Перейти до змісту

Школа №9


yurgen

Рекомендовані повідомлення

Наприклад? Скажімо ти маєш двох школярів і зочеш дати їм нормлаьну освіту. Нормальну = найняти репетиторів, шоб дитина дійсно шось знала, а не просто відбувала години на уроках. Репетитор, це той же вчитель, але його час, то твої гроші. Ти (і твій чоловік) заробляєш гроші працею (десь, не важливо де). Вчитель теж заробляє на життя і, знову ж таки, на вчителів, але уже своїй дитині. В чому проблема? Коли я купу років тому поступав до університету (після сільської школи), то батько чогось не лінувався возити мене за 70км по 3-4 рази в тиждень до Луька до репетитора, яка брала тоді 10у.о. за півтори години. Але при вступі я отримав державне місце і був 9-м в списку абітурієнтів матфаку. Моя сільська школа і близько не дала би мені того рівня шо дав репетитор. Але і грошей репетитор брав хзначно більше. Тут уже справа в пріоритетах.

Я мешкаю в районі Київського майдану. В нас в дворі є садок, в який охоче приймають всіх дітей, що приписані в дільниці. А є садок, через площу, в який приймають або по блату, або за записом на паро років вперед. Моя дитина ходить в другий. Чому? а тому, шо мені не впадло було поставити в той садок комп психологу, яка на ньому буде готувати свої дидактичні матеріали, шоби дитину туди взяли. Як не впадло і платити троха більше і знати шо з дитиною займаються хороші спеціалісти і вона отримує як відмінне хорчування, так і виховання і знання. Мій син в свої 5 років вільно говрить українською та польською, і троха гірше російською та англійською.

Аналогічно, в нашому районі є школа №7. Нічо поганого і нічо хорошого. Школа як школа. Вчатьсчя діти, отримують знання. Але я свою дитину віддам в школу №9, бо хочу шоб вона отримала троха більше за інших. І готовий за то заплатити, бо там купа вчителів з університету і рівень знань "троха" не той... Отак от. А ви нийте далі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 312
  • Створено
  • Остання відповідь

А чого зразу ставити знак рівності між ціною (не просто ціною, а звичайними хабарями і незаконними поборами) і якістю?? На рахунок якості знань в сільській школі і в місті - можна посперечатися. Мені ніхто репетиторів не наймав, нікуди не возив. І рівень знань в мене був не гірший, ніж в випускників з того самого Луцька. І вчили мене "звичайні" вчителі, яким я не доплачувала. І подарунки вчителям на дні народження були символічними (наприклад, вазон). Деякі з них проводили з нами гуртки просто так, без додаткових внесків. Я дуже рада, що більшість моїх вчителів за ті мізерні зарплати умудрялись отримувати задоволення від своєї роботи.

Мені здається, що треба просто привчати дітей до того, що більша частина успіхів у навчанні залежить від елементарного бажання вчитися і наполегливості, і навіть якщо наймати дуже розумних репетиторів, доплачувати вчителям у школі, купувати ноутбуки, золоті прикраси, то не факт - що навіть при великому бажанні вчителі зможуть щось тих дітей навчити, якщо діти змалку будуть привчатися, що головне гроші і без грошей немає знань.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Талічка, а подарунки ту до чого? ) На рівень знань вони не впливають ) Хоть вазончик даруй, хоть квіточку)

На рахунок якості знань в сільській школі і в місті - можна посперечатися.

Сперечайся. Не заважатиму. Я маю досвід, а ти - пусті балачки.

Я дуже рада, що більшість моїх вчителів за ті мізерні зарплати умудрялись отримувати задоволення від своєї роботи.

