Перейти до змісту

Екологічне будівництво. Солом"яний будинок.


igor_k

Рекомендовані повідомлення

Натрапив на таку технологію будівництва житла - http://toloka.info/ecoukraine/221-straw-rivne.html

Цікаво почути думки професіоналів цього діла (інженерів, архітекторів...) Як на мене найбільші плюси це - дешевизна, швидкість, екологічність. А, що думаєте ви?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

привіт я цим цікавився і навіть хочу побудувати один такий. вже вирішив як і де. по дискавері була ціла передача про такий будиночок, плюс є ше в інтернеті у Львівській області здоровенний двоповерховий такий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

привіт я цим цікавився і навіть хочу побудувати один такий. вже вирішив як і де. по дискавері була ціла передача про такий будиночок, плюс є ше в інтернеті у Львівській області здоровенний двоповерховий такий.

Так, і я про це подумую. Зараз займаюсь бумажною волокітою по оформленюю ділянки - а далі будівництво... Але ще не вирішився з чого і як. Непогано булоб побачити такий домик, і почути про нього від його жителів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Згадалась казка про вовка і трьох поросят... ;)

Певно дешевше буде десь в селі купити непотрібну дерев'яну хату, розібрати-перевезти-зібрати на місці.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну по посиланню чоловік потратив 240тис. на хату це без оздоблення... це майже 31 тис. доларів...

мда... а ше це все чудо зашити гіпсокартоном, а ще проводка... це вже буде 40тис.. а ще ззовні чимось заделати...

за 40 штук можна побудувати добротну одноповерхівку! с цегли! і то будеш впевнений, що в випадку буревію, твою хату максимум дах зніме, а не знесе під ноль!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я розглядаю тюки соломяні як альтернативу мінваті. все інше камінь.

если при использовании минваты ширена стены получится 40 см (к примеру), то при использовании соломы наверное сантиметров 80. И не забывайте , что при использовании таких материалов как солома, очеред - их обрабатывают химией пожаробезопасной , и в конечном итоге не известно где получится здоровая экология!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зважитися на те щоб продати єдину квартиру, і побудувати з соломи хату, бути першопрохідцем в цій темі, коли нема в кого спитати поради а повністю довіритися інтернетним статтям, слухати сотні скептичних думок щодо свого будівництва, розуміти ризик від провалу своєї ідеї і можливість залишитись зі своєю сімєю просто неба.... потрібно мати як мінімум стальні нерви і холодний мозок

З темою будівництва із нетрадиційних (хоча може й навпаки) матеріалів, постійно стикаються люди які хочуть побудуватися, особливо коли немають (або нехочуть витрачати) великих коштів на будинок, а таких в нашій країні повно. Перша і основна причина - дешевизна буд матеріалів, дрова, солома, бутилки, землебітні способи, все ,практично, можна дістати майже безкоштовно. Друга - основні роботи по будівництву можна виконати власноруч (або з батьком, швагром, кумом.. ) якщо звичайно маєш тяму в цьому. По великому рахунку, якщо все правильно прорахувати (нагрузки на будинок(вітрові, снігові, експлуатаційні), марку міцності матеріалу, тепло- паропровідність стін, зробити хорошу гідроізоляцію...) правильно зробити, і правильно експлуатувати, то будинок простоїть років 80-100. Плюси і мінуси таких будинків вам скажуть ті хто в них живе, всі інші - теоретики. Доречі декілька км від Луцька є будинок побудований із дров, давно побудований, можете поговорити з людьми які там мешкають. Але, перед тим як братися будувати потрібно все порахувати, уявіть собі голу коробку без криши, без перекриття, без комина і димоходів - одні стіни. Скільки буде коштувати збудувати такі стіни з блоків, цегли, соломи - різниця у вартості і буде ваша економія

