Перейти до змісту

Вживання алкоголю у громадських місцях


D@ve

Рекомендовані повідомлення

Вчора з сусідами сиділи у свому дворі на лавочці і смакували пивом. Підійшли 3 міліціянти, відрекомендувались і сказали таку штуку: "вживати можна тільки у "лєтніках" і барах, а двір це громадське місце". Довелось знятись і йти до нас у гості.

Сьогодні вирішив розставити для себе всі крапки над "і". Отже, дивимось новину:

Верховна Рада заборонила пити пиво в громадському транспорті та на дитячих майданчиках.

Відповідні зміни внесені до закону "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (щодо обмеження споживання і продажу слабоалкогольних напоїв) .

Закон визначає поняття "слабоалкогольні напої", забороняє їх вживання у громадському транспорті, на території дитячих майданчиків, у навчальних, освітньо-виховних закладах тощо.

Так, що ж то за закон такий, і в що приховується за словом "тощо"?.

Читаємо Закон України про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Власне, цікавить нас стаття 15-2 цього закону:

Стаття 15-2. Обмеження щодо споживання пива (крім

безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних

напоїв та тютюнових виробів

Забороняється споживання пива (крім безалкогольного),

алкогольних та слабоалкогольних напоїв:

1) у закладах охорони здоров'я;

2) у навчальних та освітньо-виховних закладах;

3) у громадському транспорті (включаючи транспорт

міжнародного сполучення), на зупинках транспорту, у підземних

переходах;

4) у закладах культури;

5) у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій

тарі);

6) у ліфтах і таксофонах;

7) на дитячих майданчиках;

8) на спортивних майданчиках;

9) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого

самоврядування, інших державних установ.

Забороняється куріння тютюнових виробів:

1) у ліфтах і таксофонах;

2) у закладах охорони здоров'я;

3) у навчальних та освітньо-виховних закладах;

4) на дитячих майданчиках;

5) на спортивних майданчиках;

6) у під'їздах жилих будинків;

7) у підземних переходах;

8) у громадському транспорті (включаючи транспорт

міжнародного сполучення).

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць,

куріння тютюнових виробів:

1) у закладах громадського харчування;

2) у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого

самоврядування, інших державних установ;

3) у приміщеннях закладів культури;

4) у приміщеннях закритих спортивних споруд;

5) у приміщеннях підприємств, установ та організацій всіх

форм власності.

У місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути

розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака

про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння

заборонено!".

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується

наочна інформація, яка складається із відповідного графічного

знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить

Вашому здоров'ю!".

У закладах громадського харчування відводиться не менше

50 відсотків площі торгових залів таких закладів для

обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних

споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця

для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для

видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію

про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю

людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний

знак із текстом такого змісту: "Місце для куріння" та інформація

про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів,

із текстом такого змісту: "Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

На час проведення масових заходів сільські, селищні та міські

ради в межах відповідної адміністративної території можуть

заборонити або обмежити споживання пива (крім пива у пластиковій

тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та куріння тютюнових

виробів.

Які висновки з цього можна зробити. Ну, по-перше, наскільки я зрозумів, двір мого будинку ніфіга не є тим місцем, де заборонено розпивати алкогольні напої. Так само як не заборонено на лавочці в парку. Власне, там взагалі немає такого словосполучення як громадське місце. Навпаки, все чітко і зрозуміло.

По-друге, наступний розділ визначає покарання за недотримання закону. Проте покарання за порушення саме статті 15-2 я там не знайшов. Можливо хтось тикне носом.

Ну і останнє. Сподобалось формулювання:

Стаття 15-3.Забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів:

...7) на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, пива);

Тобто, забороняється продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів на полицях самообслуговування крім алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива, і тютюнових виробів у блоках :)

Не простіше було просто написати, що не можна продавати тютюнові виробі не у блоках на полицях самообслуговування :unsure:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По-друге, наступний розділ визначає покарання за недотримання закону. Проте покарання за порушення саме статті 15-2 я там не знайшов. Можливо хтось тикне носом.

