Перейти до змісту

Наші Хоббі/захоплення - "очумелые ручки"


Zheny@

Рекомендовані повідомлення

Полюбляю фотографувати, займатись туризмом, поколесити по місту своїм двохколісним ну і колекціонувати все, що цікаве і цінне:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 143
  • Створено
  • Остання відповідь
  • 3 тижня потому...
  • 2 місяця потому...

Я от собі надумав зробити світлодіодне RGB-освітлення кімнати)

Реалізовувати я так зрозумів треба за допомогою широтно-імпульсної модуляції постійного струму.

Модель ШІМ всюди радять HV9910. Я так зрозумів, треба 3 цих мікросхеми брати для каналів R, G, B відповідно.

Регулювати яскравість світлодіодів звичайною зміною опору здається не можна.

Так от, де мікросхеми, зокрема широтно-імпульсні модулятори зараз купити можна?)

Колись був радіолюбительський магазин на Київській площі) Але то було "давно і неправда")

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Раз пішла мова за ШІМ то його можна організувати на мікроконтролері (МК) все залежить від його типу можна зробити кнопочки можна резистори змінні прицепити до МК, або навіть на мікросхемках TL494 десь по 2 грн правда треба 3 штучки. Резисторами погано регулювати яскравість світлодіодів. А купити можна на варшавському ринку є як мінімум 3 точки або на центральному там 2 точки, але вибір не дуже, також біля центрального ринку магазин "Ратекс" ціни трішки кусаються. Ну і тут можна http://imrad.com.ua/search.shtml?qs=HV9910&query=any Будуть питання звертайся допоможем чим можем:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

FOX92, наскільки я зрозумів зі схеми підключення, змінним резистором регулюється скважинність модуляції) В інтернеті навпаки такий метод нахвалюють...)

Тобто світлодіод живити імпульсним струмом з цієї мікросхемки. Пікові напруга і струм залишаються номінальними, а от збільшивши періоди піків, візуально спостерігаємо зменшення потоку світла за одиницю часу)

Scorpio, Дякую) ну там можливо самі світлодіоди візьму) Бо готові модулі там на 6-12 світлодіодів, а мені хотілося б не менше 20) Причому рознести ці світлодіоди, наприклад, на різні ділянки кімнати, чи ще щось придумати)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

FOX92, наскільки я зрозумів зі схеми підключення, змінним резистором регулюється скважинність модуляції) В інтернеті навпаки такий метод нахвалюють...)

Тобто світлодіод живити імпульсним струмом з цієї мікросхемки. Пікові напруга і струм залишаються номінальними, а от збільшивши періоди піків, візуально спостерігаємо зменшення потоку світла за одиницю часу)

Scorpio, Дякую) ну там можливо самі світлодіоди візьму) Бо готові модулі там на 6-12 світлодіодів, а мені хотілося б не менше 20) Причому рознести ці світлодіоди, наприклад, на різні ділянки кімнати, чи ще щось придумати)

Щось я не поняв, це ви говорите про імпульсний блок живлення на основі ШІМ контроллера? Бо неможна живити світлодіоди імпульсною напругою вони вам згорять сразу.

Або якщо ви маєте на увазі "Широтно - импульсные регуляторы постоянного тока"http://kravitnik.narod.ru/switch/switch1.html : тоді да але вони стоять вже після джерела постійного струму.(світлодіоди повинні живитись постійною напругою це догмат, а як вже виконується регулювання цеї напруги це вже інше питання)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Люди прохання ознайомтесь з ШІМ - широтно-імпульсна модуляція, принцип роботи саме в зміні скважності імпульсів, а не їх періоду, при цьму амплітуда імпульсів залишаеться незмінною, а як наслідок - струм через світлодіоди також стабільний, на яскравість свічення впливає довжина імпульсу-, період НЕЗМІННИЙ. Ідея з резистором і МК була такою: через резистор - дільник напруги, подаему на вхід АЦП МК напругу з резистора і програмно залежно від напруги змінюємо скважність ШІМ. На TL494 здається також можна так зробити, але на вихід ще 1 транзистор підсилювач потрібно. При чому тут імпульсний БЖ???? Все чудово працює! Доречі, ШІМ + RGB таку красоту можна зробити :rolleyes:

2 Tarzanych Будуть питання з схемами/паянням звертайся. Можна в асю:)

Конструктивна пропозиція переїхати в залізо поки модери добрі, а ми цілі:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну дайте ссилку на схему де на світлодіод попадає не випрямлений струм! Стабільний чи не стабільний струм яка різниця, ми говоримо про постійний і змінний відчуваеться відмінність. (Імпульси-це змінний струм).

