Перейти до змісту

Водонагрівач встановлення


Рекомендовані повідомлення

Власне хочу купляти водонагрівач(задрали ті ремонти-профілактики),тому виникає питання:реально самому встановити і підключити бойлер чи всеж таки там є ньюанси і краще запросити спеца?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

підтримую. актуальне питання. планую встановлювати сам електричний проточний. які ньюанси монтажу та використання? які виробники кращі? на яку ціну орієнтуватись, щоб не купити хлам?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Краще спеціаліста, бо є нюанси і в підключенні води і електрики.

Проточний не вигідний. Вже рахували. Хіба що ви за світло і воду платити не будете :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

якщо краще спеціаліста,то може хтось озвучить контакти толкового спєца?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ще по ходу таке питання - краще запрошувати спеціаліста з сертифікованого СЦ, чи "шабащника"?

Наскільки я знаю, то представники з СЦ ставлять відповідну відмітку про інсталяцію у гарантійній книжці.

На відміну від шабашників.

Попередньо взнавав рівень цін - 250/300 грн (СЦ) проти 100 грн у шабашників (+ матеріали).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На сільки я знаю то встановлений власноруч бойлер матиме трабли з гарантією. Так що не раджу. Є тут такий юзверь як Атаракс. Попитайте у нього;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Самому причепити бойлера діло не хитре. Основне подумати про свою безпеку (як замкне на корпус щоб тебе у ванній не зварило) і безпеку електропроводки (якщо замкне щоб проводку не спалило у квартирі).

Тому якщо сам не впевнений краще викликати спеціалістів котрі встановлять автомат на бойлер (бажано), правильно підведуть до нього живлення і позакручують всі гайки на трубах (найкраще тягнути окремий силовий кабель від лічильника або місця входу електрики у квартиру.)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

підтримую. актуальне питання. планую встановлювати сам електричний проточний. які ньюанси монтажу та використання? які виробники кращі? на яку ціну орієнтуватись, щоб не купити хлам?

Краще спеціаліста, бо є нюанси і в підключенні води і електрики.

Проточний не вигідний. Вже рахували. Хіба що ви за світло і воду платити не будете :)

В принципі то проточний можливо не такий вже і не вигідний - платиш тільки за те, чим користуєшся. Але ось для того, щоб нагріти миттєво воду до потрібної температури там стоїть обладнання яке використовує 4 кВт - боюсь моя "не молода" проводка такоо не витримає.

А щодо виробників і якості - то тут зупинився на китайському обладнанні, а точніше цій модельці. Кондиціонери надійно працюють, думаю і боллєр нормально працюватиме.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

бойлер треба вибирати керуючись обємом споживання і потужністю. На сімю з 3-4 чоловік треба ставити 80 літровий. По потужності протічний потребує окрему проводку (в розетку не можна бо може загорітись). Монтувати можна і самому, але треба все мати(інструменти, матеріали) і вміти. Монтаж складається з 2 частин - водопровід і електрика. Також можливо прийдеться використовувати зварку, в залежності від комунікацій. Шукайте фірму яка б встановила. Як правило, це ті самі, що і опалення роблять, воду і каналізацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Шабашник теж не 100 грн бере.

Таки бере. Правда, знайомий шабашник ;)

Та і робота може бути різною.

У мене, наприклад, встановлення бойлера було заплановане під час глобального ремонту.

Всі необхідні підведення вже зроблені - і виводи води, і окремий силовий кабель з якісною розеткою.

Тобто, по суті, залишилося навісити сам бойлер, і підключити його до виводів води...

А у когось, приміром, потрібно робити все з самого початку.

Так шо все індивідуально...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ось непогана статейка про вибір бойлера.

Хоча, звичайно, злегка погугливши, можна знайти і цікавішу інфу.

Особисто для себе я вибрав таку модель Ariston'a.

Скоро побачимо, чи така вона економна, як про неї пишуть ;).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

вибрав electrolux quantum 50л.(Нам на 3-х достатньо.Ванну не набираємо). Виробництво-Швеція.Купляти буду в Епіцентрі(те саме,що з інтернет-магазину +доставка).

На 90% вирішено встановити самостійно.Розетка із заземленням у ванній вже є.Розводку води зробити не проблема.Всю сантехніку давно самі робимо.Холодна вода поступає через трійник від унітазного бачка,а гаряча по металопластику буде через трійник вводитись в гарячу воду під вмивальником.Так складно,тому що труби вмуровані в стіну,довбати гемор.Краще поверху металопластик пустити.

Питання:навіщо ставити окремий автомат,якщо в щитку вже стоїть автомат?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розетка із заземленням у ванній вже
Вологість не самий гарний товариш для штепсельних з'єднань. Я б тягнув окрему лінію і поставив би автомат для того щоб безпечно відключити бойлер поза межами ванної кімнати.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо щиток в квартирі, рекомендую протянути окрему лінію на нагрівач з встановленням автом.вим.. В іншому випадку просто при нагріванні води та одночасному пранні або включенню праски буде вибивати автомат, в гіршому випадку при неспрацюванні автомата буде плавитись проводка. при Ін.авт=16А

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому плавитись має проводка?

