Перейти до змісту

Ставок в оренду. Поради


ineedmoney

Рекомендовані повідомлення

Хотілось би взяти ставок чи інший водний обєкт в оренду, облагородити для рибальства, відпочинку та розведення риби.

Прошу поради хто цим займався/займається щодо порядку, фінансової сторони такого замислу.

Наперед вдячний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в оренду, облагородити для рибальства, відпочинку та розведення риби.

Наперед вдячний.

На рахунок оренди то потрібно робити оцінку яка потяне на 5000-10000 грн. і тоді від оцінки буде вартість оренди в рік.

А на рахунок відпочинку більш менш, а от на рахунок розведення то для себе наверно можна а на продаж не все так просто. треба дуже багато кг. риби комусь віддавати. ( знайомий хтів взяти в оренду кусок стариці. то як нащитали скікі треба здати. І бунт селян був. в оренду не дали)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМХО оцінка вартості, сума оренди (якщо в держави брати, тобто в голови сільради) то є сама найменьша проблема. Основна проблема в охороні обьєкту й стосунки з місцевим населенням (для яких ти автоматично куркуль і загарбник). Морально мабуть дешевше з нуля ставок викопати ніж розрулювати, щоб не ставили сіті місцеві, або щоб назло мішок селітри в воду не кинули. Плюс зарибити нормально, наразі бабла нормально вийде, також перед орендою бажано аналіз води зробити, на предмет хімічного складу й наявності хвороб для риби, бо якщо деякі хвороби більш меньш лічатся, то із за деяких прийдется висушувати й обеззаражувати водойму.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

оцінка вартості, сума оренди (якщо в держави брати, тобто в голови сільради)

Нормативна оцінка, видають управління Держземагенства, просто взяти в оренду треба проект відведення зем.діл.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є озеро в Турійському районі, оформлене в оренду на 49 років (залишилось десь 40). Можу здати в суборенду. Дзвоніть домовимось 099-33-17-120

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про ставок.

Вирішив був сільським господарством зайнятись - зокрема вирощуванням екологічно чистих кроликів. Коло ферми був маленький ставочок - там колись добували торф, місцина заболочена товариш перед тим викопав цей ставок. Я його значно розширив - довів плесо до 4-5 Га. Весною запустили мальок коропів - цифр вже не пам’ятаю, по книжці розраховували. Годували зерном - з човна у визначені місця подалі від берега. Наглядав місцевий житель - його хата й город виходили на ставок. Розрахунок був восени спустити, рибу зібрати та продати. Коли прийшов час зробили контрольний вилов - риба була маленька (стимуляторів росту не давали а зерна певно трохи недосипав). Вирішив хай перезимує. Взимку рубались ополонки. Десь під кінець зими - початок весни (а зима була досить люта 2009-20010) сталась відлига - далі класика. Тала вода була вже над льодом риба ломанулась наверх - вдарив мороз де вона і замерзла. Весною вирішили догодувати те, що залишилось. На літо карасі (коропів більше я не бачив) були великі та гарно вгодовані, була і щука непогана. Вирішив перепрофілюватись під рибалку. Спочатку безкоштовно, запрошували знайомих, сусідів. Багато людей не було, ну крім місцевих. Робив кілька рейдів - діставав сітки, переконався, що місцевий сторож перший підозрюваний. Спробував вже брати якісь гроші за рибалку - не багато 20 грн., перестали їздити геть. Відверто кльов поганий був - причини не знаю, різними хитрощами не користувався (сіль, рівень води). На цьому зі ставками вирішив закінчити. Хоча були площі для збільшення плеса або ще одного ставка. Перейшов на викопування та чищення ставків іншим людям - техніка залишилась (власне зараз тесть цим більше займається).

Висновок для себе зробив наступний:

Щоб заробляти на ставку потрібно коло нього жити, сам сторожуєш та збираєш гроші.

Ставок мусить бути віддалений від села (як при промисловому вирощувані так і для рибальства).

