Перейти до змісту

Linux


kellax

Рекомендовані повідомлення

Які плюси і мінуси вашого дистибутиву? Так як їх ДУУУУже багато хотілось би почути думки.

Я почав з ARCHlinux+XFCE багато хто не радить для початківців АРЧ, але як на мене зрозуміти філософію та логіку лінукса можна починаючи з самої легкої версії. (легкість - не в розумінні легкість користування)

ІМХО: Людина яка почала з юзер орієнтованої версії буде тяжко зрозуміти що таке Х і тонке налаштування системи.

АРЧЛІНУКС

+ легковерсний, нічого лишнього, все що треба сам ставищ.

- потребує тонкого налаштування, тяжкий для початківця.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

+ юзерфрендлі

- юзерфрендлі

Чо на пальцях пояснювати, постав собі на віртуалку да подивись. В мене на домашньому компі стоїть 11ка для того щоб зкачати торента, да подивитись улюблений серіал більш як достатньо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не знаю як в інших лінухах, в Бубубнті є репозистарій софта, і автопоновлення. Ну ще порадувала доступність драйверів для більшості заліза. ТВ тюнер ЮСБстік доводилось "заводити" руцями.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не знаю як в інших лінухах, в Бубубнті є репозистарій софта, і автопоновлення. Ну ще порадувала доступність драйверів для більшості заліза. ТВ тюнер ЮСБстік доводилось "заводити" руцями.

Це у всіх лінуксах так)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це у всіх лінуксах так)
В такому випадку що не обереш не помилишся ;)

Можеш лише спробувати Slackware Linux щоб зрозуміти на скільки твій дистр юзерфрендлі ;)

Ну а якщо ти дійсно хочеш секаса то став FreeBSD і як мінімум на місяць-два тобі жорсткий секас забезпечений як новенькому і не досвідченому :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дійсно, на сьогодні найюзерфрендлі - це Убунту. Буде багатий стандартний репозиторій, та і підключити посторонні можна. В плані користування Лінух в пошуках чогось нового - без різниці який дистрибутив візьмеш...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це у всіх лінуксах так)
В такому випадку що не обереш не помилишся ;)

Можеш лише спробувати Slackware Linux щоб зрозуміти на скільки твій дистр юзерфрендлі ;)

Ну а якщо ти дійсно хочеш секаса то став FreeBSD і як мінімум на місяць-два тобі жорсткий секас забезпечений як новенькому і не досвідченому :D

:)

Ти йому ще Gentoo порадь.

TC, а щоб твій Арч був ще легший, то постав собі середовище LXDE а не XFCE.

З.І. Юзаю Убунту вже 3,5 роки, а також Дебіан... все-таки Дебіан кращий.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це у всіх лінуксах так)
В такому випадку що не обереш не помилишся ;)

Можеш лише спробувати Slackware Linux щоб зрозуміти на скільки твій дистр юзерфрендлі ;)

Там хочаб ІКСи і віндовс менеджер стоїть... А це вже юзерорієнтовано, в Арчлінуксі і це ручками треба стаивти :g05:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це у всіх лінуксах так)
В такому випадку що не обереш не помилишся ;)

Можеш лише спробувати Slackware Linux щоб зрозуміти на скільки твій дистр юзерфрендлі ;)

Ну а якщо ти дійсно хочеш секаса то став FreeBSD і як мінімум на місяць-два тобі жорсткий секас забезпечений як новенькому і не досвідченому :D

:)

Ти йому ще Gentoo порадь.

TC, а щоб твій Арч був ще легший, то постав собі середовище LXDE а не XFCE.

З.І. Юзаю Убунту вже 3,5 роки, а також Дебіан... все-таки Дебіан кращий.

Дякую, спробую :ok:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Убунта справила неймовірні враження, питання які я вирішував 2 дня на Арчі - Ікси, РДП, Шарінг, Автомонтування і ще кучу всього поставив за 20 хвилин (вірніше я взагалі нічого не ставив), це супер, але і багато чого лишнього грузиться і це загружає систему... Хоча в порівнянні з віндою фігня...

Колись знайомився з Убунтою, погрався і кинув, але на даний момент це рішення для мене дуже підходить і як офісна ОС. :smile-zachot:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10,04 - для мене сама прикольна. 11-ка вже на Юніті, не справило враження.

Для слабких машин xUbuntu. ті ж версії. крім того в Убунти є вибір ЩО ставити, а що ні. І його ЗАВЖДИ можна грохнути/доставити.

