Перейти до змісту

Про генеральне доручення і тимчасовий талон


romaxa11

Рекомендовані повідомлення

Чи можна в суді розглядати генеральне доручення, як документ що замінює свідоцтво на право власності. Тут питання в чому, є генеральне доручення, чи потрібно купувати тимчасовий талон, і нафіга стільки паперів, які однозначно вказують, що машина не вкрадена.

Дякую за відповідь (в розділі "Юрисдикція" обговорення не знайшов).

Однозначно, що ПДР про доручення нічого не вказано, але доручення посуті дублює тимчасовий технічний талон, якщо справа про відсутність тимчасового талону і наявність генерального доручення дійде до суду, чи влуплять штраф в 480грн чині? Якщо влуплять прийдеться купувати тимчасовий талон за 135грн. Доречі для його отримання потрібно мати ДОРУЧЕННЯ НОТАРІАЛЬНО ЗАВІРЕНЕ.

Не можна відкидати можливості, що для збільшення надходжень в б'юджетну корзинку, при бажанні влади, придумають самий супер універсальний талон, що буде видаватись на основі доручення і тимчасового талону :)

Дякую за змістовну відповідь.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Значит так!

Налицо коллизия между Гражданским Кодексом и ПДД.

Вот весьма занимательная инфа:

Временные регистрационные талоны, в соответствии с Правилами государственной регистрации и учёта автомобилей…, существуют двух видов. Первый выдаётся на основании доверенности или иного документа, которым данному лицу предоставляется право управления, пользования или распоряжения транспортным средством. И здесь необходимо помнить, что фактически речь в таком случае идёт о необходимости регистраии данного документа в органах ГАИ. Что говорит об этом закон? Ст.210 ГК устанавливает, что государственная регистрация сделок обязательна только в случаях строго устиановленных законом. Для данного случая регистрировать договор в ГАИ или же получать временный регистрационный талон (что практически одно и то же) никакой закон не требует. Это требование содержится только в указанных Правилах, являющихся подзаконным актом, утверждённых Кабмином. Между тем, ст.8 Конституции Украины устанавливает преимущественное действие закона при противоречиях, а ст.19 Конституции – право действовать только в пределах, способом и в порядке, установленных законом (а не подзаконными актами) для должностных лиц органов государственной власти, и возможность обязывания гражданина к совершению каких-либо действий только на основании закона, а не подзаконного акта. Положения Постановления Пленума Верховного Суда Украины от 1.11.11996г. «О применениее Конституции Украины при осуществлении правосудия» также устанавливают необходимость для суда при рассмотрении дела определять соответстве закону подзаконных актов и, в случае противоречий, руководствоваться только положениями закона. Таким образом, обязательной силы требование получения временного регистрационного талона к доверенности или иному документу не имеет. К тому же ст.126 ч.3 КоАП предусматривает наказание за управление транспортным средством вообще без документов, а не именно без такого талона. Поэтому отсутствие временного талона при наличии, например, доверенности не может быть основанием для ответственности водителя.

Другой вид временного регистрационного талона выдаётся в МРЭО по устному заявлению собственника транспортного средства для допуска к управлению другого лица. Именно к управлению. Поскольку ГК или любым иным законом такой документ вообще не предусмотрен, то остаётся непонятным, какова правовая природа передачи управления в этом случае, и кто в таком случае владеет, пользуется транспортным средсвтом, эксплуатирует его. А соответственно, и кто отвечает в гражданско-правовом порядке в случае причинения ущерба третьим лицам.

(с) Вадим Володарский, адвокат

В итоге имеем: регистрационный талон нужен, при управлении автомобилем без владельца, согласно Правил Дорожного Движения. Однако сами правила - подзаконный акт, а Закон не подразумевает регистрацию НИКАКИХ дополнительных актов, кроме строго оговоренных законом!

Стаття 210. Державна реєстрація правочину

1. Правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках,

встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його

державної реєстрації.

2. Перелік органів, які здійснюють державну реєстрацію,

порядок реєстрації, а також порядок ведення відповідних реєстрів

встановлюються законом.

Если вас задержал работник ГАИ и потребовал кроме доверенности этот талон - следует разъяснить ему этот вопрос. (хотя не встречал гаишников, которые асилят стока букав! :)) И даже в случае написания протокола в комментариях нужно отметить этот момент, мол регистрация в госорганах доверенности противоречит ГК Украины.

