Перейти до змісту

Для чего нужен Mac OS?


mers

Рекомендовані повідомлення

Ось тут гарно написали.

А в мене SolidWorks -- одна з основних робочих програм зараз, тому мушу "мучитись" на вінтелі :)

Хоча в свій час користувався компами Apple (починаючи з ClarisWorks під Apple Macintosh II, Macintosh IIsi, Performa 6200, PowerMac 9500 і до PageMaker/QuarkXpress/Photoshop/Illustrator на G3, G4 -- лише на останньому вдалось трошки попрацювати під самою першою MacOS X) і вони мені дуже подобались, але на той час це було дуже дороге задоволення, а потім мої вимоги до софта придушили в мені любов до прекрасного :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 113
  • Створено
  • Остання відповідь

чувак :) походу ти знайомий лише з бідними "програмістами"

ну бачте як непощастило.

Попитайте там в елітних чи все таки якій софт можна розвернути на десктопі мака? І як взаємодія із додатковим обладнанням? приклади застосвання осі для якихось роб. нужд?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо з англійською товаришуєте - то відповідь швидко знайдете самі

на професійних англомовних форумах і сайтах не розводять срач а пишуть по темі переважно

Основна перевага Mac OS - уніфікація, вона є єдиною платформою, що дозволяє розробляти для будь-якої іншої платформи хоч десктопної хоч мобільної. Всі середовища розробки там або рідні або вилизані до ідеалу.

В уніфікації їй не поступаються лінухі, але вони сильно програють в швидкодії і стабільності.

Вінда ж тут дрочить бо софт прикрутити то можна, але його якість бажає кращого. Ну і на відміну від професійних платформ, Вінда не має нормальної консолі - а то вже занадто.

Ну і в Mac OS є ще одна суттєва перевага - попрацювавши в ній на їхньому залізі, мало хто хоче працювати з чимось іншим. Ібо комфорт і швидкодію не хочеться міняти ні на що.

P.S.: щодо останнього то я не рахую всілякі хакінтоші за досвід, чи старі макі зі старими осями бо їх треба порівнювати зі старими віндами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Що Вас саме цікавить з Мак ОС? Керувати контролерами, можна але тут треба специфічний софт, який пишеться на замовлення і в більшості випадків за межі підприємства не виходить. Якщо Ви рахуєте мак говном то не мені переконувати в протилежному. Це всього навсього альтернатива віндам.

В Мак ОС плюсів багато але, як і кожна система вона має багато мінусів. Із-за малої поширеності в наших "широтах" (ціна кагбе впливає на це в першу чергу) мало пишеться і ПЗ для нього (в першу чергу це корп софт він практично весь віндовий). Якби комп'ютери на базі мак ос коштували стількиж, як і РС то їх була б більшість. Ціна ОС = 0 грн., про рівень безпеки говорити не потрібно, швидкість та зручність роботи також на рівень вища на такому ж залізі, як на РС, підтримка на протязів років безкоштовна.

З мінусів ... це не сумісність файлових форматів деяких програм (яких в природі може не бути для мака). Відсутність специфічного софта (коли прошивали контролери в універі треба був СОМ порт, якого в маках нема впринципі), проблеми з форматом НТФС, який працює в режимі рідонлі (хоча це навіть проблемою рахувати не можна є спец ПЗ для виправлення даного недоліку), ігри це взагалі слабке місце. Це те, що згадав.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо з англійською товаришуєте - то відповідь швидко знайдете самі

на професійних англомовних форумах і сайтах не розводять срач а пишуть по темі переважно

Основна перевага Mac OS - уніфікація, вона є єдиною платформою, що дозволяє розробляти для будь-якої іншої платформи хоч десктопної хоч мобільної. Всі середовища розробки там або рідні або вилизані до ідеалу.

В уніфікації їй не поступаються лінухі, але вони сильно програють в швидкодії і стабільності.

Вінда ж тут дрочить бо софт прикрутити то можна, але його якість бажає кращого. Ну і на відміну від професійних платформ, Вінда не має нормальної консолі - а то вже занадто.

Ну і в Mac OS є ще одна суттєва перевага - попрацювавши в ній на їхньому залізі, мало хто хоче працювати з чимось іншим. Ібо комфорт і швидкодію не хочеться міняти ні на що.