Цим законом вносяться також зміни в КУпАП. Нас цікавить ст.178. Зараз вона звучить так:

Стаття 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді

Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, -

тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (17-85 грн)

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, -

тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, а у виняткових випадках, якщо за обставинами справи і з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

{ Стаття 178 із змінами, внесеними згідно з Указом ПВР N 316-11 від 29.05.85, Законами N 55/97-ВР від 07.02.97, N 2342-III ( 2342-14 ) від 05.04.2001, N 1824-VI ( 1824-17 ) від 21.01.2010 }

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді

Тепер зрозуміліше. Проте все рівно не бачу там означення дворової території :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Стаття 178. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді

Тепер зрозуміліше. Проте все рівно не бачу там означення дворової території :)

закон діє на все що не є приватною власністю, в дворі, а також в підїзді теж забороняється!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Розпивання пива ... крім підприємств торгівлі і громадського харчування ... або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль

Пити - можна, але п'яніти заборонено :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У будь-якому законі є шпаринка

Деякі українські юристи вважають прийнятий закон недосконалим, а покарання за його недотримання несправедливим. На їхню думку, вулиця або площа аж ніяк не підлягає під визначення “громадське місце”, тож працівники правоохоронних органів фактично не мають права штрафувати за споживання пива чи паління цигарок на вулицях або площах міст. Зокрема закон визначає поняття громадського місця так: “Це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони”. Як бачимо, тут і слова немає про те, що громадськими місцями в Україні слід вважати вулиці, площі, автобусні зупинки тощо.

Але самі правоохоронці послуговуються іншим тлумаченням визначення “громадське місце”, надрукованим у Наказі МВС України від 21 червня 1996 р. № 438. Цей документ для службового використання, зорема, зазначає, що громадськими слід вважати місця, які використовуються громадянами для спільної роботи, відпочинку, пересування, проведення масових заходів та інших потреб. Так, громадськими місцями постійного використання вважаються вулиці, площі, під’їзди, вокзали, аеропорти тощо, періодичного - магазини, кафе, бари, ресторани, музеї, клуби та ін. у період їхньої роботи, а також транспортні засоби громадського користування під час перебування в них пасажирів. Місцями одноразового використання необхідно вважати ті, де проводяться одноразові громадські заходи (будівлі під час зборів, дільниці лісу, поля під час організованих масових зібрань тощо).

звідси. А, між іншим, поняття громадського місця взято з ЗУ "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" (тиць).

Я думаю, просто не варто викидати кришечку від пива. Побачив на горизонтів ППСників, пиво закрив і всьо! Ніхто нічо не пив і не п'є. Аби зі спини вони не підікрались. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю, просто не варто викидати кришечку від пива. Побачив на горизонтів ППСників, пиво закрив і всьо! Ніхто нічо не пив і не п'є. Аби зі спини вони не підікрались.
А чому кришечкою, в штатах також заборонено вживати в громадських місцях, але ніхто їм не заважає вживати з непрозорого пакету. Вживати треба там де для того облаштоване місце тобто в барах і ресторанах.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бо "Не вживаю, пиво закрите. А пляшка почата, бо надпив, щоб спробувати чи нормальне. Вдома/потім доп'ю". А для того, щоб люди пиво в пакети ховали, то тре щоб наша міліція добре взялась за таке розпивання. Та й, певно, там, в Америках, штраф за розпивання пива значно більше одного-п'яти мінімумів... :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Бо "Не вживаю, пиво закрите. А пляшка почата, бо надпив, щоб спробувати чи нормальне. Вдома/потім доп'ю". А для того, щоб люди пиво в пакети ховали, то тре щоб наша міліція добре взялась за таке розпивання. Та й, певно, там, в Америках, штраф за розпивання пива значно більше одного-п'яти мінімумів... :)

В Києві зараз в магазинах вже продаються спеціальні пакети для пива, в який ховаєш пиво і можеш спокійно собі пити.

