Перейти до змісту

З днем заснування УПА!!!


Sinep

Рекомендовані повідомлення

"Сьогодні в Україні проходять заходи, приурочені до 67-х роковин створення Української повстанської армії (УПА). Так, в 15-00 біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Києві почнеться марш, організатори якого - Всеукраїнське об'єднання "Свобода" - виступає за визнання воїнів УПА борцями за незалежність, проголошення дня створення армії державним святом, привласнення звання Героя України одному з головних ініціаторів створення УПА - Степану Бандере, а також підстава музею-меморіалу воїнам ОУН-УПА. Після закінчення маршу на Майдані пройде святковий концерт за участю українських рок-груп.

У свою чергу, провести свій мітинг також мають намір представники столичної організації Комуністичної партії України.

Всього на проведення масових акцій в центрі Києва на свято Покрову 14 жовтня в Київську міську держадміністрацію подали заявки десять партій і громадських організацій.

За даними МВС, ініціатори заходів заявили, що в них візьмуть участь більше 50 тис. чоловік. Охороняти громадський порядок будуть 4 тисячі міліціонерів, а також військовослужбовці внутрішніх військ МВС України.

Нагадаємо, в минулому році в Києві в результаті зіткнень в ході мітингу на честь роковин УПА були госпіталізовані 22 міліціонери, 16 з них отримали пошкодження середнього ступеня тяжкості. Організаторами акції виступили активісти з партії "Патріоти України" і організації "Братерство".

У інших регіонах країни також сьогодні мають намір провести низку святкових заходів. Зокрема, в Львові в 14:30 на площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку почнеться народне віче, присвячене 67-им роковинам утворення УПА, а увечері відбудеться факельний хід патріотичної молоді для вшановування воїнів Української повстанської армії.

У свою чергу, в Харкові заявляли про свій намір провести свої акції Конгрес українських націоналістів (КУН) і місцевий комітет Компартії України. Проте Харківський окружний адміністративний суд заборонив КУН проводити 14 жовтня до 16.00 зборів в Молодіжному парку, біля пам'ятного знаку УПА, задовольнивши позов Харківської міськради про обмеження права на мирні збори. Міськраду обгрунтував свій позов наміром запобігти зіткненням КУН і організацій з "іншими політичними поглядами", які також мають намір провести мітинг в цей час.

Тим часом, ветеранів УПА з роковинами з дня створення Української повстанської армії привітав сьогодні Президент України Віктор Ющенко.

”Створена в день Пресвятого Покрову, ця армія народного опору стала справедливою відповіддю України на репресії сталінського і нацистського режимів, втіленням прагнення нашого народу до свободи і незалежності", - мовиться в поздоровленні Президента.

По словах В.Ющенко, не маючи держави і знаходячись під окупацією, українці здійснили неможливе - вони сформували повноцінну боєздатну армію, яка контролювала обширні території і довгі роки протистояла ворогові. "Це була не просто армія, це була основа майбутньої державності, про що свідчить установа в 1944 році Української Головної Визвольної Поради як верховного органу українського народу в його революційно-визвольній боротьбі", - наголошується в повідомленні.

Як підкреслює Президент, подвиг воїнів УПА не має аналогів в історії. "Тисячі і тисячі українських хлопців і дівчат із зброєю в руках вступили в бій відразу з двома людиноненависницькими імперіями - німецько-фашистською і радянсько-комуністичною. Їх справа здавалася безнадійною, але вони протиставили імперській потужності силу духу і перемогли. Імперії палі і на їх розвалинах з'явилася незалежна, соборна, демократична Україна", - мовиться в повідомленні.

”Сьогодні ми відроджуємо історичну правду і справедливість, очищаємося від десятирічних нашарувань фальсифікацій нашого минулого. Сьогодні ми віддаємо належну пошану і шану бійцям Української повстанської армії як доблесним захисникам Батьківщини і справжнім національним героям. На їх прикладі ми виховуємо нові покоління українських патріотів", - підкреслив Президент.

Нагадаємо, Українська повстанська армія була створена 14 жовтня 1942 року Організацією українських націоналістів (ОУН). Головнокомандуючим УПА в 1942-1950 рр. був Роман Шухевіч. У 2007 р. Президент Віктор Ющенко привласнив Р.Шухевічу звання Героя України посмертне.

14 жовтня православні християни відзначають свято Покриви Пресвятої Богородиці, також в Україні сьогодні офіційно святкують День українського козацтва."

Ще раз всіх зі святом! Віддаймо шану полеглим на незалежність України....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Слава Героям!

Дякуючи таким людям, які пронесли ідею незалежної соборної України крізь пекло війни, ми сьогодні живемо у вільній державі. І хоч вона зараз не така вільна як би нас того хотілось, але це тільки початок. Зі святом вас, шановне співтовариство!