P.S.: щодо останнього то я не рахую всілякі хакінтоші за досвід, чи старі макі зі старими осями бо їх треба порівнювати зі старими віндами.

Хакінтош тож можна вилизати до ідеалу але на це треба час, знання терміналу та заліза :mellow: (поправити пару конфігів для свого заліза і все працює стабільненько).

На рахунок якості софту тут спору нема.

Напевно через те, що я занадто довго і плідно працював з віндою не хочу її бачити вдома ;). В мене комп постійно працює цілодобово. Аптайми місяць це норма. Перезавантаження бувають, якщо потрібно поставити обнову для системи.

Фішкою мака є також інсталяція програм, 80-90% яких встановлюється простим копюванням в папку з програмами і все, ніяких "далєє-далєє-далєє". Там не встановлюється різне непотрібство, як на віндах (правда можна на віндах взяти кастомну установку) але для чого заморочуватись. З мультимедіа також нема проблем. на вінді треба думати за кодеки, плеєри і т.п. На маку такого нема. Якщо є звісно бажання можна поставити Perian, але це вже в дуже крайніх випадках.

Хакінтош звісно по стабільності не зрівняти з справжнім маком але на мому залізі ханіктош на порядок стабільше працює. Можливо це тільки в мене я ХЗ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо відповідати на запитання топікстартера, то мак ос потрібна для того, для чого ж і прошивка на вашому телефоні: це невід’ємна частина будь-якого еплівського комп’ютера. Їх ОС не продається окремо і їх залізо не продається окремо. То єдине ціле. Хто цього не розуміє і намагається порівнювати МакОС і віндовс не в технічній площині, тому мені нема чого сказати.

Кому для роботи не вистачає якогось софта під мак, то означає лише, що даний інструмент для вашої роботи не підходить. Усе решта там є, і, боюсь, важко заперечити, що у цьому вони впєрєді планєти всєй. Є галузі, у яких він давно крутиться і там є специфічний софт належної якості. А є такі, де ніхто ні разу не користувався маком, тому там краще використовувати інші комп’ютери. Що тут ще можна обговорювати?

Не треба пласкогубцями забивати цвяхи і у вас не буде претензій до пласкогубців. Це так кумедно ставити собі хакінтош, нарікати, що він геморойний і глючний, або користуватись піратською копією дорогого софта, котрий коштує більше, ніж ваш комп’ютер, і кричати, що під мак все платно. Спочатку доростіть до того, що ПЗ треба не красти, а купляти, а тоді критикуйте ціну.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Їх ОС не продається окремо

Продається в апсторі. Колись продавалась на дисках та короткий період на флешках

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо Ви рахуєте мак говном то не мені переконувати в протилежному.

Ніколи такого неказав. І так не вважаю. Вона малопоширена але аж ніяк не погана.

Це вже по суті відповіді йдуть.

Є галузі, у яких він давно крутиться і там є специфічний софт належної якості. А є такі, де ніхто ні разу не користувався маком, тому там краще використовувати інші комп’ютери. Що тут ще можна обговорювати?

Ну цікавлять приклади вдалого використання мак десктопа в певній галузі, бажано нашого регіону, або якогось іншого. Будь яке пз ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Продається в апсторі. Колись продавалась на дисках та короткий період на флешках

І була призначена для встановлення на айбіем-компатібл?

LSD, буду кепом, але вони ледь не перші створили комп’ютеризовану систему для верстки (комп+лазерний принтер), а також традиційно усіляки фотошопи, монтаж відео, запис аудіо. Це такі найбанальніші приклади. Ну і дивно наводити, але важко ігнорувати таку величезну долю розробників, котрі кодять під іОС)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yuraul, не впрягайся. В іншому випадку я б сказав що ти ведешся на тролінг, але тут здається звичайний тупняк співрозмовника.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну розмова про десктопи. В іОС і доля ринку мобільних девайсів значно вища. І прогамісти є знайомі які пишуть під іОС. Тому зразу кажу розмова не про іОС.

"усіляки фотошопи, монтаж відео, запис аудіо" - тобто я так розумію якщо я захочу щось зробити у фото - відео - обробці мені варто було б звернутися до ОС Х?

