Перейти до змісту

"Волинська трагедія"


napalman

Рекомендовані повідомлення

Народ, а хто що знає про "волинську трагедію".

Я про движ у цьому напрямку чув від діда роки 2 назад, коли до його села (Доросині, Рожищенського району) чи сусіднього, приїжав якийсь поляк "дослідник" і показував якусь нову польску книжку в якій писало що в дідовому ж селі замочили під 70 корінних поляків у 43 році, тоді як в селі після 41-о лишилось їх зо 5.

Зараз вже

Глава МЗС Польщі просить Сейм не нашкодити Україні через Волинь

Мене як волинянина така постановка питання напрягає.

А що може ви чули про ті дні від родини?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 137
  • Створено
  • Остання відповідь

Погано, що поляки забули, що країна туді інша була...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пекуча тема і далеко не однозначна. Трохи читав,самому цікаво було.

Сусід був,царство йому небесне,з Несвіча. Трохи розказував,як ляхи дітей Українських пилками різали,тоді не вірилося. Тоді був малим-байдуже. З літами почала тема цікавити. Дещо в Неті шукав,дещо по книгам. В Неті придбав таку: http://nashformat.ua/books/documenty/Trahediia-Volyni Якщо цікавить дійсно,можу дати почитати.Але там здебільшого цифри,скільки і кого (поіменно!) було вбито,закатовано. Крайнє,що прочитав:http://book.ua/book/996 .От там і описується Несвіч,Садів,Горзвин. Спалене ляхами Українське с.Красний Сад. Для мене тема ця,досі не зрозуміла. Не можу для себе розібратися в тій ворожнечі. Певне тоді такі часи було,по іншому не можливо було жити.Тому,думаю,не доречно буде поки писати свою думку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А що може ви чули про ті дні від родини?

як польську дівчинку, сім'ю якої вбили, а вона сховалась у шафі, прихистила українка, і потім переховувала її в хаті. а на двір випускала тільки поночі, щоб хтось не побачив, і в результаті не прикінчили їх обох.

загалом, ми різали їх, а вони нас. ось основні передумови цього.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Батько родом з с.Гуща Любомльського р-ну, недалеко було польське село Острувки. Коли діда розкуркулили визволителі в 39му, на зиму вивезли підводою з чотирма малими дітьми за межі села і лишили в полі - Гуща була в прикордонній зоні , то поляк з Острувок дозволив пожити у себе на подвір"ї в землянці, врятувавши батька з сім"єю від смерті. Свої ж українці брати боялися. З приходом німців дід зміг вернутися в свою хату, а в 43му все польське село на якесь їхнє свято вирізали. Очевидно свою роль тут зіграла і співпраця польської АК з червоними партизанами проти УПА, незалежна Україна не була потрібна ні тим ні іншим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бабуля мого кума, а їй вже більше 90 років, розказувала мені, як убили її першого чоловіка. Вона з села Малинівка, це Рожищанський район. Через їх село мали проходити якісь польські самооборонники. То вона з чоловіком і двома дітьми втекла у сусіднє село. Але їх там заскочили поляки. Вони сховались в порожній хаті. Поляки їх помітили. Чоловіка вивели на подвір"я і вистрілили в бік.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як у нас люблять згадувати жваво криваві роки, але суто до відзначення якоїсь річниці...і при тому, щоб дужче роздряпати...

А людська біль немає річниць, бо просто болить і ту біль хочеться позбутися.

Мала нагоду відвідати спільний проект театру «Арабески» (Харків) та театру пра-прем’єр «InVitro» (Люблін) Декалог: локальна світова війна / Апорія 43/47 у Луцьку.

Наслухавшись уривків протоколів допитів, судових рішень, а головніше спогадів і однієї, і іншої сторони мало буквально не блювала, він того звірства і крові...

Але вийшла з однією думкою в голові: я щаслива того, що живу саме зараз і на мою долю і долю моїх дітей не випали ті жахливі роки!

А історій безліч і не тільки протистоянь, а й коли село рятує польку від своїх і навпаки...

Звірі є скрізь, але важливіше таки лишатися людьми, хоча нам і говорити про це легко, ми й 10% уявити собі не можемо, що то були за часи... :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Складається враження, що у Польші всі, хто вміє працювати мізками та руками виїхали в Англію.А ті що залишились не мають більш важливих справ, ніж розбурхувати давно погаслий конфлікт.

