Перейти до змісту

№001 || Велоквест: отзывы, пожелания проч.


imp13

Рекомендовані повідомлення

Димон.

Я знаю. Років так 10. А що тебе так здивувало? Він все життя турист. Тільки на байк присів десь рік назад.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 63
  • Створено
  • Остання відповідь

Топ авторів теми

Топ авторів теми

не !!!

я тоже знаю шо він турист.. просто здивувало шо бере участь в таких квестах :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Я сам собі дивуюсь, ще 3 місяці назад мене з теплого крісла підняти було нереально.

А тимбільше вночі як шаленому ганяти по місту і розгадувати загадки :)

Наша команда дуже розслблено підійшла до рогдадок та пошуку артефактів. Зате ганяли на максимальних швидкостях :)

Мали гарне освітлення, і добре підготовані байки.

Тому нащастя ніхто не постраждав!

Думаю потрібо на кожному КП відсилати головному судді смс для фіксування часу проходжень КП командами.

На основі цього можна буде построїти гарну картину змагань.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 КМД

Ну, про гарне освітлення ти загнув, одна моя фара була розряжена, а ще малесенький ліхтарик був в дорозі до мене. Не кажучи про те, що офіційний моск нашої команди отримав друге партійне ім"я - Іван :). І де мої +5 :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну, по опросам телезрителей скажу так : не то , шо первый блин комом, а задания были не для моего моска , направленного из физмат аудитории :)

более того, скажу так : МЕГАмодные команды ездили по моему маршруту(только в итоговых цифрах видимо ошибка, может нам каких штрафоф насчитали - я не в курсе, просто на предпоследнем КП вторая по рейтингу команда выехала вместе с нами... не то, что я претендую на скорость, но ОПОЗДАТЬ НА ЧАС на двух КП - это пешком нереально :))

НО!

што я хтел сказать?...

а! ААА!

Главное ж не побеждать!!!!

То, что победители были с самого начвала вне конкурса,эт мне уже сказали, а вот что задания были бестолковыми - это блин никак не друид виноват... помагать , знаете ли надо, в таких случаях. Так что маемо те, шо построили :)

ЗЫ 8 из 10 опрошенных при вопросе "держава в державі" поехали бы к "Украине"... это так... просто шоб оправдаццо перед командой :)

ЗЗЫ FKCX_half твоя версия насчет парка и велозоны была неправильной, хотя канешша , привела к месту стрелки :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ню, ты еще хотел правильные версии. Главное - результат... :)

Я ж тоже не отрицаю твоей способности вникать в глубь вещей ( в суть , однако :) ), что привело к неоправданым расходам серого вещества :). Проще нужно быть, коллеги, и люди куда-то там потянутся :)... Но в общем - без вариантов, супер-мероприятие...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ЗЫ 8 из 10 опрошенных при вопросе "держава в державі" поехали бы к "Украине"... это так... просто шоб оправдаццо перед командой :)

Це питання зацікавило. Про, що йшлося? Якщо про "Україну" то про що саме: готель чи інститут? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А у нас (Адреналін) відповідь на питання держава в державі відразу прозвучала - Ватикан. Така загадка зустрічається в географічних питаннях. І ми відразу почали думати, що у нас в місті пов"язане з Папською державою. А потім і мисля прийшла про посольство, так як територія посольства і є офіційно територією іншої держави.

А про гот. "Україна" і думки не було. Можна сказати що це було б вода у воді. Хоча... якби біля посольства нічого не знайшли, то ломанулись би кудись в інше місце...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

более того, скажу так : МЕГАмодные команды ездили по моему маршруту(только в итоговых цифрах видимо ошибка, может нам каких штрафоф насчитали - я не в курсе, просто на предпоследнем КП вторая по рейтингу команда выехала вместе с нами... не то, что я претендую на скорость, но ОПОЗДАТЬ НА ЧАС на двух КП - это пешком нереально :lol:)

То, что победители были с самого начвала вне конкурса,эт мне уже сказали, а вот что задания были бестолковыми - это блин никак не друид виноват... помагать, знаете ли надо, в таких случаях. Так что маемо те, шо построили :(

ЗЫ 8 из 10 опрошенных при вопросе "держава в державі" поехали бы к "Украине"... это так... просто шоб оправдаццо перед командой :)

ЗЗЫ FKCX_half твоя версия насчет парка и велозоны была неправильной, хотя канешша , привела к месту стрелки :)

Моя думка:

Я звичайно як організатор буду виправдовуватися і при цьому намагатимусь наводити деякі аргументи.

