Перейти до змісту

"Волинська трагедія"


napalman

Рекомендовані повідомлення

Опубліковано

Наші люди не ходили до поляків на їхні землі етнічні їх вбивати. А ляхи "перли" до чужої землі і вбивали представників корінної титульної нації . Так що треба розібратися, хто саме той геноцид чинив – а тоді говорити.

Коли якийсь "хрєн" лізе до тебе до хати з тесаком, то ясний перець що він получить по шапці. А тепер внуки і правнуки того "хрєна" кажуть що він загинув від геноциду.

Як каже один ведучий на ФМ Галичина: "То копець"

це ми зараз можемо точно казати про "чужі землі" і "корінну титульну націю", а тоді для них це була територія Речі Посполитої, при чому історична і на яку, як вони вважали, вони мали повне право:)

не плетіть дурниць і не тягайте сумнівних аргументів з історії, у них на ваші сумнівні аргументи є купа своїх сумнівних аргументів.

  • Відповідей 137
  • Створено
  • Остання відповідь
Опубліковано

Як житель планети Земля згідна з Вами.

А як Українка, ні.

Може нам знову перед ними вибачитись? То ж вже ніби і вибачали і вибачались...

Шкода що в нас зараз хлопаки не такі як колись, як ті що прибили щит на воротах Царгорода, чи ті що під Пилявцями дали тягла. Може тоді і відношення було б друге до України, а то обсирають всі хто може.

Леся у нас Українка, та, що Косач Лариса Петрівна :)

ті, що щити прибивали, не знали. що вони українці. як і ті, що дали тягла під Пилявцями :) а, до речі, у тій війні не на боці Хмельницького воював чоловік з прізвищем Вишневецький, здається, у у нього були проблеми з походженням :)

Опубліковано

прекрасні були часи. у ті часи, коли баба п*діла лишнього, їй давали по писку добре і відправляли до господарки і діти бавити:)

і 1943 й був хороший рік. теж мужні і сміливі з обох боків виясняли хто коли кого більше образив і у кого ножі гостріші та руки вправніші.

результат відомий

Опубліковано

так, відхрещуватись від предків не варто. але використовувати їх для вияснення стосунків зараз як мінімум нерозумно. їхня самоідентифікація і мотивація суттєво відрізняється від нашої сучасної.

Опубліковано

З іншого боку ми повинні бути вдячні полякам за те що перемогою в Варшавській битві 1920му вони змогли відстояти свою незалежність і відкинули більшовицькі війська Тухачевського і Будьоного з-під Варшави до Житомира, що не змогли зробити ні українці ні білоруси. До речі на боці поляків тоді воювали і залишки військ захоплених більшовиками УНР і БНР. Завдяки цьому наші діди і батьки не повмирали з голоду в 30ті як на сході і можливо і ми зараз живемо. І не так вже і погано жилося українцям за Польщі, хто хотів працювати той з голоду не пух, мій дід був старостою в Колках в 30ті - розповідав як втікали сюди біженці з совєцької України. А різня роздмухувалась з кабінетів ГПУ ще з 20х коли сюди засилались зі сходу загони терористів які палили польські маєтки і хати польських селян.У 1921-24 роках у боях між польською владою і бандитами, керованими Харківським ГПУ на теренах Галичини, Волині та Віденщини, загинули 1200 польських військових та поліцаїв та 800 цивільних. Проте коли польська влада створила на Волині "Волинський комітет самозахисту" та "Корпус охорони прикордоння" діяльність терористів ГПУ вщухла. Однак з початком другої світової війни вже НКВД почав втілювати в життя свої плани по розпалюванні польсько - української ворожнечі на Західній Україні, довівши до масової різні між двома народами, які століттями мирно жили поряд.

Опубліковано

якби ти уважно читав новини,то прочитав би,що польська сторона дуже неодностайна у цьому загостренні. і там достатньо тверезих голів. включаючи і Коморовського.

Опубліковано

Спілкувався нещодавно з науковцем-істориком.

Цікава картина вийшла.

Провели дослідження , як результат - у Луцькому районі 6 сіл знищених поляками і жодного польського села, знищеного УПА.( зараз на цю тему виставка в краєзнавчому музеї)

При цьому , наскільки мені відомо, десяток років тому хотіли поставити у Луцьку пам"ятник полякам, які загинули у 1943 р.