Десь місяць назад ми з друзями пили пиво на скатах то за приватбанком напроти Слона, хто місцевий знає, наїхав на нас патруль на розпиття спиртних напоїв в громадському місці, хотіли забрати на опорний пункт, а там як ні часу ні бажання не було з ними йти туди то відкупились бутилкою горілки.

P.S. "Наша міліція нас береже", ой не то, "Наша міліція нас оббере"...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Криза, мала зарплата, так наша милиция скорише нас не береже "Наша міліція нас оббере"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Києві зараз в магазинах вже продаються спеціальні пакети для пива, в який ховаєш пиво і можеш спокійно собі пити.

Так в законі і Кодексі нічого про пакети не сказано. Тому купувати пакети нема сенсу, він же вміст пляшки не змінює.

а звідки міліціонер знає шов тебе в пакєті???? А якщо попросить показати то я не зобов'язаний показувати, це по-перше.

а по-друге, ну там і нічого не вказано про наявність пакета на бутилці!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Києві зараз в магазинах вже продаються спеціальні пакети для пива, в який ховаєш пиво і можеш спокійно собі пити.

Так в законі і Кодексі нічого про пакети не сказано. Тому купувати пакети нема сенсу, він же вміст пляшки не змінює.

а звідки міліціонер знає шов тебе в пакєті???? А якщо попросить показати то я не зобов'язаний показувати, це по-перше.

а по-друге, ну там і нічого не вказано про наявність пакета на бутилці!

я думаю їм не потрібно бути сильно розумним щоб зрозуміти що ти з пакета пиво п'єш а не живчик

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я думаю їм не потрібно бути сильно розумним щоб зрозуміти що ти з пакета пиво п'єш а не живчик

в свете последних событий, думаю, появится масса народа, который будет пить из пакетов именно живчик и прочий безалкогол

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

угу, от щааааааааааас, всі стали безалкогол в пакет замотувати...

ПС. Мінуснути то проще-простого, а в тему по суті написати слабо?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

угу, от щааааааааааас, всі стали безалкогол в пакет замотувати...

ПС. Мінуснути то проще-простого, а в тему по суті написати слабо?

Ймовірно Ронін в ППС працює.

Він в цій темі весь свій боєзапас мінусів вистріляв )

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

то шо, пиво вже й в поїзді випити не можна буде? А як же тоді їхати....

Разделяю Вашу скорбь, но предпочитаю в проезде на поезде видеть способ передвижения, а не вынужденное терпение полутрезвых (в лучшем случае) людей и смакование источающих их телами запахов (особенно в тёплое/ горячее время года).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

угу, от щааааааааааас, всі стали безалкогол в пакет замотувати...

Мені особисто всеодно хто і як буде приховувати що він вживає. Я пляшкової хімії під назвою "пиво" не п'ю взагалі.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я пляшкової хімії під назвою "пиво" не п'ю взагалі.

Угу, тоді і вино не пити, бо хімія розбавлена, коньяк не пити бо теж хімія, горілку не пити бо самопал. А шо ж тоді пити???? О! Самогонку, натур продукт, однако.

Разделяю Вашу скорбь, но предпочитаю в проезде на поезде видеть способ передвижения, а не вынужденное терпение полутрезвых (в лучшем случае) людей и смакование источающих их телами запахов (особенно в тёплое/ горячее время года).

В кожного своя міра. А шоб не було запаху - митись треба і деодорантами користуватись і носки міняти...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На жаль не прочитав в законі про дозвіл нажиратися до срачки після 21.00, але дивна ситуація, чи то якась хитромудра норма чи підзаконний акт заставляють ще поки молоде населення безкомпромісно напиватись на вечір.

Без моралізування, але здоров'я вже немає практично ні в кого то може задуматись і зупинитись поки не почалась ланцюгово-ядерна реакція яка рознесе ваш організм.

Будьте здорові.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...