Повинен бути спеціаліст, що може надати кваліфіковану консультацію.

Аератор - вважаю він потрібен.

Якщо ставок для рибальства - передбачте якусь інфраструктуру навколо нього. Баня, бесідки, будиночки, накриття від сонця та дощу, смітники. Комусь прикольно з палаткою а хтось не проти після рибалки в бані попаритись.

Риба. Якщо хочете щоб були рибаки мусить бути риба, всіх розмірів. Клювати повинно, не займайтесь дурницями з рівнем води та іншим. Рибалки чудово про ці всі махінації знають та спілкуються між собою.

Кльову може і не бути - погана погода та інше. Я б особисто тримав н.з. з живою рибою - нема кльову ось вам хлопці по рибині. Але то на мою думку.

Зима. Забезпечте достатню глибину та аерацію взимку - бо залишитесь із карасями як я.

Що додати. Дуже далекий знайомий взяв в оренду ставків десь на 50 Га плеса. Займається, років 4 тому перейшов на вирощування мальків - каже зиску значно більше.

В Маневичах знайомий мав в оренді чудове озерце - риба була дуже файна. Чому була - напоїли сторожа й усю рибу електроудочкою... Ось і такі бізнеса є.

Відео є нагальною необхідністю - звісно з нічним режимом.

Здається все.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це дуже дороге задоволення мати ставок.... всіх хто починає цей бізнес в кінці кінців сходяться в тому що мало коштів виділили на ставок, тобто планувалось одне, рахувалось одне, а грошей виходить в два - три рази більше потрібно вкладувати....

П.С. найкраще це викопати собі ставок біля хати на сотих 20 і з ним "гратись"....

Аквакультура то ціла наука... яку треба вчити... потім практикуватись

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Викопати ставок при солярці 8 грн літр коштувало від 9 до 16 грн за куб. Із сьогоднішньою ціною палива не знаю, що відповісти - кожен конкретний випадок розглядаємо окремо, на вартість впливає багато факторів.

Землю оформляв ще у 2008 році під рекультивацію. Тоді було інакше - тепер не знаю. По оцінці та оренді не допоможу, не знаю. ПП відкривати потрібно (хоча напевно можна і фермерське - потрібно проконсультуватись) - група із товарами (друга здається, бо я вже на загальній системі - забув із групами). Є толковий бухгалтер - йдіть на загальну систему із ПДВ, зможете постачати на великі магазини (але там відстрочка платежу).

Найкраще оренду ставка розпочніть із пошуку точок збуту та покупців риби (кінцевого продукту) - так буде більш правильно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Викопати ставок при солярці 8 грн літр коштувало від 9 до 16 грн за куб. Із сьогоднішньою ціною палива не знаю, що відповісти

Цікавився нещодавно про копання ставків. То великий екскаватор типу вольво бере 650 грн. в годину, а маленький юмз рачок 350 грн. Цікаво яка продуктивність в цих різних апаратах. Скільки ж вони кубів за годину можуть копнути. І як вищитати при ціні за куби а не за години.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Викопати ставок при солярці 8 грн літр коштувало від 9 до 16 грн за куб. Із сьогоднішньою ціною палива не знаю, що відповісти

Цікавився нещодавно про копання ставків. То великий екскаватор типу вольво бере 650 грн. в годину, а маленький юмз рачок 350 грн. Цікаво яка продуктивність в цих різних апаратах. Скільки ж вони кубів за годину можуть копнути. І як вищитати при ціні за куби а не за години.

Не ведіться на години - власнику вигідно по довше працювати. Існують моменти коли об’єм не порахуєш або важко це зробити - наприклад затоплена ділянка, домовленість, що копаємо лише до глини, тоді йдуть години. Коли відома ширина, довжина, глибина - краще куби. Порахували об’єм, домовились за ціну і вперед до роботи, власник екскаватора буде зацікавлений швидко закінчити роботу. А при погодинній оплаті яке зацікавлення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...