Перейти до змісту

Ми йдемо одним шляхом


vanus

Рекомендовані повідомлення

Хм... :) От ви тут вислосвлюєтесь про згуртування всіх, щоб ми йшли "одним шляхом"... Але ж такого не буде, це просто не реально! Адже до всіх і кожного не достукаєшся! :) Можна плинути якось на найближче оточення, але ж на всіх не виходить...

От в тому то й проблема! Що борців таких (я маю на увазі - за українську мову) мало, а, якщо врахувати вплив тих же близьких нам росіян, то їх буде ще менше... Адже в нас і культура і мова дуже схожі :) , від цього ніде не подінешся! :)

Залишається лише миритися з тим, що є! І продовжувати відстоювати свої думки... Хто знає, може, ці національні ідеї прокинуться і в інших... :)

До речі... Правильно Shkoder сказав на рахунок того, що по мірі можливості намагаєшся говорити з кимось тією мовою, на якій до тебе звернулись! Підтримую на всі 100! :ok:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Про те що ми йдемо одним шляхом слід розуміни не вузько а дуже широко ДУЖЕ. Все що ми робимо а не тільки мову....а взагалі

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі... Правильно Shkoder сказав на рахунок того, що по мірі можливості намагаєшся говорити з кимось тією мовою, на якій до тебе звернулись! Підтримую на всі 100! :D

І скільки "російськомовних українців" розмовляли з тобою українською, коли ти нею до них зверталась? Нажаль, це правило чомусь дійсне тільки в зворотному напрямку -- україномовні з легкістю переходять на російську мову. Особливо це помітно в телефонних розмовах. Починає людина говорити українською, а потім різко переходить на російську.

Особисто я принципово розмовлятиму російською тільки з тією людиною, яка української не розуміє (я маю на увазі усне спілкування). Наприклад минулого року в Бердянську я спілкувався російською тільки з людиною, котра приїхала на відпочинок з Москви, хоча української мови я там не чув взагалі, навіть написи на вітринах українською написані з помилками (див. прикріплене фото). А всі інші, з ким я розмовляв -- українці, а значить зобов'язані розуміти українську. То для чого мені з ними розмовляти чужою для мене мовою?..

P.S. В прикріпленому фото зверніть увагу на слова:

многофункціональний

папіру

картрідж

post-51-1135805271.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І скільки "російськомовних українців" розмовляли з тобою українською, коли ти нею до них зверталась?

<{POST_SNAPBACK}>

Справа в тому, що я в повсякденному житті більше спілкуюсь російською... :D І мимоволі (автоматично) іноді саме нею і звертаюсь до інших, і лише потім "переключаюсь" на українську... :D Просто це ж від оточення залежить... Погодься...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2[quark]

До речі, все хотіла спитати... а хто це в тебе на аватарі?!?

<{POST_SNAPBACK}>

Андрій Середа

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не треба так котигорично

коли домене звертаються російською,я як щирий українець розмовляю російською

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ТАК народ!

Або толерантно або все постираю!!!!

Даю ніч на виправлення!!!

Покажіть культуру!!!!

Ну прошу вибачення за те що вже зробив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Схоже що пора закривати цю тему...

Особисто я не дуже люблю російську мову (це, думаю, вже всі помітили) і росіян-окупантів (саме так я їх класифікую), але переходити на особистості, на образи і беззмістовні репліки мені не дозволяє моя честь та гордість. Принаймні докладу всіх зусиль, щоб до цього не опуститись...

Шановні співвітчизники, патріоти! Будьте гідними називатись Українцями! Не заплямовуйте чисту славу нашого народу безрозсудними балачками! Пам'ятайте, що ви діти народу, який жодного разу за всю свою історію не розпочав війни з загарбницькою метою! Пам'ятайте, що весь світ високо оцінив культуру українців під час безкровної померанчевої революції!

Правду кажуть: "Слово не горобець -- багато нагадити може". Думайте над тим, що, як, коли і кому говорите. Від цього залежить думка суспільства про наш народ. Від цього залежить наша самооцінка. Гордість за народ починається з гордості за себе.