Соромітник не хочете додати щось по суті? Ще раз кажу цікавить успішне використання МАК десктопа у будь якій галузі? тобто не просто домашнього компа а десь для будь чого, кого небуть з нашого регіону... Приклад про фото - відео від Yuraul цілком влаштував хотілось би ще, інші якісь галузі! Це дасть можливість читачам теми зрозуміти рекомендовану область застосування ОС Х, що і є питанням теми!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

але вони ледь не перші створили комп’ютеризовану систему для верстки (комп+лазерний принтер), а також традиційно усіляки фотошопи, монтаж відео, запис аудіо. Це такі найбанальніші приклади. Ну і дивно наводити, але важко ігнорувати таку величезну долю розробників, котрі кодять під іОС)

І правда секта ^_^

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yuraul, не впрягайся. В іншому випадку я б сказав що ти ведешся на тролінг, але тут здається звичайний тупняк співрозмовника.

цілком згідний

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тобто я так розумію якщо я захочу щось зробити у фото - відео - обробці мені варто було б звернутися до ОС Х?

Ні, краще користуватись тим, що зручно і до чого звик. Сам таким ніколи не займався ні під Віндою, ні під Маком, тому не скажу, де софт зручніший навіть суб’єктивно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Соромітник не хочете додати щось по суті? Ще раз кажу цікавить успішне використання МАК десктопа у будь якій галузі? тобто не просто домашнього компа а десь для будь чого, кого небуть з нашого регіону... Приклад про фото - відео від Yuraul цілком влаштував хотілось би ще, інші якісь галузі! Це дасть можливість читачам теми зрозуміти рекомендовану область застосування ОС Х, що і є питанням теми!

а ви прочитайте мій пост про уніфікацію і не задавайте більше таких тупих питань

Ну розмова про десктопи. В іОС і доля ринку мобільних девайсів значно вища. І прогамісти є знайомі які пишуть під іОС. Тому зразу кажу розмова не про іОС.

а ваші знайомі програмісти під iOS пишуть з iOS ? мля... рука-ліцо

P.S.: щось я тоє во... всьо :) не звертаю увагу

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а ваші знайомі програмісти під iOS пишуть з iOS ? мля... рука-ліцо

Ні на вінді і публікують, як мені відомо через Dragonfire SDK. Я незнаю яка якість цього софта бо некористуюся таким, тому сперечатися небуд можливо це "через зад". Можливо на Маках це значно простіше\краще. Тому внесемо це до ще одного плюса мака:

МАК ОС потрібен для розробки прикладних програм для іОС.

Давайе надалі щоб нерозводити незрозумілого срача яблоколюбителів із людьми які нерозуміють необхідності мати мак, будемо просто чекати постів про те хто для чого юзав Мак типу:

Я Вася, в мене мак. Розробляю ПЗ під Айфони і Мак це найкраще рішення.

або

Я Маша я дизайнер. Кращого софта для створення флеш-презентацій нііж -назва програми- для Мака я небачила. Тому Мак мій вибір.

Все ось це цікавить а не якісь фанатичні випадки яблоколюбителів :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я Вася, в мене мак. Розробляю ПЗ під Айфони і Мак це найкраще рішення.

або

Я Маша я дизайнер. Кращого софта для створення флеш-презентацій нііж -назва програми- для Мака я небачила. Тому Мак мій вибір.

це вже виходить "клуб анонімних яблодрочерів якийсь" :_07:

а якщо серйозно то навіть важко написати ... напевно роблю все те, що робив на вінді тільки з більшим рівнем безпеки, якіснішим софтом, меншою кількістю тупняків самої системи, приємним інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і т.п..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні на вінді і публікують, як мені відомо через Dragonfire SDK

якшо прогер пише під iOS на вінді... то варто задуматись якої компетенції цей прогер)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ні на вінді і публікують, як мені відомо через Dragonfire SDK

якшо прогер пише під iOS на вінді... то варто задуматись якої компетенції цей прогер)

колишній одногрупник на вінді через віртуальну машину, на якій встановлено мак, пише програми для іОС. Про те, що він не не компетентний сказати важко. толковий програміст просто не хоче ставити мак/хак на основний комп бо багато грається в ігри. купувати мак не хоче бо нема де поставити. Варіант купити мак і юзати через буткамп вінду він не хоче. балуваний :_07:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене комп постійно працює цілодобово. Аптайми місяць це норма. Перезавантаження бувають, якщо потрібно поставити обнову для системи.