Далее следует суд и, по идее, если судья будет следовать Конституции и нормам судового права, итог будет положительным для вас. С решением суда дальше можно ездить хоть 20 лет, до новых изменений в законодательсве!

;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Замечательный вопрос.....таких относительно нашего законодательства можно задать ОЧЕНЬ много, ровно столько, сколько дыр в законодательстве.

Дифото ответил в полной мере и без лишней "воды".

Насчёт практики могу сказать одно. Сотрудники ГАИ - исполнители, которые просто обязаны составить протокол в случае отсутствия соответственного талона. Когда вопрос дойдёт до Суда, то руководствуясь Гражданским кодексом, Вы конечно же докажете...Вот только на словах. Но какое будет окончательным решением судьи - не угадаешь....да и не все судьи поступают так, как гласит закон(к сожалению).

ИМХО: стоит оформить временный талон, дабы избежать практики решения вопроса в Суде и прерикания с сотрудниками ГАИ.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я вважаю, що це неправильно, потрібно поступати по закону і якщо пункт в ПДД суперечить закону, під нього не слід прогинатись, хай краще вони виправлять і перестануть до нас лізти з всякою ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

я вважаю, що це неправильно, потрібно поступати по закону і якщо пункт в ПДД суперечить закону, під нього не слід прогинатись, хай краще вони виправлять і перестануть до нас лізти з всякою ...

romaxa11, я з тобою повністю згідний. Однак не раз зтикався з такими супереченнями(підзаконний акт суперечить закону), а тому знаю що геморою багато.

Розяснення законів, їх перевірку на відповідність до Конституції та відповідно перевірку та розясненням підзаконних актів займається Конституційний Суд. Міськрайонний та Адміністративний Суд не візьме на себе відповідальність стверджувати, що хоча по нормам ПДД тобі потрібно оформляти тимчасовий талон, однак це суперечить законодавству....Можливо якийсь молодий суддя і візметься за це. Старший і розумніший не стану....бо знає що не компетентий в цьому напрямку. Звісно, ти зможеш подати на апеляцію.....одним словом возні багато....а толку? Тільки заради принциповості.

Життєвий приклад(можливо не досить доречний):

Мій кум на парковці(поруч з Там-Тамом) здавав задню в той час, коли поруч проїжджала Тойота Кемрі. Побачивши її зупинився, однак водій Кемрі, побачивши поруч ДАЇшників, підїхав до них і почав на кума тикати пальцем. Сів в машину і поїхав далі. Пояснень не писав. ДАЇшники склали протокол "Створення аварійної ситуації" на кума. Максимальне покарання за даною статтею - позбавлення водійських прав. Згідно з нормами ПДР створив ситуацію скоріше водій Кемрі. Викликали в суд. В суді переговорили з суддею і зійшлися на мінільному штрафі. Хоча суддя і був негативно налаштований.

До чого я веду: якби вперлися рогом і доводили свою правоту, то позбавив би прав. На апеляції ми перемогли б. Однак у кума робота повязана з автомобілем. Без нього вівн втратить роботу.....не хотілося скандалів, оскільки справа(заради 17 грн штрафу) того не варта.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В протоколі потрібно було писати "в моїй присутності у свідків свідчення взяті не були"-там де свідки- просити поставити прочерки,або самому ставити - свідків нема - аварійної ситуації також нема. ДАІшники потім свідків допишуть, не сумнівайтесь.

пояснював друг,який працює зараз в суді :-)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Була розмова з близькою людиною - суддею адміністративного суду - з його слів - відсутній склад злочину (при наявності гендоручення), тобто протокол ніхто складати не буде, просто пошугають. Зверніть увагу, скільки раз мене спиняли і грозили, але закінчувалось все погрозами в наступний раз наказати.

І ще свідоцтвом на право власності цілком може слугувати нотаріально завірене генеральне доручення на право керування.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

І ще свідоцтвом на право власності цілком може слугувати нотаріально завірене генеральне доручення на право керування.

Єресь. Право власності, і право керування - два різні поняття. Так само, як право власності на житло, і право на проживання в ньому - реєстрація (прописка).

Те, що "бумажка" заміняє "бумажку" - не означає, що право керування заміняє собою право власності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

згідний, але то як пояснення для гайця :lol:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Значит так!

Налицо коллизия между Гражданским Кодексом и ПДД.

