Перейти до змісту

Наступает пик метеорного дождя Персеид


Рекомендовані повідомлення

Персеиды — одни из самых ярких метеорных дождей, которые можно увидеть на небе в течение года. К счастью, в этом году благодаря безлунным ночам, есть уникальная возможность понаблюдать за «падающими звёздами» и загадать желание. Апогей метеорного дождя, рождающегося от кометы Свифта-Туттля, состоится в ночь с 12 на 13 августа. Наилучшее время для созерцания Персеид — период с 20:30 вечера до 4:30 утра. Об этом сообщает ecowars.tv.

Полет Персеиды. @ ecowars.tv

Метеоры будут мчаться со скоростью около 212 000 км/ч, можно будет увидеть до 100 отдельных звезд в час. В НАСА считают, что Персеиды этого года будут особенно многочисленными и побьют рекорды предыдущих лет.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найкраще дивитись за межами міста , аби ще з погодою пощастило. А взагалі видовище дуже цікаве.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прогнозы неутешительны и крайне неопределённы :(

Остаётся верить, что как и вчера, несмотря на закатные тучки, небо у полуночи было ясным.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Найяскравіший зорепад сьогодні – 12 серпня

Українці зможуть помилуватися найяскравішим зорепадом року з 21.15 до 23.45 за київським часом. Серпневий зорепад - найпотужніший метеорний потік року Персеїди і 12 серпня він досягає свого максимуму: на небі з’являтимуться до 100 метеорів на годину – так прогнозує Міжнародна метеорна організація.

Метеори є невеликими частками міжпланетної речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 20 км за секунду на висоті і практично миттєво згорають, залишаючи в небі красивий яскравий слід. Світіння деяких, особливо яскравих метеорів триває до декількох секунд.

Персеїди – один з найпотужніших і відомих метеорних потоків, який виникає, коли Земля входить до пилового сліду комети Свіфта-Туттля.

Метеори цього потоку можна спостерігати з 17 липня по 24 серпня.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ходив, щось видивлявся, але щось нічого падаючого чи летючого не побачив.....)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я також нічого не побачив. Колись на морі спостерігав це явище. То було грандіозно, а сьогодні - лише місяць незвично червоний.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я також нічого не побачив.

Тільки вийшла на вулицю,бачу - летить - ото, думаю, підфортило так відразу побачити, а воно все летить та й летить і ще й червоним моргає))))

Зате трошки терпіння і Є!!! Два: більший і маленький, з інтервалом кілька секунд - круто!)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

За годину, разом із сім'єю, побачили біля 10 штук. парочку таких яскравих, що навіть слід за ними залишався

ну і 2-3 супутники

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

десь близько півночі (з похибкою 2-3хв) був на вулиці і випадково побачив неймовірне -- трошки лівіше сузір"я буквою "М" (нехай мене вибачать астрономи і любителі цієї сфери) стрілою спалахнула лінія, блідофіолетового кольору і протрималася секунд 10, вона повільно згасала... це на стільки неймовірно і захопливо!!! колись в селі я бачив червоний сяючий стовп серед ночі, наступного дня я проснувся, а науковці вже в селі і виявилося, що то був іонізований газ, який вирвався з землі, на передодні ввечері гриміло, хоча не дуже то й хмарно було і не блискало, а виявилось, шо "гриміла" земля. Але то зовсім не те...

Оця полоса в небі надзвичайна... так дивно і захоплююче бачити в небі щось незвичне, щось рідкісне і унікалье. Хоча в небі над нами все неповторне. Інколи спиніться і погляньте на хмари -- ви бачите це єдину і коротку мить, хмари постійно змінюють форми і щосекунди картина змінюється... Задумайтесь над цим -- небо ніколи не повторюється. Це надзвичайно і неосяжно розумом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Было немного этой пыли :)

Были и яркие. Такие, после которых оставался след, который, остывая, становился раскалёнными чёрными клубами дыма, искажающими пространство на доли секунды... Были белые, жёлтые и розовато-фиолетовыеые, крупные и не очень. Временами след тянулся градусов на 45. Дважды в тишине удалось услышать даже звук, с которым песочек летел, сгорая, через атсмосферу - такое слабое, но плотное и объёмное шипение, как будто покрышки по асфальту катятся...

