Перейти до змісту

Ремонт акумуляторної батареї ноутбука


Саня

Рекомендовані повідомлення

Хто в Луцьку займається ремонтом акумуляторних батарей ноутбуків?

Потрібно відновити працездатність батареї BTP-AID1 ноутбука Acer TravelMate 2414NLM. При діагностиці встановлено, що акумулятор складається з чотирьох елементів типу 18650. Один з них мертвий. Міняти елементи бажано всі разом, причому з однієї партії і т.п. Паяти їх не можна. На заводі з'єднують контактним зварюванням. Також проблемка в контролері на мікросхемі BQ2084DBT. Швидше за все її прийдеться міняти.

Хто в Луцьку може таке зробити? Ціна питання?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.avalon.co.ua/batteries/viewforu...338792a1b377877 колись мені на цьому сайті допомогли порадою.Глянь,там є спеціалісти з Києва -думаю допоможуть (все ж таки перепаковка полюбому дешевше ніж нову батарею купувати.)Там в батареях не так все просто як здається.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я до нового року цікавився цим не тільки в Луцьку, а й у Львові. Отож у Луцьку взагалі не знайшов нікого хто б за це взявся. У Львові мені сказали, що простіше купити нового, бо ремонт не далеко в ціновому еквіваленті лежить від покупки нової.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я до нового року цікавився цим не тільки в Луцьку, а й у Львові. Отож у Луцьку взагалі не знайшов нікого хто б за це взявся. У Львові мені сказали, що простіше купити нового, бо ремонт не далеко в ціновому еквіваленті лежить від покупки нової.

Ну да ну да! У меня 6 банок цена им 45гр-1шт и того 270гр. Цена моего нового АКБ 1300гр --- АХРЕНЕТЬ как одинаковый эквивалент. Я думаю подгонка и сборка не будет стоить 1000гр. Я как то экспериментировал (было дело) из 2х АКБ слепил один, индикатор заряда батареи :) врал мама не горюй , но ноут держать стал 2 с половиной часа , против 15минут.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Жаль, що не маю другої батареї для експериментів. Для початку можна просто поміняти неробочу банку і подивитися як батарея себе буде поводити. Скоріше за все коректно працювати не буде і прийдеться міняти контролер. За даними, які вдалося знайти в інтернеті, наа цій моделі його просто так не прошиєш, запаролений доступ.

Постає три питання:

1. Де купити нові нормальні елементи живлення?

2. Як їх з'єднати при відсутності контакного зварювання?

3. Що робити з контролером?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Елементи мона паяти... но... дууууже акуратно і швидко, шоби не перегріти, бо там є мембранка, яка від температури може відійти і усьо - капец елементу.

Контролери шиються. майже всі. проблема тіко в софті, який вартує від 150у.о., хоча, якшо тре зашити 1-3 контролери, то мона купити обмежену версію за 10-15у.о.

Елементи живлення в інеті є. Навіть в нас в Україні цього добра навалом. Варто лише посидіти на спец. форумах.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В кого є дохлі акумуляторні батареї і хто готовий їх пожертвувати на експериментальні цілі за скромну винагороду?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не раджу тобі експериментувати з літій-іонними батареями. Може получитись великий *бада-бум* :) Друга засада з контролером-тра не тільки мати програму для роботи з ним а й знати який байт міняти де саме міняти і на яке значення.Там далеко не все так просто...Якщо ти визначив що не працює одна банка в батареї-просто від*єднай її і все-інші ж будуть працювати нормально.Невже ж форум почитати важко?До речі кращого по ноутбучних батареях я не знайшов в неті. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти визначив що не працює одна банка в батареї-просто від*єднай її і все

- БРЕД! як це відєднай і все??? :huh: Чому тоді всі "так запросто" неремонтують свої батареї??? Вони ж там послідовно підєднані <_<

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо ти визначив що не працює одна банка в батареї-просто від*єднай її і все

- БРЕД! як це відєднай і все??? :huh: Чому тоді всі "так запросто" неремонтують свої батареї??? Вони ж там послідовно підєднані <_<

Там змішане з*єднання-(паралельно-послідовне) А *так запросто * не ремонтують тому,що рідко буває таке щоб одна банка *здохла*,а інші нормально працювали. :huh:Я зрозумів що в групі елементів вийшов з ладу один акумулятор(банка).Т як в групі елементи з*єднані паралельно то відключення неробочого акума в групі частково вирішить проблему автономного живлення ноута.Звичайно що час його роботи не буде як з новою батареєю.