І я за них радий. Дійсно, хороші спеціалісти трапляються рідко. І 9-та школа, в першу чергу, хороша тим, шо там хороші спеціалісти і вони за свою працю отримують винагороду, за яку можуть кормити своюсім"ю (вазончики у нас тіко кролики хавають) і, відповідно, ставлення до учнів у них таке саме, тобто вони з радістю йдуть на роботу, з радістю діляться знаннями, бо знають, шо отримують рівноцінну плату. Життя складне, і так вже сталося, шо від матеріального не втекти... Ви можете вчити своїх майбутніх дітей за вазони, за квіточки і букетики. Я своїх, реальних, буду вчити за гроші. За ті гроші, за які вчитель зможе відчувати себе людиною, а не рабом, і зможе радо передавати свої знання учневі, бо не буде думати про то, як дотянути до чергової зарплати. Він просто буде займатись улюбленою справою - буде вчити. Ви - альтруїсти-мрійники. Ви -ввимираюча раса. Все шо ви можете - то нити і плакати, як було кльов при союзі, бо було халявно. Нийте далі. Вимагайте від вчителів, голови яких забиті думками про то, де заробити лишню копійку, шоб купити їжу, віддачі, та самопожертви заради вашої дитини, якій нахрен не впала та математика чи література!

Ви - лицеміри і брехуни!

Я - за платне навчання, де учні і вчителі будуть на своїх місцях і кожен буде отримувати відповідно до своїх умінь та навичок.

Ось так.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В чому проблема?

...... А ви нийте далі...

Наприклад. Жінка - безробітна. Чоловік - сантехнік (чи не знаю, хто там в кого мала ЗП)

Жінка - прибиральниця. Чоловіка взагалі не передбачалось. :blush:

І найгірше, але, нажаль, реальне (моя невістка). Без освіти, поки в декреті, двоє діток, чоловік загинув.

І ще купа поганючих прикладів.

Діти в таких сім"ях завідомо приречені на низький рівень освіти, незалежно від бажання вчитись. ЧОМУ так?

Моя похресниця якось заявила, що в школу більше не піде, бо там їй сказали, що вони бідні, тому що в її тата немає машини.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Міщанська філософія річ чудова. Гроші як еквівалент якості і аттавізм порядності і альтруїзму - теж цікаво... Можливо тоді правільно платити "додаток" і до зарплати бідним чиновникам (зарплата в них теж мізерна), бідним експериментаторам медикам - жертвам фармакологічного бізнесу, бідним депутатам місцевих рад... Якщо гроші в системі освіти це добре то можливо і податки теж було б непогано платити. А то підприємець який мерзне на ринку, щоб навчити своїх дітей їх платить, а "бідний" вчитель-репититор з зарплатою 2000 - 2500 грн.і 10 у.є за репетиторську годину - ні. Якщо "совок" це погано, то хай платять всі. Можливо з репетиторських податків і на освіту бідних дітей вистачить?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оксано, суспільство так побудоване, одні мають більше, інші менше... нажаль... Ви дозволили собі подорож Європою, а купа людей тут же на форумі - лише мріють про море... Диференціація суспільства була і буде. Одним пощастило, іншим ні. Життя складне. Хочеш чогось добитись - працюй... Я працюю і маю то шо маю, і намагаюсь дати дитині троха більше ніж мав сам... він буде працювати - матиме ще більше... і так по наростаючій...

бо там їй сказали, що вони бідні, тому що в її тата немає машини.

А з дітьми тре говорити і розставляти пріоритети... Чогось мене абсолютно не парить вісутність авто... Треба буде - куплю.

В мусульман є така фраза - "Вбий невірного"... То не означає шо тре вбити того, хто нге одної віри з тобою... то означає, шо тре побороти в собі заздрість і хтивість... Маєш будинок, жінку, дітей, дохід і т.п. - живи. Навіщо тобі другиий будинок? Так і тут. Якщо авто не потрібне, то навіщо його купувати? То в нашій дурній хохляндії авто це розкіш, а в цілому світі - засіб пересування. Одначе, до європи нам ще тюпцяти і тюпцяти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Талічка, а подарунки ту до чого? ) На рівень знань вони не впливають ) Хоть вазончик даруй, хоть квіточку)

На рахунок якості знань в сільській школі і в місті - можна посперечатися.

Сперечайся. Не заважатиму. Я маю досвід, а ти - пусті балачки.

Я дуже рада, що більшість моїх вчителів за ті мізерні зарплати умудрялись отримувати задоволення від своєї роботи.

