Перейти до змісту

Охолодження невеликого об"єму повітря. Як?


vampirich

Рекомендовані повідомлення

Є потреба охолоджувати повітря всередині ємності десь 40 літрів буквально на кілька градусів (5-10)

Хтось стикався з таким?

думав взяти 2-3 елементи пельтьє, з двух сторін закріпити радіатори, і гарячу обдувати вентиляторами, а холодну засунути в ємність

тільки не знаю чи стільки вистачить

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в такому не дуже розбираюсь, але вставлю свої п’ять копійок.

Охолоджувати можна і елементами з обдуванням, недавно мав справу з автомобільним холодильником, то він саме так і влаштований. Там не більше 5 літрів і один елемент.

Проте здоровий глузд і практика підказує, що охолодити, власне, не проблема. Питання в термоізоляції. Якщо вона дуже хороша і часу багато, то можна і з одним елементом справитись.

А якщо погана, то треба буде придумувати щось дуже потужне. Тому, на мою думку, потрібно працювати в обох напрямках. Вони обидва важливі. Якщо ж ємність уже є і її модернізувати не плануєш, то озвуч, що воно собою являє.

А то варіантів багато в голову лізе, можна і холодний трубопровід пропустити поряд, дивлячись, яке абсолютне значення температури і можливості.))

Ще на рахунок холодильника, то там був навіть не радіатор, а просто квадратик металевий.) Але ребра мають покращити теплообмін. Тому зайвим не буде.

А що стосується вистачить-не вистачить, то, наскільки я пам’ятаю фізику, це все можна без проблем приблизно прикинути.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пояснюється як є. Маю домашніх тварин в клітці які погано переносять спеку.

Думав на клітку надягати на день картонну коробку з охолодженням. Хороша теплоізолляція не варіант, ботрішки вентиляції має бути

Ідеально якби було не більше 22 градуси. Максимум 25

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

імхо, найменшою кроввю - покласти всередину акумулятори холоду. якщо хочеш більшої рівномірності, всередини коробки на різній висоті можна закріпити. А хороші акумулятори холоду в тіні день спокійно тримають до прохолоди. Тим більше не треба ж там холодильник влаштовувати, а всього на кілька градусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Імхо і елементи Пельтє і акумулятори холоду справляться з завданням, але чи не буде заважати (шкодити) домашнім улюбленцям постійний обдув? Акумулятори холоду можна замінити звичайною пластиковою пляшкою з водою, замороженою в холодильнику, лише літраж підібрати експериментальним шляхом, щоб вистачало на день і обдумати збірник конденсату.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробував цей варіант. Зараз так і роблю

Замороженої двулітрової пляшки з водою вистачає на пів дня. Акамулятори холоду для проби купив пару штучок різних - не вразило

Першим недоліком цього способу є конденсат, що не бажано в моєму випадку

Іншим що спосіб недієвий коли немає змоги щодня міняти з морозильника пляшку

nickel, обдув не буде шкодити, бо так як холодне повітря опускається вниз, а система охолодження буде у верхній точці конструкції то "холодну" сторону елемента думав оснастити лише радіатором, а вже гарячу - і вентилятором також

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробував цей варіант. Зараз так і роблю

Замороженої двулітрової пляшки з водою вистачає на пів дня. Акамулятори холоду для проби купив пару штучок різних - не вразило

Першим недоліком цього способу є конденсат, що не бажано в моєму випадку

Іншим що спосіб недієвий коли немає змоги щодня міняти з морозильника пляшку

nickel, обдув не буде шкодити, бо так як холодне повітря опускається вниз, а система охолодження буде у верхній точці конструкції то "холодну" сторону елемента думав оснастити лише радіатором, а вже гарячу - і вентилятором також

Конденсат можна зібрати в тарілки, якщо їх підставити під пляшки.

Колись торгував автомобільними холодильниками на елементах Пельтє. "Усрєдньонниє" характеристики їх виглядали так: 1 елемент, об'єм 20 літрів, зниження температури на 5 градусів, відносно навколишнього середовища. Тому 2 елементи думаю вистачить на твій звіринець у 40 літрів, або встановити 3 і більше елементи але вже з термостатом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А якщо коробку всередині/ззовні обкласти (обклеїти ) пенопластом, то думаю що бутилок із замороженою водою вистачить надовше ніж пів дня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Модулі Пельт’є напевно непідуть бо ефективність в них насправді низька тому їх треба багато і вони "прожорліві". А такі що стоять в автохолодильниках купити в роздріб неможливо, але вони чуть краще з задачою справляться. Навіть самі прогресивні автохолодильникі на модулях охолоджують максимум на 15 градусів від оточоючої температури.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

kayot, обклеїти навряд чи допоможе, так як потрібна вентиляція, і відповідно втрати холодного повітря через невеличкі вентиляційні отвори будуть значно більші, аніж через погану теплоізоляцію

V.Wolf, та от я і думаю про ефективність. вже й думав десь пошукати бу автохолодильник занедорого і начинку з нього стирити :)

просто через що зациклююся на елементах пельтьє - бо скоріше потрібна система яку "включив і забув", щоб не було потрібно постійно доливати-міняти-підсипати

Навіть банальний мокрий рушник зверху клітки дає невеличке охолодження десь на 2 градуси, але його вистачає взагалі десь на години півтори-дві

Oli, шиншили. Просто моя кімната в хаті під дахом - то сама гаряча влітку получається

Мабуть спробую взяти 2 штучки елементів пельтьє для проби, побавлюся, побачу що з того вийде

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може спробуйте таким чином, я не знаю скільки треба повітря звірушкам, експерементально визначати.

post-7540-0-60791700-1402553118_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гм.. Гугл видав цікаві результати на запит

"холодильник" для шиншилл

Ось що сподобалося:

"Вітрина" - реально холодильник. Між іншим, якщо купити старий холодильник - то можна його переобладнати.

Гранітна плита - просто, не знаю чи дієво. Якщо чимось охолоджувати таку плиту знизу - тоді варіант.

3-й враіант, самий дорогий :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Просто моя кімната в хаті під дахом - то сама гаряча влітку получається

Може звичайний кондиціонер в кімнату, собі х теж потрібно виживати в такій спеці під дахом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Zheny@,

гранитная плита - это только попытка помочь шиншиллке в жаркий период времени. Но самый верный и надёжный помощник, что бы с вашим любимцем никогда не приключилось горе в виде Теплового удара, - это Кондиционер!

Холодильник.... теж трішки думав в цю сторону. але скручувати з якогось старого холодильника трішки боязко, бо треба буде гнути трубки, і є ризик, що може трубка десь тріснути, а потім витиче хладоген... та й гудітиме час від часу під вухом...

Старі радянські холодильники є безмоторні, але в тих хладоген це аміак - то тут теж якось (враховуючи їх вік) трішки боязко використовувати в своїй же кімнаті

Кондиціонер - це вже якщо вже більше нічого іншого не придумаю. Бо зараз всі грошки ідуть на ремонт, то зо три тисячі потратити на кондиціонер не маю змоги

з.і. мені температура нормальна :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є бабусина схема поливу квітів, без електроніки і всякого такого на тривалий час. Думаю, що мокре полетенце теж підтримувати буде.

Граніт звичайно цікаво, та дешевше буде спаяти з мідних трубок сітку і їх частину охолоджувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...