Перейти до змісту

Який ресурс жорстких дисків?


Рекомендовані повідомлення

Всім привіт, сиджу тут на карантині, почистив усі диски від трешу вперше так серйозно за певно останні 5років і щось тут таке прийшло в голову: є в системі жорсткі диски на який зберігається дуже багато потрібної інформації: спеціальні робочі програми, а найбільший скарб це звісно сімені фото/відео файли. Тому я давно вибрав стратегію, щоб раптом їх не втратити я періодично роблю копію поповнення "скарбу" на інший жорсткий диск. А ось щойно задумався, що цим обом дисками 10 і 9 р. відповідно і скільки вони ще пропрацюють невідомо. 

 

Ось смарти обох дисків*:

Спойлер

1.thumb.jpg.75ce5194348589b5bbac904d96352793.jpg1915537828_.thumb.jpg.844332ade4f7935d60d441f509405dec.jpg

* відразу попереджу, на одному з дисців присутнє попередження: "Calibration retly count = 2",  воно не само виникло, а піля невдалого підключення кулера років 9 назад. Значення так і тримається, не збільшується. 

 

в системі крім цих дисків, є ще SSD диск - системний і давно калічка WD 500 гб, з битими секторами для різного сміття..

 

Питання чи варто задумуватись над покупкою  нового жорсткого диску, чи поки ці 2 "дідуся" ще попрацюють? Через скільки часу у вас вмер HDD? Чи може хтось зає де якусь статистику чи де таке можна прочитати?

Бо в принципі є бажання взяти новий диск, але поки не можу обгрунтувати собі його потребу)))

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Факторів вагон і кожен впливає на "Життя" вінта. Як і їх сукупність.

стоп-старти. Температура. Перепади світла. Час, сам по собі. Час в роботі.

Є вінти яким по 15 років, і  ще живуть, а є такі, яким 2-3 і все, прийшов до них Кондратій.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В облако кидати та на флешку копіювати, скопіював і вийняв її поклав на поличку

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, MACCEN сказано:

В облако кидати та на флешку копіювати, скопіював і вийняв її поклав на поличку

В хмарі за понад 100гіг регулярно гроші хочуть, а на поличку не завжди зручно щоразу лазити, та й ризик, що цей 1 диск через дефект виробництва вийде з ладу загрожує втраті всього контенту.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Только что, Ukrainec сказал:

В хмарі за понад 100гіг регулярно гроші хочуть, а на поличку не завжди зручно щоразу лазити, та й ризик, що цей 1 диск через дефект виробництва вийде з ладу загрожує втраті всього контенту.  

все відносно, якщо вам треба архів фоток надрукуйте собі і майте.

Є в Амазон сервіс ФТП де платиш тільки тоді, коли скачуєш, закачка коштує мізерні гроші. Це було коолись так зараз хз як.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, MACCEN сказано:

все відносно, якщо вам треба архів фоток надрукуйте собі і майте.

Є в Амазон сервіс ФТП де платиш тільки тоді, коли скачуєш, закачка коштує мізерні гроші. Це було коолись так зараз хз як.

ок. це супер.

Але все ж таки мене цікавить трішки інше... 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Судячи зі скрінів, 500 гіг вистачає для найцінніших даних.

500-гіговий зовнішній вінт (новий, 2018-2019 року випуску) можна взяти до 1000 грн.

Мабуть, це найдешевший шлях до спокою. Уяви, що станеться, якщо під час бекапу скакне напруга і згорять твої обидва вінти? :)

 

Особисто я тримаю цінну інформацію на трьох вінтах :) Не те, щоб параноїк, але так вже сталося, що в різних місцях проживання маю різні комп і ноут, за якими працюю. Тож налаштував їх абсолютно ідентично, аби не відчувати різниці, де працюєш. І вони між собою синхронізуються. А окремо - вінт-флешка на терабайт, куди час від часу бекаплю те, що справді цінне.  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Yarchik сказано:

Судячи зі скрінів, 500 гіг вистачає для найцінніших даних.

500-гіговий зовнішній вінт (новий, 2018-2019 року випуску) можна взяти до 1000 грн.

Мабуть, це найдешевший шлях до спокою. Уяви, що станеться, якщо під час бекапу скакне напруга і згорять твої обидва вінти? :)

 

Особисто я тримаю цінну інформацію на трьох вінтах :) Не те, щоб параноїк, але так вже сталося, що в різних місцях проживання маю різні комп і ноут, за якими працюю. Тож налаштував їх абсолютно ідентично, аби не відчувати різниці, де працюєш. І вони між собою синхронізуються. А окремо - вінт-флешка на терабайт, куди час від часу бекаплю те, що справді цінне.  

