Перейти до змісту

8 березня - історія виникнення святкування


vanus

Рекомендовані повідомлення

Прочитай перед тим, як „привітати” дорогу тобі людину!

Історія виникнення „свята” 8 Березня.

Існує дві історії походження "свята":

Перша історія:

Рішення про щорічне святкування жіночого дня було прийнято в 1910 році на Другій міжнародній конференції соціалісток в Копенгагені.

Коріння свята, яке так приховувала совєтська пропаганда - маніфестації феміністок, основну масу з яких складали повії.

У 1895 році, 8 березня, повії Чикаго вийшли на демонстрацію з вимогою виплатити матросам зарплату. В останніх просто не було грошей, щоб розплатитися із представницями найдавнішої професії. Через рік, 8 березня, 1896 році, те ж саме відбулося в Нью-Йорку.

В наступні роки демонстрації жінок часто приурочувалися цьому дню. Так, 8 березня 1908 року в Нью-Йорку 15 000 жінок вийшли на демонстрацію, вимагаючи підвищення зарплатні та надання виборчого права. Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки Клари Цеткін) день 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем.

Це стало причиною для проголошення дати 8 березня Міжнародним жіночим днем в СРСР. Суть свята полягала в тому, щоб акцентувати увагу на особливому місці жінки в боротьбі за „щасливе комуністичне завтра”, виділивши для неї аж цілий день. Совєтська влада забезпечила цю рівність тим, що дала жінці в руки лопату, відбійний молоток, посадила на трактори – зробивши з неї тяглову робочу силу, відібравши від жінки традиційну функцію – берегині сімейного затишку, жіночність, материнське щастя, одним словом – забрали те, що було даровано їй Богом.

Латвійський сейм відмовився офіційно визнати день 8 березня святковою датою. Депутати парламенту вважають, що „в цьому святі відчувається подих комуністичних привидів – Клари Цеткін та Рози Люксембург”.

Друга історія:

Пурім або Гамана - жидівське національне свято припадає на 23 лютого, за старим стилем це 8 березня. Це не є релігійне свято (про це, до речі, говориться і в «Єврейській енциклопедії»). Це свято знищення усіх ворогів іудеїв. Перський цар, дозволив євреям «винищити, убити всіх сильних у народі, що у ворожнечі з ними, дітей і дружин, і маєтки їхні розграбувати» (Книга Есфірі, 8 -11). І два дні, за підтримки царських вояків, «іудеї били усіх ворогів своїх, і винищували, і діяли з ворогами по своїй волі» (Книга Есфірі, 8 -11). Тоді загинуло 75 тиcяч "ворогів народу", це як зараз напевне 20 міліонів, а день погромів і убивств став «веселим святом Пурим». Це – єдине свято у євреїв, коли дозволяється євреям напитися до такого стану, щоб вони не могли відрізнити обличчя ворога від обличчя друга. По-друге, Оману - першому заступнику царя - за те, що він хотів знищити євреїв, відрізали вуха. На свято печуть трикутні пиріжки з маком, які називаються «вуха Омана». І всі із задоволенням їх їдять.

Комуністка, німецька юдейка Клара Цеткін 1910 р. на конференції жінок-соціалісток у Копенгагені (Данія) запропонувала відзначати 8 березня як день жінки, її підтримала німецько-польська юдейка комуністка Роза Люксембург. Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. Але це свято не прижилося в світі. Його святкували, крім Ізраїлю, тільки в Московській імперії.

Відзначення цього жіночого дня, що, як правило, припадає на Великий піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами, чим порушуються норми християнської етики і зневажаються релігійні традиції християн.

Цивілізований світ на знак поваги й любові до жінок щороку у другу неділю травня відзначає День Матері — після Великодніх свят, в час розквіту весни й наближення сонячного літа.

Оскільки український народ у своїй основі є християнським і належить до сім’ї європейських народів, нав’язане силоміць свято 8 березня є чужим для нас.

Нам годиться відзначати справді міжнародне свято — День Матері (друга неділя травня).

