Перейти до змісту

Конец доллара США или конец света?


Quiet

Рекомендовані повідомлення

Неспроста останнім часом стільки інформації про те, що долар - то є звичайна бумажка і практично нічим реальним не підкріплена. Щось воно буде. Пару місяців назад через eMule скачав фільм з дослівною назвою файла: "!!!!Лекции для сотрудников ФСБ. Управление миром (супер!!!) 2009 (для поиска терминатор и трансформеры 1345678)" там також про вічнозелений є цікава інфа...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 68
  • Створено
  • Остання відповідь
Неспроста останнім часом стільки інформації про те, що долар - то є звичайна бумажка і практично нічим реальним не підкріплена.

в 1971 году, когда прошел последний транш расплаты СССР (расплата шла исключительно золотом) перед США за помощь по лендлизу - доллар отвязали от золота.

а станок с тех пор никто не выключал.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а станок с тех пор никто не выключал.

так а зачем? золотая жила ведь по цене бумаги :smile3: иссякнет совсем - сделают новую, "Amero", "Worldo" или "Universo". тот же пузырь, но больше

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А Амеро тоже всякие там Ротшильды&co печатать будут?

поменяют резервную валюту, а не резервную систему

так что, думаю, Ротшильды&co неудел не останутся :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

всі країни дружньо відповіли, що нічого не домовлялися і нічого не в курсі....

тим часом 4 арабські нафтові країни планують вводити єдину валюту типу "євро", яка буде називатися "динар затоки" чи "ріал затоки"

http://pravda.ru/news/economics/04-10-2009/326137-money-0

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тим часом 4 арабські нафтові країни планують вводити єдину валюту типу "євро", яка буде називатися "динар затоки" чи "ріал затоки"

"литр затоки" :) ,

т.к. в отличии от доллара, будет хоть нефтью обеспечена..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

что то все таки назревает, даже Гугель при обслуживании adsense перешел на евро

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

думаю розмови не безпідставні ;)

Інформація про обговорення представниками фінансових відомств деяких країн можливості відмови від доларів у розрахунках за енергоресурси, опублікована в британській газеті The Independent, призвела до розпродажу американської валюти і доларових активів. Незважаючи на спростування факту переговорів з боку офіційних осіб, долар повернувся до мінімальних річних позначок щодо євро.

Публікація в британській газеті The Independent про секретні переговори, що проводяться Росією, Китаєм, Японією, Францією, Бразилією, Саудівською Аравією, Абу-Дабі, Кувейтом і Катаром з приводу переходу в розрахунках за постачання нафти з долара на корзину валют, спровокувала масований розпродаж доларів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Облігації США (зовнішній борг) у доларах. Тому Китаю, Росії і іншим державам цих "цінних" бумаг ой як невигідно буде обламувати долар. Американський долар вже давно відвязаний від золота. Привязки до нафти я думаю теж не буде, оскільки ринок нафти набагато важче контролювати і монополізувати ніж ринок золота.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привязки до нафти я думаю теж не буде, оскільки ринок нафти набагато важче контролювати і монополізувати ніж ринок золота.

брєєєєд. ринок нафти вже давно монополія - всього декілька продавців - росія, опек, венесуела...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

яу ви думаєте, з якого дива валюти відв"язують від золота?

А чому валюти мають бути прив'язані до такої штучної цінності як золото?

Прив'язуватись до нафти теж не дуже правильно, адже вона лише один з багатьох джерел енергії. З такої точки зору, логічніше прив'язувати валюту до кількості електроенергії, що виробляється в країні. Оскільки вона використовується в усіх сферах виробництва та надання послуг, а саме їх розвиток визначає рівень добробуту в державі.

Але ще більше значення має не те, до чого прив'язана валюта, а по яким правилам вона буде функціонувати. Якщо все буде так як зараз: тобто бабло друкує обмежена група людей, які не підкоряються уряду жодних країн, і видають ці гроші в користування під проценти, отримуючи при цьому надприбутки та можливість керувати практично будь-якою країною - тоді принципово нічого не зміниться. Переживемо ще одни шок від впровадження нової валюти, а далі як завжди: тимчасові підняття економіки будуть чередуватись з обвалами та кризами.