Ну це не аргумент, ось моя робочо-домашня машина під Win8.1

oVzba.png

Сьогодні ребутну, бо апдейт прийшов. Минулого разу теж через апдейт ребутив. Система використовується дуже активно з важким софтом, якого стоїть гора, але вкрай рідко дійсно буває потреба ребута.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене комп постійно працює цілодобово. Аптайми місяць це норма. Перезавантаження бувають, якщо потрібно поставити обнову для системи.

Ну це не аргумент, ось моя робочо-домашня машина під Win8.1

oVzba.png

Сьогодні ребутну, бо апдейт прийшов. Минулого разу теж через апдейт ребутив. Система використовується дуже активно з важким софтом, якого стоїть гора, але вкрай рідко дійсно буває потреба ребута.

ну класно. він 8,1 пропрацювала аж місяць. ура.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну класно. він 8,1 пропрацювала аж місяць. ура.

і до чого ця іронія? На нормальному залізі нормально налаштована вінда на сьогоднішній день -- достатньо стабільна система, яка може працювати без ребута місяцями. Так -- вона крива по інтерфейсу (схрестили слона і моську, хоча більшість непотрібу і можна відключити вже штатними або нештатними методами), вона далеко не така гнучка, як хотілося б, але в плані стабільного аптайму претензій до неї немає ніяких. Я давно забув що таке BsOD, що таке примусові ребути, що таке втрачена через зависання або виліт софта робота.

Зрештою, кривий інтерфейс -- це не саме страшне. Я його бачу поки налаштовую систему після установки і потім по кілька хвилин на місяць. Більшість потрібного мені софта постійно завантажено, я просто переключаюсь між потрібними програмами і саме з ними працюю, а не з ОС. А той же Photoshop що під вінду, що під мак -- практично ідентичний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та ну, яка іронія, я уже сюди захочу чисто напоржать або читати коментарі людей, які ніколи серйозно не користувались маком, а в житті крім вінди нічого не бачили при тому пишуть багато, як пан LSD.

Я розумію, що може не бути, якогось софта під мак, що є на вінді але говорити про те, що вінда стабільна система це ІМХО перебор і є свідченням того, що не було з чим порівнювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А той же Photoshop що під вінду, що під мак -- практично ідентичний.

читав-читав, думав промовчу :) але оце ти вже зовсім гнати почав під кінець

Photoshop під вінду - це шмат лайна без оптимізації. Хоча якщо з невеликими проектами - то ясно що сайдьот.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

sanbOK, по-перше, порівнювати було з чим. По-друге, думаю, ти просто давно не працював під сучасною віндою. Або працював на аби-якому залізі, а не на приблизно такої ж якості, як в Маки пхають. Про"зборки" типу "Звєрь" або "Фак-Білл" я навіть не кажу.

Photoshop під вінду - це шмат лайна без оптимізації

По-перше, там мова йшла про інтерфейс. По-друге -- ну не знаю, я не бачу проблем при роботі з Фотошопом СС (14.2.1 х64) під віндою, ганяючи документи формату A2 в CMYK з роздільною здатністю 300 dpi і купою слоїв, ефектів, прозоростей і т.д. Може просто машина моя дозволяє комфортно це все хавати і без оптимізації, не знаю. Але принаймні математичні можливості моєї відяхи фотошоп використовує досить активно.

От з чим в вінді працювати дуже незручно -- так це зі шрифтами. Колись був дуже зручний Adobe Type Manager, але він вже не підтримується і під новими віндами не працює, толкових альтернатив я не бачив.

Ну не те щоб я гнав на мак -- ні, мені він подобається (наприклад, задумуюсь про те, щоб взяти MacBook Pro), подобається MacOS (на відміну він існуючих iOS), чого вартувало хоча б витягування дискетки з дисковода перенесенням іконки в треш :), але от не треба про вінду розказувати те, що вже давно в ній пофіксили. Ви ще згадайте про те, що Він95 потрібно було перезавантажувати, щоб змінити роздільну здатність робочого столу, в той час як вже в System 7 (MacOS 7) це робилось без ребута :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...