І я за них радий. Дійсно, хороші спеціалісти трапляються рідко. І 9-та школа, в першу чергу, хороша тим, шо там хороші спеціалісти і вони за свою працю отримують винагороду, за яку можуть кормити своюсім"ю (вазончики у нас тіко кролики хавають) і, відповідно, ставлення до учнів у них таке саме, тобто вони з радістю йдуть на роботу, з радістю діляться знаннями, бо знають, шо отримують рівноцінну плату. Життя складне, і так вже сталося, шо від матеріального не втекти... Ви можете вчити своїх майбутніх дітей за вазони, за квіточки і букетики. Я своїх, реальних, буду вчити за гроші. За ті гроші, за які вчитель зможе відчувати себе людиною, а не рабом, і зможе радо передавати свої знання учневі, бо не буде думати про то, як дотянути до чергової зарплати. Він просто буде займатись улюбленою справою - буде вчити. Ви - альтруїсти-мрійники. Ви -ввимираюча раса. Все шо ви можете - то нити і плакати, як було кльов при союзі, бо було халявно. Нийте далі. Вимагайте від вчителів, голови яких забиті думками про то, де заробити лишню копійку, шоб купити їжу, віддачі, та самопожертви заради вашої дитини, якій нахрен не впала та математика чи література!

Ви - лицеміри і брехуни!

Я - за платне навчання, де учні і вчителі будуть на своїх місцях і кожен буде отримувати відповідно до своїх умінь та навичок.

Ось так.

При чому подарунки? При тому, що подарунки купують дуже дорогі. Правильно, що на рівень знань не впливають. То нащо їх такі дорогі дарувати за те, що вчитель виконує свою роботу?

На рахунок посперечатися, то я образно сказала. Бажання сперечатися з тобою не було. Мої балачки не пустіші за твої. Ти поступав з репетиторами на математичний і зайняв 9 місце, я без репетиторів - на економічному - 12-е. І поступала тоді, коли важче було поступати. Тому давай не будемо про досвід і пусті балачки.

В мене мама вчителька і вона відчуває себе людиною, отримуючи з/п - 2500 грн. і жодного разу вона не позаздрила тим вчителям, яким доплачують...

Я теж за платне навчання - але хай воно буде в окремих школах, де будуть вчитися діти, батьки яких мають вищий достаток. І хай платять батьки в тих школах - скільки влізе.

mix_forever,ти кажеш нийте далі. А яку реакцію ти очікував? Що батьки будуть радіти, хвалитися тим, що платять побори за навчання своїх дітей? Щось небагато таких задоволених, як ти, правда?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Наприклад? Скажімо ти маєш двох школярів і зочеш дати їм нормлаьну освіту. Нормальну = найняти репетиторів, шоб дитина дійсно шось знала, а не просто відбувала години на уроках. Репетитор, це той же вчитель, але його час, то твої гроші. Ти (і твій чоловік) заробляєш гроші працею (десь, не важливо де). Вчитель теж заробляє на життя і, знову ж таки, на вчителів, але уже своїй дитині. В чому проблема? Коли я купу років тому поступав до університету (після сільської школи), то батько чогось не лінувався возити мене за 70км по 3-4 рази в тиждень до Луька до репетитора, яка брала тоді 10у.о. за півтори години. Але при вступі я отримав державне місце і був 9-м в списку абітурієнтів матфаку. Моя сільська школа і близько не дала би мені того рівня шо дав репетитор. Але і грошей репетитор брав хзначно більше. Тут уже справа в пріоритетах.

Я мешкаю в районі Київського майдану. В нас в дворі є садок, в який охоче приймають всіх дітей, що приписані в дільниці. А є садок, через площу, в який приймають або по блату, або за записом на паро років вперед. Моя дитина ходить в другий. Чому? а тому, шо мені не впадло було поставити в той садок комп психологу, яка на ньому буде готувати свої дидактичні матеріали, шоби дитину туди взяли. Як не впадло і платити троха більше і знати шо з дитиною займаються хороші спеціалісти і вона отримує як відмінне хорчування, так і виховання і знання. Мій син в свої 5 років вільно говрить українською та польською, і троха гірше російською та англійською.

