Перейти до змісту

Пралка лупить током. шорабить?


Рекомендовані повідомлення

Як тимчасовий захід , можна перемкнути земляний контакт розетки з нулевим . В такому випадку корпус машинки струмом бити не буде , але існує ризик при обриві нуля магістрального чи просто в щитку , на корпусі машинки буде висока напруга

николи не робіть такой ахінеї!

в мене в будинку 2 рази горів ноль....

П.С. будинку і 20 років не має....

Нуль то є нуль а заземлення то є зазамлення!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У випадку встановлення реле контролю напруги обрив нуля не страшний , так що не зовсім ахінея.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну-ну робочий ноль на корпус...

весело буде

напевно хтось вже так зробив - тому і щипається

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ну-ну робочий ноль на корпус...

весело буде

напевно хтось вже так зробив - тому і щипається

І як часто тебе ноль щипає?

Нещодавно проконсультувався з людьми , що обслуговують електрообладнання житлових будинків і був змушений визнати , що помилявся , виявляється правда що в старих будинках щитки на площадках не заземлені. Так що де б ви не приєднали корпус машинки до нуля , в щитку чи прямо в розетці , ви його приєднуєте до робочого нуля. І при обриві нуля , однаково отримуєте високу напругу і на корпусі приладу і сам прилад вилетить .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

щипає, щипає, якщо під навантаженням і мокрими руцями

з'єднують нуль з заземленням - тільки з магістральним

ЗІ: я енергетиком працюю...

заземлення в старих багатоповерхівках є, ставили розетку з заземленням в кухні

щитки на поверхах точно заземлені

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну я ж не сказав що це правильно робити . Тут тема про те ,що робити якщо машинку треба заземлити а землі нема навіть на щитку з якого тягнуть окремі кабелі до машинки . Таким чином ця перемичка ніяк не заземлення а занулення до робочого нуля.

ЗІ : я теж.

Я був впевнений що є заземлення , оскільки звик все робити про правилам , однак маю кума , що працює електромонтером в ЖЕКу , так він мене дуже здивував заявивши , що в будинках старих щитки без землі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

виявляється правда що в старих будинках щитки на площадках не заземлені

трошки не так:

Заземлені то заземлені, а насправді там може бути такий опір що ну нафіг - "земля" могла давно згнити.

Тобто щитки колись заземлялись, але по факту - землі там вже нема бо вона згнила. Інфа від вашого колеги, енергетика, який мене консультував коли я купував пралку :).

Але може виявитися що вона все ж таки там ще є і в гарному стані, що варто вияснити емпірично на місці кваліфікованим спеціалістом, не полінуйтесь, знайдіть такого.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Апну тємко.

Останнім часом почав відчувати що проточна вода щипає, при чому досить некісло. Була підозра що сусіди тирять електрику кинувши нуль на металеву водопровідну трубу. Але сумніви щодо цього з"явилися тоді, коли за годину-півтори вода перестала щипатись. Таке відбувається постійно, але не кожен вечір, безсистемно, і протягом періоду в 1-1,5 години. При цьому моя пралка не працювала. Питання: чи може сусідська пралка давати напругу на воду так, щоб в мене був такий ефект?

КЕПи, які писатимуть мол сходи до сусідів попробуй водичку і пралку можете залишити свою думку при собі. Цікавить чи таке взагалі можливо?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Теоретично може звичайно, але практично залежить від багатьох факторів. ІМХО більш імовірно що хтось заземлився на водопровідну трубу, чи справді тирять електрику.

В мене пралка теж незаземлена, і труби пластикові, пралка б'є струмом, а вода з крану ні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Та викидайте на хрін ті фільтри з пралок, і буде спокій. А то розвели тут дискусію. В старих будинках (радянського періоду) щитки не заземлені. Відповідно, всі ці окремі проводи в щиток - брєд, хіба що проводка в квартирі паршива, а пралка, бойлер і т.п то для неї страшне навантаження. В всій сучасній техніці імпульсні блоки живлення, тому ніяких завад на прийом телебачення і т.п через відсутність того фільтра не буде. Ну, якщо включити дешеві китайські комп"ютерні колонки чи фм-радіо з трансформаторним блоком живлення, то може воно щось там якось зреагує на роботу двигуна, і всяких там електроклапанів і буде в динаміках троха потріскувати. Але то все фігня, здоров"я і життя цінніше.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене пралка теж незаземлена, і труби пластикові, пралка б'є струмом, а вода з крану ні.

І сміх і гріх прям. І сильно вона тебе б"є?

Я теж спочатку думав, мол труби пластикові і тп, але сам струм може передаватись по воді, плюс ці "пластикові" труби насправді не такі і пластикові - зріз бачив? Тому і думаю що десь фаза з водою контачить при роботі, ну може тен чи ще якась фігня. Саме при навантаженні на електромережу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не сильно, так щипає :)

Те що в трубах є метал це вже не важливо, головне що неперервного контакту немає.

Якби фаза напряму контактувала з водою, ти ми б з Вами не розмовляли б.

Вода хоч і проводить струм, але має опір, якщо врахувати що джерело напруги (фільтр) має малу потужність, то на достатній відстані, в сусідній квартирі, вже відчуватись не буде.