По першому пункту: Там не година, а 44 хвилини. Відніми стартових 10 хвилин, штрафних в вас було 20 хвилин, а ще з перцем ви значно довше возилися. От тобі і результат.

Далі: може хтось і знав хто переможе, я особисто ні. Повірте, хлопці з Адреналіну взяли не швидкістю. Я не думаю, що вони швидше їхали за команду того ж Лекса. Вони значно швидше зорієнтовувались на КП і грамотно приймали правильні рішення. Якщо було запитання, яке для них було складним чи неоднозначним, вони просто дзвонили і запитували. Значно вигідніше було отримати 10 хвилин штрафу, ніж проїхатися пів міста в пошуках сумнівної версії відповіді. В них є один штраф на казці Нестора Літописця. Крім того, я зробив багато висновків про швидкість команд по тому як яка команда шукала перець біля консульства. Я тільки встиг сказати команді Адреналін, що треба перець, вони вже його шукали і через хвилину він вже у нас був і вони вже виїхали. Так само реагували команди Вовки і Фаворит (в цих командах досвідчені орієнтувальники, які знають, де втрачається час). Натомість більшість інших команд - думали, перепитували, первдягалися, жартували, коментували і т.д. А це все час. А якщо він втрачається на кожному КП - виходить результат. Я так собі думаю, що команда Лекса могла спокійно змагатись за перше місце, якби не їхеня епопея з супермаркетами. Якби вони взяли тоді підказку, виграли б значно більше.

А що сказати про команду "Божевільні Равлики", яка на доісторичних велосипедах, без ліхтарів і з частими падіннями зайняли 6-те місце. На рахунок першого місця я б не був такий упевнений. Звичайно фаворити були, їх всі знали, але квест тим і цікавий, що своєю непередбачуваністю. Достатньо зробити одну помилку і поїхати замість консульства на Київський майдан і ти перетворюєшся з фаворита в аутсайдера.

Наступне: щодо бестолкових завдань. В середньому 8 з 10 команд розгадували кожну загадку. По моєму - ця статистика говорить про все. Який сенс в загадок, які розгадують всі? А те що в когось мозок не тудою думає не є проблемою, оскільки працює команда, а не одна людина. І неоднозначність загадок є їх найбільшою перевагою. Тоді команда думає. По-перше, методом виключення треба шукати правильний варіант, а якщо він не знайдений, треба вирішувати: чи їхати перевіряти всі варіанти чи зателефонувати і запитати правильну відповідь.

Очікувалось, що запитання "держава в державі" буде найскладнішим.

А як вам такий варіант - ви визначаєте всі можливі варіанти відповіді і складаєте список: готель, тюрма, собор, обласна адміністрація, консульство (а воно мало бути в списку однозначно). Потім дивитесь розміщення всіх варіантів і дивитесь чи є КП, які можна долати без знаячних втрат часу. По моєму, все дуже просто, оскільки консульство і собор розміщені дуже близько і заїзд туди не забрав би більше 10 хвилин, а потім готель, тюрма, а тоді вже адміністрація. Так не можна було?

Так що я цю критику сприймаю і беру до уваги в наступних заходах, але не вважаю її за недоопрацювання.

Зате якими різноманітними були завдання!!!! :closedeyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оце я розумію історія!

Розповім свою.

Я був організатором, але теж багато чого чув і бачив.