Аналогічно, в нашому районі є школа №7. Нічо поганого і нічо хорошого. Школа як школа. Вчатьсчя діти, отримують знання. Але я свою дитину віддам в школу №9, бо хочу шоб вона отримала троха більше за інших. І готовий за то заплатити, бо там купа вчителів з університету і рівень знань "троха" не той... Отак от. А ви нийте далі...

Як показує моя практика, у батьків, які так думають, діти будуть вчитись і у 7-й, і у 9-й, і у будь-якій школі. Все іде від самої зацікавленості у здобутті дитиною знань.

В сільській школі, де я працюю, одразу іде контраст, більшості батьків все рівно як навчаються учні, однаково вони по закінченню будуть працювати у господарстві. А от там, де ціллю є вивчити дитину, одразу видне інше відношення до навчання. Може не все виходити, але немає такого показового "пофігізму". На жаль, доводиться опускати загальну планку, і дійсно, здібні учні можуть страждати через це. Виходом є тільки індивідуальні додаткові заняття. Але вони не повинні вимірюватись якоюсь ціною

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А то підприємець який мерзне на ринку

Хто заважає поставити обігрівач і не мерзнути? :)

Ви спотворюєте реальність, шановний. А реальність така, що в усіх цівілізованих країнах - освіта платна. І платна вона саме тому, що знання, то гроші і чим вищий рівень знань, тим дорожче він коштує. То вас так привчили, шо всьо покажуть і розкажуть нахаляву. Але від того пора відвикати, бо знання кожного спеціаліста, то його хліб. І він тими знаннями заробляє собі на життя. Чогось ви не просите сантехніка нахаляву вам труби зремонтувати, бо їх поклали ше при союзі і вони давно згнили. Чого ж тоді вчитель має вчити вас халявно? Держава платить як вичтелям так і працівникам жеку, але шось всі звикли тицбнути електрику/мантехніку/газовику 20-50грн, бо ж "зробить краще", а офіційно заплатити вчителю в нас вважається дикунством, бо ж освіта безкоштовна. Так, "безкоштовна", і після отої безкоштовності виростають у нас дурні ідеалісти, яким тре всьо і всьо на шару. А шара скінчилась. Як співав Тальков - С новой эрой вас, господа!

Щодо податків - давним давно є приватні школи, які справно платять податки і дають значно вищий рівень знань. Маєте гроші - вперед. Ні - не скигліть, шо держава не задовільняє ваших амбіцій, бо держава у нас одна і дуже хренова, а амбіції в кожного різні ) от і виходить хреновий рівень халявного задоволення )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

В мене мама вчителька і вона відчуває себе людиною, отримуючи з/п - 2500 грн. і жодного разу вона не позаздрила тим вчителям, яким доплачують...

Це де ж у нас такі зарплати? В Луцьку вчителі отримують половину тієї суми, це при повному навантаженні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

о крута тема вийшла, ще і моя школа засвітилась... все нормально, маєте гроші скинетесь на двері , вікна, штори і буде вам щастя... ну і за ремонт благодійний щомісячний внесок не забудете...і буде вам щастя...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і вона відчуває себе людиною, отримуючи з/п - 2500 грн

Тю. Та 80% працывникыв освыти выдчували би себе людьми при такый ЗП ) Вона 2500 + чоловык ше 2-3 ывиходить геть непогано, нє ) А ти прикинь, дехто силить на 800-1000, платить за квартиру і дає приватні уроки, шоб його дитина мала краще майбутнє ніж він. Падонак, нє? Бабло бере за то шо вчить. от [censored].

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

В мене мама вчителька і вона відчуває себе людиною, отримуючи з/п - 2500 грн. і жодного разу вона не позаздрила тим вчителям, яким доплачують...

Це де ж у нас такі зарплати? В Луцьку вчителі отримують половину тієї суми, це при повному навантаженні.

