Перейти до змісту

Osho


P0HIH

Геній чи шахрай?  

27 проголосували

Ви не маєте дозволу голосувати в цьому опитуванні або переглядати його результати. Будь ласка, войдите або зареєструйтесь для можливості голосування у цьому опитуванні.

Рекомендовані повідомлення

скажу, як людина, яка знайома з тим, що каже Ошо не лише з цього відео, перечитав кілька книжок, дві навіть купив собі...

чувак дуже розумний, провокаційний, непослідовний і нелогічний часом... але він ніде і ніколи не казав - моліться на мене, вважайте мене святим і т.д.

навколо нього створили культ, але чи бути послідовником чи ні, кожен ж вирішує сам?

те, що він каже, змушує замислити, глянути на деякі речі під іншим кутом зору - а це вже позитив

часом дратує, часом викликає заперечення - і як не дивно, це теж позитив, бо він не каже - це істина в останній інстанції, це догма, він дає можливість кожному подумати і відчути самому

культ створили ті, хто вирішили зробити з нього майже Бога - а це вже їхні проблеми

якщо грамотно повирізати з його текстів деякі речі - можна зробити портрет супернегативного шахрая і провокатора, якщо вирізати інші - святого

цей дядько мав 91 роллс-ройс свого часу, але він цього і не приховував, це було типу по приколу

почитайте біографію, його виганяли з багатьох країн за те, що він говорив неприємні речі, особливо про політиків і різні церкви

для тих, хто мислить певними штампами і рамками - однозначно шахрай, краще не читайте його, а то ще захопитеся і станете фанатами :)

Резюме:

Варто почитати і послухати тим, хто хоче глянути на якісь речі під іншим кутом зору. Не варто однозначно все сприймати за істину в останній інстанції, тим більше, що Ошо сам казав, що часом він спеціально собі суперечить, щоб людина думала, і сама шукала справжній зміст можна сказати "між рядків".

Коли читаєте, сприймайте все без роздратування і агресії. Можливо, після певного обдумування ви зміните свою думку про деякі речі. Можете навіть читати з думкою: я зараз читаю текст шахрая, направлений на маніпуляцію свідомістю людей, все одно, я впевнений деякі речі вам сподобаються.

Проголосував з "мудрый человек", хоча варіант "геній" теж підходить, просто тут буває різне трактування.

А чи був він просвітленим може знати тільки він сам :) Ви ж не просвітлені, як ви можете судити про "просвітленість" інших? ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Проголосував з "мудрый человек", хоча варіант "геній" теж підходить, просто тут буває різне трактування.

А чи був він просвітленим може знати тільки він сам :) Ви ж не просвітлені, як ви можете судити про "просвітленість" інших? ;)

опитування не могло складатись з "мудрый человек" і "геній", тому варіант просвітлений не важаю зайвим :)

а взагалом погоджуюсь.

+1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

По цій всій балаканині (вірити чи невірити) є хороший анекдот:

Стірає мужик біля річки свої штани, і каже:

Нікому не можна вірити, навіть собі - нікому не можна вірити, навіть собі,

Я ж тільки пукнути хотів!!! :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Думав не встрявати, але почитав kudrom'а і вирішив додати свої п'ять копійок.

Власне, все що нижче описане ІМХО.

На мою думку, слід розрізняти поняття, які стосуються Ошо.

Я б виділив дві основні групи.

Ошо - мислитель. Як я писав вище, попробувати зрозуміти те що він хотів донести можливо, але для цього потрібно віднайти тексти написані першими (близькими, учнями називайте як хочете) послідовниками, які передавали суть його думок максимально чітко. Все що написано в наші часи (сотні текстів) це скорше очерки "на тему" і по суті можуть навіть не відповідати думкам самого Ошо. Може грубо, але, це те саме, що я візьму деякі тези Шопенгауера і роздую навколо них невеличку книгу. По суті все, що я там передам, це моє бачення, і я, ніби для підтримки власних тез, буду спиратись на відомого мислителя.