А спробуйте знайти пам"ятники українцям, які загинули під час цієї різні , наприклад в Заборолі, Кічкарівці чи Черчицях ?

І це обласний центр, а що говорити за периферію? Ну якось не хочеться нашій владі ставити такі пам"ятники... Є політичні мотиви, чому не хочеться.

При цьому, пам"ятники полякам на Волині є, Але от яка заковика... На деяких пам"ятних знаках стоїть цифра , наприклад, сто загиблих . Провели дослідження - реально десять. Просто додаються нулі...

Називаються різні цифри. Цей же науковець мені сказав, що реально об"єктивна цифра - це приблизно по 10 тис загиблих з кожної сторони.

Польські історики спочатку називали цифру декілька десятків тисяч поляків,потім сто тисяч. Є науковець ,який називає цифру - мільйон поляків.

Мені здається, щоб цифри виглядали реально та об"єктивно - потрібно, щоб українці перевіряли результати польських дослідників, а поляки - наших.

І щоб був ще якись арбітр , типу Юнеско чи ще якись.

А тоді вже робити заяви геноцид - не геноцид.

Ще цікавий факт довідався від знайомого науковця - багато польських поселень були на Зах. Україні за межами кордону довоєнної Польщі.

Армії Крайової там не було, зате УПА було. Жодного знищеного польського села у цьому регіоні , хоча польських поселень було чимало. . Це не наводить на роздуми?

Правда, там було автохтонне польське населення, яке не вело себе з українцями як пани, і не було осадників.

З книги " Західне Полісся. Історія та культура :

" ... Вже з перших кроків свого існування, польська влада проводила дискримінаційну політику щодо українців.

Уряд, який з 20-х років був при владі у Польщі, дотримувався так званої інкорпораційної концепціїї щодо Західної України в цілому та Волині зокрема.

А це означало, що вони прагнули створити однонаціональну польську державу шляхом примусової національної асиміляції неполяків.

Така політика, безумовно, викликала протести українських політичних сил і сприяла зародженню антипольської тенденції, яка у міжвоєнний період була на Волині однією з найсильніших..."

" ...У своєму звіті за 1933 рік воєвода Г. Юзевський писав, що боротьба з націоналізмом має вестись безпощадно, з використанням усіх форм та методів.... "

Причому дискримінація українців була на всіх рівнях - від політичного та економічного до релігійного та етнічного.

Поляки розділили тогочасну Польщу на Польщу А та Польщу В. До Польщі В( а це саме Західна Україна) застосовувалась колоніальна політика.

Це були відносини підкорювача та підкорюваного.

Тож не дивно, що польська влада своєю політикою настільки загострила протиріччя на напруження, що варто було однієї іскри і піднялась пожежа цього психозу.

Я не виправдовую ні УПА, ні Армію Крайову , ні Червону армію - друга світова війна відзначилась варварством та жорсткокістю. Тому, у всіх рильце в пушку.

А роздмухування цього конфлікту через 70 років - це явна політична гра.

От погано, що між народами знову виникне взаємна недовіра та недоброзичливість..

Опубліковано

Прочитав на днях книгу про епоху Івана Грозного і ще декілька десятиліть після нього. Поляки як захватили Московію, і поставили в ній царем свого Лжедмитрія - дуже жорстоко і зверхньо ставились до росіян. Останніх загинуло тисячі. Є робота для російської держдуми. А саме цікаве те , що кінець полякам принесли степові і північнокавказькі орди, які були васалами московії. Це були хоробрі воїни, яким не сподобались нові порядки і нові повинності.

Опубліковано

З іншого боку ми повинні бути вдячні полякам за те що перемогою в Варшавській битві 1920му

Прочитай ...Після завершення Першої світової війни й української національно-демократичної революції 1917-1920 pp. під владою Польщі опинилися такі етнічні українські землі: Східна Галичина, Холмщина,Підляшшя, Західна Волинь, Західне Полісся, Осяння, Лемківщина. Відповідно до Варшавського (1920 р.) і Ризького (1921 р.) договорів ці території офіційно закріплювалися за Польщею. Українці стали тут найчисленнішою національною групою (після поляків) - їх було понад 5 млн осіб (15 % від усього населення цієї країни).