А це не Луцьк. В неї великий стаж, клас, звання. І щоб отримувати такі гроші, вона працювала майже 25 років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і вона відчуває себе людиною, отримуючи з/п - 2500 грн

Тю. Та 80% працывникыв освыти выдчували би себе людьми при такый ЗП ) Вона 2500 + чоловык ше 2-3 ывиходить геть непогано, нє ) А ти прикинь, дехто силить на 800-1000, платить за квартиру і дає приватні уроки, шоб його дитина мала краще майбутнє ніж він. Падонак, нє? Бабло бере за то шо вчить. от [censored].

А ти прикинь, коли в 90-ті їй не платили по півроку, як і багатьом іншим працівниками освіти. І кілька років тому отримувала з/п не набагато більшу, ніж в прибиральниці? А якщо чоловік на мінімалці (а не 2-3)??

Причому тут падонок, якщо дає приватні уроки? Ми про школу говоримо, нє? В першому випадку є вибір - хочеш плати, не хочеш - ні. В другому (в школі), якщо батьки не будуть так як всі платити, шкода буде ту дитину, бо чогось здається, що ставлення до неї буде відповідним.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А то підприємець який мерзне на ринку

Хто заважає поставити обігрівач і не мерзнути? :)

Ви спотворюєте реальність, шановний. А реальність така, що в усіх цівілізованих країнах - освіта платна. І платна вона саме тому, що знання, то гроші і чим вищий рівень знань, тим дорожче він коштує. То вас так привчили, шо всьо покажуть і розкажуть нахаляву. Але від того пора відвикати, бо знання кожного спеціаліста, то його хліб. І він тими знаннями заробляє собі на життя. Чогось ви не просите сантехніка нахаляву вам труби зремонтувати? Чого ж тоді вчитель має вчити вас халявно?

Щодо податків - давним давно є приватні школи, які справно платять податки і дають значно вищий рівень знань. Маєте гроші - вперед. Ні - не скигліть, шо держава не задовільняє ваших амбіцій, бо держава у нас одна і дуже хренова, а амбіції в кожного різні ) от і виходить хреновий рівень халявного задоволення )

Поважаю ваше суб'єктивне бачення, як і вашу "неспотворену" дійсність. Закон один для всіх. Держава, як апарат формується з наших з вами податків. Освіта в нас не "халявна", ми вже платимо з них на зарплату вчителям, утримуємо школу і її матеріальну базу теж на них. Якщо хтось хоче мати додатковий прибуток - хай платить, або вкладає свої "кровні" і відкриває приватні школи, будь-ласка. А відносно "скигліть" - ви не праві. Скиглять ті хто платить, а не відстоює свої права, причому згідно правил записаних в законах, які, як відомо слід виконувати.

Гнила реальність це діагноз і непотрібно її проектувати в майбутнє. Хто спитав нас з вами в якій реальності ми хочемо бачити своїх дітей. Навязування моделі "плати, або помри" це також "совок", але жлобський.

Про бідних чиновників, медиків та депутатів ви чомусь скромно промовчали, але вони ж теж мають право на висказану вами логіку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ти мене звісно вибач, але на кожну хитру жопу знайдеться свій вінт з різьбой... ТУт уже хтось писав про маленьке таке письмове пояснення доцільності вимоги здати, скажімо по 300-500грн... І усе. питання відпало само собою. Так само як, не дай боже я почую шо мою дитину травлять з чиєїсь подачки... Все в ваших руках... Необгрунтовані витрати то тупо, але скажімо, скинутись на щось, що дійсно допоможедитині в навчанні - чому б і ні?

Про бідних чиновників, медиків та депутатів ви чомусь скромно промовчали, але вони ж теж мають право на висказану вами логіку?

Медики - так. А чиновники - то паразити, ІМХО. Не бачу сенсу кормити паразитів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Необгрунтовані витрати то тупо, але скажімо, скинутись на щось, що дійсно допоможедитині в навчанні - чому б і ні?

Примусові побори, поділ на чорних і білих, або вільний вибір і добровільна посильна допомога це дві великі різниці і їх слід завжди розрізняти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Павлік.

То ти пророк святий!

Микола.

Так, я – пророк, пєдант-акуратiст,

Молюся богу я i пи*жу фарiсєїв

Павлік.