В Україну святкування Дня Матері прийшло вперше в 1886 році. Його відзначив Союз Українок Галичини, зокрема група жінок на чолі з відомою письменницею, зачинателькою жіночого руху Наталією Кобринською. У 1929 році Спілка українок Галичини звернулися до громади з пропозицією зробити у нас цей день святом. Ініціатором була Олена Кісилівська, редактор тижневика „ Жіноча доля”. Саме на Західній Україні це свято відзначалося особливо широко. З 1995 року День Матері став відзначатися й у незалежній Україні.

Гуртом

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мій дід казав: "Придумали якесь котяче свято..."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вчора ще не прочитавши цього посту мав "скандаль" зі своєю половинкою на рахунок цього свята :rolleyes: але що там говорить "баба" вперлася "рогом" НІ!!! це жіноче свято! Дуже сильно вкоренилося минуле у теперішньому, так що прийдеться стиснувши зуби вітати... День матері так... це дійсно свято, бо живши у Португалії я бачив що люди вітають своїх матерів з цим днем.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Коріння свята, яке так приховувала совєтська пропаганда - маніфестації феміністок, основну масу з яких складали повії.

ага, ось ці дівчата)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А обов'язково заглиблюватися так далеко? Невже для жінки образлива чоловіча увага? Невже образливо чи не гідно прийняти подарунок чи привітання не думаючи про етимологію? Про чоловіків взагалі мовчу. Привітав - добре. Не привітав... ну що ж... Так і буде. Але не потрібно робити з цього трагедії. В Радянські часи і Новий Рік святкували і День Матері і ще казна що. То давайте перестанемо. Особливо день Матері. Бо ж матір'ю може і повія бути. Аще перейменуємо - Свято батька №1 чи № 2. Святкували ж стільки років... блін. А тепер тра зробити все як не в радянські часи і т.д.

Це ж просто свято.

Alto®WoLF а що, Португалія рідніша?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

жінкам треба взагалі кожного дня увагу приділяти, а не тільки на свята (собі ж краще):rolleyes:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ko3bMa, нєнє. Не так. Правильно (в розумінні середньостатистичної жінки (зара мене закОпають :) )) звучить так:

жінкам треба взагалі кожного дня увагу приділяти, і на свята теж.

Логіка залізобетонна.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

(зара мене закОпають ))

Dream, "Вызываю огонь на себя"

www-antiposter-ru_demotivator-zenskaya-logica-eto-chto-to.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви здивовані, що на вас ніхто не накинувся? ;)

Так, ми такі і саме таких ви нас любите :P

Особисто у мене якесь неоднозначне ставлення до свята, це і через історію теж.

Не вимагаю якогось особливого відношення до мене в цей день.

Та і лицемірства не люблю, спостерігаючи як окремі чоловіки вміють на публіку показати які вони уважні (тільки в цей день :closedeyes: )

А з іншого боку, чорт забирай, визнаю, що приємно отримувати купу теплих слів (смс, дзвінки, листи) від знайомих чоловіків.

Одна моя старша (75 років) родичка постійно каже: не визнаю того совітського свята і кожен рік кличе онуків і дітей на тортик :D

Свято Матері зрозуміло, але не кожній жінці дано це щастя.

Отакі ми суперечливі :g05:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вчора тітку вітав з минувшим. Кажу: "Зі святом Вас". Вона: "Днем Клари і Рози?" =)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я вчора тітку вітав з минувшим. Кажу: "Зі святом Вас". Вона: "Днем Клари і Рози?" =)

ха, мене он знайома після 23го лютого привітала "з наступаючим", так я її "з "прошедшим"!")))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Х*я нет?Держи букєт!(с)

етимологія багатьох свят чи дат дуже суперечлива. Для мене це просто привід приділити увагу жінкам, далеко не найгірший- початок весни, очікування цвітіння, тепла.. :rolleyes:

В нас доречі і такі матюкі приховані теж заборонені правилами.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пофіг, вихідний + свято, все нормально. До любої дати можна приколупатися, достатньо подивитись на релігійний календар.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...