Перейти до змісту

Фільтрація води


QWESTiON

Рекомендовані повідомлення

Наболіла тема для моєї сім'ї...

м. Ківерці. Водопровід централізований.

Попередній хімічний аналіз води ще не проводив.

Але "симптоми" такі: після кип'ятіння увесь чайник повний білої муті. На смак навіть просто сира вода відчутно містить, я думаю, вапно.

Задача: відфільтрувати достатньо воду тільки для пиття та приготування їжі.

Начитався про системи очистки, але моїх знань бракує для повного розуміння.

Зі зрозумілого, потребую систему, базовану на зворотньому осмосі, з додатковим автоматично дозованим досоленням, з баком літрів на 10 та додатковим насосом для підтримання достатнього тиску.

Прошу допомоги у тих, хто по суті питання розбирається або хоча би зіштовхувався з такою проблемою.

Яку систему вибрати виходячи з ціна/ефективність та вартість підмінних картриджів/мембран?

ПС: Доставку фільтрованої води не пропонувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Прикінь скільки води в місяць витрачає вся твоя сім'я на готування їжі, та пиття + так резерв про запас (поправка на літо і так далі), докинути до цієї цифри ще енну кількість літрів.

2. Йти у магазин де продають фільтри на воду - проточні, відкрив кран набрав собі води і так далі.

3. Скажете що дорого, думаю лікування обійдеться точно дорожче. Фільтри вибирають залежно від кількості водин, яку треба фільтрувати. Чим більше фільтрує тим більше ціна звичайно.

PS: Я не спеціаліст, але думаю це оптимальна схема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1. Прикінь скільки води в місяць витрачає вся твоя сім'я на готування їжі, та пиття + так резерв про запас (поправка на літо і так далі), докинути до цієї цифри ще енну кількість літрів.
максимум 15 літрів на добу для пиття/приготування їжі. для технічних потреб не враховуємо, для поливу і т.д. є додатковий кран.
2. Йти у магазин де продають фільтри на воду - проточні, відкрив кран набрав собі води і так далі.
це говорить про Вашу некомпетентність в даному питанні. розчинене вапно чи що саме там дає білий осад НЕМОЖЛИВО відфільтрувати проточним методом, оскільки це вже розчин. проточні фільтри убезпечать від іржі, грубих частинок. а тут тільки осмос допоможе.
3. Скажете що дорого, думаю лікування обійдеться точно дорожче. Фільтри вибирають залежно від кількості водин, яку треба фільтрувати. Чим більше фільтрує тим більше ціна звичайно.
та це зрозуміло. задача якраз і полягає у виборі системи оптимальної по ТТХ та ціні.

а оскільки немає з ким порадитись, от і думаю - може хтось вже стикався з таким питанням.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не варто забувати про розгорнутий аналіз проб води, який можуть зробити, наприклад, в лабораторії санстанції.

Тоді можна буде робити висновки про те як її очищати\відстоювати\пом"якшувати і тд.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мой совет - ставь обычный обратный осмос с баком на литров 6-7. Я покупал свой в Глобусе на втором этаже. Стоил шото немного больше 1000 грн.

У меня очень жёсткая вода, чайник был весь "белый" за месяц. Уже ровно 2 года как поставил обратный осмос и после этого чайник ни разу не мыл, он как новый.

Если в трубе слабый напор, то есть вариант с дополнительной помпой. Если хочется минерализация, то берётся вариант с двумя кранами и минерализатором. Но я этого всего не ставил и доволен как слон.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

для води що вживаєш треба купити окремий фільтр (систему фільтрів)...Проте найкраще в мому випадку було купування води з моршина, типу "аляски"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мой совет - ставь обычный обратный осмос с баком на литров 6-7. Я покупал свой в Глобусе на втором этаже. Стоил шото немного больше 1000 грн.

У меня очень жёсткая вода, чайник был весь "белый" за месяц. Уже ровно 2 года как поставил обратный осмос и после этого чайник ни разу не мыл, он как новый.

Если в трубе слабый напор, то есть вариант с дополнительной помпой. Если хочется минерализация, то берётся вариант с двумя кранами и минерализатором. Но я этого всего не ставил и доволен как слон.

оце вже ближче до суті питання.

я так зрозумів, що систему можна з часом нарощувати. певно орієнтуватимусь спочатку на просто осмос + фільтрація від грубих домішок, а потім за необхідності + помпа.

тепер питання в конкретній моделі та місці придбання.

для води що вживаєш треба купити окремий фільтр (систему фільтрів)...Проте найкраще в мому випадку було купування води з моршина, типу "аляски"

я на початку писав - доставку води не пропонувати.

причин на то декілька. основна з них - по Ківерцях воду не возять. та й сім'я немаленька, не накупишся Аляски по 26 грн/бутиль.

в офіс її замовляємо. да, аляска дійсно те що треба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...