Взагалі то батареї різні бувають ....Треба дійсно батарею спочатку глянути а тоді думати шо з нею робити...

http://powergood.com.ua/forum/viewtopic.php?t=8

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ar-s, з того форуму я вже дещо почерпнув. Зокрема інформацію про контролер і його особливості саме в цій батареї. Просто відключити одну банку не можна. VovkleV правий, вони з'єднані послідовно.

Не раджу тобі експериментувати з літій-іонними батареями. Може получитись великий *бада-бум* :)

Про ризики мені відомо. Насправді зробити *бада-бум* досить складно. Навіть самі елементи мають захист.

Заради спортивного інтересу чому б не зайнятися?

Можливо хтось знає де в Луцьку серйозно займаються ремонтом, відновленням АКБ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я в свій час шукав але не знайшов...(може погано шукав) :) Замовив через інет в одного дятька з Одеси нову батарею.Заплатив йому 80 зелених(по курсу тоді 5.5грн) (в неті продавали по 120-150 у.о) Поставив і всьо. :D

Подивися чи в біосі ноута немає функції *рекалібровка батареї* в багатьох ноутах є така приблуда...Мож допоможе..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Подивися чи в біосі ноута немає функції *рекалібровка батареї* в багатьох ноутах є така приблуда...Мож допоможе..

Не допоможе. Одна банка мертва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ремонт батареї брата відкладається в ящик на невизначений термін. Ноут поїхав в командировку.

Натомість є в наявності є акумуляторна батарея MS2169 від Acer TrvelMate 4010 і дві платки, отримані від Zevs_Isver, за що йому велика подяка.

В MS2169 виявлено контролер bq2085DBT, мікросхему захисту bq29311, 4 напівживі елементи SF US18650GR.

Плати від Zevs'а дуже схожі між собою, хоча й від різних ноутів. На обох встановлено захист 61047FP, контролер M37517, запобіжники 7A SF...

Відрізняються EEPROM'ками. На одній це 93C66, а на іншій - 24C01.

Продовжую перечитувати форум avalon.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ремонт тієї батареї в одиничному екземплярі не доцільний. Елементи купити можна, точкова сварка є в eynshteyn'a, а от прошити контролер навряд чи вдасться. Треба міняти мікросхему і шити платним софтом, що є економічно не доцільно. Купити новий на ebay виходить дешевше.

Контролери Zevs'а побудовані по іншій схемі. Там є окремі EPROMки, з якими можна працювати наявним обладнанням, але також не все так просто :-(. Треба знати для кожного типу батареї які адреса і яким чином правити, де стоять блокування, розбиратися з запобіжниками на платі і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...
  • 7 місяців потому...

Може хтось має майже мертву батарею яку можна вже розібрати задля елементів 18650 ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Може хтось має майже мертву батарею яку можна вже розібрати задля елементів 18650 ?

можна спробувати поторгуватись, якщо батарея "майже мертва"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нікому непотрібно контролер від:

3 SAMSUNG P28/Black/11,1V/6600mAh SSB-P28LS6

Подарую, все рівно валяється.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"...Вам "шашечькі" ілі єхать?" ©

іншими словами, тобі потрібно, щоб ноут мав робочу батарею, чи просто хочеш побавитись...

Саня, Не запарюйся і не майся єрундою.

Перепаковувати - мало дешевше в результаті вийде. По-перше, серед тих, що відкрито продають, купа брачних. Люди, котрі професійно займаються батареями, мають надійних перевірених поставщиків, і то не завжди можуть відібрати навіть з цілої партії комплект на одну батарею! По-друге, чи вдасться тобі їх зпаюяти, не перегрівши? По-третє, впевнений, що контролер ще живий?

Якщо ти просто повітря ганяєш і тобі нема чим час вбивати, тоді інша справа, можна бавитись. Але результат буде нульовий, на 99%.

При найкращому розкладі твоя батарея проживе нормально місяць-два, а далі знову буде дохнути....

Якщо тобі дійсно потрібна батарея, то купи нову (китайські можна від 300 грн знайти) і будеш мати результат і спокій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Саня, що ти маєш на увазі під мертвою банкою? якщо на ній мала напруга то, спробуй її підзарядити, а може повернеться в стрій...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...