Ошо культура. Це те про що ми по суті висловлюємо думки, і навколо чого сперечаємось. Формально ця культура близька до думок Ошо, але якщо вивчити глибше, це адаптована видозмінена синтезована з іншими вченнями система певних понять. Ця система є основою, а надстройки на ній різні. Одні перечитують вище описані сотні текстів і будують свою. Інші живуть комунами в Тапобані, медитують в Самадді і релаксують в Поккарі.

На запитання шановного пана Роніна я б відповів так: якби я був з ним знайомий особисто то зробив би висновок хто він.

P.S. Ксена555 іскрамьотне почуття гумору демонструють в розділі "Гумор", а флудять в "Флуді".

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хто в більшій чи меншшій мірі знайомий з працями наших предків філософів...

а ето, ізвінітє, хто такіє?

Це ті ж самі мислителі, тільки на їхніх вченнях виховувались покоління, грунтувались державні устрої. Мудрі люди (генії) розуміють своє покликання. Ошо просто все правильно заперечуе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

На запитання шановного пана Роніна я б відповів так: якби я був з ним знайомий особисто то зробив би висновок хто він.

Відштовхуючись від Вашої думки вельмишановний пан Zeuss: Аристотель, Кун - Цзи (Конфуций), Лао-цзи, Сенека, Сократ, Соломон, Чжуан-цзи і т.д.,якщо Ви з ними особисто не знайомі то зробити висновок хто вони Ви знеможете. Я Вас правильно зрозумів?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Відштовхуючись від Вашої думки вельмишановний пан Zeuss: Аристотель, Кун - Цзи (Конфуций), Лао-цзи, Сенека, Сократ, Соломон, Чжуан-цзи і т.д.,якщо Ви з ними особисто не знайомі то зробити висновок хто вони Ви знеможете. Я Вас правильно зрозумів?

Якось ніколи не ставало питання розглядати Аристотеля, Кун - Цзи, Лао-цзи, Сенеку, Сократа, Соломона, Чжуан-цзи в епостасії "геній чи шахрай". Точно можу скзати що всі східні мислителі не шахраї.

Чи я неправильно зрозумів питання топіку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хм... тема точно про Ошо? може зразу в флейм, щоб не засмічувати гілку?

На мою думку, тема варта уваги.

P.S. Флейм підтер.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

хм... тема точно про Ошо? може зразу в флейм, щоб не засмічувати гілку?

На мою думку, тема варта уваги.

P.S. Флейм підтер.

Цікаво підтертий флейм. :) Шановний модератор Zeuss закрийте тему пліз.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

погоджуюся з думкою kudrom.

читала кілька книжок. Ошо подає старі як світ істини, з якими сперечатися, на мою думку, безглуздо.

він не робить з себе Бога, не вказує, за якими правилами жити людині. Навпаки, в своїх промовах він схиляє кожного до пошуку істини в собі.

він не намагається вчити когось, не намагається змінювати когось, лише висловлює думку про те, що дійти досконалості людина може лише самостійно:

"не пытайся учить других, не пытайся изменить других, если изменишься ты - этого будет достаточно" (з однієї з книг ОШО)

Почитати варто ІМХО.

А от геній чи шахрай?

бути Великим шахраєм - також геніальність

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Мы жывем в такое время,когда люди редко проявляют прямую,открытую враждебность.Нормы отношений-социальных,политических,военных-изменились,соответственно изменились и наши представления о враге.Сейчас редко встретишь откровенного врага,и слава Богу.В наши дни на вас едва ли станут нападать открыто,не скрывая своих намерений,желания уничтожить вас,враги ныне не выдают себя,они уклоняются и неуловимы.Ошо-это афёра.Когда Лобода............и т.д.Вау-я читаю ошо.Мы православная держава и любую мудрость найдём в Библии,Святом Писании и в общении, и в поиске.А чужая культура?Это интересто,но только тогда,когда мы знаем свою!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...