навіть навксидку, тен в 2000 ват \ 220в= 9,1А

Такий ток пропустить через себе навіть 1мм2чесний мідний кабель.

Імхо вистачить прокинути 3х жильний 1.5мм2 (2х1,5+1,0) + розетка з класом захисту як мін. IP44 і в щиток УЗО (дифреле) на 16А.

Це як на мене оптимально та безпечно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому плавитись має проводка?

1. Якщо у вас лежить мідна проводка в старому будинку то флаг вам....Вмикайте тоді і праску, бойлер, пралку, і т.д. Йшла мова про існуючу проводку в стінах.

Ясен пень, що коли протянеш 2x1,5 або 2х2,5 медь то вона витримає.

2. Цікаво куди ви захисний провідний PE підключете????

3. Існує такий кабель в природі 2х1,5+1,0 ?????? :sq_ye:

4. Краще ставити вже не диф.реле а диф.автомат. І то є но... для наших старих будинків.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чому плавитись має проводка?

навіть навксидку, тен в 2000 ват \ 220в= 9,1А

Такий ток пропустить через себе навіть 1мм2чесний мідний кабель.

Імхо вистачить прокинути 3х жильний 1.5мм2 (2х1,5+1,0) + розетка з класом захисту як мін. IP44 і в щиток УЗО (дифреле) на 16А.

Це як на мене оптимально та безпечно.

вау друже всьо ти попав:) проконсультуэш мене я саме збираюсь купувати також собі бойлера:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розетка в мене стоїть у ванній для стіралки,думав продублювати,але мабуть залишу як є,бо ж машинкою не кожен день користуюсь.Вистачить їм з бойлером однієї на двох.Вмикав неодноразово праску і пралку-автомат не вибивав провода не плавились.Бойлер та сама праска(навіть меньше).Вологості у ванній нема,розетка в дальньому куті від змішувачів,закрита пралкою.Розеткі в квартирі всі!!!!заземлені,проводку робив спєц.

Купив сьогодні бойлер і трохи всякого хламу-завтра день "Ч".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розетка в мене стоїть у ванній для стіралки,думав продублювати,але мабуть залишу як є,бо ж машинкою не кожен день користуюсь.Вистачить їм з бойлером однієї на двох.Вмикав неодноразово праску і пралку-автомат не вибивав провода не плавились.Бойлер та сама праска(навіть меньше).Вологості у ванній нема,розетка в дальньому куті від змішувачів,закрита пралкою.Розеткі в квартирі всі!!!!заземлені,проводку робив спєц.

Купив сьогодні бойлер і трохи всякого хламу-завтра день "Ч".

а що купив якщо не секрет? я то зупинився на ось цьому апараті, багато всякого хламу нада щоб його встановити підключить? самому можна справитись?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Також зацікавило питання встановлення нагрівача. Викликав електрика (фахівець, мій знайомий без всяких там нюансів). Однозначно треба окрему фазу заводити на нагрівач. Рекомендовано кабель АВВГ 3х2,5 + замінити пакетники на 20А (виробник "АВВ" (Німеччина). Думаю для чого аж 20А? Виявилось, що для такого кабеля саме вони потрібні - не напрягається автомат. Проводку заводимо і вперед встановлювати наргівач. У новій лінії зустрів старого знайомого, який робив у дома переобладнання сантехніки (дуже якісно, хоч і не за даром). Він зараз є продавцем-консультантом саме у відділі де продають "бойлери". Порадив брати на сім'ю в чисельності 4 чол. апарат, вроді "TERMAL" місткістю 80 л., потужність 2КВт. Суть в тому, що він має т.з. "сухий тен", який не має контакту з водою, що нагрівається. Його плюс у тому, що нагрівальний елемент не піддається корозії. Вартість цого 1500 грн. Хто хоче обзавестись безперебійною подачею гарячої води - ось вам варіант.

П.С. Єдине, що не рахував, це вартість розводки труб, але витрати "брутто" на все і про все думаю складуть десь 3000 грн. Успіхів усім!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а що купив якщо не секрет? я то зупинився на ось цьому апараті, багато всякого хламу нада щоб його встановити підключить? самому можна справитись?

купив цей апарат,а "хлам" треба в залежності від ситуації.

Мені одної труби треба 7-8 метрів,трійника-2шт,вентилі 2шт,ну і всяке-разне.Ще думаю фільтр механічної очистки на вході поставити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все зробили самі і тепер мені начхать на наші котельні.Ура,панове!

Вітаю! Давно пора було зробити. В тебе за стінкою бойлер вже багато років сусідів гріє :rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...