Перейти до змісту

Хто що робить щоб зекономити енергію: тепло, світло


vanus

Рекомендовані повідомлення

Привіт народ" Давайте поділимся один з одним тими вжитими енергозберігаючими заходами вдома та на роботі. Можливо після прочитання інші теж почнуть економити.

Вдома

1. В мене вдома вже немає жодної не енергозберігаючої лампочки де це можливо

2. Зменшив температуру на котлі на 10 градусів, тепліше вдіваюсь.

3. Ще раніше обклав хату пінопластом, тепер збираюсь утепляти з середини.

Нароботі

1. На фірмі на котлах 30 градусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

утеплення з середини це вже перебор, для нашого регіону достатньо 8>см пінопласту на зовнішню сторону, або будь-якого аналога, щоб точка роси залишалась в пінопласті і волога не потрапляла на стіну, якщо в тебе меньше то проводячи теплоізоляцію в середині ризикуєш отримати грибок під нею, оскільки така форма утеплення мабуть найкраща для його розвитку, раджу прислухатись -_-

Відповідь: Я вкурсі, але треба шукати вихід.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На роботі:

Так як є відходи дерева,то всі котли на дровах.

один булер (Buller) в якому горить все, що хочеш

один польський на дровах - котел супер, але є два але : йому треба сухі дрова, і саме головне там де менше смоли, оскільки дрова - сосна, то на нього приходиться купувати дуб, але машини на зиму вистачає.

інші всі робив наш зварювальник, горять і коптять і тримають 90 С, коли необхідно. Але самі розумієте треба мінімум людина, щоб цим всім займалася,чистила їх, вчасно пропалювала, загатовка дров і т.д.

Вдома :

Є один котел на газу, інший на дровах та тирсі, він комбінований. Знизу закидаються дрова, коли напалюється до потрібної температури - зверху засипається тирса, тобто ближче до ночі, щоб тримав температуру вночі, тирси вистачає на 6-7 годин, На газу використовується сам бойлер для нагріву води. На дровах палить хату. Але так само необхідний за ним догляд і т.д.

Чув, що одна луцька фірма, що займається опаленням, підписала контракт з поляками на виготовлення дерев'яного котла, має приїхати з Польщі людина яка покаже, що і як робити. Переваги його мають бути в тому, що його не потрібно буде, так часто чистити. Цікаво скільки він буде тримати температуру, після повного завантаження топки. Але відповідно на цю зиму вони його навряд зроблять.

З.І. ванус я знаю що ти будівельник, але чув те саме, що написав ромаха вище. Це так, бай зе вей .

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

законодавством України (ДБН) заборонено використання пінопласту для утеплення.

цікавий факт до газової теми: коли ми зараз починаємо утеплюватись , Польща та Прибалтика вже здирають зі стін пєнопласт(разом із кірпічем правда). А ми й надалі залишаємось найбільшим у Європі споживачем блакитного палІва :D

Всі лампи в хаті - енергозберігаючі, котел на газу, але економний, вікна- склопакети тріпль. Ззовні утеплено пінопластом :(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Польща та Прибалтика вже здирають зі стін пєнопласт

А з чого вони будуються ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На фірмі офіс побудований з керамічної цпустотної цегли, в люту зим там не потрібно піднімати температуру котла вище 50 градусів.

Пінополістирол дозволений матеріал.

І наприклад це

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

отопление у меня центральное, но я заменил советские чугунные батареи на алюминиевые - эффективность существенно возросла, правда о какой-то экономии говорить рано :smile3:

зато замена дома всех ламп на экономичные действительно дала эффект почти в два раза, в том числе психологический - зная, что лампа кушает 20 ватт, а светит на 120, как-то меньше дергаешься. жаль, с этими лампами не работают сенсорные системы регулировки яркости (там ШИМ стоит расчитанный на инертность ламп накаливания), поэтому две лампы пришлось оставить

в планах замена проточного водонагревателя aka "колонки" на настенный котел - задолбали чудеса нашего водоканала со скачками давления, да и панелька выносная - приятная фича. далее, грядет замена дешевой сплит-системы на более экономичную с регулировкой мощности (инверторным управлением), а не вкл-выкл.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 порад з енергозбереження,

або як не бути виселеним з квартири за несплату комунальних послуг

Росія переходить на стовідсоткову оплату комунальних послуг. І перший дзвінок вже прозвучав: за несплату комунальних платежів перші сім'ї виселяють з квартир. Тому питання про збереження тепла і економії грошей на опалюванні стає більш актуальним.

