання відповідь

Отак державонька кохає свій нарід! Жила собі сім'я, тягнула помаленьку як могла, а тут ОПА! спочатку держава зробила їх жебраками, а потім ще й злочинцями! 

Волинянку судили за підробку документів на субсидію

Цитувати

11 лютого Володимир-Волинський районний суд Волинської області виніс вирок у справі про шахрайство, а саме - підробку декларації для отримання субсидії.
Про це стало відомо з вироку, оупублікованому у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Як вбачається з документа, раніше не судима жінка, заповнюючи декларацію для отримання субсидії, не вказала заробітної плати свого чоловіка. За три місяці роботи на фермерському господарстві він заробив трохи більше п'яти тисяч гривень.
Саме ця неточність у доументах стала підставою для відкриття проти жінки кримінального провадження. Розгляд справи тривав півтора роки, зрештою, волинянку визнали винною у шахрайстві і підробці документів.
Суд призначив жінці покарання у вигляді 850 гривень штрафу.

Чоловік за три місяці підхалтурив нещасні 5 тис. грн., і все! ПІДРОБКА ДОКУМЕНТІВ!

Да, штраф 850 гривень начеб-то й невелика сума, але уявіть себе на місці людей, які, припускаю, в житті нічого не крали, дітей вчили жити чесно, і тут держава на них наклеїла тавро "шахрай"! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 годин тому, jack74 сказано:

Чоловік за три місяці підхалтурив нещасні 5 тис. грн., і все! ПІДРОБКА ДОКУМЕНТІВ!

Більш того, мабуть в нього була основана робота яку вказали, а тут в сезон підшабашив,  і попав.  Заробляти більше зараз для українця не вигідно,  так держава дбає про нас. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нарешті нарахували в цьому місяці субсидію - 55 грн. на опалення, 7 грн. на газ і 2 грн на гарячу воду)))))

от тільки халепа - 13.02 заплатив комуналку, від суми кожного платежу віднялася сума субсидії, все ніби ок.

сьогодні дані на сайті комунал.уа оновилися - з графи "субсидія" суми в мене обнулилися (за опалення і гар.воду), і в мене виявилася заборгованість на аналогічні суми в графі "до оплати". субсидія за газ так і залишилася.

хто в курсі - що це за фокуси? сума геть невелика, але таке відчуття, що мене десь намахали))))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 7 місяців потому...

Українці зможуть отримувати субсидії за спрощеним порядком: кого торкнуться зміни

Цитувати

Неділя, 20 жовтня 2019, 16:59

 

На засіданні уряду був представлений спрощений порядок отримання субсидій для громадян, які потребують допомоги по сплаті житлово-комунальних послуг.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Зокрема, з 1 жовтня 2018 року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти і спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, яка в рік становить до 2500 гривень за голову.

Субсидію на загальних умовах можуть отримати ті громадяни, у яких є заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску з вини роботодавця (якщо він не платить податок за працівника).

Право на допомогу від уряду мають ті сім'ї, опалювальна (а не загальна) площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

У разі, якщо член домогосподарства не має доходів, або знаходиться в складних життєвих обставинах через хворобу, або в складі домогосподарства є працездатні алко- або наркозалежні (при наявності довідки від лікаря), онкохворі (при наявності висновку ЛКК), субсидію має право призначити Комісія з питань призначення житлових субсидій.

На понаднормову площу, але не більше ніж 30% від норми, мають право громадяни, які отримують пенсію у зв'язку з втратою годувальника, ті, хто досяг пенсійного віку або отримує пенсію за вислугу років, а також ті, хто отримує державну соціальну допомогу по інвалідності з дитинства, і діти з інвалідністю.

Зміни також стосуються сплати обов'язкового платежу. З 1 жовтня 2018 року, коли вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов'язкового платежу, субсідіант має право платити тільки вартість фактично спожитої послуги. Для прикладу, якщо розмір обов'язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Без обов'язкової сплати ЄСВ субсидію можуть отримати такі категорії осіб:

- безробітні в сільській місцевості, райцентрі, селищах міського типу. Комісія з питань призначення житлових субсидій має право прийняти позитивне для заявника рішення;

- безробітні в місті за умови перебування на обліку в центрі зайнятості;

- громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там ЄСВ, який підтверджується документально. Тоді домогосподарство в Україні, де зареєстрована така особа, має можливість отримати субсидію на загальних умовах.

Нагадаємо, докладніше про отримання субсидій в Україні читайте в матеріалі "Апострофа": Монетизація субсидій по-новому: що це і як працює .

(шось якась фігня з цією "новиною"... пишуть про 2018 рік... чи-то очепятка, чи-то хтось з журналістів археологом став... 

