Перейти до змісту

Прощена Неділя


laska

Рекомендовані повідомлення

Сьогодні, 1 березня, у православних християн – Прощена Неділя - останній день перед Великим постом.

Прощена Неділя, що за традицією, вважається останнім днем Масляної. Вже в понеділок, 2 березня почнеться Великий семитижневий піст, який триватиме до Великодня, який цього року випадає на 19 квітня.

У народі Прощену Неділю, називали проводи, цілувальник, днем пробачення. Цього дня люди традиційно ходять до родичів і висловлюють шану батькам. За традицією говорять «прости мені», а у відповідь чують «Бог простить - і я прощаю», і після можна приступити до посту з доброю душею, зосередитися на духовному житті з чистим серцем зустріти Великдень - день Неділі Христової.

У прощений день їздять обдаровувати кума з кумою. Прощання між рідними і знайомими проходить увечері. Прощатися приходять до старшого в роду. Прощаючись говорили: «Прости мені, будь-ласка, якщо в чому винен перед тобою». Інший відповідає: «Бог тебе простить». Прощання проходить поцілунком і низьким уклоном. Прощання поміж домашніми після вечері.

У Прощену Неділю, прийнято було ходити на цвинтар, залишати на могилах млинці, молиться і вклоняться праху рідних.

Важливо, щоб в Прощену Неділю слова людини були щирими. Щоб Господь Бог пробачив нам наші гріхи, ми повинні пробачити усім людям їхні «гріхи» перед нами: «не судіте, і не будете судимі; не засуджуйте, і не будете засуджені; прощайте, і прощеними будете».

«Якщо ти, людина, не прощаєш того, що всякого согрішившого проти тебе, не утрудняй себе постом і молитвою – Бог не прийме тебе» ...

Цього дня в церквах на літургії читається Євангеліє з частиною з Нагірної Проповіді, де говориться про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо отримати прощення гріхів від Батька Небесного, про піст, і про збирання небесних скарбів.

Згідно з цим Євангельським читанням, християни мають благочестивий звичай просити цього дня один у одного прощення гріхів, відомих і невідомих образ і вживати усіх заходів до примирення з тими, що ворогують.

P.S. А чи вміємо ми просити прощення і пробачати щиро?

Чи є речі, які неможливо пробачити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"P.S. А чи вміємо ми просити прощення і пробачати щиро?

Чи є речі, які неможливо пробачити?"

Думаю, что около 50% людей не умеют ( читай не любят ) просить прощения.

- Я что, я- белый и пушистый, а это все он (она, они.... нужное подчеркнуть)!!!!

Гордыня знаете ли !

Простить искренне, от всей души - еще сложнее.

Но чем больше человек не прав- тем больше нужно просить у него прощения...

Господи, прости его, ибо не ведает, что творит..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А если человек ДУМАЕТ перед тем как что-то сделать? Да, он делает кому-то неприятно, плохо и т.п., но он делает это осознано. Он ведает, что творит. Зачем тогда просить прощение?

З.Ы. Если часто просить прощение, то можно и комплекс неполноценности заработать :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А если человек ДУМАЕТ перед тем как что-то сделать? Да, он делает кому-то неприятно, плохо и т.п., но он делает это осознано. Он ведает, что творит. Зачем тогда просить прощение?

З.Ы. Если часто просить прощение, то можно и комплекс неполноценности заработать :)

а якщо не просити хоч часом, то манію величі:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прошу пробачення у тих, хто є людиною, якщо я справді зробила комусь боляче.

Якщо заслужено - навіть натяк на "пробач" від мене не почують.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всегда надо говорить за что конкретно просишь прощения

P.S. А чи вміємо ми просити прощення і пробачати щиро?

искренность, как и доверие в публичном смысле давно стали разменной монетой из-за деятельности политических и религиозных лидеров, а поэтому подобная искренность может быть только между действительно близкими людьми. но им и не нужно ждать календарных подсказок для проявления искренности.

Чи є речі, які неможливо пробачити?

простить можно все - забыть трудно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Народ простіть і мене за все!

А на рахунок поста Шкодера то є така українська легенда про дерево. Як один чоловік кидав в дерево ніж, тренувався так. А ле потім стало йому шкода дерево, він підійшов до нього обійняв і бульше не кидав ножа. Дерево вдновило сили але рубці залишились назавжди. це так дуже коротко.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А если человек ДУМАЕТ перед тем как что-то сделать? Да, он делает кому-то неприятно, плохо и т.п., но он делает это осознано. Он ведает, что творит. Зачем тогда просить прощение?

Да он делает неприятно, плохо и т.п. сознательно обдумывая сиюминутно , но не ОСОЗНАВАЯ к чему это приведет со ВРЕМЕНЕМ...

Как аукнется, так и откликнется ! ( народная мудрость)

Просто не все связывают АУ! и отклик. У многих даж времени нет и нет желания об этом подумать.

Вот тут и можна помочь, прощая, изменить отклик!

"простить можно все - забыть трудно."

100 пудов

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Блин, а мне в воскресенье ночью звонок, та же фраза, прости меня за все, и т.д.... И попрощался))

Я реально подумал, что он самоубийство решил сделать)))

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 11 місяців потому...

З огляду на останні події на Борді, подумалось, як вчасно настала Прощена неділя.

Сьогодні останній день масляниці. Пора пробачити всі образи і знайти лад в своїх головах!!!

Простіть мене ті кого образила :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прощение не является…

Проявлением безразличия и равнодушия к обидчику и причинённого им злу;

Терпимостью к человеку;

Оправданием человека и его поступков;

Попыткой забыть об обидчике и причинённом им зле;

Выжиданием;

Разрешением продолжать причинять боль себе или другим;

Проявлением доброты;

Молчанием;

Словами «Прощаю тебя»;

Оно не руководствуется чувствами.

Прощение это…

Доверие ситуации Богу;

Отказ от своих прав в пользу Бога;

Прощение «долга»;

Нежелание наказывать обидчика;

Отказ от мщения;

Нежелание судить, осуждать обидчика;

Проявление милости и благодати по отношению к обидчику;

Осознанное решение простить.

http://cogmtl.net/Articles/088a.htm

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Это что, вирус какой-то? Массовый психоз? То наперегонки отчитываются про ворнинги, то прощения просят...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Это что, вирус какой-то? Массовый психоз? То наперегонки отчитываются про ворнинги, то прощения просят...

Тому що послідовний :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Прошу прощения у всех и низко кланяюсь пред вами,

Кого ввела в какой-то грех, кого обидела словами.

Кому я повод подала, о мне подумать с осужденьем,

Кого в соблазн тайком ввела своими видом иль движеньем.

Кому ответить не смогла, взаимной дружбой иль любовью,

Кому в беде не помогла, чьи раны истекали кровью.

Прошу прощения у всех, кому помочь я не успела,

У тех, чей вызывала смех, когда была я неумелой.

Прошу прощенья и у вас, каменья кто в меня кидали,

Когда я падала не раз, и мне руки не подавали.

Прошу врагов меня простить, хоть вас врагами не считаю,

Я не хочу ни в чем вам мстить,и видеть в вас друзей мечтаю. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Это что, вирус какой-то? Массовый психоз? То наперегонки отчитываются про ворнинги, то прощения просят...

А ти покайся, може знову посинієш  :D

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...