тепер питання в конкретній моделі та місці придбання.

...

Ідеш наприклад в Глобус (Ершова,11), вхід там де був БУМ, піднімаєшся на другий поверх і наліво.

По моделі тобі там думаю підкажуть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Недавно мій батько почав брати воду в Баїві, це в Гіркій Полонці чи за чи там не пам'ятаю точно.

Суть в чому і Сан станція наша робила там аналізи і багато хто каже що там чиста вода, але от накип вапняний після неї в чайнику є. після води що замовляється в бутлях такого немає, то я сам дійшов до такого висновку собі, не знаю чи правильний, що кип'ятити краще воду з бутлів, просто пити ту з Баїва. Бо чого всі вирішили, що чистий чайник це показник? Вода ж має містити якійсь солі, вапно, залізо, просто все в нормі, якби хтось знав цю норму... Але за санстанцію інформація перевірена.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Недавно мій батько почав брати воду в Баїві, це в Гіркій Полонці чи за чи там не пам'ятаю точно.

Суть в чому і Сан станція наша робила там аналізи і багато хто каже що там чиста вода, але от накип вапняний після неї в чайнику є. після води що замовляється в бутлях такого немає, то я сам дійшов до такого висновку собі, не знаю чи правильний, що кип'ятити краще воду з бутлів, просто пити ту з Баїва. Бо чого всі вирішили, що чистий чайник це показник? Вода ж має містити якійсь солі, вапно, залізо, просто все в нормі, якби хтось знав цю норму... Але за санстанцію інформація перевірена.

налякаю страшною казочкою.

моя теща народилась і все життя прожила тут, в Ківерцях.

пила і п'є надалі цю ж воду.

і який результат? одну нирку вже у неї видалили внаслідок "коралового" каменя.

із другою ниркою мучиться тепер.

серед інших знайомих також тут є люди зі схожими проблемами. навіть маленькі діти у віці від трьох років вже мають проблеми з нирками. і не виключено, що причиною цього є саме вода.

так, вода повинна містити певну кількість розчинених солей

гарно отут все описано на великому та могучєму англійському

але краще подумати таки за фільтрацію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Беремо осмосну установку помпа, 3 колби перед мембраною, мембрана, постфільтр з стандартним баком на 12л.

Без ремінералізатора, по-перше всерівно ніхто не скаже скільки, як стабільно і яких мінералів воно виділяє в воду, по-друге, щоб отримати необхідну дозу мінералів з води, її треба пити сотнями літрів (харчуйтесь нормально і будуть вам всі мінерали). З досвіду: вода 450ppm, пісял осмосу 40ppm, після ремінералізатора - 50ppm. А тепер поставимо логічне питання - навіщо переплачувати за цю маркетингову приблуду.

Помпа надає ряд переваг: стабільність тиску - 2,5атм (правильний тиск сприяє нормальному очищенню, подовжує життя мембрані), автоматичне очищення - коли набивається бак, то помпа декілька секунд промиває мембрану (це можна робити і вручну, в системах без помпи, от тільки люди про цю процедуру благополучно забувають).

Можу привезти установки:

помпа, 3 колби, мембрана (75g), бак 12л, постфільтр + кран і всі необхідні фітінги - 1575 грн

все те ж саме, тільки без помпи - 1275 грн.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

keepo, я так розумію, ти якраз цим питанням займаєшся.

прямо зараз я не планую купувати цю систему, ще потрібно грошей назбирати.

зараз збираю інформацію з цього приводу.

от чого не розумію - якщо вода містить досить значну кількість вапна - на скільки вистачить мембрани? та і вартість її яка?

цікавить також ефективність осмосної системи. а то не хочеться гроші на вітер викидати.

один відгук від ThinkMaster-а вже є.

до речі, аналіз води потрібен перед придбанням?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є фільтри яки фільтрують без проблем просто відкрив кран і все відвільтровано, питання тільки в ціні, у нас такі на виробництві. Питання все в ціні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є фільтри яки фільтрують без проблем просто відкрив кран і все відвільтровано, питання тільки в ціні, у нас такі на виробництві. Питання все в ціні.

банально і ні про що.....

фільтрують без проблем - що значить без проблем? від чого фільтрують?

відкрив кран і все відвільтровано - так це результат, до якого прагнеш при фільтрації

питання тільки в ціні - завжди в ній питання. але ефективність не менш важлива. і не факт, що співвідношення ціна=ефективність завжди виконується.

у нас такі на виробництві - на виробництві навряд би поставили осматичну систему. певно просто проточна фільтрація від іржі/грубих домішок. і її ефективність виходячи з того, що я вже прочитав, зовсім не дає результату "відкрив кран і все відвільтровано".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

1. Біля 2 років користувач осмотичної системи з трьома передфільтрами(10,10-вугілля,5 мікрон), акумулюючим баком та вугільним постфільтром - не нарадуюсь чистотою водою. Останнім часом тиск води в водопровідній системі впав до того, що в бакові акумулюється до 3 літрів води, вирішую питання придбання попмпи для підвищення тиску.