Зара я шукаю пруф)

 

і корисні посилання:

Як оформити субсидію онлайн: покрокова інструкція

Постанова Кабміну "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

з ФБ міністра соціальної політики Юлії Соколовської:

Цитувати

Соколовська Юлія

2 год · 

Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів ми спростили умови призначення житлових субсидій по декількох категоріях:

- дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ),
- військовослужбовці,
- громадяни, старше 60 років, що перебувають у шлюбі та мешкають у сільській місцевості, але зареєстровані за різними адресами,
-  сім`ї у яких є причеп, з дати випуску якого минуло менше 5 років

! Завтра запланована селекторна нарада на тему субсидій, на якій ми поінформуємо регіони про зміни: аби ті, хто нараховують і отримують субсидії знали про них і здійснювали призначення виплат.

Знаю, що запропоновані зміни лягають додатковим навантаженням на людей, що адмініструють зараз цю програму в регіонах, але допоможуть відреагувати на важливі потреби людей уже до початку цього опалювального сезону та настання холодів.

Які зміни були внесені :
- надано право комісіям органів місцевого самоврядування призначати житлову субсидію дитячим будинкам сімейного типу (ДБСТ) на понаднормову площу житла;
- до доходу ДБСТ не буде враховуватися матеріальна допомога та стипендія дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбані ними транспортні засоби;
- у сільській місцевості під час призначення житлової субсидії не будуть враховуватися доходи одного з подружжя пенсійного віку, який зареєстрований за іншою адресою (це дозволить їм отримати допомогу на оплату житлово-комунальних послуг);
- субсидія військовослужбовцям призначатиметься без отримання інформації про сплату ними єдиного соціального внеску. Також переглянуто алгоритм розрахунку платежу з наступного періоду.

!Таким чином, напередодні нового опалювального сезону ми полегшуємо умови отримання субсидій тим категоріям населення, які раніше мали з цим проблеми.

Ще одна хороша новина - теплий жовтень, через який централізоване опалення досі не ввімкнули. Оскільки нарахування субсидій здійснюється з 15 жовтня, то зекономлені кошти залишаться в сім’ях одержувачів субсидій.

Також нижче короткий аналіз програми субсидій за минулий опалювальний сезон з середніми розмірами виплат та % платежів в межах норм

Світлина від Соколовська Юлія.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 часа назад, jack74 сказал:

сім`ї у яких є причеп, з дати випуску якого минуло менше 5 років

:0016:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в дійсності там нічого смішного. Бо було так (вірніше, судячи по позначці "ЧИННИЙ" на офіційному сайті, то так є і досі):

Цитувати

Постанова кабміну 807

...

14. Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

...

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).

а причіп якраз є "транспортним засобом, що підлягає державній реєстрації", а багато хто не сприймав його як "транспортний засіб", і не вказував такий в декларації, що потім було підставою для відмови в наданні субсидії, чи ще гірше - субсидію давали, а потім "радість" - "поверніть кошти"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гончарук проапгрейдив обовязковий платіж по субсидіях з 15% до 20%. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 хвилин тому, weldermaster сказано:

Гончарук проапгрейдив обовязковий платіж по субсидіях з 15% до 20%. 

пруф годиться викладати на такі "новини"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"пакращення"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 місяця потому...
Цитата

Монетизация льгот и субсидий: как теперь платить за коммуналку

24 января, 07:19

Александр Панченко

  •  
  •  

Эксперты понятно объяснили, как рассчитать суммы доплат

Украинцы, имеющие льготы (не путать с субсидиями, в чем разница – см. ниже) по оплате коммунальных услуг, все чаще жалуются на то, что не могут разобраться, сколько же им надо доплатитьдо сумм, выделенных государством. Дело в том, что, начиная с октября прошлого года, им приходят счета на полную стоимость. В Минсоцполитики утверждают, что сделали все, дабы людям было удобно понять, сколько они должны доплатить за использованное тепло, воду и так далее.

Сайт "Сегодня" разобрался в тонкостях новых правил начисления госпомощи. В этом нам помогли руководитель экспертной группы по вопросам жилищных субсидий и льгот Директората семьи и соцподдержки населения Минсоцполитики Татьяна Голубенко и государственный эксперт экспертной группы Оксана Овраменко.

Новый порядок оплаты счетов

Как разъяснили нам эксперты, с 1 ноября 2019 г. льготник, независимо от того, выплачивается ему льгота на комуслуги наличными или перечисляется по безналу, получает квитанции с полным размером платежа. Как у льготников, так и у субсидиантов, которым госпомощь выплачивается наличными, сложностей с оплатой не возникает, ведь они после получения денежных средств оплачивают услуги по полной стоимости. Тем, кому льгота выплачивается в безналичной форме, поможем разобраться, что за них оплачивает государство.