Невже поляки не розуміють, що від їхньої постанови виграє лише Росія.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мої батьки родом з Польщі, жили в українських селах. Під час Другої світової війни німці спеціально проводили політику зіштовхування лобами українців з поляками. Мого діда з сім"єю німці переселили з рідного села в інше село на маєток якогось поляка.. Поляк переховувався в лісі, а ночами навідувався до свого обійстя. Дід пообіцяв поляку, що з його майна нічого не візьме. Коли поляки влаштували різанину в тому селі, то той поляк захистив дідову сім"ю від смерті. Ось така історія моєї родини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як у нас люблять згадувати жваво криваві роки, але суто до відзначення якоїсь річниці...

Мене ця тема цікавила завжди. І як наслідок - беззаперечна героїзація УПА змінилась на більш прохолодне і виважене ставлення до цієї організації.

Завжди стараюсь сфотографувати пам"ятники з мість екзекуцій, які нахожу в самих неочікуваних місцях.

post-21429-0-57952500-1373581019_thumb.j На березі Турії.

post-21429-0-05325900-1373581032_thumb.j Янічці від Янічки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо поляки стверджують про 100 тис жертв, то таких памятників на території Волині має бути щонайменше тисяча, що ніяк неможливо.Чи є такі памятники в Польщі українцям?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо поляки стверджують про 100 тис жертв, то таких памятників на території Волині має бути щонайменше тисяча, що ніяк неможливо.Чи є такі памятники в Польщі українцям?

Пам"ятники в Польщі є. "Волинська трагедія" це узагальнена назва. Поляків били і на львівщині, і на Дністрі і дуже багато на ровенщині. Під Львовом солдати УПА зупинили приміський поїзд і перебили біля 150 поляків, переважно жінок і дітей. Є жахливі фотограії. Задай в гуглі слово "людобойство".

Про трагедію Степані писав в темі

пост 17.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Моя бабуся Кулачок Анастасія Павлівна (Артишук дівоче пр.) з села Гончий Брід (наліво у Волі Любитівській, за Дрозднями) живий свідок Волинської трагедії. Жили дружньо з поляками, помагали один одному при зборі врожаю і т.д. Село Гончий Брід вирізали вистріляли поляки, в т.ч. і мою родину. Коли поляк ішов до нашої хати стріляти і палити інший поляк зупинив його сказавши не рухай тут одні сироти. Отож моя бабуся з іншими дітьми вижили, пережили цю трагедію і розповіли нам своїм внукам правду про те що сталося в селі.

Неодноразово до нас приходили історики і записували розповідь бабусі Насті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та валили і наших, і наші їхніх. Не думаю, що можна однозначно судити хто правий, а хто винуватий.

Ось, наприклад, дві статті з розповідями очевидців: "За що поляки спалили Рудку-Козинську?", "Трагедія Красного Саду"

А скільки ще таких історій є...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще сподобалася маленька така стаття:

По Волынской резне

Юрий Романенко

Я сторонник подхода, который развязывает проблемы прошлого, чтобы улучшить жизнь в настоящем и обеспечить задел на будущее для наших детей.

С этой точки зрения в отношениях с Польшей мы должны расставить все что точки над "и".

Убивали ли украинцы поляков? Да, убивали и на то были причины. Убивали ли украинцы невинных поляков? Да, убивали и на это у них были свои причины.

Убивали ли поляки украинцев? Да, и на то были у них свои причины.

Убивали ли поляки невинных украинцев? Да, и на то у них были также свои причины.

Стремится ли среднестатический украинец убить среднестатического поляка на том основании, что он поляк? Нет

Стремится ли среднестатический поляк убить среднестатического украинца на том основании, что он украинец? Нет.

Если мы признаем, что украинцы убивали поляков пойдем ли мы против истины? Нет

Если поляки признают, что убивали украинцев пойдут ли они против истины? Нет.

Если мы признаем, что украинцы убивали невинных поляков, то затронет ли это жизненные интересы большинства украинцев? Нет

Если поляки признают, что убивали невинных украинцев, то затронет ли это жизненные интересы большинства поляков? Нет.

Так что мешает закрыть еще одну мрачную страницу истории?

Ничего кроме глупости и недалекости. Эта проблему нужно закрыть раз и навсегда, как это сделали ФРГ и Франция в свое время. И это будет здраво и достойно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все-таки здоровий глузд взяв гору:

Польські депутати не підтримали визнання польсько-українського конфлікту на Волині у 1943 році "геноцидом" проти поляків.

За поправку у скандальній справі щодо визнання Волинської трагедії геноцидом проголосували 212 депутатів з 231 необхідних для її ухвалення.

Проти проголосувало 222 депутати з 437, які взяли участь в голосування. Ще троє - утримались.

