Перейти до змісту

70-річчя з дня створення Української Повстанської Армії


speaker

Рекомендовані повідомлення

Тоді було пофігу на "уліки", якщо тебе запідозрили в причетності до УПА, то вже немає значення причетний ти чи ні.

А фотографія то пам'ять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Василь Кук: «УПА в історичному підсумку перемогла, бо тієї держави, проти якої вона боролася, вже нема і ніколи не буде»

Автору цих рядків пощастило понад десять років бути знайомим з Василем Куком, запрошувати його до участі у різних програмах Радіо «Свобода» та спілкуватися з ним на різних наукових конференціях. В моєму аудіоархіві збереглося чимало файлів із записами діалогів із Головним командиром УПА та його відповідей на мої запитання. З цих записів різних років і вибудувався той текст – вимушено фрагментарний, - який я хочу запропонувати читачеві.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тоді було пофігу на "уліки", якщо тебе запідозрили в причетності до УПА, то вже немає значення причетний ти чи ні.

А фотографія то пам'ять.

Якби я був командиром якогось загону УПА я б суворо заборонив робити такі фото. Уявімо ситуацію. Якийсь боєць загинув, його тіло потрапило до рук НКВД, його обшукали і знайшли таке фото. По ньому можна ідентифікувати інших бійців і "пресонути " їх родичів. Так що память памяттю, а безпека безпекою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

september25, тоді не потрібно було доказів причетності до УПА, достатньо було тільки підозри. Якщо ти пішов "до лісу" то назад дороги вже не було, і родичів "пресували" і без фотографій, а точніше просто вивозили в сибір.

Ризик бути виявленим і схопленим був тільки в зв'язкових і тих хто допомагав УПА. От вони і не фотографувались, і старались ніде не "світитись".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

september25, тоді не потрібно було доказів причетності до УПА, достатньо було тільки підозри. Якщо ти пішов "до лісу" то назад дороги вже не було, і родичів "пресували" і без фотографій, а точніше просто вивозили в сибір.

Та я з тобою згоден. Але я хотів сказати, що ще треба було знати хто пішов до лісу. Час був воєнний та повоєнний. Людей порозкидало кого куди, хто на фронті десь пропав, хто десь в тилу загинув, хто рятуючись від біди кудись виїхав. Якщо людина кудись пішла з села - не факт ще був що вона пішла в ліс. Крім того у воєнні роки вона могла піти до партизанів. Та й хто тобі признається (ну хіба що крім стукачів) що його односельчанин пішов в ліс. Так що НКВД було над чим попрацювати. І наскільки я знаю (а я цікавився цим питанням) такі фото були для них ласим шматочком. Більше того, метричні книги із сільських церков вилучалися не просто так. По них вивчалися родинні звязки "неблагонадійних". Що б жоден член їхньлї сімї "нє ушол от возмєздія".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте Шкляра "Чорний ворон"... оповідається про події тих років (визвольна боротьба)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте Шкляра "Чорний ворон"... оповідається про події тих років (визвольна боротьба)

Зовсім не тих років :) а 20-х.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прочитайте Шкляра "Чорний ворон"... оповідається про події тих років (визвольна боротьба)

Ну не знаю щодо почитати, а послухати послухаю.

http://toloka.hurtom...pic.php?t=27115

laska. Які події там описані?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви плутаєте події, що розмежовані в часі більше 20 років.

Лікбез:

Чорний ворон - Холодноярська Республіка

УПА

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пробачимо BARAKUDA за цю помилку. В будь-якому випадку сподіваюсь познайомитись з цим твором буде цікаво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dream. От мене завжди дивувало, як люди які боролися в підпіллі не боялися фотографуватися. Якщо таке фото потрапляє в НКВД - це ж пряма уліка проти зображених на ньому.

Тому що їм не було чого втрачати. Вони нічого не боялися.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тому що їм не було чого втрачати. Вони нічого не боялися.

Та боялися вони,,, Як і всі ми... І втрачати було що,,,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В кожного своя причина була ...

То не французький легіон, щоб причини були. Це була ідея.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В кожного своя причина була ...

То не французький легіон, щоб причини були. Це була ідея.

Було по різному. Зі слів сучасників одні йшли туди через свої переконання, інші опинилися там заради помсти радянській владі, а ще іших загнали туди силою. Давайте не будемо ідеалізувати УПА. Ці люди багато зробили для України. Але не варто змальовувати УПА лише в розовому кольорі. Це була війна. І все було не так просто як нам би зараз хотілося.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 жовтня 18:00 вистава нашого театру - "У.Б.Н. (В'язень сумління)"

Вчора нарешті за стільки років я вирвався на виставу нашого драмтеатру "У.Б.Н. В'язень сумління". І тепер на всі 100% можу сказати, що це найкраща постановка на сцені нашого театру, принаймні для мене. Це потрібно бачити кожному. Навіть у мене, людини яка звикла стримувати емоції незважаючи ні на що, стояв камінь у горлі і на очі навертались сльози.

Слава Україні!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто небудь знає чи була смолоскипна хода? Хтось там був?

набрав в гуглі "смолоскипна хода луцьк" і перше ж посилання

http://www.volynpost.com/news/8018-u-lucku-vidbulasia-smoloskypna-hoda-na-chest-yuvileyu-upa-foto

це навіть менше часу, ніж Ви потратили на написання повідомлення, і набагато менше часу, ніж я потратив на відповідь)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому вступали до «лісової армії»?

Коли ми говоримо про УПА, то зазвичай у масовій свідомості постають постаті Степана Бандери або Романа Шухевича. А як же тисячі інших чоловіків і жінок, які вступали до лав повстанської армії? А чому вони «пішли до лісу»? Життєві історії колишніх учасників визвольного руху засвідчують їхню мотивацію вступу до УПА.

Читайте далі - тиждень

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...