Придумувати загадки я розпочав ще за два тижні до змагань. Казка Нестора Літописця, до речі була першою. Потім я придумав першу загадку з дорожнім знаком. І все. Всі інші я додумував за годину до кінця робочого дня в пятницю. Маршрут почав ставити в 20.00. Повісив пляшечку біля знаку на ківерцівській і поїхав в парк, де мали бути колеги-судді. Приїхав і був приємно здивований, коли зустрів 2 команди, які вже чекали квест. Це були Адреналін (без одного) і "Три толстяка". Десь в 20.30 підійшли Лука і Імп13. Тільки зараз я почав планувати маршрут. Імп13 поїхав на молокозавод відвозити пляшечку з секретом, а потім мав їхати і бути на КП біля Укртелекома на 33 кв. Натомість Лука поїхав на кільце Львівська-Володимирська, потім до 13 школи на чернишевського, а потім на велозоні біля базару мав бути і чекати учасників. З пів години до старту підійшли Серіга і Алла. Вони допомогли мені поставити останній КП, який був в парку. Десь в 22.33 дзвонить мені лекс-джайнт і свариться чого нічого не відбувається, що вже купа народу. Я повірив, що купа народу, але така..... Я був в шоці. На площі пів сотні народу і всі з веліками. Відразу ж почалась реєстрація. Все відбувалося майже в сімейній обстановці. Прийшов записався, здав гроші і все. Назбиралося 10 команд від 3 до 5 осіб в кожній. Рівно в 23.10 стартувала перша команда.

Сорі, мушу бігти, далі буде.....

Буду продовжувати.

По всьому видно було, що всі команди ще до старту розгадали перший КП. Досі не розумію, чому Скажені бобрики (Мартенз) поїхали на Вишків. Я сильно хвилювався як команди розгадають наступний КП, бо там була шифровка. Раптом через 10 хвилин дзвонять адреналіни і кажуть, що вони біля молокозаводу (це був другий КП). Я аж зрадів. Вони сказали, що не можуть знайти пляшечку з наступним завданням. Та я спершу не переймався, бо ІМП13 чітко прозвітувався, що повісив на дошці пошани. Через кілька хвилин дзвонить інші команда і теж каже що біля молокозавода нічого немає. Я вже почав хвилюватись. Дзвоню до ІМП питаю, де повісив КП - біля молокозаводу чи хлібзаводу (вони поряд). А він каже: хрєн його знає, може й біля хліб заводу. Я аж похолов. Тоді команди що двзонили я відправляв на хлібзавод. Тим не менше Адреналіни знайшли підказку на хлібзаводі самі.

Після цього ми, глибоко розчаровані, поїхали на КП до велозони, яка мала бути наступною після хлібзавода. Там був Лука. Ми розповіли йому історію з м/х зоводом. Видно з віком оптимізм втрачається. Лука сказав: всьо накрилось. Я не хотів у це вірити. Була думака сказати, що це спеціально. Втім, коли я побачив чергову команду, яка долала велозону, побавив їхній азарт, активність, інтерес я вже не сумнівався, що змагання пройдуть нормально. На велозоні команди розгадували карту 33-го кварталу. Розгадали не всі. На 33-му кв. чекав ІМП13. Свій КП він відсудив люкс. Кожних 10 хвилин дзвонив мені і розповідав скільки команд пройшло КП. Потім казка, 13 школа і консульство. Ми чекали біля консульства. Перша команда Адреналін. Потім Вовки і Фаворит. Далі равлики, три толстяка, колобки і т.д. Найбільше сподобались коментарі команди "Три толстяка". Дзвонять і кажуть: "ми біля спорткомплексу, тут нічого немає". А загадка звучала так "чортова дю... школа". Я питаю: а що ви там робите?. Вони: "ну як? дитячо-юнацька спортивна школа". Я аж зігрівся. Кажу: а слово "чортова" вас не смущає. Вони подумали і розгадали. Щоправда я спершу почув відповідь 14 школа, але потім швидко виправились.

Ще варіант відповіді цієї ж команди: "держава в державі - це ватикан, ватикан - це римокатолики, рикоматолики - це собор Петра і Павла. Ми біля нього - тут нічого немає." Я аж пройнявся повагою до цієї команди, настільки чітку логічну послідовність вони набудували. Але на цьому КП вони майже нічого не втратили, бо консульство було поруч.

Ще я був дуже здивований, коли взнав, що бобрики і покемони шукали державу в державі на Київському майдані біля облради.

Також приємно був здивований, що Лекс зайняв друге місце. БІля консульства вони були аж шості. Далося взнаки те, що вони стартували в кінці і те, що не брали підказок.