Незважаючи на обіцянки Польської держави країнам Антанти надати українцям широкі автономні права, положення українського населення було тяжким. Польський уряд проводив відкрито антиукраїнську політику. Були ліквідовані всі демократичні інституціїЗУНР. У 1924 р. уряд Польщі ініціював закон, що забороняв користуватися українською мовою в урядових установах. Також була проведена шкільна реформа, що перетворила більшість українських шкіл на двомовні з переважанням польської мови. У Львівському університеті було скасовано українські кафедри, українці не мали вступати до нього. Забороненими стали слова «українець», «український»; замість них реанімувався термін «русин», «русинський». Польська влада проводила політику колонізації - переселення поляків до Східної Галичини та Волині.

Терор охопив всю територію Східної Галичини. Десятки тисяч українців зазнавали масових арештів, ув'язнень, концтаборів. Восени 1930 р. польський уряд провівполітику «пацифікації» - масових репресій проти українців, здійснених за допомогою військових та поліції. У червні 1934 р. в Березі-Картузький (тепер м. Береза в Білорусі) був створений спеціальний концентраційний табір для репресованих українців.

Тяжкими були і соціально-економічні умови життя українського населення. Населені українцями землі (близько 25% території Польщі) являли собою нерозвинені аграрні окраїни з великою перенаселеністю і крихітними наділами. Українські селяни постачали центральним регіонам Польщі дешеву сировину і змушені були купувати дорогі готові товари. Під час економічної кризи 1929-1933 pp. значна кількість українських підприємств і господарств зазнали чималих збитків або розоришся. Польський уряд активно підтримував тільки польських підприємців і землевласників.

Опубліковано

Згадалась історія, яку недавно розповіла знайома.

ЇЇ бабуся вчилась у ті часи у школі ( польській, звичайно). На перерві вони з подружкою грались на подвір"ї та голосно розмовляли українською.

Вчитель виглянув у вікно і сказав( польську я не знаю, тому перекладу) : " Скільки ви ще будете розмовляти на той конской мовє ?!?"

Опубліковано

Народный депутат Украины от Всеукраинского объединения «Свобода» Ирина Фарион направила председателю Службы безопасности Украины и председателю Комитета по вопросам Регламента, депутатской этики и обеспечения деятельности Верховной Рады Украины депутатское обращение относительно наличия признаков государственной измены в действиях 148 народных депутатов Украины, которые обратились к Сейму Республики Польша с просьбой признать Волынскую трагедию геноцидом польского народа.

Об этом сообщили в пресс-службе Всеукраинского объединения «Свобода».

В частности, Фарион требует от СБУ провести проверку наличия в действиях депутатов признаков государственной измены и привлечь должностных лиц к ответственности. От Регламентного комитета ВР свободовка требует проверить, не нарушили ли такими действиями 148 парламентариев присягу народного депутата.

«Обращение 148 народных депутатов Украины к Сейму Республики Польша с просьбой признать Волынскую трагедию геноцидом польского народа и осудить преступные деяния украинских националистов вызвало широкий общественный резонанс не только в Украине, но и во всем мире. История не знает подобных прецедентов, чтоб народные депутаты, которые получили мандат от украинского народа, пытались дискредитировать свою нацию и свое государство. Впервые в мировой истории государственные деятели одной страны обратились к другой с просьбой публично унизить их нацию, их героев. Этот поступок является откровенной подрывной деятельностью против Украины. Подписанты принесли в жертву честь и достоинство Украины и стали на путь национальной измены», – заявляет Фарион.

Депутат также добавила, что трагичность украинской истории заключается в первую очередь в том, что внутри страны всегда находится антигосударственное и антиукраинское лобби. «Теперь оно достигло кульминации – во всей своей деградированности, уродстве и негодяйстве. Если общество не даст этим выродкам отпор, то тогда сложно себе представить, что украинцы будут иметь перспективу…», – констатировала Фарион.

обком

Опубліковано

Волинська облрада засудила резолюцію польських сенату та сейму стосовно Волинської трагедії, як антиукраїнську та шовіністичну.

НУ ЧОМУ ЗАРАЗ?! А не 13-го числа? Могли ж зробити "подарунок" Коморовському, а нє - на прощання "кулаком погримали".....

Опубліковано

Панове, поляки наші союзники в протистоянні з більш серйозним супротивником. Хай трошки пограються. Це нічим не загрожує і ні до чого не зобов"язує. Вони наші друзі.