Вот весьма занимательная инфа:

Временные регистрационные талоны, в соответствии с Правилами государственной регистрации и учёта автомобилей…, существуют двух видов. Первый выдаётся на основании доверенности или иного документа, которым данному лицу предоставляется право управления, пользования или распоряжения транспортным средством. И здесь необходимо помнить, что фактически речь в таком случае идёт о необходимости регистраии данного документа в органах ГАИ. Что говорит об этом закон? Ст.210 ГК устанавливает, что государственная регистрация сделок обязательна только в случаях строго устиановленных законом. Для данного случая регистрировать договор в ГАИ или же получать временный регистрационный талон (что практически одно и то же) никакой закон не требует. Это требование содержится только в указанных Правилах, являющихся подзаконным актом, утверждённых Кабмином. Между тем, ст.8 Конституции Украины устанавливает преимущественное действие закона при противоречиях, а ст.19 Конституции – право действовать только в пределах, способом и в порядке, установленных законом (а не подзаконными актами) для должностных лиц органов государственной власти, и возможность обязывания гражданина к совершению каких-либо действий только на основании закона, а не подзаконного акта. Положения Постановления Пленума Верховного Суда Украины от 1.11.11996г. «О применениее Конституции Украины при осуществлении правосудия» также устанавливают необходимость для суда при рассмотрении дела определять соответстве закону подзаконных актов и, в случае противоречий, руководствоваться только положениями закона. Таким образом, обязательной силы требование получения временного регистрационного талона к доверенности или иному документу не имеет. К тому же ст.126 ч.3 КоАП предусматривает наказание за управление транспортным средством вообще без документов, а не именно без такого талона. Поэтому отсутствие временного талона при наличии, например, доверенности не может быть основанием для ответственности водителя.

Другой вид временного регистрационного талона выдаётся в МРЭО по устному заявлению собственника транспортного средства для допуска к управлению другого лица. Именно к управлению. Поскольку ГК или любым иным законом такой документ вообще не предусмотрен, то остаётся непонятным, какова правовая природа передачи управления в этом случае, и кто в таком случае владеет, пользуется транспортным средсвтом, эксплуатирует его. А соответственно, и кто отвечает в гражданско-правовом порядке в случае причинения ущерба третьим лицам.

(с) Вадим Володарский, адвокат

В итоге имеем: регистрационный талон нужен, при управлении автомобилем без владельца, согласно Правил Дорожного Движения. Однако сами правила - подзаконный акт, а Закон не подразумевает регистрацию НИКАКИХ дополнительных актов, кроме строго оговоренных законом!

Стаття 210. Державна реєстрація правочину

1. Правочин підлягає державній реєстрації лише у випадках,

встановлених законом. Такий правочин є вчиненим з моменту його

державної реєстрації.

2. Перелік органів, які здійснюють державну реєстрацію,

порядок реєстрації, а також порядок ведення відповідних реєстрів

встановлюються законом.

Если вас задержал работник ГАИ и потребовал кроме доверенности этот талон - следует разъяснить ему этот вопрос. (хотя не встречал гаишников, которые асилят стока букав! :lol:) И даже в случае написания протокола в комментариях нужно отметить этот момент, мол регистрация в госорганах доверенности противоречит ГК Украины.

Далее следует суд и, по идее, если судья будет следовать Конституции и нормам судового права, итог будет положительным для вас. С решением суда дальше можно ездить хоть 20 лет, до новых изменений в законодательсве!

:)

Шановні!

А хтось останнім часом був зупинений за відсутність тимчасового талону? Чи зупинений за щось інше, а до цього моменту приклеїлись? І які наслідки?

Бо я реально НЕ ЗБИРАЮСЬ оформлювати цю галіму ксіву (маю 2 автомобіля якими по дорученнях їдять кілька чоловік), а збираюсь використовувати аргументи п. Володарського щодо колізії між ПДР і Цивільним кодексом.

Які будуть думки?

Крімтого знайшов :

Ст. 126 Кодекс про адміністративні правопорушення "Водіння без прав" написано таке:

"Управління транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили, не передали для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, талона до нього, реєстраційних І ІНШИХ ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ПІДТВЕРЖУЮТЬ ПРАВО КОРИСТУВАННЯ АБО РОЗПОРЯДЖЕННЯ ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ" (в нашому випадку "ІНШИЙ ДОКУМЕНТ" є ДОРУЧЕННЯ)

КЕРУВАННЯ ПО ДОРУЧЕННЮ:

у ст 237 п. 3 цивільного кодекса україни " Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства. " ви є представником особи яка володіє транспортним засобом.

