Перейти до змісту

Як правильно торгувати з закордоном?


Kostefan

Рекомендовані повідомлення

Є підприємець, єдиний податок 2 група.

Виробляє корпусну мебель (шкафи, столи тощо). Є можливість відкрити в Чехії магазин. Цікавить як правильно налагодити торгівлю.

Чи може підприємець на цій групі здійснювати торгівлю за кордон? Там магазин повинен бути оформлений на чеха, чи він може взяти його в оренду чи якесь спільне підприємство організовувати? І тд і тп...

Хто може описати цей процес?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думаю краще буде така схема:

1. Відкриваєте фірму в Чехії на резидента чехії

2. Він інвестує в вашу фірму тут гроші - створите співласний бізнес, так надійніше в наших реаліях.

3. Думаю на рахунок податків треба запитувати в обох сторонах, як в чехії так і тут.

PS: Просто якщо створите якби там свій філіал, то думаю буде більше гемору чим так як я писав вище. Так напевно зможете без проблем в чехію їздити до свого партнера по бізнесу, та й думаю є пільги в державі для залучення іноземних інвестицій. Не обов'язкого всім знати що наприклад це все існує тільки за ваш власний кошт.

PS: На Україні не "відмели" тільки мікробізнес, або той в якому є частка іноземних інвестицій, бо це дууже геморно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Чехії має бути або підприємець, або "фірма" - ТзОВ, чи інша юридична особа. Коротше кажучи, має бути будь-яка форма господарювання, яка не заборонена чеським законодавством. Якщо робити "фірму" - то з високою ймовірністю, засновник може бути українець. Якщо підприємець - то х.з., треба чеське законодавство читати :)

Український підприємець, перебуваючи на ІІ групі, може продавати товар нерезиденту - юридичній особі. Не може лише надавати послуги.

Думаю краще буде така схема:

1. Відкриваєте фірму в Чехії на резидента чехії

А навіщо, якщо можна бути власником фірми без залучення громадянина Чехії?

2. Він інвестує в вашу фірму тут гроші - створите співласний бізнес, так надійніше в наших реаліях.

Тут фірми немає. Тут є підприємець, в якого не "інвестуєш", і в статутний фонд інвестицію не внесеш.

PS: Просто якщо створите якби там свій філіал, то думаю буде більше гемору чим так як я писав вище.

Підприємець не може зробити філіалу. Ні в Україні, ні в Чехії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цікаво тоді, а як тоді наша податкова зможе перевірити діяльність фірми, яка знаходиться в Чехії?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому НАША податкова має перевіряти діяльність ЧЕСЬКОЇ фірми? Для цього існують чеські податкові органи.

МАССЕN, давай далі без припущень, ідей і власних роздумів, які не підтверджються досвідом, ок?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є знайомий, котрий оформлений підприємцем в Словаччині. Можу розпитати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що стосується передачі товару на Чехію - то тут можливі варіанти:

1. Чесний договір купівлі-продажу між укр. підприємцем і чеським суб'єктом господарювання, який купує меблі в Україні і продасть їх в Чехії.

2. Якщо це можливо за чеським законодавством - то український засновник вносить меблі в статутний фонд чеської фірми, а вона їх продає (за нашим законодавством це можливо).

Варіант "український підприємець надає чеському суб'єкту господарювання послуги по виготовленню меблів" не пройде, бо підприємець на ІІ групі, а вона цього не дозволяє.

Тут треба з'ясовувати передусім податкові та митні нюанси, і передусім чеського законодавства.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене є знайомий, котрий оформлений підприємцем в Словаччині. Можу розпитати.

Буду вдячним за інфу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є підприємець, єдиний податок 2 група.

Виробляє корпусну мебель (шкафи, столи тощо). Є можливість відкрити в Чехії магазин. Цікавить як правильно налагодити торгівлю.

Чи може підприємець на цій групі здійснювати торгівлю за кордон? Там магазин повинен бути оформлений на чеха, чи він може взяти його в оренду чи якесь спільне підприємство організовувати? І тд і тп...

Хто може описати цей процес?

Зможе _правильно_ описати цей процес, мабуть, тільки той, хто відкривав в Чехії магазин ;)

Якщо це інтернет-магазин - то в Чехії взагалі можна не реєструватись, податки з доходу будуть платитись в Україні, в Чехії треба буде тільки розмитнювати, але можна організувати продаж таким чином, що розмитнення буде клопотом кінцевого покупця (як працюють китайські інтернет-магазини, наприклад).

Якщо хочеться відкривати магазин зі складом в Чехії - то в Чехії треба бути платником податків (і само собою - доходи в Україні від експорту продукції). Якщо в України з Чехією підписаний договір про уникнення подвійного оподаткування - то доходи, з яких в Чехії сплачені податки, в нас оподатковуватись не будуть (наразі, не знаю, чи підписаний і ратифікований ВР такий договір; якщо ні - то податки доведеться платити двічі).

Платником податків в Чехії може бути фізична або юридична особа. Нерезидента навряд чи зареєструють там підприємцем, тому доходом буде виручка, і податки будуть де-факто завищені. Можна домовлятись з місцевим підприємцем щодо спільної діяльності - але форум тут вже не допоможе. Відповідно, товар буде розмитнюватись на підприємця-резидента, в нього ж будуть виникати податкові зобов'язання. З чистого доходу він зможе віддавати готівкою резиденту України - і наша податкова цих коштів може не побачити взагалі. Цей варіант найбільш ризиковий.

Теоретично, найвигіднішим варіантом було б реєструвати в Чехії підприємство з іноземними інвестиціями, але будуть нюанси щодо виведення прибутку в Україну (знову ж - наявність договору про уникнення подвійного оподаткування).

Якщо обсяг операцій - пару тисяч ойро на місяць - краще всього зробити інтернет-магазин, приймати оплату на банківські карти (Віза, Мастеркард), і вивозити товар в індивідуальному порядку.

Якще це трохи більше, але до десятків тисяч не дотягує - то геморою із ЗЕД може бути більше, ніж заробітку.

Якщо 10 тис. ойро і більше - то варто або замовити професійну консультацію, або звернутись в чеське консульство чи посольство. Останні хоча й "заточені" більше під експорт з Чехії, але базову консультацію повинні дати.

(межі діяльності оцінені "на око" - я не знаю маржинальності бізнесу, його специфіки).

Все описане вище - не з особистого досвіду саме по Чехії, а із загального й особистого досвіду щодо ЗЕД і податків. Тому найкраще поспілкуватись з посольством-консульством, або тим, хто щось таке вже робив.

В будь-якому випадку - перш, ніж робити, варто прорахувати для себе не тільки потенційну вигоду, але й витрати та ризики.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...