Лекс, якби не лажа з велозоною, ви могли б брати перше місце..... :closedeyes:

На фініші після того, як мені хотіли повиривати почки і переламати ноги, всі були щасливі і задоволені.

Ось так.... коротко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Маршрут к нічорту (якщо враховувати помилкі при розгадуванні загадок). Штраф в 10 хвл. - це паражняк, краще загадка цікавіша і пару км лишніх намотать ніж 10 хвл. штрафу (30хв нада). Вірно помізкувавши і на запарених загадках можна було в купу часу вберегти.. + різні маршрути до точкі (траса-вуличкі)..а загалом на Володимирській і 13 школі ще куча бамажек зосталось а приїхала команда в якій я брав участь останьою, звідси і питання...это как это ? Всюди в ровень, + штрафи і запізнення більше ніж на час. А якщо чесно...по пофіг. Камаз Задоволення перебільшує децл негатіва :closedeyes:. До наступного квесту, продуманішого в плані загадокс. Гіп гіп ура організаторам і учаснегам. (Пиво "Оболонь Соборне" мені якось не до смаку пришлось :lol: )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

повністю підтримую зіберса, що штраф в 10 хв. замалий, особисто наша команда могла зекономити від 40 хв до години часу, телефонуючи за підказками(із врахуванням штрафів), але нам було цікавіше обїздити всі варіанти, які напридумував наш больний моск, тому з цей пункт треба виправляти в першу чергу, або робити штрафи по півгодини або обмежувати кількість дзвінків одним, тоді команда бути берегти цю можливість до останнього, бо якшо всі будуть користуватися підказками, то пропаде суть квесту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а я токо одно не понял: за что штраф начисляется?

Хотя б нам за что 20 минут дали? Задания - хрен с ними, на то они и загадки, чтоб сложными быть, все олл райт :)

С командой таки да, немного нескладуха вышла ;) Я ориентированием около 10 лет занимался... так вот я просто о!"%ел, подъехав к вам ... смотрю - стоит друид, думаю - финиш... все мило беседуют, проходит около минуты и мне шутя члены команды говорят, что надо перец :( Тогда я уже не смог ничего сказать, поскольку это полностью выбило меня из соревновательного ритма(в конце я уже на командора с матюками гнал :))

что еще? ... ммм...

а !

13 школа - ладно, тут мой моск провалил экзамен и мы поперли к чертовой дюСШ :), "и никого не встретив..." поперлись к 13й школе. И там, после 10 минут поисков Подъезжает команда, один парень валит во двор, возвращаются и уезжают с улыбками :) мы еще раз прошлись и нашли пару бутлей.... ээээ... короче, на 13й школе мы пробыли около 20 минут, ПРОСТО В ПОИСКАХ КП! Это выбивает, я вам скажу.

Ну да ладно, главное - килограмм удовольствия! :)

Шоб не забыть: какая ж таки система штрафов? Я еще на молокозаводе обнаружил, что потерял телефон организаторов, т.е. звонить мы уже не могли. За что еще начислялись минуты?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та ладно вам, якщо взяти до уваги шо це все організовувалось однією людиною, з кількома помічниками які нарісовались майже в останній день то все було охуєть. на наступний раз треба наперед визначитись із суддівським складом, щоб там було хоча б три людини. І мабуть шо цього разу мені доведеться бути одним із них. тому хто ше бажає в судді то відписуйтесь, щоб нормально так все продумати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І я ж говорю, і всі говорять - ВСЬО БУЛО СУПЄР!

Друїд - не переймайся і не виправдовуйся, тебе ніхто ні на грам не звинувачує, ти навпаки у всіх в очах - мегасупєрмен, оскільки всі в курсі, шо таке організація!

Я б тобі 5+ поставив! :)

ВСІ ЗКИНУЛИСЬ druidу в рєпу!!! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну я знову ж таки - допомагати огранізаторам.

З.І. за молокозавод звиняйте... просто перший раз взагалі в тому районі був, та й біля прохідної стояв молоковоз, що мене й збило з напрямку

по обліку часу - штраф в 10 хв все-таки замалий. поясню чому - від точки до точки хай хвилин 10-20, плюс знайти завдання. якщо робиться дзвінок до судді - час на дорогу можна зекономити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Ніхто нікого не звинувачує!