у ст 238 п. 1 "Представник може бути уповноважений на вчинення лише тих правочинів, право на вчинення яких має особа, яку він представляє." особа(яка доручає вам транспортний засіб) на яку зареєстрований транспортний засіб має право керувати транспортним засобом згідно правил дорожнього руху, якщо ви є представником ви маєте усі права що й особа на яку зареєстрований транспортний засіб ТОБТО ТАКОЖ КЕРУВАТИ ТРАНСПОРТНИМ ЗАСОБОМ БЕЗ ТИМЧАСОВОГО РЕЄСТРАЦІЙНОГО ТАЛОНА. особі яка має реєстраційний талон на транспортний засіб НЕ ПОТРІБЕН ТИМЧАСОВИЙ РЕЄСТРАЦІЙНИЙ ТАЛОН.

ТОДІ ВИНИКАЄ, ПИТАННЯ ЧОМУ ПОТРІБЕН ТИМЧАСОВИЙ РЕЄСТРАЦІЙНИЙ ТАЛОН ДЛЯ КЕРУВАННЯ АВТОМОБІЛЕМ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тимчасовий не потрібний, сьогодні перевірено на самих галімих гайцях Луцька, до генерального і взагалі любого не простроченого доручення фіг домахаєшся і вони сьогодні не домахались

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тимчасовий не потрібний, сьогодні перевірено на самих галімих гайцях Луцька, до генерального і взагалі любого не простроченого доручення фіг домахаєшся і вони сьогодні не домахались

Дякую!

Я сьогодні з одним мєнтом розмовляв, так він так і сказав, що поки вони не мають достатніх підстав і не примахуються... Хіба на лоха нарвуться

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тимчасовий не потрібний, сьогодні перевірено на самих галімих гайцях Луцька, до генерального і взагалі любого не простроченого доручення фіг домахаєшся і вони сьогодні не домахались

Сьогодні зупинили, сказали що треба оформити талон бо в слідуючий раз оштрафують на 400 грн. Пояснили що талон їм треба для того, щоб при ДТП не шукати власника і того, кому він передоручав авто(тобто по талону одразу знайдуть хто їздить по дорученню-я цього не поняв). Сперечатись не став бо гайці не були злобно налаштовані, в машині вожу надруковане пояснення від visenka, яке вона виклала на хфорумі. http://board.lutsk.ua/index.php?showtopic=...mp;#entry267454

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тут така рубка пішла, майже кожен мій знайомий вже залетів на штраф, кожен штраф по 300грн за проїзд під знак, в одного не було страхового поліса хоча машина застрахована то відробився легким переляком в 250грн. Кажуть що хабар в 100грн не дуже оптимістично сприймається сука-гайцями - вони хочуть більше, принаймі половину. Поради їздити по правилах не дуже помагають, бо коли їздиш цілий день десь тай суцільну переїдеш - 340грн. Мудахи тіпа луценка томенка і всіх фракцій парламенту включно з презиком викликають один рвотний рефлекс. Нова система штрафів - це пряме спонукання до дачі хабаря. Хочуть боротись з п'янством хай введуть розстріл, а за вогнегасники аптечки номерні знаки нафіга та вся канітєль. Нові штрафи - це нова прихована форма геноциду.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

і певно кожен знайомий слідуючий раз подумає їхати під знак чи ні.По другому нас по правилам навчити їздити не вдасця

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кажуть що хабар в 100грн не дуже оптимістично сприймається сука-гайцями - вони хочуть більше, принаймі половину.

А ти не пропонуй. Із-за тих, хто пропонує, гайці й стали суками.

Поради їздити по правилах не дуже помагають, бо коли їздиш цілий день десь тай суцільну переїдеш - 340грн.

Їзда цілий день не є виправданням. Якщо перетнув, порушив, і тебе спіймали - будь добрий, заплати штраф, а не пускай сльозу і не тицяй ментам купюри.

Хочуть боротись з п'янством хай введуть розстріл, а за вогнегасники аптечки номерні знаки нафіга та вся канітєль.

Читай це: Луценко просить направляти до нього тих, хто шукає аптечки і вогнегасники

Нові штрафи - це нова прихована форма геноциду.