А ещё были всякие блымающие самолётики. И, конечно же, огромная куча спутников. И даже такой момент, когда рядом оказались три, летящих с разной скорость. в одном направлении в форме треугольника, а им навстречу летел четвёртый и прошёл сквозь них... А ещё была вспышка. Непонятная, внезапная и яркая. Позади МКС, достаточно далеко от неё, но визуально на её траектории.

Ну и ещё было много интересного - к астрономии, впрочем, мало относящегося :)

Задумайтесь над цим -- небо ніколи не повторюється. Це надзвичайно і неосяжно розумом.

И всё же видится мне, что это лишь отголоски броуновского движения :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а що ж сьогодні? якраз зібрались з друзями на шашлик,надіюсь є надія хоч одну зірочку спіймати :-))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ещё была вспышка. Непонятная, внезапная и яркая. Позади МКС, достаточно далеко от неё, но визуально на её траектории

подтверждаю, вспышка иридиума

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тож спостерігав дощик... Краса.

зі. А як взнати/впізнати де МКС летить? А то помітили одну яскраву штуку з заходу на схід літає щодня орієнтовно між 22 і 23-ю годинами... Не воно?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дважды в тишине удалось услышать даже звук, с которым песочек летел, сгорая, через атсмосферу - такое слабое, но плотное и объёмное шипение, как будто покрышки по асфальту катятся...

да, я не написав, бо не пов"язав це. був трохи звук, наче юзом гальмує "Волга". Явно видався мені з неба, але я подумав, що надто високо і звук розсіється до землі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

подтверждаю, вспышка иридиума

Не-не, это не "Иридиум". В то время не было там никого из их группировки :) Да и характер вспышки был совсем не "иридиевый" - просто как фонарик включился и тут же погас.

А як взнати/впізнати де МКС летить? А то помітили одну яскраву штуку з заходу на схід літає щодня орієнтовно між 22 і 23-ю годинами... Не воно?

МКС так и летит. Сейчас её обычно дважды в день (ночь) видно с интервалом в полтора часа. Сегодня видимый пролёт будет один - 22:40-22:45.

Вычислять пролёты много где можно. Например - тут (после регистрации и указании местоположения).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сегодня видимый пролёт будет один - 22:40-22:45.

Ха-ха. Шутник я, однако :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Во, Блін! Два дні поспіль цю хрінь МКС спостерігав. 7 серпня, в 22:44, навіть на відео зняв. Радий, як слон ходив - НЛО зафільмував! А тут - на тобі!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вот тут можна глянути де пролітає МКС.

А тут (mms://a1709.l1856953708.c18569.g.lm.akamaistream.net/D/1709/18569/v0001/reflector:53708) відео з вебкамер розташованих на МКС (інколи з зовнішніх, інколи з внутрішніх)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я вчора на аеродром поїхав, думав "зловлю" пару метеоритів, а фіг там, за півтори години три штуки побачив. Один був класний, яскравий дуже. А на фото один малесенький тільки попав

1001407_684372554909698_369656974_n.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора 40 хв знімав нічне небо за містом. Пару яскравих болідів пролетіли мимо об'єктиву, вже думав шо приїду додому з пустими руками. Але сьодні при проявці raw файлів виявилось, що мінімум 4 метеора таки попали в об'єктив :)

D3100 (18-55 kit)

24mm, f/4, 10sec, ISO 800

post-1554-0-80013000-1376427166_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну незнаю як хто, а Я в ніч з понеділка на вівторок 23 падаючих метеорита нарахував і це десь якраз протягом однієї години...)))) :0155:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...