Перейти до змісту

Гіпотеза: чому у Володимир-Волинську пробиваються всі бронежилети


Ukrainec

Рекомендовані повідомлення

І так:

Куля 7,62 ЛПСгж для снайперської гвинтівки Драгунова (СВД)

Маркування кулі:

57-Н-223С (ГЖ в обойме) Винтовочный патрон калибра 7,62-мм с пулей ЛПС с биметаллической гильзой (без обоймы)

57-Н-223С-01 (ГС в обойме) Винтовочный патрон калибра 7,62-мм с пулей ЛПС со стальной гильзой (без обоймы)

57-Н-323С (ГЖ без обоймы) Винтовочный патрон калибра 7,62-мм с пулей ЛПС с биметаллической гильзой (в обойме)

57-Н-323С-01 (ГС без обоймы) Винтовочный патрон калибра 7,62-мм с пулей ЛПС со стальной гильзой (в обойме)

Але після 1988р !

В 80-х годах прошлого века специалистами ЦНИИТОЧМАШ и ЦКБ-3 были проведены опытно-конструкторские работы по созданию патрона с улучшенными пробивными характеристиками с целью обеспечения эффективного поражения живой силы с использованием СИБ. В рамках этой программы проходили испытания нескольких вариантов патронов с усовершенствованными пулями со стальным сердечником:

Пуля СТ-М2 была разработана коллективом конструкторов ЦНИИТОЧМАШ, КБ автоматических линий им. Л.Н. Кошкина и КБ завода №188 (Новосибирский завод низковольтной аппаратуры) под руководством Сазонва П.Ф. Пуля СТ-М2 состоит избиметаллической оболочки, стального сердечника из термоупрочнённой стали марки Ст.70 (твёрдостью 65 единиц HRC) и свинцовой рубашки. Патрон с пулей СТ-М2 был принят на вооружение в 1989 году, а его серийное производство развёрнуто на заводе №188. Так как патрон с пулей СТ-М2 заменил патрон с пулей ЛПС, было принято решение сохранить его обозначение на упаковке без изменений! ДЖЕРЕЛО

Трішки інформації про кулю СТ-М2:

Пуля СТ-М2 обладала пробивным действием, значительно превосходящим аналогичные показатели пули ЛПС, и могла эффективно поражать цели, защищенные бронежилетами с бронеэлементами на основе карбида бора. Так, на дальности 180 м при стрельбе из снайперской винтовки СВД пуля СТ-М2 обеспечивала 100% пробитие бронежилета 6Б5, что практически в 2 раза превышает аналогичный показатель для пули ЛПС. Бронежилет 6Б4 пробивался с дистанции 540 м. По своим показателям новая пуля фактически была бронебойной. Джерело

Фото банки з під куль 9...11.07.2014р, з яких проводиться обстріл пластин бронежилетів на полігоні у Володимир-Волинському:

post-5408-0-64974500-1405381175_thumb.jp

далі читаємо стандарт на "Бронеодяг" ГОСТ Р 50744-95:

post-5408-0-14934800-1405379874_thumb.jp

зовнішній вигляд куль:

post-5408-0-37092200-1405380079_thumb.jp

Отже, бронежилети 5го класу не гарантують захист від кулі 7,62ЛПСгж що були випущені після 1989року так як фактично являються кулями СТ-М2 підвищеної пробиваємості. Для захисту від даного типу куль використовують бронежилет 6-го класу захисту по ГОСТ Р 50744-95

чи 5-го класу по ДСТУ В 4103

тому обстріл різних типів бронежилетів даними кулями на військоврму полігоні у Володимир-Волинському не дає об'єктивної оцінки стійкості бронежилетів на відповідність стандартів

Хоча деякі пласти і не пробивалися :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

стандарти стандартами, але імхо в носія бронежилету є єдиний меркантильний інтерес, вижити, й по суті мало кого цікавить маркіровка кулі, всіх цікавить, щоб конкретно взяті бронежилети не пробивались конкретно взятими кулями, які на данний момент використовуются на конкретно взятій війні, не більше й не меньше (звичайно про спеціальні й крупнокаліберні гвинтівки й кулемети мова не йде)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Калаша і осколки ловить --- вже добре .

А проти бронебійної кулі з потужнішого патрона --- такий броник задовбешся тягати .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ukrainec,набери хлопців з передовою й поговори з ними. поговори від чого найчастіше захищає бронік й для чого він їм. тоді питання, які задають клоуни з незрозумілими набоями в лабораторних умовах зникнуть))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Здається Фенікс писав коли почав возити броніки для 79 бригади, що хлопці самі просили 4 клас і без всяких додаткових захистів, того що вони сильно заважають.

А по класу захисту, то керамічні пластини 6класу які робить Темп-3000 в принципі по вазі не сильно відрізняються від їх металокераміки 4 класу, але стоять значно дорожче.

Ще читав коментар колишнього військового, який писав що краще взяти 4 клас а на зекономлені гроші кевларовий пакет на всю площу бронежилета для захисту від осколків. А нормальний снайпер з такої відстані, з якої СВД гарантовано проб'є такий бронежилет, не буде стріляти по броні, а без проблем попаде по голові чи незахищеній ділянці тіла.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коли ми відстрілялись на полігоні, самі снайпера сказали, що наші плити добрі, бо СВД з 100 м їх не взяло, а відстріл з ближчої відстані непотрібний, бо куля ймовірніше за все попаде в голову, а не в бронік.

Де знайти АК-74 і кулі 7Н10("злая пуля") ?

7.62x54r_lps_bullets.jpg

зліва - стара ЛПС, зправа - СТ-М2

Сьогодні комбат 51-ї бригади підвезе патрон, розколупаємо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перш за все потрібно розуміти, від чого НАДІЙНО захищає бронежилет.

Це- захист від осколків, від куль з незначною кінетичною енергією (рикошет, куля на вильоті і т.п.)

Удар кулі, випущеної з пістолета можна порівняти з хуком професійного боксера, куля з автомата вдарить по бронежилету з силою кувалди, ломаючи ребра і відбиваючи внутрішні органи.

Щоб запобігти цьому, бійці під бронежилети надягають ватні тілогрійки чи саморобні амортизаційні подушки.

В багатьох сучасних бронежилетах використовуються прокладки із пористих пружинячих матеріалів. Але це все захищає лиш частково.

Що буде при попаданні кулі калібру 12,7 мм (снайперська гвинтівка КСВК), неважко догадатись. Навряд чи бідолаху з перемеленими в фарш легенями і розтощеним хребтом врятує найдосвідченіший хірург...

Ось чому кулестійкість бронежилета варто посилювати лише до визначеної межі, за якою краще не спокушати долю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А по класу захисту, то керамічні пластини 6класу які робить Темп-3000 в принципі по вазі не сильно відрізняються від їх металокераміки 4 класу, але стоять значно дорожче.

не в ціні справа, а в тому що темп випускає на даний момент тільки 4 клас. все інше існує просто на сайті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...