Суттєво змінити ситуацію в кращу сторону можна лише відмовившись від ссудного проценту та підпорядкувавши баблодрукуючий орган державі, але для цього ще потрібно мати грамотних політиків, котрих я зовсім не спостерігаю. А грамотні політики не можуть з'явитись в державах з безграмотними громадянами ;)

Про це вже піднімалась цікава тема, яка чомусь заглохла.

А Амеро тоже всякие там Ротшильды&co печатать будут?

А як ти думаєш, хто друкує гривні в Україні?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

логічніше прив'язувати валюту до кількості електроенергії, що виробляється в країні.

батарейка, как эквивалент всех товаров :)

(а вместо кошелька - аккумулятор)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Привязки до нафти я думаю теж не буде, оскільки ринок нафти набагато важче контролювати і монополізувати ніж ринок золота.

брєєєєд. ринок нафти вже давно монополія - всього декілька продавців - росія, опек, венесуела...

Це ви щойно написали "брєєєєд".

По-перше, монополію на ринку нафти можуть займати не держави, а конкретні нафтовидобувні/нафтопереробні компанії. Оскільки, наприклад, такі країни, як Нігерія, Ірак є фактично експортерами нафтопродуктів, проте 99% нафтовидобувних компаній іноземного походження.

По-друге, про яку монополію можна говорити, коли нафтовидобувні компанії Венесуели, Саудівської Аравії, Норвегії і т.д., часто самі вирішують в якій кількості видобувати нафту, що напряму впливає на вартість корзини на ринку.

По-третє, США не дуже товаришує з Венесуелою і Іраном. Ви думаєте, якщо компанії США захочуть підняти фьючерси на торговій сесії, то Чавез і Ахмадинеджад накажуть своїм нафтодобувним компаніям зробити те ж саме? Не смішіть мене.

Як результат, маємо компанії, які є монополістами в своїх державах, але В ЖОДНОМУ РАЗІ не на СВІТОВОМУ РИНКУ. Тому краще спочатку розберіться з світовою економікою і самі не пишіть "брєєєєду"

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А чому валюти мають бути прив'язані до такої штучної цінності як золото?

Світову валюту обовязково треба привязувати до якоїсь цінності, щоб банкноти мали якусь силу, а не були просто папірцями. А вже відповідно до світової валюти, як еквіваленту золота, потрібно привязувати вартість товарів на ринку.

Прив'язуватись до нафти теж не дуже правильно, адже вона лише один з багатьох джерел енергії. З такої точки зору, логічніше прив'язувати валюту до кількості електроенергії, що виробляється в країні. Оскільки вона використовується в усіх сферах виробництва та надання послуг, а саме їх розвиток визначає рівень добробуту в державі.

Долар світовим банкірам вигідно привязувати до такою цінності, яку легко монополізувати і контролювати її обіг/видобування. Такою цінністю є золото. Керує світовим золотим запасом Банк Англії і ФРС США. Ці структури вже давно монополізували ринок золота.

Наприклад, в свій час, ще до створення ФРС, в США відмовились від срібного забезпечення долара, оскільки сріблодобувних компаній було набагато більше та й запасів срібла також більше, ніж золота. Все це дуже ускладнювало монорполізацію ринка цього металу.

Враховуючи вищесказане, електроенергія аж ніяк не може бути цінністю, до якої можна привязати світову валюту.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Світову валюту обовязково треба привязувати до якоїсь цінності, щоб банкноти мали якусь силу, а не були просто папірцями. А вже відповідно до світової валюти, як еквіваленту золота, потрібно привязувати вартість товарів на ринку.

Якщо ти забув, долар вже майже 40 років ні до чого не прив'язаний і являється саме тим папірцем ;)

Враховуючи вищесказане, електроенергія аж ніяк не може бути цінністю, до якої можна привязати світову валюту.

Ти хочеш сказати, що це неможливо, бо тоді встановиться більш-менш справедливе співвідношення між валютами держав?

