Перейти до змісту

Колектори хочуть бабло за 3-гавняний інтернет


druid

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні взнав, що мимоволі став учасником цікавої історії, повязаної з користування мобільного інтернету ОГО. Забігаючи наперед скажу, що проблеми з цим оператором виникають постійно.

Так от. Колись в 2009 році я вирішив скористатись послугою безпроводовоого інтернету. Тоді в них (в укртелекомі) була умова - скористатись послугою може той, хто підключений до стаціонарного телефонного звязку. Я тоді жив на квартирі і ніяких договорів з укртелекомом в мене не було. Я домовився з бвтьком і оформив інтернет на нього. За договором я брав акційний модем, умовою було - користуватись нетом не менше року. договір підписаний 20 березня 2009. За рік користування 3-гавняним нетом я твердо вирішив від нього відмовитись. 20 квітня 2010 року (тобто через рік і місяць користування) я приніс заяву на відключення. Умовою подання такої заяви було оплатити всі використані рахунки. Я це зробив і вони прийняли заяву. Цей факт (заява) зафіксовано у них, бо я таких деталей не памятаю.

Аж раптом приходить гнєвний лист вже від колекторів. Виявляється, що в мене залишився борг 43 гривні, який переріс у 200+ пені і ще 200 колекторської винагороди. Тобто загалом понад 500 грн. На мій хлопський розум причина появи боргу полягає в тому, що хоч я і зареєстрував заяву в квітні, вони розірвали договір тільки 31 травня. Чому так? х.з. Вони ж не попередили. А найцікавіше в цій історії - це те, що я нічого не знав. Можливо, вони надсилали листи за тою адресою, де я проживав тоді фактично, але проблема в тому, що з червня 2010 року я вже там не жив і про листи нічого не міг знати.

Зараз вони звинувачують мене (а юридично мого батька) у відсутності активних дій по погашенню боргу (43 грн. за три роки... ги-ги) ну і так далі. Натомість я маю бажання звинуватити їх в не надто активних діях щодо інформування мене про борг, оскільки в них є адреса прописки клієнта, тобто юридична адреса, а вони три роки поспіль продовжували штормити квартиру, яка записана, як фактична.

Що робити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

будуть напрягати пиши заяву в горотдел в них зараз дуже мало прав залишилось.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Модем не віддам принципово.

Питання подвійне.

1. Що робити з боргом 43 грн? Чи мали право вони ще продовдувати термін користування послугою на місяць після подання заяви. Я не маю під рукою договору, але в будь-якому випадку можливо є сенс апелювати до порушення термінів надання відповіді на офіційні звернення? Начетбо мали б відреагувати в місячний термін. А так виходить - лист 20 квітня, а закрито 31 травня. Місяць + 10 днів.

2. Що робити з колекторами? Ну це залежить від рішення по першому пункту, якщо борг зарахований нечесно - то без варіантів, якщо борг справедливий - тоді в мєнтовку. Пеню заплатити ще куди не йшло, але комісійні колекторам - це щось більше на рекет смахує.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Читайте договір, який Ви підписували! Всі зобов'язання штрафні санкції і т.п. мають бути прописані в договорі, якщо їх там немає - тоді заплатіть їм 43 грн. і до побачення. А на рахунок винагороди колекторам, це вже точно Укртелеком загнув!

В найгіршому випадку гроші вони можуть стягнути лише за рішенням суду - за рахунок всього рухомого та нерухомого майна боржника через Державну виконавчу службу, але і сума бору виросте (мінімум судові витрати).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

рекетом вони себе самі вазамнили!!! нічого вони не зроблять, погано звісно що копію заяви не зробив. А взагалі з твоєї сторони все правильно. А звідки виліз борг це вже їхні питання. Яб на твоєму місці пішов в укртелеком і трохи з ними посрався.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Druid, скажи їм, що строки позовної давності уже минули. Стаття 257 ЦК України. 3 роки. Плюс, ти не давав згоди на передачу документів усяким колекторам. Вони у цій справі - НІХТО.

Скажи, як ще раз зателефонують, що в міліцію поскаржишся за незаконне вимагання коштів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теж актуальна тема. Від 2010 чи 2011 року є копія заяви про припинення договору з підписом представника укртелекому про прийом заяви і квитанція з "фінальною оплатою". Копію заяви зробив, бо раніше друзі попадали на гроші і їм розказували, що ніяких заяв від них не було. Тепер періодично турбує дзвінками дуже відома колекторська контора з вимогою сплатити неіснуючий борг, який виник на початку того місяця в кінці якого була підписана заява. Є запис телефонної розмови з вимогами сплатити кошти, на якому чітко прослуховується назва організації та повне ім"я особи, які це вимагають. Чи можу я звернутись з цими документами та записом в правоохоронні органи (які?), до суду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Добре було б побачити договір на підставі якого здійснювалось надання послуг. Є такі пункти як "права і обов'язки сторін", "розрахунки", "відповідальність сторін", цілком ймовірно, що надання послуг згідно договору припиняється через місяць після розірвання угоди, а далі штрафні санкції. Сумав в 43 грн незначна (я б забив болт), але не відомо яким чином нарахувались штрафні санкції в 500 грн (все прописано в договорі під яким ти підписався), а все решта, то пусті розмови.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сьогодні історія знайшла продовження. Мене зацікавило те, чому саме через три роки випливла ця ситуація. Висновок - такий: через три роки спливає термін зберігання договорів. Я свій договір знайти не можу (блін так давно це було), а на моє прохання показати договір, вони відмовились і сказали, що договору у них вже немає. Всі питання вирішуйте з колекторами. Тобто спригнули.