І нехай Божа Матір оберігає нас від усіляких бід!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ми сьогодні живемо у вільній державі.

ми сьогодні живемо у вільній державі?

звісно, все ще не так як нам хотілось би, але всерівно ми живемо краще. і просто нарікаючи на владу, ми нічого кращого ми не зробим. Якби кожен громадянин свідомо захотів кращого своїй країні, і не тільки захотів, але і щось робив для того ми б жили краще,

а просто кричачи "ганьба ющенку" чи "ганьба тимошенко, януковичу..." чи ще комусь ми нічого кращого не зробимо....

і взагалі потрібен час. нам тільки 18. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не свято це. та й упа не герої.

надіюсь колись зявляться дослідники, які спробують написати правду про упа (не совкову пропаганду і не голий урапатріотизм).

не дай боже нам ще колись мати таке війско, яке заради кількох курок розстріляли цілу сімю (включаючи маленьких дітей).

упа, як фашисти та комуністи - мразь. просто у нас їх популяризують, через їхні лозунги.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

не свято це. та й упа не герої.

надіюсь колись зявляться дослідники, які спробують написати правду про упа (не совкову пропаганду і не голий урапатріотизм).

не дай боже нам ще колись мати таке війско, яке заради кількох курок розстріляли цілу сімю (включаючи маленьких дітей).

упа, як фашисти та комуністи - мразь. просто у нас їх популяризують, через їхні лозунги.

мій прадід воював в УПА. вони ніколи не вбивали невинних. Потрібно розрізняти такі речі як "Галицька дивізія СС" чи загони "Мельниківців" які воювали за сторону Гітлера проти більшовизму, і ОУН УПА!!!!!!

+ Прадід колись розказував моїй мамі як червона армія передягалась в форму упа і це ВОНИ вбивали невинних.

УПА не вбило жодного громадянина України!!!!

Чи по твоєио моя мама чи прадід брешуть?!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Sinep я нічого не путаю. про сімю вбитих від упа знаю з перших вуст (своїм рідним вірю більше чим твоїм). це були не передіті нквдисти, а саме члени (чи солдати, чи як там вони себе іменували) упа.

ось таке. і не треба мені дешевий патріотизм. я більше поважаю правду, якою б вона не була. а зараз з упа роблять героїв так як при совку робили чисте зло.

не варто ідеалізувати людей зі зброєю, якими б вони гаслами не прикривались.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Sinep я нічого не путаю. про сімю вбитих від упа знаю з перших вуст (своїм рідним вірю більше чим твоїм). це були не передіті нквдисти, а саме члени (чи солдати, чи як там вони себе іменували) упа.

ось таке. і не треба мені дешевий патріотизм. я більше поважаю правду, якою б вона не була. а зараз з упа роблять героїв так як при совку робили чисте зло.

не варто ідеалізувати людей зі зброєю, якими б вони гаслами не прикривались.

...все одно кожен залишиться при своїй думці.....не буду нічого навязувати...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А не проще согласиться с мыслью, что по обе стороны баррикад были свои герои и свои подонки?..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

lumax так це зрозуміло як божий день. тому я й пишу, що хотів би, щоб просто розповіли правду. а так або демонізація, або ідеалізація.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Вітаю всіх крепких духом і вільних думкою братів моїх українців, зичу міцного здоровя і віри у нашу україну!!!!

і не забувайте, що тільки в своїй хаті - своя правда, своя віра й воля...

ПС

Українці знають своїх падонків поіменно - Ленін, Сталін, Гітлер, Рібентроп, Молотов

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Українці знають своїх падонків поіменно - Ленін, Сталін, Гітлер, Рібентроп, Молотов

щось ти все до купи намішав. не можу логіки зрозуміти.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Sinep я нічого не путаю. про сімю вбитих від упа знаю з перших вуст (своїм рідним вірю більше чим твоїм). це були не передіті нквдисти, а саме члени (чи солдати, чи як там вони себе іменували) упа.

ось таке. і не треба мені дешевий патріотизм. я більше поважаю правду, якою б вона не була. а зараз з упа роблять героїв так як при совку робили чисте зло.

не варто ідеалізувати людей зі зброєю, якими б вони гаслами не прикривались.

Справа в тому, що УПА, не дивлячись ні на що, дійсно воювали за державу (назвіть, шановний, інші мотиви). В основу кута ставилась Українська держава. І вона відбулась. І ми в цій державі живемо.

Так, що - дешевий патріотизм, чи дорогий - але... якби не було прециндентів, не було б і наслідків. А були би ми "банановою республікою", максимум з синьо-жовтим прапором на флагштоці перед спорудою ВР. І то - мабуть.........