Чоловік з Рівного збудував каркасний будинок, тобто основне навантаження сприймає каркас із деревяних брусків 15*15см (як монолітно каркасний будинок) а солома - це заповнення стін, самонесуча стіна, замість соломи можна взяти інший наповнювач, можна регулювати товщину стін, так як стіни самонесучі можна повністю розібрати солому а на її місце нові тюки повставляти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Зважитися на те щоб продати єдину квартиру, і побудувати з соломи хату, бути першопрохідцем в цій темі, коли нема в кого спитати поради а повністю довіритися інтернетним статтям, слухати сотні скептичних думок щодо свого будівництва, розуміти ризик від провалу своєї ідеї і можливість залишитись зі своєю сімєю просто неба.... потрібно мати як мінімум стальні нерви і холодний мозок

З темою будівництва із нетрадиційних (хоча може й навпаки) матеріалів, постійно стикаються люди які хочуть побудуватися, особливо коли немають (або нехочуть витрачати) великих коштів на будинок, а таких в нашій країні повно. Перша і основна причина - дешевизна буд матеріалів, дрова, солома, бутилки, землебітні способи, все ,практично, можна дістати майже безкоштовно. Друга - основні роботи по будівництву можна виконати власноруч (або з батьком, швагром, кумом.. ) якщо звичайно маєш тяму в цьому. По великому рахунку, якщо все правильно прорахувати (нагрузки на будинок(вітрові, снігові, експлуатаційні), марку міцності матеріалу, тепло- паропровідність стін, зробити хорошу гідроізоляцію...) правильно зробити, і правильно експлуатувати, то будинок простоїть років 80-100. Плюси і мінуси таких будинків вам скажуть ті хто в них живе, всі інші - теоретики. Доречі декілька км від Луцька є будинок побудований із дров, давно побудований, можете поговорити з людьми які там мешкають. Але, перед тим як братися будувати потрібно все порахувати, уявіть собі голу коробку без криши, без перекриття, без комина і димоходів - одні стіни. Скільки буде коштувати збудувати такі стіни з блоків, цегли, соломи - різниця у вартості і буде ваша економія

Чоловік з Рівного збудував каркасний будинок, тобто основне навантаження сприймає каркас із деревяних брусків 15*15см (як монолітно каркасний будинок) а солома - це заповнення стін, самонесуча стіна, замість соломи можна взяти інший наповнювач, можна регулювати товщину стін, так як стіни самонесучі можна повністю розібрати солому а на її місце нові тюки повставляти

В будинку із дров я бував. В мого товариша бабця в такому живе в рівненькій області. Будинок побудований чехами. Цьому будинку вже більше 100 років,і в стінах немає жодної тріщини. Раніше він був двоповерховий, але років 40 тому, коли там ніхто не жив, сосідка (як казала бабця товариша - алкоголічка дурна) розбирала стіни 2-го поверху на дрова. Після цього його зробили одноповерховим.

Але дрова - це одне, а солома - зовсім інше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щоб солома не горіла її глиною можна обмазувати, в т.ч. тюки.

А как насчет огнестойкости?

Согласно международным стандартам DIN 4102 и DIN 18951(21/51) глиносоломенные смеси являются негорючими материалами вплоть до 5% содержания глины при условии, что минеральное связующее (глина) равномерно распределено по объему. Объяснить это легко: глины содержат большое количество калийных соединений, являющихся антипиренами. По международным нормам оштукатуренные стены, построенные по «straw-bаlе» технологии, можно отнести к классу F45, т.е. сопротивляемость огню не менее 45 минут. Соломенные блоки, положенные на цементный раствор с последующим оштукатуриванием, имеют еще более высокий класс, вплоть до F120.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я розглядаю тюки соломяні як альтернативу мінваті. все інше камінь.

если при использовании минваты ширена стены получится 40 см (к примеру), то при использовании соломы наверное сантиметров 80. И не забывайте , что при использовании таких материалов как солома, очеред - их обрабатывают химией пожаробезопасной , и в конечном итоге не известно где получится здоровая экология!

Очерет - то солов`їною!)) а для вас шановний - камыш )))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Очерет - то солов`їною!)) а для вас шановний - камыш )))

дві абсолютно різні рослини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Очерет - то солов`їною!)) а для вас шановний - камыш )))

дві абсолютно різні рослини.