Druid, скажи їм, що строки позовної давності уже минули. Стаття 257 ЦК України. 3 роки. Плюс, ти не давав згоди на передачу документів усяким колекторам. Вони у цій справі - НІХТО.

А тут цікавіше. В суперечці з манагерами утелу (на Кривому валу) проскочила цікава фраза: "ваш борг виник(!!!) в 2011 році. Навіть якщо ви все нормально позакривали все в 2010-му, це не має значення, бо борг зявився в 2011-му". В мене виникло закономірне запитання - на якій підставі він виник?, але я вже це не запитував, бо найбільш непотрібна і непродуктивна дія в цій справі - сваратись з манагерами утелу. Тобто виходить, що якщо штраф дійсно "виплив" в 2011 році, то строк позовної давності ще не минув.

Скажи, як ще раз зателефонують, що в міліцію поскаржишся за незаконне вимагання коштів.

Ще не дзвонили, а поки тільки надіслали лист, тому підстав скаржитись в міліцію поки немає.

Отже, що я вирішив. Оскільки багато знаків питання в цій справі, в першу чергу напишу листи (колекторам і утелу), щоб ті розяснили ситуацію і надалі копії відповідних документів. Посилатимусь на закон про доступ до інформації. сюди ж включу питання про передачу договору третій стороні. Далі - по ситуації.

Трохи маю досвід бюрократичних переписок, буде нагода трохи розімятись :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочеш - забацаю тобі адвокатський запит до цих контор на предмет "як і чому" та "надайте-ка документи".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

дяк, але хочу спробувати сам, давно мріяв про подібну практику, а тут такий подарунок :-)

до понеділка накидаю запити і закину сюди. скажете що не так, а мо й кому ще знадобиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

цілком ймовірно, що надання послуг згідно договору припиняється через місяць після розірвання угоди, а далі штрафні санкції.

Користувався колись нетом Укртелекому, дійсно в договорі був такий пункт, що Договір припиняє свою дію через місяць після подання заяви Абонентом. Він типовий...

А для діяльності колекторських контор у нас відсутня законодавча база. Можливо, Укртелеком відступив право вимоги, щодо Вашого боргу, але треба глянути в Договорі чи це можливо, але і в такому випадку новий кредитор має лише ті права, що йому передані (тобто ні про який колекторський збір мови йти не може).

Цивільний Кодекс

Стаття 516. Порядок заміни кредитора у зобов'язанні

1. Заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

2. Якщо боржник не був письмово повідомлений про заміну кредитора у зобов'язанні, новий кредитор несе ризик настання несприятливих для нього наслідків. У цьому разі виконання боржником свого обов'язку первісному кредиторові є належним виконанням.

Але мали б повідомити Вас)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Користувався колись нетом Укртелекому, дійсно в договорі був такий пункт, що Договір припиняє свою дію через місяць після подання заяви Абонентом. Він типовий...

Я дивився типовий договір за 2011 рік, там стояв термін 7 календарних днів. Але навіть якщо і місяць, то вони порушили і цю вимогу, бо пройшло 40 днів (так символічно!) з моменту реєстрації заяви.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

druid, ну я користувався іхнім нетом десь у 2008 році і тільки з'явився Білайн перейшов на нього. Але у мене в Договорі був 1 місяць, точно пам'ятаю, бо завчасно подавав заяву....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нє, попкорну не буде, бо гра в одні ворота. Якби хтось з утелу чи колекторів зареєструвався на борді і почав сперечатись - оце була б "тємка"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

телекомівці копійчані борги передають колекторам і наварюються. Теж розірвали були договір і сплатили все а через півроку продали борг в 50 грн. "Купер-Прайс" (і ще пара імен є) - як ви сплатите вони зразу "забудуть" .."паперове підтвердження" у них теж вартує грошей.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

телекомівці копійчані борги передають колекторам і наварюються. Теж розірвали були договір і сплатили все а через півроку продали борг в 50 грн. "Купер-Прайс" (і ще пара імен є) - як ви сплатите вони зразу "забудуть" .."паперове підтвердження" у них теж вартує грошей.

Мені бувший білайн Інтернет вдома приліпив 80 грн боргу через Купер-Прайс.

Я за 2 дні позаписував усі їх номери, ще пару знайшов в мережі, організував їх усі в один контакт і поставив переадресацію в нікуди.

По історії дзвінків бачив, що телефонували разів 5.

Коли не було шо робить сам телефонував їм з провокативними запрошеннями судитись.

Вже пів року не телефонують.. образились :0148:

Знаючи, що нічого нікому не повинні - платити не варто.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За договором факторингу "Укртелеком" продав свої борги "Купер-Прайсу". Розуміли, значить, що шансів вони не матимуть по такій категорії справ. А так хоч щось заробили. А "Купер-Прайс" буде тероризувати боязливих та юридично некомпетентних "боржників". На це вони і сподіваються: заробити на 10 грн. в десятки разів більше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пропоную звернутися зі скаргою на укртелеком до відділу у справах захисту прав споживачів. Укртелеком у них один із найсмачніших "клієнтів".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...