Дякую! добре, що нагадав, що в мене теж є ноут з ссд 250гб і на нього я вже років 2 не бекапив, сьогодні займусь! в мене того архіву гіг 70 всього то...:)

 

1 година тому, Dima4s сказано:

https://www.overclockers.ua/storage/hdd-endurance-mtbf/all/

наткнувся випадково

 

Я це вже читав, там не дається нічого конкретного, що мене цікавить, "Після 5 років може прийти писець з високою ймовірністтю..." ну це і їжаку ясно. Мене більш цікавить ті цифри скільки саме вони живуть. після скількох років/роб.годин смертність дисків становить 50%, 70%, 90%?

22000 і 33000год роботи - це багато чи мало?  

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, Ukrainec сказано:

22000 і 33000год роботи - це багато чи мало?  

Це лотерея.

Досі можна знайти старі компи з процесорами 386 і 486, де 25-річні вінти на 40-120 МЕГА(!)байт ще працюють.

І в той же час особисто в мене колись з інтервалом в півроку здохли два 750гігових сігейта через рік-півтора після спливу гарантії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо один вінт залишити в корпусі, а інший впихнути в "карман" і\або підключати тільки для бекапу, то вірогідність одночасної втрати наближається до нуля, за умови періодичного огляду смарт.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

З власного досвіду:

1) Архів з ціною інформацією для довготривалого зберігання на обємних 3,5 Вінтах (3ТВ - 3 пластини по 1ТВ) - ресурс на час купівлі вінтів закладався 10 років (в перерахунку з годин напрацювання). 

2) Копії цієї інформації на зовнішніх вінтах - 2,5 по 1ТВ (або вінти 3,5 для кишені) - підключаються рідко: для перегляду і копіювання.

3) Зараз розглядаються варіанти обємних зовнішніх вінтів (причому 3,5) на 3-4ТВ.

4) Для Мега важливої інформації - пило-вологозахищені SD на 512 Гіг, які не бояться магнітного поля.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

On 21.04.2020 at 22:59, Ukrainec сказано:

Чи може хтось зає де якусь статистику чи де таке можна прочитати?

 

Це можуть зробити люди, які відновлюють інфу з вінтів, або їх ремонтують.

Зараз не знаю, хто ремонтує вінти з бордівчан.

@Asmix, Царство йому Небесне, міг би, мабуть сказати. Але уже, нажаль не скаже.

Ритися в неті і шукати подібне. Може раптом!

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Статистику щорічно викладає фірма Backblaze. Вони продають місце в хмарному сховищі яке базується на дисках для домашніх ПК.  

За 2019 рік статистика тут  https://www.backblaze.com/blog/hard-drive-stats-for-2019/

 

А взагалі тільки резервні копії врятують тебе від втрати інформації. Можна робити по принципу 3-2-1, це коли:

"для забезпечення надійного зберігання даних, необхідно мати як мінімум:
ТРИ резервні копії,
які повинні бути збережені в ДВОХ різних фізичних носіях,
причому ОДНА з копій, повинна бути передана на Позаофісне зберігання

Всі три складових правила базуються на принципі забезпечення відмовостійкості через надмірність зберігання даних."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

шукаю вінт для резервного копіювання

наткнувся на пропозицію нових з 10річним стажем https://www.olx.ua/uk/obyavlenie/hdd-2-5-320gb-samsung-novye-IDzdrSo.html

чи варто пошукати б.у. більш свіжіше?

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, timomaas сказано:

шукаю вінт для резервного копіювання

наткнувся на пропозицію нових з 10річним стажем https://www.olx.ua/uk/obyavlenie/hdd-2-5-320gb-samsung-novye-IDzdrSo.html

чи варто пошукати б.у. більш свіжіше?

 

Це ноутбучні. І на 99% впевнений, що це ref-и. Refurbished, відновлені на заводі.

Краще ССД візьми.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ноутбучного і шукаю

під карманчик

користуватимусь рідко,тому ссд недоцільно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, timomaas сказано:

ноутбучного і шукаю

під карманчик

користуватимусь рідко,тому ссд недоцільно

шукай краще б.в. новішого, в хорошому стані.

За 320 можна і 500гб спробувати знайти.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...