На рахунок імпульсного БЖ я запитав про що мова, бо ШІМ використовуються найчастіше в них.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все я під столом. Почали з ШІМ дійшли до змінного струму. Візьміть чудову книжечку за 8 або 11 клас з фізики і прочитайте, що таке змінний струм. ШІМ дуже часто використовується поза межами БЖ. Там зверху я показував мій пристрій для регулювання обертів кулера, так ось Ви не повірите но там оберти герулюються саме завдяки ШІМу. (Імпульси-це змінний струм). :D Нема слів... http://easyelectronics.ru/avr-uchebnyj-kur...im.html#more-38 http://www.123avr.com/z8.htm Для багатьох буде корисно. Ну Ви як хочете, але наражаться на небезпеку немаю бажання це було останнє повідомлення не по темі. Маєте бажання продовжити створюйте тему в залізі або ще десь...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Все я під столом. Почали з ШІМ дійшли до змінного струму. Візьміть чудову книжечку за 8 або 11 клас з фізики і прочитайте, що таке змінний струм. ШІМ дуже часто використовується поза межами БЖ. Там зверху я показував мій пристрій для регулювання обертів кулера, так ось Ви не повірите но там оберти герулюються саме завдяки ШІМу. (Імпульси-це змінний струм). :D Нема слів... http://easyelectronics.ru/avr-uchebnyj-kur...im.html#more-38 http://www.123avr.com/z8.htm Для багатьох буде корисно. Ну Ви як хочете, але наражаться на небезпеку немаю бажання це було останнє повідомлення не по темі. Маєте бажання продовжити створюйте тему в залізі або ще десь...

Знаєте вам не вистачає теортичної бази, для того щоб спорити, я навіть не полінувався найти вам статью в вікіпедії і навіть оцилограмму на якій для вас особисто намалювали синусоїду.

Але толку з того, ви ж все одно скажете шо імпульси це постійний струм..) мені навіть перехотілось шось ще писати.

http://ru.wikipedia.org/wiki/ШИМ

Image.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:D :D :D Теор бази кажете не вистачає :D :D :D А почитати те, що я скидав влом? Ось Вікіпедія "В цифровой технике, выходы которой могут принимать только одно из двух значений" тобто "1" або "0" і імпульси будуть нести характер постійної напруги вона просто то буде то її не буде і ВСЕ. Немає тут ніякого змінного струму. Пульсуюча напруга і більш нічого особливого тут немає. Ви не полінувались найти статтю з Вікіпедії (яку я вже давно читав:) ) зате полінуватись почитати те, що я запропонував. Не вірите, щас відрию дома МК і накідаю якусь прожку на нього і повішу світлодіоди.:)
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну чого ж прочитав статтю. Ну бачите ви трохи не правильно все зрозуміли, так звана постійна складова там відновлюється за рахунок конденсатора.(постійною вона стає вже після конденсатора).

А взагалі то це "слооблудие" одне і те саме ми розумієм по різному.

Р.S А можна писати суто по темі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Пропоную, як каже Женя припинити мірятись піпіськами:) Ось доречі сів за годинку состряпав. Фото і відео жахливої якості так як я знімав з моб телефону і при цьому нажимав на кнопочки:) В программі є декілька помилочок не було часу виправляти, але вона вже працює (хоч якось:)) Це ще одне моє творіння:

post-4534-1245074565.jpg

MOV00005.rar

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ура, Віталік біжить за пивом!

Ну молодець шо ж тут скажеш.

Я замітив він зробив на атмеловскому контроллері, я також використовував и прошивав тільки не такі АТ89С51(в укртелекомовських телекартах стоять) навіть програматор дома є. Зробив на ньому годинник з 8 таймерами і 4 будитьниками. Я би фотку виклав але нема чим сфоткати. Куплю шнур обовязково скину. Похвалюсь :P

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

FOX92, ну я в принципі навіть не початківець, а чайник у цій справі)

Ще собі навіть тестера не купив) Паяльник правда вже є)

І розуміння того, що я збираюсь робити теж є)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Tarzanych Саме головне поставити за мету зробити той прилад, і ти його зробиш.

2 VitalikDG Так це Atmel'овська ATmega8 іншого під рукою не було, ну і світлодіод синій згорів(((тому поставив білий:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не знайшов я на Варшавці ні 3-колірних світлодіодів, ні потрібної мені мікросхемки) Мабуть правда замовлю)

Варіант з окремими червоними, зеленими і синіми світлодіодами не підходить, не дає він мені потрібного змішування кольорів навіть якщо помістити їх у рефрактор чи обробити їх поверхю наждачкою, щоб потік світла був рівномірним в усіх напрямках) Тому шукаю RGB-світлодіоди з 4-ма ніжками)

Сьогодні викладу приблизну схему того, що я напланував) Може щось і підкажете)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Нарив типові схеми підключення)

http://www.supertex.com/pdf/app_notes/AN-H48.pdf

http://www.supertex.com/pdf/app_notes/AN-H49.pdf

http://www.supertex.com/pdf/app_notes/AN-H50.pdf

Думаю краще взяти ту, що з діодним містком, одразу і випрямлення струму буде, за блок живлення не доведеться думати)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 Tarzanych чому ти відкидаєш варіан керування з МК. Думаю Майже так само, навіть дешевше ніж ті три мікросхеми ШІМ, плюс те, що можна організувати різні, ЗРУЧНІ режими регулювання, хоч кожен канал окремо хоч всі разом, як душа забажає:)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

FOX92, бо якщо у випадку з ШІМ я все більш-менш розумію, то знання по роботі з програмованими чіпами, мікроконтролерами і взагалі цифровою технікою в мене відсутні)

Буду вдячний, якщо підкажеш якусь літературу)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...