Як грамотно підійти до цієї проблеми?

Перш за все, слід зрозуміти, що можна зробити своїми силами, а що від нас мало залежить. Що не може житель багатоповерхового будинку - так це приганяти до будинку баштовий кран і утеплити зовні стіни своєї окремо взятої квартири. Цю проблему можна вирішити тільки комплексно для будинку, і рішення її - процес довгий і тернистий. Можна встановити лічильники тепла на вході в будинок і утеплити сходи - але все одно, це треба робити в кооперації з іншими жителями, що вельми не просто.

Що ж тоді робити - пакувати валізки? Не поспішайте, якщо прийдуть вас виселяти, то валізи упакують за вас.

Є все-таки декілька способів зменшити витрати на опалювання своїми силами. Для цього наші 7 порад з енергозбереження.

Поставити енергозберігаючі вікна. Через вікна, залежно від типу будинку, втрачається від 37% до 56% відсотків тепла! Остання максимальна страхітлива цифра відноситься до квартир, розташованих в торцях панельних п'ятиповерхівок.

Якщо говорити про теплі вікна, то не приймайте половинчастих рішень, а ставте дійсно теплі вікна!

по-перше, ставте вікна з п'ятикамерного профілю шириною не менше 70мм. Опір теплопередачі такої системи складає:

0,78 м2С/ВТ (з підсилювальним вкладишем)

0,82 м2С/ВТ (без підсилювального вкладиша)

Розрахунковий приведений опір теплопередачі вікон в порівнянні з вікнами з трикамерних профілів 60 мм зростає на 0,03 м2С/Вт (при співвідношенні площі скління до площі вікна 0,7). Перші сертифікаційні випробування показали, що насправді це значення набагато вище.

по-друге, в теплих вікнах повинен бути встановлений енергозберігаючий склопакет з низькоеміссійним покриттям. Як варіант можна поставити двокамерний склопакет (з трьома склами) шириною від 36мм, а краще - 40мм.

по-третє, монтаж вікон треба виконати відповідно до вимог ГОСТ 30971. Чим ширше шов примикання вікна до стіни, тим тепліше шов. Тому, запам'ятайте: ширина сучасних профілів повинна бути не менше 70мм.

Поставте утеплені вхідні двері з ущільнювачами по периметру, а краще всього - подвійні двері. Зовні - сталеві, для захисту від злому, а з боку приміщення - теплі пластикові.

Заскліть балкон або лоджію. Тим самим ви створите тепловий буфер перед своєю квартирою. Температура повітря в заскленій лоджії завжди на 7-10 градусів вище, ніж на вулиці. До того ж, якщо лоджія виходить на сонячну сторону, то стіна будинку нагрівається сонячними променями і потім довго віддає закумульоване тепло в квартиру. Найбільш оптимальний варіант - це розсувна пластикова або алюмінієва конструкція.

Поставте регулятори температури на опалювальні радіатори, а ще краще - лічильники тепла. Тримайте вночі дещо нижчу температуру - це корисно для здоров'я.

Йдучи з будинку, не відкривайте кватирки! Інакше все ваше тепло випарується. Але щоб зберегти якісний мікроклімат і забезпечити нормальну роботу системи вентиляції, встановіть в пластикові вікна кліматичні клапани. Найбільш збалансованою по властивостях пропозицією на ринку є кліматичний клапан "Регель-ейр".

Якщо ви вирішили не звертати увагу на перші п'ять порад, то терміново займіться загартуванням! Якщо ви будете сильними і загартованими, то ви зможете понизити температуру у ваших квартирах і менше платити грошей за опалювання. Послідовники народного цілителя Іванова взагалі відключили свої радіатори опалювання і при цьому ходять по квартирах в трусах.

Якщо ж ви прийняли наші перші п'ять порад, але все-таки побоюєтеся, що не дивлячись на це комунальні витрати будуть дуже високими, то при замовленні нових пластикових вікон не забудьте передбачити в склопакеті отвір під трубу для печі-буржуйки. Так ви зможете перейти на альтернативні джерела опалювання, а самостійно просвердлити отвір в склопакеті вам буде важко.

Володимир Тарасов

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 рік потому...

ТО есть в данной статье предлагается снова потратить кучу денег на окна,утеплители.Отказаться от свежего воздуха.Но платить по тарифам за холодную воду в горячих кранах и батареях.Автономку ставить не разрешают,щетчики на батареи тоже.

Спасибо,Тарасов! :smile3:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...