Крім того, Сейм Польщі не підтримав поправку, якою дехто з депутатів хотів встановити 11 липня Днем пам'яті жертв Волинської трагедії, мучеництва кресовян. За неї проголосували 178 депутатів, проти - 259 депутатів.

Зокрема, представник РО Роберт Тишкевич, котрий представляв компромісний варіант заяви в справі Волинської трагедії, зауважив, що комісія вирішила відмовитися від встановлення цього дня Днем пам'яті кресовян через те, що насправді кресовяни постраждали не лише на Волині.

Багато поляків, котрі жили на так званих кресах, постраждали, за словами депутата, від Радянського союзу, який напав на Польщу 17 вересня 1939 року.

Ще напередодні голосування перед депутатами Сейму виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, котрий закликав "не загострювати" позицію в справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому назад польський парламент вже визнавав ті події "етнічною чисткою".

Глава польського МЗС наголосив, що з цього часу насправді нічого не змінилося та застеріг, що "гостріше сформулювання" негативно вплине на перспективи європейської інтеграції України.

Нагадаємо, 20 червня у Польщі депутати направили на доопрацювання до законодавчого комітету проект резолюції щодо відзначення 70-ї річниці Волинський трагедії у Польщі, яка є спільною пропозицією PO i PiS.

Водночас, минулого тижня 148 народних обранців Верховної Ради від фракцій Партії регіонів та КПУ звернулися до польського Сейму з проханням визнати Волинську трагедію геноцидом польського народу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Було всяке.Було і з двох сторін.Можна ще згадати і Хмельницького.Але ж в 2003 році президенти Кучма і Кваснєвський підписали спільну заяву:"Про примирення в 60-у річницю трагічних подій на Волині". Після того все вроді затихло.А тепер знову? Чи не пов*язано це з асоціацією? А якщо так далі піде ,то нам треба задуматись про "відзначення" операцій "Вісла" і т. п.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Треба зважати на передумови конфлікту.

Напруження в стосунках між поляками та українцями час від часу виникали.

І на релігійному підгрунті , і на класовому ( адже поміщиками на Волині були переважно поляки).

З часів утворення Польщі ці конфлікти ще більш загострились.

Адже поляки не надто церемонились з українцями - відношення було презирливе. А імперські замашки - адже Польща має бути "од можа до можа"

На Волині в ті часи було лише 14 українських шкіл, " Просвіту " закривали.

Якщо в анкеті вказано українець чи православний - на якусь кваліфікрвану роботу було й годі сподіватись.

А ще політика осадництва. З 20-х років почали масово видавати землю польським поселенцям- осадникам.

Це створювалось для того, щоб закріпити панування польскості.

Конфлікти між осадниками( і польськими поміщиками) та українськими селянами ще більше накопичували напруження.

№ 1921 по 1931 На Волинь приїхали більше 200 тис поляків-поселенців, по суті чужинців, які упередженно відносились до місцевого населення.

Потім пацифікація, а пізніше, наприкінці 30-х , коли до влади прийшли профашистські польські сили - програма полонізації українських земель, коли за 20 років планувалось ассимілювати українців, по суті знищити все українське.

Далі склалась така ситуація, що в 1943 році німецькими поліцаями були переважно поляки. І разом з каральними німецькими загонами робили зачистки по українських селах. По суті , німці використовували цих поляків-поліцаїв в своїх інтересах..

От і передумови...

Абсолютно не виправдовую каральні дії УПА, але так як зараз картина подається поляками - то це однозначне викривлення ситуації.

Це був жахливий психоз-різанина, де обидві сторони залили все ріками безневинної крові.

Дивує те, що цифри чомусь поляки перебільшують. Проводились дослідження - реально часто до 10 убитих додають ще нуль. Навіщо так викривляти ситуацію?

То фальсифікують цифри, то сфальсифіковані фото гуляють по нету в різних польських статтях. Надто все якось політичною грою попахує. Хочуть показати, що поляків тут жило в 10 раз більше до війни, ніж це було в реальності?

Далі, поляки доводять, що героїчна Армія Крайова, на відміну від "бандитів УПА" , ніколи не вбивала безневинних людей.

Як приклад, у Луцьку в районі Нової Лінії починається вул Чернишевського. Там колись знаходились села Черчиці та Кічкарівка. За одну ніч ці села були повністю вирізані поляками, не пожаліли нікого - навіть маленьких діток, яких головами об стіну.

Я живу в тому районі, батько моєї сусідки в той час був підлітком, встиг сховатись в чагарнику - і бачив на власні очі ці жахіття.

Стаття про ці події http://www.volyn.com...icle=1&arch=229

І таких сіл чимало.