Згідний, що валюта повинна бути до чогось прив'язана. Але прив'язка має бути до якихось реальних цінностей (виробленої продукції, наданим послугам, чи виробленій енергії) які визначають рівень розвитку держави; а не до штучно вибраних, котрі легко монополізувати, і таким чином отримати майже безкоштовний доступ до реальних цінностей інших держав.

Хоча, повторюю, не має великого значення до чого прив'язана валюта. Причина всіх сучасних криз (не лише економічних) в ссудному проценті.

Звичайно, світові банкіри так просто не дозволять ні переприв'язати валюту ні відмовитись від ссудного проценту. І ніяка війна тут не допоможе.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хлопці, я би порекомендував, крім перегляду "научно-популярних" фільмів і читання утопічних статей почитувать шото научне про світову валютну систему, її розвиток, і сторію. і тоді, можливо, ви не здаватиметесь самі собі такими знавцями істини. ну і дурниць менше молотимете

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt.

По-перше, мабуть, неправильно терти пости, де я відповідаю на попередні тези і аргументовано доводжу свою думку.

По-друге, я тривалий час вивчав створення, функціонування сучасної валютної системи. Також заглиблювався і в історію. І тому, я знаю, що я пишу.

А фразу

ви не здаватиметесь самі собі такими знавцями істини. ну і дурниць менше молотимете

я так розумію можна інтерпретувати, що я - єдиний знавець істини, бо ви тут говорите про таке, що я не розумію (тому ви мелете дурниці)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще раз впізнаю пряму цитату з цього смішного кіна, ще й написану як незаперечну істину-просто в РО відправлю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Tolik_lt

А можна конкретніше? В чому я помиляюсь? Що тобі не подобається в "научно-популярних" фільмах, які ти маєш на увазі?

А найбільше цікавить твоя точка зору на рахунок утопічної книжки ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я думаю, він має на увазі фільми типу:

"Дух времени", "Дух времени-2", "Обман Обамы", "Хозяева денег", "Бесценный доллар", "Бесценный доллар-2", "Расследование 9/11", "Деньги - пирамида долгов" і т.д. Хоча, можливо, я й помиляюсь. Тоді було б самому цікаво, з якого смішного фільму я беру цитати.

Мене завжди дивувала позиція людей: я не погоджуюсь/не розумію те, про що говориться в певних фільмах/книгах - значить там все брехня, нісенітниці і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

а мене завжди дивувала позиція людей, які подивившись отакі викривальні фільми, усе звідти беруть за істину, і починають це ретранслювати у спільнотах з видом оракула. Це я маю на увазі приклад з видачею кредиту у 10000 доларів. Пряма цитата з "Хозяєв дєнєх". прикольне кіно, яке показує "невсюправду", лише ту частину, яка підходить під тему фільму. ловко змішуються минуле і майбутнє, догадки і дійсність.

Ярик, по статті я ще думаю, просто руки до неї не доходять. А сказати шо-нібудь я не хочу. Кста, заміть, твої пости я не грохаю, у них менше оцієї впевненості і апломба.

Невеличкі "пробіли" у ваших викладках: резервна валюта не одна, їх декілька. До золота не прив"язаний не тільки долар, взагалі світова валютна система будується давно не на золотодевізному стандарті, а на співвідношенні курсів валют на основі попиту-пропозиції.Золотодевізний стандарт "упразднілі". Пачіму?а патаму шо золота фізично не хватить для забезпечення усіх грошей у економіках, надто зросли обсяги міжнародної торгівлі.

крім того, емісія грошей недержавним органом, наскільки я пам"ятаю, є у США і Люксембурзі чи Ліхтенштейні(країна маленька, дорого їм свій центробанк мати).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Толік, давай по пунктах. Люди кажуть про свою версію, про яку вони надивилися в цих фільмах. Можливо це не науково, але в нас не форум монетаристів-теоретиків.

Ти знаєш інші? Напиши тоді три основних пункти, чому виникла теперішня світова криза.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

kudrom, в бесіді людина цікава коли її думка ґрунтується на якихось власних судженнях які в свою чергу сформовані на широких пізнаннях людини в темі розмови. а якщо думати про політикум по фільмах мура, про валютні теорії по "бесценному доллару", про релігії по "духу времени" - тут діалог приречений або на тупий флейм або на прісну однобокість.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...