Опубліковано

Волинська облрада засудила резолюцію польських сенату та сейму стосовно Волинської трагедії, як антиукраїнську та шовіністичну.

НУ ЧОМУ ЗАРАЗ?! А не 13-го числа? Могли ж зробити "подарунок" Коморовському, а нє - на прощання "кулаком погримали".....

Та просто кишка тонка. Хлопці граються в політику. Але ніяк не можуть перерости провінційний рівень. Це ж вам не землі чи бюджетні кошти деребанити :) Тут позиція потрібна, власна думка :)

Опубліковано

Своєю ,,багатовекторною,, політикою впродовж 20и років ми не маємо вже союзників і стали розмінною монетою у протистоянні Росії та Європи. Тепер навіть поляки об нас ноги витирають.Пакт Коморовського-Путіна в дії.

Опубліковано

Я думаю, цей фільм найбільш відповідає дійсності.

Змоделюйте таку ситуацію ( все навпаки) :

У 1920 році УНР набирає сили і перемагає більшовиків та поляків.

При цьому хапнувши не тільки території , де переважає українське населення, й й території , де українці в меншості.

Далі українці створюють Велику Україну, ігноруючи пропозицію Антанти провести кордон по лінії Керзона ( як це і зробили поляки)

Пропозицію , щодо автономії для польських земель теж ми б проігнорували.

Далі проводиться політика дискримінації польського населення ( причому на землях, де значно переважає польске населення)

Дискримінація на всіх рівнях - щодо польської мови, культури, католицизму. Створюємо економічну дискримінацію поляків.

Далі заселяємо етнічні польські землі українськми воєнізованими осадниками ( осередками української сили). Звичайно, осадники презирливо відносяться до поляків.

Поляки, будуть намагатися відновити свою національну гідність. Але українці запроваджують жорстку пацифікацію, карають польських активістів.

Далі , на останок, вирішуємо провести 20-річну програму "українізації " польських земель. Всіх поляків асимілюємо, культуру знищимо - поляків як нації не буде. . Зате буде Велика Єдина Україна.

Далі геть принижені та обурені поляки бунтують і кажуть українцям - "Це наша земля, ідіть геть на свої землі!"

Відповідь українців - а ми наші західні креси не віддамо - це тепер наша Велика Україна .

Поляки ж у відповідь сказали б : " То ж ми будемо захищати свої землі від окупантів зі зброєю в руках "

ПИТАННЯ : Ви би осуджували поляків в такій ситуації ???

Наприклад, шотландці та ірландці боролись проти дискримінації та імперських замашок Англії - ви їх осуджуєте?

Опубліковано

Змоделюйте таку ситуацію ( все навпаки) :

Е, нєєєє! Так можна і Гітлера, і сталіна, і чінгізхана, і будь кого виправдати. У кожного своя правда.
Опубліковано

У Польщі та України є "Колісниченки". Концентрація різна, трохи різні мотиви, схожі методи.

Опубліковано

Це все жахливі речі ... Це був повний психоз та затьмарення розуму...

Але для більшої об"єктивності тих подій напевне варто розміщувати разом факти та фото обох сторін.

І якби випустити книгу , де б об"єктивно показувались страждання та жорстокість обох сторін

Тільки от з цим фото замордованих дітей на головній сторінці трохи проблема.

Адже це фото сфальсифіковане - це вже відомий факт.

інфо звідсіля http://www.svoboda.o.../dopysy/039366/

"...З подачі "кресов'яків" у пресі були опубліковані фото, на яких начебто зображувалася "звірства" вояків УПА, вчинені наприкінці 1943 р.

На фотографії було зображено мертвих дітей, прив'язаних до дерева колючим дротом.

Фото пішло мандрувати світом, його використовували польські та західні науковці. У 2008 році вирішили на основі цих фото спорудити у Перемишлі пам'ятник жертвам УПА.

Але згодом двоє польських науковців провели розслідування і встановили, що подія відбулася у грудні 1923 р., коли божевільна циганка вбила своїх дітей, а фото є ілюстрацією до "Підручника судової медицини для студентів та лікарів" за 1948 р. Контроверсійну частину пам'ятника мусили демонтувати… Чи вибачився хтось перед українцями за таке очорнення і зневагу? Зрештою, чи Україна демонструвала свою образу і чи заявляла якісь претензії? Питання риторичне...."

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...