2. Якість води в водопровідній мережі показує стан фільтра через три місяці користування - він стає весь покритий бридким оранжевим слизом. Ось це люди споживають прямо з крана.

Я за три передфільтра, мембрану - здоров'я перед усе.

Грубі розрахунки говорять про те, що через рік затрачені кошти на систему очистки оправдують себе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Задався подібним питанням, є підозра що вода зі скважини має досить високий вміст заліза, хочу зробити розгорнутий аналіз води, може хто робив? Дайте, будь ласка, якісь контакти лабораторії , цікаво скільки такий аналіз може коштувати?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Думається мені, і від когось чув, що такий аналіз можуть зробити в лабораторії Водоканалу. Коштуватиме це кілька сотень грн.

http://vd.lutsk.ua/?page_id=359

Лабораторія, Телефон для довідок – 28-40-24
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

от чого не розумію - якщо вода містить досить значну кількість вапна - на скільки вистачить мембрани? та і вартість її яка?

цікавить також ефективність осмосної системи. а то не хочеться гроші на вітер викидати.

зазвичай 3-х префільтрів вистачає (2 механіка і 1 вугілля), при бажанні можна ще один поставити перед системою, механічний, на велике сміття, або взагалі самоочисний механічний (але там вже порядок сум трохи інший).

Вартість самої мембрани (75g) порядка 350-380 грн.

Ефективність очищення 95-99%

Останнім часом тиск води в водопровідній системі впав до того, що в бакові акумулюється до 3 літрів води

спробуй просто підкачати/приспустити тиск в баці до 0,5 атм, часто саме в цьому проблема. Малий тиск в водопроводі впливає на чистоту води і на час очищення, на наповнення баку дуже несуттєво.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

за місце проведення аналізів відписав в ПП. кого цікавить, де дешевше - прошу також писати в ПП.

Можу привезти установки:

помпа, 3 колби, мембрана (75g), бак 12л, постфільтр + кран і всі необхідні фітінги - 1575 грн

наразі з передивлених мною систем це дуже непогана ціна за комплект. питання - за якого виробника йде мова? + гарантія чия?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

знайшов перелік існуючих (певно, не всіх, але більшість з доступних) систем зворотнього осмосу.

Аквафор Осмо 50 Исп 5

Атолл 560

Гейзер Престиж

Наша вода Абсолют

TGI 550 (либо 545)

найбільше рекомендують Атолл 560 як за найкращою комплектацією, так і за надійністю в експлуатації.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На мою думку, вам спочатку необхідно зробити аналіз води в лабораторії водоканалу (проконсультуйтесь з ними, щодо правильної процедури відбору зразків: посуду, максимального терміну доставки..., тел 284024).

Для прикладу, вимоги до якості вхідної води для фільтрів TGI:

Параметр Величина

Жесткость (мг-экв/л) <7

рН 3-10

Минерализация (мг/л) <1500

Хлориды, сульфаты (мг/л) <900

Хлор свободный (мг/л) <0,5

Мутность (мг/л) <1

Кальций (мг/л) <50

Магний (мг/л) <50

Железо (мг/л) <0,3

Марганец (мг/л) <0,1

Перманганатная окисляемость (мг О2/л) <5

Общее микробное число (ед./мл) <1

Coli-индекс <3

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я теж давно задумуюсь над встановленням системи зворотнього осмосу. Хтось може порадити перевіреного виробника або модель, щоб потім не було проблем з експлуатацією та дефіциту змінних картріджів? Наразі придивляюсь до LEADER RO-5, але вона без помпи, а в мене на 7-му поверсі тиск не дуже хороший.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

RO50C3M - модель с минерализатором. Очищенная вода насыщается полезными солями для данной системы - кран с двойным подключением!!! (можно пользоваться водой до и после минерализатора) Применение: высококачественная пятиступенчатая очистка воды на молекулярном уровне

Принцип действия:

разделение на мембране потока поступающий воды на абсолютно чистую воду и поток концентрированных примесей, уходящих в дренаж. Данная очистка удаляет 97-99% содержащихся в воде веществ! Чистая вода удовлетворяет всем европейским стардартам для питьевой воды!

Особенности:

- в систему входит электронасос для создания достаточного для процесса осмоса давления

- накопительный гидроаккумулятор 12л, для быстрого получения очищенной воды

- удобный кран для водоразбора

- надёжная и простая в монтаже система фиттинговых соединений (quick fittings)!!!

- сигнализация о процессах ,выполняемых установкой - на ЖК дисплее!

185$

0993317120, 0978170729

2610_0.jpg

Є також прості фільтра

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...