Перейти до змісту

Порадьте нормальний WI-FI роутер


Рекомендовані повідомлення

Порадьте нормальний WI-FI роутер. Основна вимога, щоб міг роздавати на чотири пристрої, з нормальною швидкістю і головне стабільно. І щоб WI-FI не відвалювався. Інтернет 100 Мбіт/c. Ну і чим дешевший тим краще.На перед дякую.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

нічого собі у вас запроси. як найдете такий ідеальний то і мені підкажіть!

1. вай-фай сам по собі ніколи не буде 100% надійний. надійність це по LAN шнурку. причин цьому дуже багато.

2. нормальна швидкість це яка? є багато стандартів. b g n ac... у кожного свої рейти. причому по кілька варіантів....

якщо хочете прокачувати всі 100 мбіт по поздуху, то вам треба і пристрої щоб могли працювати з такими швидкостями. навряд чи ваші смартфони на таке здатні. навіть не кожен ноутбук здатен стільки ганяти. це стосується старішої техніки. тому що на таких швидкостях сильно росте навантаження на ЦП.

вам треба дивитись в сторону n стандарту 150-300-450 мбіт і ас стандарту до 1000 мбіт. теоретичних. на практиці буде в 2-3 рази менше. в зоні впевненого прийому. а за 10-20-30 метрів і взагалі може до 6-12 мбіт впасти...

3. стосовно ціни... гм... я от собі недавно на розетці заказав дешевий гігабітний нетіс 2,4+5. за 1200 грн. пока чекаю.

навіть не знаю, проти мого старого дір-300 ціна немала. але я впевнений що добротний мікротік буде трошечки дорожче =)

 

і останнє. а у вас хватить знать грамотно налаштувати вай-фай мережу, локальну мережу?

можна зробити так що самий дешевий д-лінк буде в рази дальше і стабільніше працювати ніж супер крутий новий роутер за 2кгрн, від якого відвалюватимуться телефони чи тормозитиме ІРтв.

або взагалі ви живете в 15-поверхівці де 150 роутерів навколо вас і там нормально працювати нічого не буде.

роутер треба вибирати з розрахунку які розміри приміщення, які пристрої у вас (які стандарти підтримують).

тому в даному випадку щось порадити неможливо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Був у мене Netis 2411R, користувався десь три роки, не грівся, зв'язок тримав стабільно, єдине, що якщо напруга скакала, то збивались налаштування.

Якийсь час тому надумав і купив у Фокстроті Netis 2419R, але після трьох днів користування заніс назад у магазин - обривався зв'язок по Wi-Fi, баби у хаті мені мозги виносили - не могли зайти у свої Контакти.

Обміняв у Фокстроті з доплатою на TP-LINK TL-WR845N, рекомендую, за цей тиждень користування ні одного обриву, підключено одночасно компютер, ноутбук і чотири телефона, і SpeedTest показує результати кращі, ніж у договорі з провайдером.

 До речі, просіть у Фокстроті знижку, мені зробили на 49 грн нижче, ніж на Розетці.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

 

47 минут назад, laser сказал:

нічого собі у вас запроси. як найдете такий ідеальний то і мені підкажіть!

1. вай-фай сам по собі ніколи не буде 100% надійний. надійність це по LAN шнурку. причин цьому дуже багато.

2. нормальна швидкість це яка? є багато стандартів. b g n ac... у кожного свої рейти. причому по кілька варіантів....

якщо хочете прокачувати всі 100 мбіт по поздуху, то вам треба і пристрої щоб могли працювати з такими швидкостями. навряд чи ваші смартфони на таке здатні. навіть не кожен ноутбук здатен стільки ганяти. це стосується старішої техніки. тому що на таких швидкостях сильно росте навантаження на ЦП.

вам треба дивитись в сторону n стандарту 150-300-450 мбіт і ас стандарту до 1000 мбіт. теоретичних. на практиці буде в 2-3 рази менше. в зоні впевненого прийому. а за 10-20-30 метрів і взагалі може до 6-12 мбіт впасти...