Так, що, шановні, шануйте те що маєте. Шануйте свою державу і людей, котрі боролись за неї. І, замідьте - не за погони, не за гроші.....

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Сталін, Гітлер, Рібентроп, Молотов

угу, ці пацани зробили те, що не зробили наші провідники і гетьмани- об"єднали землі українські в єдину державу.

А були би ми "банановою республікою",

УПА принесло нам картошку?

УПА не вбило жодного громадянина України!!!!

однозначно. тоді не було цієї держави

упа, як фашисти та комуністи - мразь

люди взагалі в масі своїй - ще ті сволочі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, що, шановні, шануйте те що маєте. Шануйте свою державу і людей, котрі боролись за неї. І, замідьте - не за погони, не за гроші.....

я люблю україну, але військо яке вбивало українців сімями, через їжу для мене не герої, не люди які за україну боролись. максимум, гарно організовані бандити.

та й україна своїми кордонами та незалежністю не завдячую упа, ні на грам.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, що, шановні, шануйте те що маєте. Шануйте свою державу і людей, котрі боролись за неї. І, замідьте - не за погони, не за гроші.....

я люблю україну, але військо яке вбивало українців сімями, через їжу для мене не герої, не люди які за україну боролись. максимум, гарно організовані бандити.

та й україна своїми кордонами та незалежністю не завдячую упа, ні на грам.

Кому завдячувала? Назвіть! Tolik_lt вже трохи назвав, тепер Ваша черга.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

та й україна своїми кордонами та незалежністю не завдячую упа, ні на грам.

а скорее наоборот. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luychi я не збираюся тут курс історії читати і писати кому завдячувати.

краще поясни мені чому ти вважаєш, що упа варто завдячувати? що вони реально зробили, яких результатів досягли? тільки не треба банально-урапатріотичних фраз по-типу: боролись, полягли за україну...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

військо яке вбивало українців сімями, через їжу

а такого на війні сплош і рядом, з усіх сторін, усі, хто зброю має. але частина з них герої, і не завжди це УПА

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Luychi я не збираюся тут курс історії читати і писати кому завдячувати.

краще поясни мені чому ти вважаєш, що упа варто завдячувати? що вони реально зробили, яких результатів досягли? тільки не треба банально-урапатріотичних фраз по-типу: боролись, полягли за україну...

Ага. Знаю. І пафосу не треба.

Давай чисто по логіці.

Був СРСР з репресивно-каральною машиною, котрий українців голодом морив, в Сибір заганяв, мову знщував (можна, якщо треба, матеріали підігнати - пиши в приват).

Була гітлерівська Німеччина, яка виносила і родила теорію вищності арійської раси - всі інші народи, особливо слов'янські, були апріорі нижчі і залежні.

Українна була між ними.

УПА воювало за їжу?!!

Добре!

Ти б пішов воювати?

Коли можна було б відсидітись в теплій хаті, або злиняти куди подальше, або піти (під прицілом гвинтівок і кулеметів) в ряди РА, або СС "Галичина"?

Щоб вибрав конкретно ТИ?

Пішов би як вони воювати в УПА? На грані попадання в СРСР чи гітлерівську Німеччину? Просто за їжу? Чи, щоб просто розстрілювати сім'ї?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а такого на війні сплош і рядом, з усіх сторін, усі, хто зброю має. але частина з них герої, і не завжди це УПА

так я й написав вище: не варто ідеалізувати людей зі зброєю, якими б вони гаслами не прикривались.

Luychi останього поста не зрозумів. ну було дві імперії, ну воювали вони, ну десь там по лісах упа шастало... до чого заслуга упа, як рушійної сили незалежності україни???

і одна загальна відповідь на твої питання чи пішов би я на війну - НІ!!! моє життя цініше чим якась там україна, росія чи німечина.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а такого на війні сплош і рядом, з усіх сторін, усі, хто зброю має. але частина з них герої, і не завжди це УПА

так я й написав вище: не варто ідеалізувати людей зі зброєю, якими б вони гаслами не прикривались.

але й мразью і бандитам їх теж називати не варто

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

...все одно кожен залишиться при своїй думці.....не буду нічого навязувати...

В принципі правильно.

Мені це нагадує тему "Вся правда об НЛО", а точніше її назву: взяли парні-режисери да попросили іншопланетян своїми тарілками попозувати перед камерами, дати інтерв"ю і т.д. Тому як на мене краще утриматись від ствердних відповідей по даному питанню.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А були би ми "банановою республікою"

Это вы о чем? почему "были бы"?

Вы хотели сказать "не были бы банановой республикой"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...