Перейти до змісту

Сичужні сири вдома


Fr1end

Рекомендовані повідомлення

3300 грамм молока, немного морской соли и фермента - и через пять дней терпения вот такая головешка отличнейшей нежной моцареллы или брынзы (скорее второй, чем первой) весом до килограмма, диаметром 13 и высотой 5 см :) Магазинно-базарная - сливает :)

Jjx9H.jpg

P.S.

Второй день - сушняк :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 81
  • Створено
  • Остання відповідь

Сьогодні робив голандський - солиться саме. А із сиворотки, що лишилась - зробив рікоту, буде чим годувати доцю і себе зранку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

3300 грамм молока, немного морской соли и фермента - и через пять дней терпения вот такая головешка отличнейшей нежной моцареллы или брынзы (скорее второй, чем первой) весом до килограмма, диаметром 13 и высотой 5 см :) Магазинно-базарная - сливает :)

P.S.

Второй день - сушняк :D

Як ти його видержував, всмислі завернутим в тканину, чи просто в каструлі з сиоваткой (соленою).

А то якраз зварганив таку штуку сьогодні, думаю як то витримати. Правда вийде м'який сир, бо прес був 1.3 кг.

Ще питання скільки солі давати в сироватку ( а то перший раз моцарелла вийшла не солена майже), сьогодні на 1.5л води вальнув 4-5 столових ложок.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У меня где-то сутки лежало в марле под лёгким прессом. Честно говоря-завтыкал :)

Потом снял пресс, размотал марлю и щедро натёр солью со всех сторон, после чего оставил в холодильнике. Получилось чуть пересоленое, но мне такое в кайф :)

А с рассолом нужно экспериментально подбирать дозу. Раз пересолил конкретно, то вымачивал в обычной воде :) Нормально получилось, когда дал ложку столовую на примерно 400 граммм воды. Сыр нарезал неольшими кубиками, чтобы можно сразу было в салат добавлять :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Вчора приготував м'який сир.

Сьогодні ось такий вигляд у нього (колір насправді білий):

post-644-0-60393900-1427829313_thumb.jpg

post-644-0-46179500-1427829321_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тоже вчера психовал... ;)

post-419-0-76598000-1427832864_thumb.jpg

Ну да, маэстро, форма у вас получше будет :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прикольно. :)

По процесу можу сказати - шукай форму з дірками, щоб сироватка при пресуванні сама стікала.

Можу тобі дати поки маленьку форму. Спробуєш

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Формочка-пасочка :)

Jxdb.jpg

Зачётная будет брынзочка в итоге, по рассолу чую ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...
  • 7 місяців потому...

Fr1end, а може ти трохи більше зробиш сиру, щоб не лише собі, а й нам продати? ;) 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На більше часу не вистачає :) ось за це літо не було можливості жодної головки зробити

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

Проміжний результат :)

З 5 літрів молока вийшло 2 головки сиру: 340 грам і 500 грам.

Дозрівають 10 днів уже в теплі. Ще лишилось 4 дні в теплі а потім тиждень в холодильнику.

На одну головку трохи "полиняла" підставка для чайника, на яку я поставив сир на визрівання - побачимо як це вплине на результат.

Фото:

post-644-0-26983900-1451852145_thumb.jpg

post-644-0-31491500-1451852219_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще десь місяць тому пробував робити сир, який можна смажити на сковорідці та на грилі, не боячись, що він потече - халлумі.

На днях буду робити знову. Мені й моїй родині сподобалось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не витримав і розрізав один камамберчик :)

По вигляду серединки можу сказати, що йому ще треба було дозрівати, оскільки під кіркою він уже був текучої консистенції а ближче до центру ще твердуватий.

На смак доволі смачний. Буду робити ще.

post-644-0-80662200-1452537809_thumb.jpg

post-644-0-20255300-1452537845_thumb.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за сайт!

Ще й з інструкціями

Обов'язково якусь мезофільну закваску спробую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую за сайт!

Ще й з інструкціями

Обов'язково якусь мезофільну закваску спробую

Ось ще сайт http://413.com.ua/ Там можна і закваски купити, і форми, і рецепти сирів є зразу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я робив курт, це не сичужний сир, але смакота ще та. Правда я не знав, що те що робила моя бабця на Поліссі так називається та й вона скоріше за все не знала, вона солила звичайний сир, катала-віджимала руками з нього приплюснуті кульки і сушила їх на печі. Висихали так що іноді і не вгризеш. Але напхаєш їх повні кишені і дома можна пів дня не з'являтися, гасаєш собі по лісі чи селу і не голодний. А зараз згадав цю штуку, подумав, що гарна ж штука була б до пива. Спробував сам насушити в духовці і хоч температура була мінімальна і дверцята духовки не зачиняв, але сир розплавився. Правду кажуть - перший блін комом. Шукаючи рецепт в інтернеті, нагуглив, що таке блюдо в монголів куртом (курутом) називається. Вдруге спробував сушити на саморобній сушарці для фруктів над газовою плитою, тобто при низькій температурі і все вийшло. Смачно як у дитинстві + пиво, хоча більшість згриз без пива - не дочекався. На печі вони часом підсушувалися до коричневого стану, в мене до такого стану просто не встигли висохнути і так слиною мало не вдавився. Робив ще бастурму, але це вже буде злісний офтоп, виложу одну фотку для любителів. 

 

п.с. Поки написав, то повний рот слини. :)

post-3393-0-19413300-1452546620_thumb.jp post-3393-0-03895400-1452546677_thumb.jp

post-3393-0-59269400-1452546573_thumb.jp

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Робив ще бастурму, але це вже буде злісний офтоп, виложу одну фотку для любителів.

ріцептиком ділися! (окремою темою)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...