3. стосовно ціни... гм... я от собі недавно на розетці заказав дешевий гігабітний нетіс 2,4+5. за 1200 грн. пока чекаю.

навіть не знаю, проти мого старого дір-300 ціна немала. але я впевнений що добротний мікротік буде трошечки дорожче =)

 

і останнє. а у вас хватить знать грамотно налаштувати вай-фай мережу, локальну мережу?

можна зробити так що самий дешевий д-лінк буде в рази дальше і стабільніше працювати ніж супер крутий новий роутер за 2кгрн, від якого відвалюватимуться телефони чи тормозитиме ІРтв.

або взагалі ви живете в 15-поверхівці де 150 роутерів навколо вас і там нормально працювати нічого не буде.

роутер треба вибирати з розрахунку які розміри приміщення, які пристрої у вас (які стандарти підтримують).

тому в даному випадку щось порадити неможливо.

Круто. Завжди думав що достатньо LAN кабель запхати у відповідний роз'єм, поставити пароль на WI-FI і вуаля - погнали. Ну по крайній мірі на Київстаровському TP-Linky таке працювало. Після дестрою останнього, нова Tenda пропрацювавши біль-менш нормально місяць почала самовільно відвалюватися, створювати геморой з швидкістю нета (на кабелі все стабільно) ну і т.д. Короче нет то є то нема, як правило лікується перезавантаженням роутера. Тому хочеться купити щось, що не навернеться через місяць і буде стабільно працювати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

15 минут назад, bormotuha сказал:

Був у мене Netis 2411R, користувався десь три роки, не грівся, зв'язок тримав стабільно, єдине, що якщо напруга скакала, то збивались налаштування.

Якийсь час тому надумав і купив у Фокстроті Netis 2419R, але після трьох днів користування заніс назад у магазин - обривався зв'язок по Wi-Fi, баби у хаті мені мозги виносили - не могли зайти у свої Контакти.

Обміняв у Фокстроті з доплатою на TP-LINK TL-WR845N, рекомендую, за цей тиждень користування ні одного обриву, підключено одночасно компютер, ноутбук і чотири телефона, і SpeedTest показує результати кращі, ніж у договорі з провайдером.

 До речі, просіть у Фокстроті знижку, мені зробили на 49 грн нижче, ніж на Розетці.

 

Дякую. Мабуть візьму саме такий. На Розетці лише позитивні відгуки.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

У мене майже такий(але гігабітний)) http://rozetka.com.ua/mikrotik_rb951ui_2hnd/p12041968/

 до нього завжди використовував дешеві роутери(дір300, wr340n, хуавеї київстарівські)

Ціна висока

Цей роутер можна дуже гнучко налаштовувати. Налаштувань - море, але все англійською мовою.

проте перезавантажувати роутер після цього не доведеться місяцями(або він і сам перевантажиться якщо його так налаштувати-підтримує скрипти, вони є готові в інеті).Він просто працює. Має потужний процесор. рекомендую. поставив і забув

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Як один із варіантів - грамотна зовнішня РСІ мережева із WiFi вставлена в окремий комп, на якому буде піднятий якийсь PFSense

Хоча, той же Мікротік вміє те ж саме, і не потрібно винаходити велосипед.

 

Сам юзаю  старого Тп-лінка, 941-го. нотік, планшет, 3 телефони. Цілком нормально себе почувають.

Одночасно вафлю юзає 2 пристрої. ніяких граблів.  Але мідь рулить!