Давайте гордитись нашою історією, нашою культурою, нашою мовою, нашими словами та вчинками!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Довго читав мовчки, але вже незмога терпіти. Пост Вануса, з якого і почалася дискусія, підтримую обома руками. Наша рідна країна буде процвітати лише тоді, коли її сини і дочки нарешті зрозуміють, що сила, дійсно, в єдності (шо беззаперечно довела помаранчева революція, хоча зараз багато людей і сумніваються в її доцільності). Всі хають америку і "тупих" американців, а не можуть зрозуміти одного: якби ми так само вірили у свою державу, так само знали свій гімн і мали свою "американську" мрію - то жити нам би було на порядок легше. І державна мова мусить бути в Україні одна - УКРАЇНСЬКА!!! Але це не означає, що мають придушуватися інші мови. Я не можу зрозуміти лише одного: в Україні живе багато різних національностей - це і росіяни, і молдавани, і білоруси, і татари, але чомусь лише росіяни кричать про свою мову у статусі державної. Чому їй надавати перевагу перед мовами інших національностей? Хтось скаже, що російськомовних громадян в Україні половина, це дійсно так (не може не бути російськомовних громадян у країні, яка майже століття входили до такої імперія як СРСР), але чому їм надавати якісь привілеї, а іншим ні?

Російську мову ніхто не забороняє, у побуті спілкуйтесь нею, хто ж проти. Але якщо ви претендуєте на державну посаду, чи вже "сидите" на державній посаді, то, будьте-ласкаві, вивчіть ДЕРЖАВНУ мову. У Казахстані, наприклад, людина яка не знає казахської мови не стане навіть ДАІшником. А в Казахстані % російськомовного населення не менший ніж в Україні.

Але не можу я і не погодитися з Шкодером. Я, як людина вихована, буду спілкуватися з людиною на тій мові, на якій до мене звернулися. Буде то українська, російська чи англійська.

І скільки "російськомовних українців" розмовляли з тобою українською, коли ти нею до них зверталась?
Відповім: дуже мало таких було, але це я списую на менталітет російськомовних людей (дуже подібний до менталітету самих росіян). Дуже гарно раз сказав Вахтанг Кікабідзе: "Вот вы, русские, смеетесь над акцентом кавказцев, мол, они коверкают слова. Но не можете понять одного, что они понимают ваш родной язык, а вот вы их не поймете" (цитата звичайно не дослівна, але суть я думаю зрозуміла). У нас така сама ситуація, 100% українців зрозуміють корінного росіянина, але не кожен росіянин зрозуміє українця, який розмовляє щирою українською....

Ху-у-у... виговорився...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Респект! 100% тру.

Ось чим відрізняється росіянин від жителя іншої частини СНГ - говорить на своїй рідній, на російській, та може ще мову сусідів знати (наприклад, західняки ще й по польськи трохи шпарять), скільки мов хоча б розуміє пересічний росіянин? :blush: (росіянин - громадянин РФ).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

Те,що Ванус правий - навіть сумніву не підлягає (маю н аувазі перший пост).

Візьміть прості банальні приклади: футбольна команда, дружній колектив, і т.д. В чому їх сила. В єдності. Чим команда більш зіграна, розуіють один одного, тим результат кращий. А якщо один гравець бере все на себе- то й результат відповідний. З колективом принцип той самий.

Я вже приводив приклад в одній із тем про те звідки і навіщо з`явились мови. В стародавні часи Бог зробив одного дня так, що люди перестали розуміти один одного. А чому? Тому що люди перестали Його слухати. Результат - нерозуміння один одного, що веде до роздратування, сварок, бійок, воєн. Та сама ситуація й зараз, тільки трохи в іншому ракурсі розглядається. Ми сперечаємось, сваримось, обзиваємо один одного нецензурною лексикою ...

Хтось вище сказав, що неможливо об`эднати людей. А скажу, що можливо. Приклад? ВІЙНА! Знаєте чому вибрав саме цей приклад? А тому, що в основному біда об`єднує людей. У них є одна ідея, одне бажання, не залежно чи українець ти, чи росіянин, чи єврей. Все в світі має певну послідовність. А починається люба послідовність з ідеї. Після ідеї йде втілення і результат.

ЗВЕРТАЮСЬ ДО УКРАЇНЦІВ! У нас є ідея, прагнення і бажання, щоб наша рідна мова процвітала, розвивалась у всіх сферах життя (політичному, культурному, соціальному...) у всіх куточках нашої держави (захід, схід, південь, північ). Щоб наша мова займала гідне місце серед світових мов. Але це лише ідея. Тепер потрібно думати як її втілити в життя. Методів і шляхів є багато. Тільки чи всі вони виправдані. Ми, українці, мирний народ, який все життя потерпав від загарбників. І ось тільки тепер отримали шанс на вільне життя. Тому давайте мирним і виваженим, але наполегливим кроком будем впроваджувати нашу ідею в життя. Тільки без утисків, заборон інших мов, які живуть у нашій країні. Давайте проявимо телерантність, культуру і повагу до людей, які спілкуються іншою, не українською, мовою.