Але ж його нема. Так в школi я учив,

Що все зробив не бог, а обiзяна.

Микола.

Сказала це тобi та с*ка п’яна,

Що їсть її Альонушка тепер.

Павлік (кричить до пiонерiв).

Хлопцi! На*бували нас: бог є!

:dont:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У нас готово для продажи

всё, что угодно населению,

а если вдуматься, то даже

и пыл душевный, к сожалению.

Ігор Губерман

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В США є кредитні програми для того, щоб батьки (якщо є бажання та можливість) змогли дати своїм дітям вищу освіту. В них майже вся вища освіта платна - і коштує ряд спеціальностей ну дуже не малі гроші... І там люди (в такій розвиненій країні як США) реально беруть в банках на це кредити і вчать своїх дітей

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 10 місяців потому...

Странные какие-то цифры... Советую самому сходить и разобраться.

Взносы от 30 грн (первый класс, старшим больше). Учеников я думаю больше чем 1300 (2 смены, первых классов только 5-6). Посчитайте. При чём на следующий год взносы обещают увеличить.

Ходили, общались с директором. Вот некоторые из его фраз:

"В нас багата школа....."

"В нас навчаються діти прокурорів....."

"В нас сама краща школа....."

Давно вже читаю повідомлення на форумі і від батьків, і від учнів... Але не бачу ні одного "виступу" вчителів спочатку ЗОШ №9, а тепер НВК №9-ліцею. Ось і вирішила сама пару слів сказати.

Я почала викладати тут ще наприкінці 80-х і працювала не з одним директором. У кожного були свої недоліки, але такого хамла, як Недужко я у своєму житті ще не бачила! Йому все-одно - чи перед ним чоловік, чи жінка, чи людина молодша, чи старша за нього. У ньго є два ідола: влада і гроші. Він сноб до мозку кісток і буде вилизувати (нехай вибачать мені мої учні!)усі отвори людині при владі, навіть, якщо ця влада і маленька, навіть, якщо при владі не сама людина, а її чоловік або дружина... Але ще потворніша поведінка Віктора Дмитровича перед людьми при грошах! Та й перед самими грошима! Він завжди робить тільки собі на користь! Я згадую, як у 90-ті роки, коли була величезна економічна скрута, батьки випускників дарували школі подарунки, як подяку вчителям. Звичайно, подарунки тоді були більш ніж скромні: вази для квітів, сервізи... Але, бувало, що в той же день ці подарунки опинялися у проректорів, зав. кафедрою, викладачів Університету, де в той час вчився син пана директора Юрій.

Дуже цікаві були і випуски синів директора зі школи! Після того, як вони переходили в 10-11 клас миттєво мінялися вчителі в цих класах: прибирали тих, хто ставив оцінки по знаннях і ставилися "безпринципні". Таке спостерігалося і в класах, де вчилися діти керівників, діти олігархів, діти бізнесменів... Я, Богу дякувати, ніколи не мала "щастя" випускати таких дітей!

Є ще одна цікава історія про те, як Недужко став директором... Але, як у "1000 і одній ночі", вона з'явиться пізніше, після того як я побачу, що моїми "страшилками" ви, шановні учасники форуму, зацікавилися. Для чого я це роблю? Може я озлоблена нікчема у школі? Та ні! І заслуги є, і категорія висока, і звання, і перемоги у моїх учнів є, аж до Всеукраїнського рівня... Просто у мене немає бажання бути звичайним ШКРАБОМ (шкільним робітником (чи рабом!))! Хочу бути Людиною! Хочу бути Вчителем! І буду, не дивлячись на всяких недужок та іже з ними!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ще одна цікава історія про те, як Недужко став директором... Але, як у "1000 і одній ночі", вона з'явиться пізніше, після того як я побачу, що моїми "страшилками" ви, шановні учасники форуму, зацікавилися.

Як і обіцяла, опишу прихід ПАНА Недужка в наш, колись дуже дружній, згуртований та сміливий колектив.