А от якщо труби металеві, і хтось шибко вумний заземлився на них, то запросто може бить по пальцях, особливо якщо нижче джерела струму (чи вашої квартири, якщо живете нижче) між трубами немає контакту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Уважаемые читатели! Занимательно вы рассуждаете, разрешите вставить свои пару копеек! Кому не понравится мои высказывания, прошу ошибки в словах не исправлять! Такое, увы практикуют некоторые когда нечего сказать!

Итак:

  1. Все умничают заземление, зануление, а Вы знаете, что в ванной даже розетки нельзя делать, не говоря уже про установку стиралок, бойлеров. Есть такие что сидят в полной ванной и феном на 220В сушат волосы или бреются ел. Бритвой.
  2. Заземления в старых домах нету, а в новых такой, что плакать хочется!
  3. Ну и наконец решение проблемы: -

- Проверить стиралку на пробой

– провести прямой провод в щиток и подключить стиралку через ПЗВ (или диф. Автомат) и будет вам счастье!

  1. Цена ПЗВ от 100 грн до 1500 грн, может и выше. В данном случае цена отвечает качеству.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заземления в старых домах нету, а в новых такой, что плакать хочется!
провести прямой провод в щиток и

Ви хоч самі зрозуміли що написали? Прямий провід в щиток - типу заземлення? А якщо в щитку землі нема, то навіщо його вести? Ніпанятна.

Те що в трубах є метал це вже не важливо, головне що неперервного контакту немає.

Якби фаза напряму контактувала з водою, ти ми б з Вами не розмовляли б.

Вода хоч і проводить струм, але має опір, якщо врахувати що джерело напруги (фільтр) має малу потужність, то на достатній відстані, в сусідній квартирі, вже відчуватись не буде. А от якщо труби металеві, і хтось шибко вумний заземлився на них, то запросто може бить по пальцях, особливо якщо нижче джерела струму (чи вашої квартири, якщо живете нижче) між трубами немає контакту.

Хто сказав що неперервного контакту нема? Де він преривається? Може є якась ділянка з вищим опором, типу де крани всякі, але там деталі металеві. ХЗ, точно не знаю, сперечатись не буду.

З приводу контакту фаза/вода: а чому б і ні? Частина струму розтікається по трубам, а те що лишилося лупить когось по рукам.

З приводу розміщення квартири: будинок 4 поверхи, я на 3, вище - труби пластик, євроремонт і тп, якщо пралка - імовірно їхня. 2 поверх - труби швидше за все метал, пралки напевно нема, якби тирили, то швидше вони, але в мене труби пластик, тобто швидше струм йде по воді ніж по металу, хоча знову хз.

Саме цікаве: якщо хтось так тирить, він наперно в цей час руки мити не повинен, інакше запахло б смаженим :). І знову ж: чому тільки протягом короткого періоду - 1-1,5 години а не цілу ніч + вихідні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто сказав що неперервного контакту нема?

Це я мав на увазі метал в метало-пластикових трубах, а у випадку металевих труб, варіантів втрати контакту теж може бути багато, від банального окислення місця стику, до різних гумових прокладок і заміни частин труби пластиковою. Взагалі повного втрати контакту не потрібно, достатньо щоб опір ділянки на шляху до землі став високим.

З приводу контакту фаза/вода: а чому б і ні? Частина струму розтікається по трубам, а те що лишилося лупить когось по рукам.

У такому випадку, в тій квартирі де таке стається вже б когось прибило, потужність джерела, у випадку фази з розетки, дуже велика, тому єдина умова того що не уб'є це великий опір ділянки між Вами і джерелом.

Саме цікаве: якщо хтось так тирить, він наперно в цей час руки мити не повинен, інакше запахло б смаженим :). І знову ж: чому тільки протягом короткого періоду - 1-1,5 години а не цілу ніч + вихідні?

Якщо хтось справді тирить то думаю вони в курсі що мити руки не можна.

Чому тирять протягом короткого часу хз, можливо саме в цей час вмикають щось дуже потужне, наприклад бойлер, або, якщо лічильник старий, в цей час змотують лічильник.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для VadimM :" Провести прямой провод в щиток" я имел ввиду проложить розетку тольно для стиралки и подключить ее через автомат, который называется ПЗВ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

сама вірна ідея з прямим шнуром. я так і робив на колишній квартирі, благо стіна ванної кімнати виходить у під'їзд до щитка. просвердлив отвір в під'їзд, продовбав жолоб до щитка, проклав гарний потужний провід з достатнім січенням, в щитку доєднався до контуру заземлення. заштукатурив жолоб, забілив зафарбував стіну - шоб по феншую. і вуаля в ванні окрема резетка під пралку, з заземленням і кришкою. і не грузить решту квартири коли тен пралки на всю працює

так, і в щитку ще окремий пакєтнік на неї повісив

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шо я можу сказати... дєло ясноє шо дєло тьомноє.

Я так і не розумію що це таке...

А може бути варіант що це не тільки по моєму по стояку а ще й квартири, які з нами "сусідять" через ту стіну з якої всі труби, в моєму випадку квартири по стояку справа?

Добре що в мене машинка правильно підключена...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шо я можу сказати... дєло ясноє шо дєло тьомноє.

Я так і не розумію що це таке...

А може бути варіант що це не тільки по моєму по стояку а ще й квартири, які з нами "сусідять" через ту стіну з якої всі труби, в моєму випадку квартири по стояку справа?

Добре що в мене машинка правильно підключена...

всё может быть, но глядя на монитор - никто эту проблему не продиагностирует, к сожалению.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...