Якраз в таких розмовах і виявляється де треба покрутити що стало краще!

Те що треба командам на кожному КП СМСити головному судді це факт!

Банки з завданням не ховати.

Дзвінок за підказкою чи інфою до головного судді штарф 30хв.

Видумати бонусні завдання! Які будуть економити час наприклад нагороджувати пачкою снікерсів за рахунок спонсорів :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дякую, я не переймаюся, натомість я дуже і дуже задоволений, в першу чергу тому, що бачив ваші задоволені пики.

Але ви кажіть, кажіть більше, тому що я вже готуюсь до наступного квесту і врахоую всі помилки і побажання.

До речі, діфото зі своїми штрафами (я це питання вирішу, тому що протоколи готувались кількома людьми, в мене зараз немає при собі всіх паперчиків. Може бути і таке, що була технічна помилка :) ). Про що я? А. Діфото наштовхнув мене на думку, що будь-яка команда могла подзвонити з лєвого номера і назвати іншу команду. Тоді, беручи підказки, штрафи записуються якимось сумлінним тимурівцям. Ця проблема просто вирішується, але треба буде це врахувати.

Щодо штрафів.

Суть велоквесту не лише в тому щоб пройти маршрут, а в тому щоб пройти його якомога швидше. Тобто це в першу чергу змагання. А змагання мають бути динамічними. Заборонити підказки зовсім ми не можемо - перше незрозуміле завдання і команда сходить з дистанції. Ставити пів години штраф - це означатиме, що команди майже не користуватимуться ними. А це може сильно затягнутися в часі. І якрах може втратитисяч динаміка. Я вважаю, що якраз перевагою велоквесту над автоквестом є те, що всі рухаються одним маршрутом. Команди пересікаються, доганяють одна одну, спілкуються, втікають, ховаються і т.д. Якщо команди розбредуться по всьому місту в пошуках одного єдиного незрозумілого КП - це затягнеться надовго, буде не так цікаво (можливі часті сходження команд з дистанціїї). Врешті решт пошкодуйте суддів. Їм сидіти мерзнути на місці - це складно. З іншого боку команда Фаворит показала 2-й результат у проходженні маршруту. Але із-за того, що вони взяли дві підказки вони опустилися на 4-те. Скажіть, що не вплинули штрафи на результат. Якщо 4, 5 і 6 команди фінішували з розривом в 2-3 хвилини, то якраз один-єдиний штраф був би для них вирішальним. 10 хвилин - це оптимальна цифра для маршруту 2,5 - 3 години.

Я погоджуюсь з тим щоб зменшити кількість підказок до 2-х. Або розділити підказки на два види - прямі (15 хв.) і намьокі (10 хв.). І обмежити їх кількість відповідно 1 і 2 рази.

Як вам?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пропоную визначитись з датою наступного квесту зарання, щоб народ зразу планував чи участвувати, та й для суддів буде якийсь рубікон

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

На рахунок меж штрафів, дуже об'єктивно.

Нарахунок натяків, це лишня робота для організаторів.

Але варто спробувати, натяк може як наштовхнути на вірну думку, так і збити з неї. Тут як то кажуть двійний азарт :)

На рахунок травматизму, і тд і тп.

Мабуть фари, ліхтарі, шоломи потрібно зробити обов'язковими.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

И по одной монтировке на команду, или хотя б охотничий ножик, как у некоторых, для колбасы с огурками :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

пропоную визначитись з датою наступного квесту зарання, щоб народ зразу планував чи участвувати, та й для суддів буде якийсь рубікон

14-15 вересня

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ломік був би необхідним і для чергового на КП. я як чергував біля пошти мав нагоду в цьому впевнитись. добре що обійшлось без бійки, але адреналіну вкинуло достатньо. в мене були дві пляшки з під пива проти компанії пянючих птушників. ну і команда на відїзді.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Ну це да.

За безпеку чергових суддів потрібно подумати.

Або КП робити в місцях де меньша імовірність наткнутись на синюшне невиховане бидло.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...