Вибачте, спочатку кину посилання, де згадується наш директор та новий дискозал: www.volynnews.com/messages/433/ - Сохраненная копия. Справа у тому, що цього літа я була випадковим свідком використання цього приміщення. 14 липня там гриміла музика, тютюновий дим стояв коромислом, бо дві поважні дами - Тимофєєва Оксана Павлівна (або, як кажуть хлопці-вчителі фізкультури - "Бл-дьдінка"), та секретар директора Лебедчик Інна Василівна, з коньячком та доброю закускою відсвятковували день народження свого ШЕФА!

Так ось, на початку 90-х В.Д. Недужко прийшов у нашу школу на посаду заступника директора. Десь рік-півтора він приглядався до обстановки, адаптувався, акліматизувався, вивчав людей та підбирав собі на майбутнє наближених. Директором на той час, після Шелевицького (земля йому пухом!), був Семенюк В.А. (і йому нехай добре спочивається!). Усе добре було за Семенюком, тільки два основних недоліки мав: любив добре "посидіти" за чаркою та чіплявся до жінок, за що неодноразово получав по пиці і від них самих, і від їхніх чоловіків. Звичайно, до дійсного керування школою у нього руки не доходили. Тим не менше, школа була "на плаву", цінувалася у керівництва, давала глибокі знання, хоча і за радянських часів, навіть вчителі інших шкіл відгукувалися про неї не дуже схвально.

Саме "проколи" у керуванні Семенюка і почав використовувати Недужко, як трамплін до директорства. Сам він викладав исторію, як і більшість комуністичних чиновників (всю історію під себе переробили!). Але, в дійсності, у Віктора Дмитровича диплом "дурфака" (вибачте, шановні викладачі фізичного виховання!). Це вже пізніше, коли невідомо як, він пішов у гору по партійній лінії, були закінчені різноманітні курси з історіі, суспільствознавства тощо. Перед тим, як Недужко попав у нашу школу, він працював якимось партінструктором у районах області і, до речі, його й досі згадують "незлим, тихим словом" за вимагання!

Майбутній директор, як досвідченний партійний стратег і тактик почав компанію по "підсиджуванню" Семенюка. Він добре розумів, що самому тут "світитися" не варто - тому став потихеньку підбурювати народ. Як кажуть наші вчителі-чоловіки, Недужко частенько бував у них на посиденьках, не гребував і самогоном (часи тоді важкі були), сам давав грощі на випивку та закуску і, звичайно, заводив мову про те як погано у школі зараз, ніякої демократії, свободи (якраз розвалився Союз) і як би він зробив краще! Так само, правда без пляшки, він спілкувався і з жінками. Найбільшою його прихильнецею була Єфіменко Ольга Іванівна, яку зараз він привселюдно, на нарадах принижує... Питання зміни керівництва школи вже давно обговорювалося у мікво, цим і скористався Недужко. Під його диктування, Єфіменко написала кляузу-доповідну на ім'я начальника управління освіти Махомеда М.Х. і стала ходити по школі, збираючі підписи учителів. На той час, головою профспілкового комітету школи був обраний учитель хімії Музиченко А.В. (прийшов у нашу школу 1992 року, після виграного суду з директором гімназії №14 Свередою Б.А.), якого поважали за прямолінійність (як і Шемчук В.Ф.), вміння говорити правду і відстоювати права та інтереси працівників. Саме під впливом Музиченка більшість учителів поставила свої підписи. Але зразу постало питання: хто очолить школу? Ходили чутки, що міськво хоче прислати на посаду якусь жінку і тоді ціла делегація вчителів пішла на прийом до Махомеда, з проханням призначити керівником Віктора Дмитровича. Я думаю, що всі, хто приймав участь в цій акції, зараз про це дуже шкодують...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Яка смілива і чесна людина!! до речі, як Ваше прізвище, ім"я та по-батькові? а то Ви так усіх колег поназивали, включаючи кличку викладачки фізкультури, а сама якось в тіні:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В могутність колективу, при призначенні директора, вірю слабо. Думаю Недужко підготував собі хорошу підтримку на рівні Махомеда, а то й вище. Саме тому цьому пенсіонеру й Калуш підписав контракт ще на 5 років.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...