Дело в том, что по постановлению Кабмина, средства поставщикам услуг "Ощадбанк" перечисляет (в соответствии с суммами в квитанциях) в пределах суммы госпомощи (размера ежемесячной субсидии или льготы) в такой последовательности:

  • поставка тепловой энергии либо природного газа и электроэнергии для индивидуального отопления;
  • снабжение горячей водой;
  • централизованное водоснабжение;
  • централизованное водоотведение;
  • снабжения электроэнергией;
  • поставки природного газа (для приготовления пищи, нагрева воды);
  • вывоз бытовых отходов;
  • услуги по управлению многоквартирным домом;
  • взносы за установку, обслуживание и замену узлов коммерческого учета (домовые счетчики тепла, воды,газа).

При этом, "Ощадбанк" перечисляет средства не по пропорциональному принципу, когда за каждую услугу проводился расчет в равных процентах от суммы платежа, а по приоритетному принципу: за первую услугу – в полном объеме, если остались средства – за вторую, и т. д. пока позволяет сумма льготы. Те услуги, на которые не хватило средств, льготник должен оплатить самостоятельно.

Оплата счетов получателем субсидии в безналичной формепроводится аналогично.

Так как теперь монетизированную льготу насчитывают не по факту потребления, а по нормам, то если льготник употребил услуги в объемах меньших, чем льготные, оставшаяся сумма может быть использована в следующем месяце. Например, человек месяц не жил в квартире, не использовал воду, газ, но выплату в виде льготы за них он получит в любом случае. При выплате льгот наличными, сэкономленными средствами льготник может распоряжаться ежемесячно, при выплате льгот в безналичной форме – только после завершения отопительного сезона сэкономленные средства можно будет получить наличными на свой банковский счет в "Ощадбанке".

В то же время, ряд экспертов уверены, что получатели госпомощи не заинтересованы экономить на услугах.

Как узнать, сколько нужно доплатить за комуслуги

Есть три способа выяснить, сколько и за что надо оплатить. Первый, более сложный и более наглядный – зайти в личный кабинет на сайте "Ощадбанка". В пресс-службе банка нам уточнили, что для льготников такие кабинеты законодательством не предусмотрены, они положены только субсидиантам, но банк их создал самостоятельно для удобства клиентов. Впрочем, этот способ труднодоступен для пожилых льготников. Их очень много – например, дети войны, самым младшим из которых по 75 лет. Особенно если они проживают в глухих селах, где нет интернета.

Второй способ более простой – это SMS-сообщение. Как правило, мобильные телефоны, пусть старые, кнопочные, имеются даже у "бабушек-дедушек". Но разобраться в SMS им порой сложно, ведь сообщения приходят на латинице. Как пояснили нам в "Ощадбанке", таким образом можно передать больше знаков, ведь сообщения объемные.

Наконец, третий, самый надежный способ – перевести льготу из безналичной формы в наличную и оплачивать счета полностью самостоятельно.

Если сумма льготы не покрыла стоимость всех услуг, то после 18 числа "Ощадбанк" направит на мобильный телефон льготника SMS-сообщение с указанием сумм, которые он должен самостоятельно уплатить (доплатить) по каждой услуге. Эти суммы льготник может также увидеть в своем личном кабинете на сайте "Ощадбанка".

Если вы оплатили счета, не дождавшись SMS от "Ощадбанка", то на счетах возникнет переплата, которая будет учтена поставщиком услуг в квитанциях за следующий месяц. И наоборот – за недоплату выставят долг, но льгота, естественно, сохранится.

Отметим, что если поставщик услуги не сотрудничает с Ощадбанком и не дает банку информацию о начисленных суммах за услугу льготникам и получателям субсидии, то и требовать оплату с получателя льготы или субсидии в безналичной форме до 1 июня он не вправе.

Пример расчета доплаты с использованием SMS-сообщения

Сайт "Сегодня" решил подробно объяснить, сколько и за какой вид комуслуг нужно доплатить льготникам, чтобы у них не было задолженности. Для этого мы подготовили пример расшифровки SMS-сообщения, которое пришло в декабре условному собственнику 1-комнатной квартиры, имеющему льготу чернобыльца. По этой льготе он должен уплатить 50% от общей суммы, указанной во всех счетах. Но по каждому виду услуг теперь нужно платить не половину суммы, а в связи с применением принципа приоритетности оплаты – сперва тепло, потом горячая вода и т. д. – по-разному, может быть от 0%, до 100%.