Пройшло вже 70 років після цих подій. Ще десять років тому на річницю проводилась спільна україно-польська акція " Прощаємо та просимо прощення".

В самий раз було б на цьому і зупинитись.

Навіщо ж знову роздмухувати конфлікт ???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от мені якось однаково що поляки про то думають. Більше турбує, чому українська сторона займає пасивну позицію, чому у відповідь Комаровському, Янукович президент України не робить заяв про кількість вбитих українців, чому наші дослідники своїх книжок не привозять в такі села як Доросині, чому на березі Тур'ї не стоять пам'ятники вбитим українцям. Позиція поляків мені зрозуміла, вони дбають про свою націю, і такими речами роблять її ще монолітнішою, а виглядає все так сумно для нас - через нашу ж пасивність.

А щодо подій на Волині, впевнений в одному, пригнічений, пасивний українець ніколи не піде вбивати без причини, і причина ця має бути ой-яка вагома.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Українській владі зараз вигідні розмовина цю тему. Мовляв були різуни-бандерівці, а зараз свободівці-фашисти, люди дивіться хто при владі в Західній.

Донбаський менталітет все так і сприймає. Це чергові політичні ігри на костях. І ця тема, я підозрюю, буде підійматися різношерстними політсилами в Україні, Польші і Росії ще не раз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В ходе традиционной воскресной молитвы в летней резиденции в Кастель Гандольфо Папа Франциск пожелал примирения украинскому и польскому народу в вопросе Волынской трагедии, - передает украинская служба Радио Ватикана.

После прочтения молитвы, понтифик обратился к верующим с такими словами: "Вверяю божьему милосердию души жертв, а для их народов прошу благодати глубокого примирения и спокойного будущего, в надежде и искреннем сотрудничестве в совместном строительстве Божьего царства".

Папа Франциск сказал, что присоединяется к молитве за жертв Волынской трагедии. Глава Ватикана также заметил, что подобные акты насилия, "спровоцированные националистической идеологией в трагическом контексте Второй мировой войны", нанесли вред "братству между польским и украинским народами"

http://obozrevatel.com/abroad/23045-papa-frantsisk-pomolilsya-za-primirenie-polyakov-i-ukraintsev.htm

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

геноцид вірмен здійснювався турецькою армією;

геноцид українців - радянською (російсько-пейсатою армією);

геноцид євреїв - німецькою армією

всі геноциди здійснювались організованими армійськими формуваннями певних держав.

України як такої не було, був етнос - українці, а держави не було, тому у нас була не армія а фактично повстанські загони, партизани, на відміну від польською армії крайової. Отже збоку українців - різанина українськими селянами польських селян; з боку поляциків - різанина армією крайовою (офіційною армією офіційної країни) українських селян (які немали держави і тільки повстанські загони). Як звіци можна висмоктати геноцид поляків українцями?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Комуністи в висмоктуванні майстри ще ті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

геноцид вірмен здійснювався турецькою армією;

геноцид українців - радянською (російсько-пейсатою армією);

геноцид євреїв - німецькою армією

всі геноциди здійснювались організованими армійськими формуваннями певних держав.

України як такої не було, був етнос - українці, а держави не було, тому у нас була не армія а фактично повстанські загони, партизани, на відміну від польською армії крайової. Отже збоку українців - різанина українськими селянами польських селян; з боку поляциків - різанина армією крайовою (офіційною армією офіційної країни) українських селян (які немали держави і тільки повстанські загони). Як звіци можна висмоктати геноцид поляків українцями?

дуже спрощена позиція.

геноциди організовувались державним апаратом, чи здійснювались за його згодою, мовчазною чи відкритою.у винищенні вірмен у Османській імперії активну участь брали мусульманські і націоналістичні органзіції, поліція, жандармерія і просто бандити-мародери, а не тільки регулярні війська.

Склад АК був неоднорідний. Крім двох головних, найчисельніших організацій, що утворили АК — СЗБ та Польського Повстанського Союзу, до складу входили й менші підпільні патріотичні структури: Національна Військова Організація, Конфедерація Нації, частково — Національні Збройні Сили, частково — Селянські батальйони, а також Народна Гвардія Польської Соціалістичної партії та інші.

Керівництво АК комплектувалося з кадрових офіцерів колишнього Війська Польського та випускників таємних підпільних військових навчальних закладів.

На озброєнні АК була переважно стрілецька зброя захоплена в результаті спецакцій у окупантів, зброя, яку скидали парашутами з англійських літаків, та зброя вироблена у підпільних майстернях.

як видно, АК це така собі польська УПА, тобто, це теж не були регулярні війська.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...