 

Є ще одне цікаве рішення для покращення якості віфі покриття: мережа по лінії електропередач.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Оптимально TP-LINK TL-WR841N http://rozetka.com.ua/ua/tp_link_tl_wr841n/p166472/ - дешево і для потреб тс більш ніж достатньо.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 годин тому, youman91 сказано:

Завжди думав що достатньо LAN кабель запхати у відповідний роз'єм, поставити пароль на WI-FI і вуаля - погнали

загалом в більшості випадків так і є. але коли не влаштовує швидкість, дальність чи шось відвалюється, то варто розібратись з налаштуваннями а не тупо бігти в магазин міняти.

прочитайте https://habrahabr.ru/post/149447/

не обов'язково заглиблюватись в такі речі як MIMO, SNR, ширину канала, dBi, dBm та інше, але потрібно знати хоча б такі прості речі як номер канала, стандарти b,g,n і їхні швидкості, потужність передатчика, типи шифрування.

просто за роки стандарти безпровідного зв'язку 802.11 сильно змінились і обросли новими фічами і часом ці всі речі бувають трохи несумісні між собою.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А я використовую Xiaomi Mini Wifi White - взагалі суперовий роутер, в налаштуванні дуже простий (інтерфейс ніби кнопки в iOS), є usb (вінт можна підчіпити), працює в різних діапазонах - 2.4 ГГц, 5 ГГц. Зв'язок стабільний, швидкість максимальна для тарифу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 годин тому, bormotuha сказано:

Обміняв у Фокстроті з доплатою на TP-LINK TL-WR845N, рекомендую, за цей тиждень користування ні одного обриву, підключено одночасно компютер, ноутбук і чотири телефона, і SpeedTest показує результати кращі, ніж у договорі з провайдером.

 До речі, просіть у Фокстроті знижку, мені зробили на 49 грн нижче, ніж на Розетці.

Вчора знайома по моїй рекомендації взяла такий у "Жук" по акції за 599 грн. Я налаштовував. В межах двохкімнатної цегляної квартири скрізь максимальний сигнал (роутер встановений в куті квартири). Думаю, своїх грошей він вартий. Хоча, модель нова, час покаже.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо потрібно дешево і сердито рекомендую Mikrotik hAP Lite TC

Ціна 18,71 $

Як на мене повністю відповідає вашим вимогам!

За такі гроші я думаю, що кращого апарата не знайдете.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Підтримую думку щодо роутера Мікротік.

Брав собі ось це чудо http://www.technotrade.com.ua/Products/MikroTik_hAP_lite.php

працює стабільно, правда в налаштуваннях треба розібратися.

На порядок надійніший за Асуси і ТП Лінки, витримую навантаження як має бути

MikroTik_RB941-2nD.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Який мікротік, хлопці ви що? На 4-ри девайси вайфай будь-який елементарний роутер роздасть.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Какие плюсы есть у микротика

1. Стоимость — в своей ценновой категории конкурентов просто нет. 

2. Функциональность — По сравнению с Dlink, TP-Link, Zyxell и прочими «домашними» роутерами функционал огромен. Сравнивать надо больше с Cisco, Juniper и прочим «взрослым» железом или с системами linux или freebsd (только сетевой стек). Перечислять не вижу смысла, но могу заметить, что можно реализовать практически любую «хотелку» в сетевых технологиях.

3. Надёжность и стабильность — если микротик настроен и протестирован он будет работать ОЧЕНЬ долго и безпроблемно. Также очень спасают встроенный скриптовый язык (с помощью которого можно настроить всевозможные действия на проблемы) и технология WatchDog которая спасает при зависшем роутере. Все проблемы какие у меня были, возникали из-за проблем с питанием (очень много и часто грозы). При наличии хорошего заземления и ИБП проблем практически нет. Хотя периодически на форумах и слышу про баги и браки, но сам ни разу не сталкивался (если не считать свои кривые руки багом).

4. Документация и обновления — есть вполне подробная официальная википедия. Все прошивки лежат прямо на сайте, доступные для скачивания даже без авторизации. В отличии от той же Cisco где простое обновление получить иногда проблема (требуется статус сертифицированного специалиста или вообще говорят, что это только для тех.поддержки)

5. Единая ОС и система конфигурации — так как везде используется RouterOS это позволяет и быстро менять оборудование, востанавливать на новое железо или просто передавать-советовать другим как и что сделать.