Погоджуюся - геноциду мудаків на дорогах. Ти не помітив, що рубрика "Сьогоднішня чергова ДТП" вже не рябіє серйозними ДТП, хоча і сніг випав та гололід був? А з 15.11.2008 р. до 20.11.2008 р., і з 20.11.2008 р. до 23.11.2008 р. взагалі - жодного повідомлення про ДТП не було. Так що проаналізуй.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Погоджуюся - геноциду мудаків на дорогах. Ти не помітив, що рубрика "Сьогоднішня чергова ДТП" вже не рябіє серйозними ДТП, хоча і сніг випав та гололід був? А з 15.11.2008 р. до 20.11.2008 р., і з 20.11.2008 р. до 23.11.2008 р. взагалі - жодного повідомлення про ДТП не було. Так що проаналізуй.

ДТП зараз вирішуються тихо, стукнулись один другому заплатив бабло і роз'їхались до прибуття мусарів, все вирішується без страховиків.

Зараз ДТП перейшло в розділ нових штрафів, бо 300грн це собівартість малого ДТП.

Хоча згідний - становище на дорогах покращилось і не скоро з такими доходами в населення погіршиться.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

згідно нових штрафів за найменьшу аварію яку застукали гайцяки прийдеться викласти 620грн штрафу в держказну

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ДТП зараз вирішуються тихо, стукнулись один другому заплатив бабло і роз'їхались до прибуття мусарів, все вирішується без страховиків.

Форумчани розказують про ті ДТП, які сталися в них на очах, або які бачили особисто. І пофіг - чи викликається ДАІ, чи ні.

Крім того, якщо мене коцнуть, і я буду впевнений, що я правий - я не збираюся кудись їхати, і рішати на місці без ментів. Хіба що винна сторона компенсує мені не лише вартість ремонту, а й покладе зверх того. Але таких у нас дуже мало - як правило, починається гнуття пальців, надзвонювання друзьям-ментам-браткам і т.д. Так що якщо "стукнулись" і "роз'їхались" - значить, обставини влаштовували обидві сторони, або обидвоє були неправі.

Хоча згідний - становище на дорогах покращилось і не скоро з такими доходами в населення погіршиться.

І слава Богу. Саме ж "населення" привчило ментів брати хабарі - то хай тепер або кормить їх в х-кратному розмірі, або хай вчиться їздити.

ЗІ. Особисто я ніколи не пропонував і не пропоную ментам бабло. Да, маю запис в талоні. Але хабарів не пропоную. Як на мене, краще вивчити свої права, ПДР, записати телефони довіри ДАІ, і зустрічати "вимогателя", будучи озброєним знаннями, диктофоном і готвоністю воювати, ніж з купюрою в зубах.

На крайняк - бери купюри по 50-100-200 грн., їдь на митницю, там у митників є штамп, який ставиться на товаросупровідні документи. На ньому букви - "ПРИМІРНИК ДЛЯ ДАІ". Штампуй кожну купюру, і якщо "розраховуєшся" з ментами такими грошима - акуратно складай папірець, штампом всередину. Потім, як вони ділитимуть здобич - ох, і потрясуться в них руки, коли вони таке побачать. Один мій знайомий так і робить. :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik офіс в якому я працюю знаходиться на вулиці з обох сторін якої встановлено знаки 3.1."Рух заборонено", тут частенько стали з'являтись гайцяки, один раз відмазався візиткою, але мабуть потрібно щось серйозніше тіпа договору оренди автомобіля даною фірмою чи ще щось. Що можна зробити в даній ситуації щоб культурно і без опаски під'їзджати до місця своєї роботи. Дякую

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
Далее следует суд и, по идее, если судья будет следовать Конституции и нормам судового права, итог будет положительным для вас. С решением суда дальше можно ездить хоть 20 лет, до новых изменений в законодательсве!

:)

А чи є в когось хоча б одне таке рішення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...
Хто вже оформляв тимчасовий талон? Які там треба документи?

Копію доручення завірену нотаріусом

Паспорт (копію 1 та 11 сторінки)

Талон техогляду та сам чек за техогляд

Свідоцтво про реєстрацію

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Копію доручення завірену нотаріусом
якщо є це, хтось може без емоцій пояснити на законному обгрунтуванні нафіга ще цей талон ?
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...