Перейти до змісту

Припинення членства у садівничому товаристві


mvr72

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня,

Є приватизована ділянка в садівничому товаристві на дачному масиві.

Хочу припинити членство щоб не платити внески, так як ділянкою не користуюся, але в товаристві мені повідомили що цього зробити неможу, бо у статуті товариства вказано: "кожен громадянин, що має земельну ділянку в межах садівничого товариства незалежно від форми власності на земельну ділянку та шляхів її придбання, являється членом товариства."

Якщо платити внески не буду, то їх стягнуть в судовому порядку. В товаристві кажуть, що спочатку потрібно розприватизувати ділянку, а тоді вже писати заяву на припинення членства.

Як припинити членство в товаристві, не розприватизовуючи ділянку? 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

54 минуты назад, mvr72 сказал:

 

Як припинити членство в товаристві, не розприватизовуючи ділянку? 

Продати\подарувати ділянку іншому, хто буде платити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Суд, можливо це є порушенням антимонопольного законодавства.

Але якщо наприклад у садівничому товаристві присутні постійні видатки на обслуговування електромережі, освітлення під'їздів до вашої ділянки, водопостачання, вивозу сміття, підтримки стану дорожнього покриття, то ніхто, в тому числі в судовому порядку, не буде встановлювати, чи споживаєте ви фактично ці послуги, чи користуєтесь тою дорогою, чи сміття якесь після вас треба вивозити... Це як в місті, мешканці багатоквартирних будинків змушені оплачувати прибирання прибудинкової території, вивіз сміття, освітлення під'їзду, не залежно від того чи живуть фактично чи ні.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант змінити цільове призначення але зараз це складно, якщо не користуєтеся і вона вам не потрібна віддайте комусь, (мені не завадить, скажіть який номер і домовимося), інакше внески нараховуватимуть все одно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 минуты назад, Vikvik Mawr сказал:

як варіант змінити цільове призначення але зараз це складно, якщо не користуєтеся і вона вам не потрібна віддайте комусь, (мені не завадить, скажіть який номер і домовимося), інакше внески нараховуватимуть все одно

 

3 часа назад, mvr72 сказал:

приватизована ділянка 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

14 годин тому, flashmax сказано:

 про яку суму внесків, річ йде ?

гривень 200-300 в рік

те що ділянка приватизована не позбавляє Вас права змінити її цільове призначення ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Дві ділянки, за рік майже 300грн. Отже просто написавши заяву припинити членство все-таки не можна?

А якщо я не користуюся ніякими послугами -світло тільки проводять, фактично його ще немає, вода на ряду і я нею не користуюсь - чому я маю платити за те чим не користуюсь?

Якщо я не хочу бути членом товариства, але змушений, бо маю приватну ділянку в межах території товариства - невже тільки через розприватизацію, або зміну цільового призначення?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, mvr72 сказано:

Дві ділянки, за рік майже 300грн. Отже просто написавши заяву припинити членство все-таки не можна?

А якщо я не користуюся ніякими послугами -світло тільки проводять, фактично його ще немає, вода на ряду і я нею не користуюсь - чому я маю платити за те чим не користуюсь?

Якщо я не хочу бути членом товариства, але змушений, бо маю приватну ділянку в межах території товариства - невже тільки через розприватизацію, або зміну цільового призначення?

а нереально поговорити з головою товариства, и хай хоча б,  зробить вам скидку?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Для початку варто познайомитися зі статутом товариства (член товариства має право) і пофоткати його. Чи дійсно там таке є і який в статуті порядок виходу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В будь-якому СТ є майно товариства - дороги загального користування, світло, вода ...

Вартість користування цими благами для членів товариства входить, як правило, у вартість членських внесків.

Якщо вийдете з товариства - повинні укласти окремий договір на користування вищезазначеним. І я дуже сумніваюсь, що він буде безоплатним ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

Якщо користуватись водою та світлом, згідний, маю укласти договір і платити за це.

А на рахунок дороги - ми ж не платимо за користування дорогами в місті.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я також почав задумуватись про вихід з товариства. Цьогоріч на зібранні членів  садівничого товариства вирішили що кожен має по 100грн заплатити за сотку в рік. 600грн лише за земельну ділянку. В товаристві більше 1700 ділянок - це більше мільйона грн. в рік получається!!!.  Попросив ознайомити звідки взялася саме така цифра і вказати коротенький звіт - куди йдуть/підуть гроші але нічого внятного не відповіли. Єдине - це ЗП бухгалтеру, електрику, сантехніку і водопостачання з башні.. Типу електропостачання насосів і латання труб. І мені трохи смішно, оскільки на моїй ділянці три роки назад тріснула труба і затопило весь город. Певно, кілька днів текло і реально вся ділянка стала, як ставок... від забора до забора. А відремонтували потім "надійно" -  обмотали місце прориву гумовою камерою і поверх проволкою... так і досі тримається. Якби не сусіди, вже давно б ту трубу відрізав, маючи свою скважину.  От я також нерозумію за що я плачу, і чому повинен платити!?  Куда йдуть гроші - х.з... ні ремонту доріг, ні прибирання їх взимку, ні вивозу сміття, ні освітлення вулиць... Електрика і сантехніка в очі ніразу не бачив.

Субсидію чи пільги на електропостачання оформити не можна... або роблять, що не можна. Виставили тариф в 150% від загальнодержавного,  типу 50% - це за обслуговування мереж. Від трансформатора до будинку - це лінія, що належить товариству, відповідно юридичній особі, тому члени товариства всі рівні і однаково платять, навіть якщо державою комусь гарантовані пільги. І платять стільки, скільки скажуть. На даний момент 2,02грн за 1 кВт., до нового року було 1,79грн. А електропостачання ппц...  бувало два дні електрики небуло. Ну і скачки... буває 120В, буває 270В. 

Як тільки повідомив, що хочу вийти з товариства, так відразу почалось - "неможна просто так вийти, куча гєморою в вас буде. не буде світла, води, не матимете права користуватися дорогами, не продасте ділянку... і т.д.". Відразу сказали, що якщо вийду, то договора на електропостачання заключати не будуть.

Вже з сусідами почали продумувати як заключити договір з обленерго напряму. Навіть дійшло діло до тех. умов на підключення. Але як тільки в кооперативі взнали - що хочемо тянути лінію, то відразу заборонили використовувати спочатку стовби (бо то типу власність товариства і їм впадло...), а коли побачили що готові свої стовби поставити або протянути під землею( нам не далеко, метрів 700) то і землю використовувати заборонили... грьобані монополісти.

х.з. як з ними далі боротися! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...