Даль не згоден)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Очерет це тростник на російській (Phragmites australis).

Відповідно - комиш - камыш (Scírpus)

Обоє належать до сімейства злакових, проте зовсім різні рослини

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мова про солому... як утеплювач але ні в якому разі не як будівельний матеріал.

подрібнена солома з глиною - це саман. тобто чи вязати тюки чи мати і потім обмазувати глиною, чи зразу робити суміш типу самана - хто зна як краще... але саманні споруди на сьогодні придатні тільки для господарських приміщень...

Я бачив вулики, зовнішні стіни яких виконані матами з житньої соломи і які "працюють" більше 10 років. Солома почорніла, всяких комах в середині - повно, думаю що через деякий час протрухлявіє і посиплеться.

А по великому рахунку, коробка будинку - не є найбільшбюджетообтяжливою (о, яке слово придумав) частиною будівництва, адже господар захоче в соломяному будинку мати всі умови (вода, газ, каналізація, опалення, електрика). Тому точка зору про те, що це економія в будівництві, на мою думку - хибна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Купити десь в глибині Камін-Каширського району дерев'яну хату (повністю дерв'яну) обійдеться десь до 10 000 грн (в залежності від розмірів) і від того, скільки чого там замінити доведеться.

+ розборка/зборка і нова столярка (чи металопластик). На довершення - глиняна черепиця на дах!

Зазори між колодами конопатять пакльою, або мохом. Чи кладуть одразу мох із глиною замість роствору.

Також повністю екологічний будинок. Для красоти - блокхаусом обшити зовні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

минулого року я мала нагоду побувати в центрі прикладної екології в Києві, вони якраз і займаються таким екобудівництвом. якраз попала на мінісемінар по будівництво. ті люди, які започаткували цей центр, вони не мають власного житла і не мають, що продати. помочі від батьків теж не мали. + 2 дітей, одна з них до 3-х років. тому в них, крім всього, побудова такого будинка з дешевих порівня матеріалів - це досить непоганий вихід. крім того, земля без докуменітв, тобто в принципі, в будь-який момент їх можуть звідти "попросити".

але є й такі, що оформляють землю по правилах, будуються з екоматеріалів через певнц ідейність, і причому, затрачають на це немало коштів. різниця таких екопоселень від простих сіл досить велика в тому, що люди мають певну ідею, яка їх обєднує (життя з принципом "не нашкодь" або певні релігійні ідеї ). Це покращує загалом атмосферу. Бо жити просто в селі з бабками і чутками, де навіть нема чим особливо зайнятися у вільний від роботи час (крім випивки у більшості випадків) і з ким поговорити, і жити в такому ж поселенні з людьми, що мають зовсім інший рівень свідомості - є різниця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще є такий варіант дешевого, простого, доступного будівництва

Це вже як на мене надто просто, і ненадійно - замість будинку вийшов контейнер базарний)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще є такий варіант дешевого, простого, доступного будівництва

Це вже як на мене надто просто, і ненадійно - замість будинку вийшов контейнер базарний)))

принцип такий самий як і в того солом'яного будинку, що ви показали - будується деревянний каркас, а далі чимось наповняється. Наповнювачем такого каркасу може бути мінвата, солома з глиной, дрова з глиной, тирса з глиной і т.п. Тільки при варіанті з мінватой треба робити гідроізоляцію коробки

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще є такий варіант дешевого, простого, доступного будівництва

Це вже як на мене надто просто, і ненадійно - замість будинку вийшов контейнер базарний)))

принцип такий самий як і в того солом'яного будинку, що ви показали - будується деревянний каркас, а далі чимось наповняється. Наповнювачем такого каркасу може бути мінвата, солома з глиной, дрова з глиной, тирса з глиной і т.п. Тільки при варіанті з мінватой треба робити гідроізоляцію коробки

Я не по принципу будівництва, а на рахунок зовнішнього вигляду самого будинку з профнстилу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...