Тпер ЗВЕРТАЮСЬ ДО ІНШОЇ СТОРОНИ. Ніхто і ніколи не вважатиме Вас чужаками чи непатріотами на нашій, та й з рештою, вашій землі. Не мова визначає патріотичність. Можливо за національністю ми не всі українці, але живемо ми на Україні. Будь ти поляк, чех, росіянин, німець, американець, ти повинен цінувати, шанувати і поважати ту культуру, в умовах і на землі якеї ти живеш. Мова - це одне з культурних надбань любого народу. І неповага до неї - пряма образа народу. Ми живем на Україні і національною тут , як і державною мовою є українська мова. Ця земля дала вам дах над головою, хліб і до хліба. Згідний, що не в такій мірі як нам хочеться, але... Змиріться з тим, що Україні - українська мова! Спілкуйтесь рідною, але вивчайте, поважайте, піднімайте, розвивайте українську.

ЗВЕРТАЮСЬ ДО ВСІХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Давйте не будем чекати біди, а об`єднуємся вже сьогодні! Чим більше однодумців, тим більшого успіху досягнем і в найкоротший термін. Девіз української команди"Ігор патріотів" знєте? "Давайте візьмемось за руки і підем усі разом!" Гарно. Тож давайтеі житимемо так!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Змиріться з тим, що Україні - українська мова! Спілкуйтесь рідною, але вивчайте, поважайте, піднімайте, розвивайте українську.

а якщо не хочеться аба не можеться?

" Їдьте в сваю Рассію і там по-кацапскі гавкайте!" ??????

Це ми вже проходили! Заново починати не буду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Змиріться з тим, що Україні - українська мова! Спілкуйтесь рідною, але вивчайте, поважайте, піднімайте, розвивайте українську.
а якщо не хочеться аба не можеться?

Давай будемо відверті: можеться, але НЕ ХОЧЕТЬСЯ.

Просто питання постало принципом: можу, але не буду, бо нема чого мені вказувати. Як мені зручно - так і спілкуюсь.

До речі, з особистого спілкування з тобою зрозумів, що українська для тебе - не менш "вимовлябєльна", ніж російська. Тобто, можеш :D

От, власне, замість полеміки, якщо хтось підтримує мою позицію - давайте спробуємо розібратися, чому "не хочеться", і як правильними методами зробити, щоб "захотілося".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О!

але це - інша тема, до цієї ніякого відношення немає!

Буде часу більше, створю і поясню!

Ждітє, я тіко в Рівне і назад змотаюсь, от тоді поговорим: спокійно і розсудливо!

ЗІ 2Yarchik звісно, що мені шо в лоб, шо по лбу, але то - виняток, оскільки я приїхав до України десь в 4 роки і з друзями у дворі розмовляв тільки українською, а з батьками та однокласниками - виключно російською!

Людина, яка приїхала сюди після 12-15 років навряд чи перейде на українську, тому що НЕ БАЧИТЬ У ТОМУ ПРОБЛЕМИ!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

О!

але це - інша тема, до цієї ніякого відношення немає!

Буде часу більше, створю і поясню!

Ждітє, я тіко в Рівне і назад змотаюсь, от тоді поговорим: спокійно і розсудливо!

ЗІ 2Yarchik звісно, що мені шо в лоб, шо по лбу, але то - виняток, оскільки я приїхав до України десь в 4 роки і з друзями у дворі розмовляв тільки українською, а з батьками та однокласниками - виключно російською!

Людина, яка приїхала сюди після 12-15 років навряд чи перейде на українську, тому що НЕ БАЧИТЬ У ТОМУ ПРОБЛЕМИ!

Це не інша тема, а якраз саме ця. Весь час,що відслідковую тему мови, пробую пояснити це. Але чомусь ніхто зрозуміти не може.

Якщо хто не хоче, пане difoto, це діагноз. А не може, значить ще не безнадійно!

І не сприймайте све вороже. Я абсолютно мирна людина і привик мирним шляхом вирішувати питання.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Модератор будь-ласка придушіть тему. Вона себе вичерпала вже давно. Піднімати її знову недоцільно.

Тим паче що в країні назріває неминуча політична криза. А ділити на а і б, це тільки на словах, насправді процеси в державі трошки по-іншому протікають, ніж ми їх сприймаємо ^_^

ИМХО (all copyrights reserved) :hug:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...