Перейти до змісту

Корисна інформація по фото


Dima4s

Рекомендовані повідомлення

А що то за чудо таке радянське що і експозицію показувало? о_
Експозицію темно/світло показує сам апарат, а також визначає в фокусі зображення чи ні, думаю цього більш як достатньо. Звісно на об'єктиві доводиться вручну накручувати кільця фокусу і діафрагми.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

багато (в тому числі літератури) можна знайти тут:

<тиць>

Деміарт перешарив вздовж і в поперек)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на зенітах експонометр звична штука, але молодь думає круче нікона чи кенона нічого немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

на зенітах експонометр звична штука, але молодь думає круче нікона чи кенона нічого немає.

не так мене зрозумів) чи то я малоінформативно виразився... мав на увазі з яким то обєктивом радянським на ніконі Д70

"А замір експозиції можна спостерігати у видошукачі (в мене на Д70)" як сказав SysR працює експозиція

чи то у тебе стоїть одуванчік Лушнікова?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ех... а пошукати?

автоматом фотографувати з радянськими та неавтофокусними об'єктивами (без одуванчика Лушнікова) на молодших тушках не вийде. буде лише підтвердження фокусу. а витримку/діфрагму/чутливість тре буде самому підбирати.

ДЯкую.Шукав,але не там. Прочитавши шотаке одуванчік Лушнікова зрозумів все.

Збило з толу те що на якомусь з сайтів писало що замір експозиції працює... оказується працює! <_< тільки на Nikon D200, D300(s), D700, D1, D2, D3(x,s).

Шарик, я тебя поздравляю. Ты - балбес. © кот Матроскин.

ти хоча б сайт автора "одуванів" переглядав?

з "одуванчиком" замір є практично на всіх новіших тушках нікона. на тих які ти назвав - є і без "одувана".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шарик, я тебя поздравляю. Ты - балбес. © кот Матроскин.

ти хоча б сайт автора "одуванів" переглядав?

з "одуванчиком" замір є практично на всіх новіших тушках нікона. на тих які ти назвав - є і без "одувана".

Вистачить розказувати якій я балбес.

Розмова йшла про чисту оптику а не якісь шаманства з одуванчіками.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мав на увазі з яким то обєктивом радянським на ніконі Д70
Helios 44M без всякіх одуванчиків, лише перехідне кільце.
Экспози́ция (в фотографии) — произведение освещенности светочувствительного слоя матрицы (фотоплёнки) на время, в течение которого свет воздействует на этот слой. Выражается в лк×с (люксах на секунды).

Экспозамер — это получение правильной для данных условий и для данной сцены экспопары.

Экспопара (выдержка и диафрагма в фотографии) вычисляется по результатам экспозамера с учетом эквивалентной чувствительности матрицы (чувствительности фотоплёнки), а иногда и других параметров кадра: контрастности, расстояния до объекта, фокусного расстояния.

Виставляєш в режим "М" і наблюдаєш що тобі у видошукачі камера говорить, попутно обертаючи кільця налаштування діафрагми (на обєктиві) і витримки на апараті.

Приклад СССРовскої оптики на Ніконі:

15059404.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

До речі, одуванчік на ніконі непотрібна штука, він призначений лише "вумним" кенонам для того щоб обдурити тушку на предмет реального кеноновського обєктиву. В ніконі все вирішується режимом "М".

Ще є перехідники із корегуючою лінзою, так як СССРовська оптика дає фокус на ніконі лише, приблизно, до 3М. Але з лінзою можна забити на якість. 3М для портретного чи макро об'єктиву вистачає поза очі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На заборах теж багато чого пишуть, але це не сприймається на віру. ;)

Якщо хтось "тримав" у руках Зеніт то знає що експозамір там це всього лиш стрілочка у видошукачі яка показує "+" чи "-". Аналог цього я маю в себе, і мені цього ПОВНІСТЮ достатньо.

В професійних студійних камерах взагалі автоматичний ЕКСПОЗАМІР ВІДСУТНІЙ(!) для цього використовують спеціалізовані девайси.

2. Замер экспозиции. Работая с системой Никон, Вы столкнетесь, что замер экспозиции не будет работать на младших камерах таких как Nikon D40, 40x, 50, 60, 70, 70s, 80, 90, 3000, 3100, 5000, 5100 и Nikon D100. Замер экспозиции доступный только в старших камерах таких как Nikon D200, D300(s), D700, D1, D2, D3(x,s). В младших камерах мануальная оптика будет работать только в режиме М (ручной режим), выдержку и диафрагму нужно будет устанавливать вручную. Делается это методом пробных снимков, очень в этом помогает гистограмма, она должна иметь нормальную форму без недодержки или пересвета. Старшие камеры можно будет использовать в режиме приоритета диафрагмы. Если все же замер экспопары критичен, то можно присоединить одуванчик Лушникова, который будет общаться с камерой и камера будет думать, что на ней родное стекло.
ІМХО афтар не в темі по ходу ;) цим одуваном зробиш тільки гірше.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є фото, оригінал тут

моє ретушування тут

Хто має час і бажання, робим своє ретушування и кидаєм ссилку :rolleyes:

Цікаво глянути...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Він без моторчика, автофокус робить не буде. AF not supported by D40 and D60, D3100, D3000, D5000 cameras.

Доцільніше брати

AF-S Nikkor 50mm f/1.8G Lens

або

AF-S Nikkor 35mm f/1.8G DX Lens

Але наявність такої штуки зовсім не означає, що зразу фотки стануть шедеврами. )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є фото, оригінал тут

моє ретушування тут

Хто має час і бажання, робим своє ретушування и кидаєм ссилку :rolleyes:

Цікаво глянути...

фото не не найкращий варіант вибрав для ретуші - фокус на руці із бусами, а не на очах, але ладно

ось мій скромний варіант

post-2373-0-44496100-1312340460_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо суть в бусах то треба було більше розмити задній план, але відчуваю що оптика цього не могла зробити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Він без моторчика, автофокус робить не буде. AF not supported by D40 and D60, D3100, D3000, D5000 cameras.

Доцільніше брати

AF-S Nikkor 50mm f/1.8G Lens

або

AF-S Nikkor 35mm f/1.8G DX Lens

Але наявність такої штуки зовсім не означає, що зразу фотки стануть шедеврами. )

Мы не ищем легких путей)

Ось Гелиос-81Н

DSC_0033_500.jpg DSC_0038_500.jpg DSC_0068_500.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Анука прохфесіонали розкажіть як часто ви використовуєте фільтри (поляризаційні, градієнтні чи уф)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Анука прохфесіонали розкажіть як часто ви використовуєте фільтри (поляризаційні, градієнтні чи уф)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ультрафіолетом користуюсь давно, полярик тестую зараз - задоволений, а ще маю 4х - зменшує кількість світла що проходить в 4 рази, але не було нагоди перевірити. думаю скоро будуть результати

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...