6. Масштабируемость — Есть предложения практически для каждого сегмента малого и среднего бизнеса (для крупного я бы не рекомендовал). Причём если вам не хватает к примеру какого-нибудь из Core-серии, всегда можно развернуть RouterOS на мощном x86 сервере с нужной производительностью.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Там ще 2-га частина є ;)

 

А теперь можно перейти к минусам -

1. Если вам требуется реально бесперебойная работа, то микротик вам вряд ли подойдёт. Но это уже железо совсем другого уровня (несколько блоков питания, резервирование всего и вся, и прочие радости жизни). Однако есть примеры внедрения на RouterOS на нескольких х86 серверов + VMware Fault Tolerance, да и VRRP не зря придумали.

2. Если вам требуется маршрутизировать более 10G трафика ежесекундно (да есть Core-серия, но будем откровенны — на ней тоже не всё гладко).

3. Когда вам требуется шифрование по ГОСТу, или у вас динамическая маршрутизация на EIGRP, или и прочие радости Vendor Lock.

4. Если вы не разбираетесь в сетях — конечно настроить по куче мануалов из сети не очень сложно, но для обычного пользователя достаточно трудоёмкий процесс.

5. Если вы являетесь продавцом железа — предположим, что вы закладываете наценку в 20%. Тогда вам выгоднее продать ту же CISCO, чем Mikrotik. Так как CISCO дороже и соответственно принесёт вам большую прибыль.

6. Если вам нужно устройство «всё-в-одном» — NAS, торренто-качалка, DLNA, кофеварка и всё другое то вряд ли вам подойдёт Mikrotik. Это именно роутер (хотя через встроенные средства виртуализации и можно реализовать, но работать это будет не очень стабильно)
*здесь должна была быть картинка с троллейбусом из буханки хлеба*

7. Если вы Ричард Столман или трепетно относитесь к GPL. Потому что да. Нарушают. RouterOS основана на Linux, но что было изменено и как никто не знает.

8. Минус от пользователя с хабры, высказанным им в одном из постов —

«DrDiza: ставлю клиентам в офис. для небольшой нагрузки — самое то. поствил и забыл. минус в том, что эти клиенты больше не звонят, потому что у них все работает. и платных вызовов у меня все меньше.»


9. Отсутствует «корпоративная» техподдержка и гарантии — здесь нет чтобы вам в течении 2 часов заменили железку на новую. Или удалённо подключившись настроили что-либо. Либо разбираться самому, либо платить фрилансерам. Вообще поддержка есть и если вам не требуется “здесь и сейчас”, то вполне возможно вам она подойдёт.

10. Малое распространение марки — это достаточно существенный минус. И он как для потребителей, так и для специалистов. Так как RouterOS слабо распространен, то и спрос на специалистов разбирающихся в ней мал. Так и для фирм — если у вас сеть построена на данной ОС и затем ваш системный администратор ушел, вам будет сложнее найти специалиста который бы разбирался в данном вопросе. Да и вдалеке от крупных городов найти роутеры Mikrotik подчас достаточно большая проблема

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

37 хвилин тому, Harddriver сказано:

Там ще 2-га частина є ;)

 

А теперь можно перейти к минусам -

 

ці мінуси для простого користувача - "+" ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Не буду сперечатися, просто ссилку треба вказувати. Ато спочатку склалося враження, що гуру Мікротіків зайшов до нашого форуму :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

олдскул tp-link 840n або 841n.

Заважить 400-450 грн, мона і дешевше пошукати.

Вафляй 2мб\с (16 мегабіт) 4пристрої наразі висять - нічого не ріже по моїм спостереження.

ІМХО дешево і сердито. Тільки не бери dir - 300 - гуано.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...