5e297855412b6.jpg  

Из инфографики видно, что за тепло пользователю вообще не нужно платить, так как расходы покрыла монетизированная льгота, за воду он должен уплатить частично. На этом сумма льготы закончилась. Остальные виды услуг придется оплатить полностью. Но в конечном итоге все равно получится, что льготник оплачивает ровно половину счета за коммуналку.

Льгота – не субсидия

Также разберемся, чем льгота отличается от субсидий. Как разъяснили нам эксперты, льгота – это установленные законом преимущества, которые предоставляются лицу, либо группе лиц по сравнению с другими гражданами. Законодательством установлены льготы для участников боевых действий, чернобыльцев, ветеранов военной службы, Героев Украины, многодетных семей, педагогов и медиков в сельской местности и так далее, всего в Украине более 20 категорий льготников.

Отдельно можно назвать такую многочисленную категорию льготников как "дети войны", то есть тех, кому на 2 сентября 1945 года (дата окончания Второй мировой войны) было меньше 18 лет.

Субсидия, в отличие от льготы – это государственная помощь в наличной или безналичной форме неплатежеспособным гражданам (домохозяйствам) на покрытие коммунальных расходов. Для этого не нужны никакие "заслуги", кроме тощего кошелька. Но трудоспособным лицам, которые не работают и не стоят на учете в центре занятости, субсидию могут и не назначить.

Льготы на коммунальные услуги

Одним из видов льгот является скидка на оплату коммунальных услуг. Например, для детей войны это минус 25% от суммы, указанной в счете, для многодетных семей – минус 50%, для участников боевых действий (в том числе АТО/ООС) – минус 75%.

Для некоторых категорий право на льготу по оплате комуслуг зависит от размера доходов. Если доходы на человека (дети войны) или члена многодетной семьи составляют более чем 1,4 прожиточных минимума для трудоспособных (сейчас это 2940 грн), льгота на оплату коммунальных услуг не предоставляется. Но эти люди могут подать заявление на получение жилищной субсидии, право на получение которой будет установлено в порядке, определенном правительством. При этом льготы участникам боевых действий, лицам с инвалидностью вследствие войны (в том числе АТО/ООС), чернобыльцам, ветеранам военной службы предоставляются без учета их доходов.

Кому – деньги, кому – по безналу

По данным Госслужбы статистики, в Украине в декабре 2019 года субсидии получали 3 млн 283,6 тыс. домохозяйств, или около 22% от их общего количества. Как уточнила нам государственный эксперт Оксана Овраменко, более 90% субсидиантов сейчас получают госпомощь в наличной форме, остальные – в безналичной.

"Субсидию деньгами можно получать на свой банковский счет, открытый в любом из 38 уполномоченных банков на выбор получателя субсидии, либо через "Укрпочту" вместе с пенсией, – говорит Оксана Овраменко. – Субсидию в безналичной форме можно получать только через "Ощадбанк".

По словам эксперта, субсидию в безналичной форме назначают тем, кто обратился за ней впервые, или тем, кто уже ее получал, но по состоянию на 1 мая (конец отопительного периода, когда субсидия назначается на следующий период) накопил долг по оплате коммуналки, превышающий 340 грн (20 необлагаемых налогом минимумов). При погашении долга или заключении договора реструктуризации таких лиц субсидии не лишают, но переводят на безналичную форму оплаты.

А вот с льготниками ситуация другая. В Украине насчитывается около 2,6 млн человек, имеющих право на льготу по оплате коммуналки и более 90% из них получают льготы в безналичной форме.

Как разъяснила нам руководитель экспертной группы по вопросам жилищных субсидий и льгот Директората семьи и соцподдержки населения Минсоцполитики Татьяна Голубенко, льготы на оплату услуг ЖКХ начали предоставляться в денежной форме только с октября прошлого года. Для того, чтобы получать наличными льготу на оплату коммуналки, льготник должен был до 15 октября 2019 года (начало отопительного сезона) подать соответствующее заявление в управление по вопросам соцзащиты населения по месту жительства. Многие этого не сделали и теперь не могут разобраться, сколько им надо доплатить за комуслуги.

"Кабмином принято решение о возможности перехода с безналичной на наличную форму выплаты льготы в любой момент. Такая возможность реализована с 1 января 2020 года. Процедура перехода осталась неизменна: необходимо подать заявление территориальному органу соцзащиты населения, в котором указать реквизиты банковского счета, и со следующего после подачи заявления месяца сумма льготы будет переводиться на банковский счет", – уточнила Татьяна Голубенко.

https://www.segodnya.ua/economics/gkh/kak-lgotnikam-razobratsya-v-schetah-za-komuslugi-eksklyuzivnaya-infografika-sayta-segodnya-1391744.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...