Подивитися-скачати-почитати-посерфити - кращого й бажати годі. Базові знання unix-подібних систем стануть у пригоді!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

TC, а щоб твій Арч був ще легший, то постав собі середовище LXDE а не XFCE.

В сімействі дистрибутивів, заснованих на Ububntu, є легковаговик з LXDE - Lubuntu. Рекомендую спробувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Debian GNU Linux

+ стабільність. В репозиторії більше 20000 пакетів. Універсальна система підходить як для сервера так і для дексктопа.

- не знаю мінусів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 3 тижня потому...

Если железо не самое новое, то Ubuntu до 11 версии, плюсы перечислили выше. Я юзаю 9.10

Если неохота возиться с настройками - Linux Mint, та же Убунта с кодеками и допиленным интерфейсом.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в лінуксі нада робити такі дії як у вінді щоб не замусорювалась: дефрагментація, чистка реєстра, видалення тимчасових файлів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А в лінуксі нада робити такі дії як у вінді щоб не замусорювалась: дефрагментація, чистка реєстра, видалення тимчасових файлів?

Есть-ли дефрагментация файлов в Linux?

Есть ли системный реестр в Linux?

Чем чистить временные файлы в Linux?

...

очень полезный сайт:

http://www.google.com

мне Линукс удобен для создания резервной копии системы... загружаюсь с флешки(дистрибутив gparted)

монтирую и копирую все с диска + архивация:

mkdir /media/system /media/work
mount /dev/sda2 /media/system
mount /dev/sda3 /media/work
cd /media/system
tar -x -cf /media/work/rezerv/bk_sda2.tgz .

20 минут и бекап готов, как результат - система может стоять сколько угодно и некакие переустановки не надо, бекап на всякий пожарный каждый месяц... или раз на 2 месяца )

uptime системы уногда доходил до месяца, все в ждущий режим, перезагрузка была вынужденной для наката обновлений или бекапа =(

использую linux уже 3-й год, хотя против ХР нечего не имею, просто сначала было интересно а потом привык )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...
  • 2 тижня потому...
Це у всіх лінуксах так)
В такому випадку що не обереш не помилишся wink.gif

Можеш лише спробувати Slackware Linux щоб зрозуміти на скільки твій дистр юзерфрендлі wink.gif

Ну а якщо ти дійсно хочеш секаса то став FreeBSD і як мінімум на місяць-два тобі жорсткий секас забезпечений як новенькому і не досвідченому biggrin.gif

Бгг...це точно, але якщо осилиш то буде щастя стабільно і на довго !

Та все ж таки якщо треба просто десктоп можеш поставити PC-BSD http://pcbsd.org - це збірка з KDE4, вмонтовані дрова для відях та великої кількості різного обладнання, підтримка пакетів PBI (http://pbidir.com/) яких уже чимало + лишаються всі можливості самої FreeBSD. Сам юзаю, на ноутбуки стаэ чудово, хоча можливо треба буде пошаманти з підтрикою певного ексклюзивного хардвара типу Кардрідерів, Блютуз і т.п.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на даний момент з лінуксом почав тісно спілкуватись ..... на роботі потрібно було поставити сервер щоб був веб і файловий на одній машині. довго не думав поставив убунту сервер 10.04 (переконав начальство не ставити вінду на сервер)...... налаштував самба + ЛАМП все крутиться дуже шустро на селероні 2.26 та 512 озу (без інтерфейсу так як він там не потрібен ..... для удобства поставив МС щоб був аналог тотала).

для роботи використовую ХР (без вінди ні куда ПЗ сумісне тільки з нею)

вдома Mac OS X Lion і на віртуалці крутиться убунту сервер для тестів

чесно кажучи багато лінуксів перепробував (хоча рахую себе початківцем) але самий юзерврендлі це убунта + якщо треба доствити програми то через судо апт-гет для мене саме удобно бо знаеш що ставиш)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

в когось получилось заставити працювати в лінуксі струйні принтери Canon ?

в мене МР630 - не можу заставити його друкувати чи сканвати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Подивіться в сторону Turbo Print. Якщо не найдете то напишіть скину.

Користуюсь ubuntu 10.04LST

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може кого цікавить патч для ubuntu щоб виглядала як windows7 то є такий тут - http://gnome-look.org/content/show.php/Win2-7+Pack?content=113264

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...