Перейти до змісту

В Україні відмінять стипендії


seolutsk

Рекомендовані повідомлення

Ох скіко я пропустив! 

І в мене купа запитань.

Як так відбувається, коли батьки до 16 років годували-вдягали дитину, а потім БАЦ - вй*буй з хати і живи на стипендію! Шо, навіть картоплі з свого города не передадуть? І закруток ледь на себе хватає?

Я взагалі фігєю. В мене до дітей, можливо завищені "плани", бо я такий батько, але! Я підтримував старшу аж до недавнього вручення диплому. Платив за навчання, кормив-поїв-возив. Доня відучилась. Зараз вона отримує 15 кгрн і я досі її кормлю-пою і не уявляю, як інакше - живем в одній хаті і порція гречки з мясом завжди знайдеться, не зважаючи ні на що(та й на сігарєти можна стрельнуть :) ). На меншу тільки на репетиторів уходить 200-300 грн в місяць, і це з врахуванням того, що вона - олімпіадистка і сумує, коли отримує в школі щось менше 10 балів. 

Уявіть - вона лінгвіст, дивиться фільми англійською, а ми платим по 50 грн за заняття з репетитором англійської.

Є така байка, що займатись вихованням дитини потрібно починати за 9 місяців до народження. Так от вступом до вишу потрібно займатись з дитиною за 11 років до вступу. Може ми з дружиною такі мегатурботливі, але поки наше чадо остаточно не відлетить з гніздечка - ми його будемо годувати, поки хватить сил.

PS а заробити студенту навіть на папіроси з пивом - гавно вапрос. Якщо захотіти.

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 107
  • Створено
  • Остання відповідь

Я першу стипендію отримав біля 8грн, і ніхто не скиглив - всі були щасливі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, alexvvv сказано:

Я першу стипендію отримав біля 8грн, і ніхто не скиглив - всі були щасливі.

а проїздний скільки коштував тоді?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

а проїздний скільки коштував тоді?

а малозабезпечені студенти живуть в гуртожитку, який за паро кроків від інституту. А в бібліотеку можна і пєшком постоять.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, alexvvv сказано:

дорожче

от і в мої часи так було, стипендії не вистачало навіть на проїздний

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, difoto сказано:

а малозабезпечені студенти живуть в гуртожитку, який за паро кроків від інституту. А в бібліотеку можна і пєшком постоять.

то я щоб визначитися з часовим періодом

 

а що біля економічного факультету політеха  є гуртожиток?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

а що біля економічного факультету політеха  є гуртожиток?

а малозабезпечені поступають на економічний? На державне? От для таких вундеркіндів точно треба стипендію залишити!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 хвилин тому, difoto сказано:

а малозабезпечені поступають на економічний? На державне? От для таких вундеркіндів точно треба стипендію залишити!

всякі є, напевно

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 хвилин тому, Zevs_Isver сказано:

всякі є, напевно

людина, яка поступила на економічний факультет і не в змозі на стадії навчання заробити собі на проїзд (і харчування і навіть нічні клуби) - має бути відрахована за профнепридатністю в зачатку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, difoto сказано:

людина, яка поступила на економічний факультет і не в змозі на стадії навчання заробити собі на проїзд (і харчування і навіть нічні клуби) - має бути відрахована за профнепридатністю в зачатку.

в нас вчать швидким грошам = купи-продай

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, rrid сказано:

так, звісно, як і майже будь-який майбутній спеціаліст (ну, може, крім майбутніх вчителів...)

А що з вчителями не так? Вони також можуть заробити.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

@rrid в тебе стипендя була - половина оплати гуртожитку. Ти якось вижив? Поясни - як?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

6 хвилин тому, rrid сказано:

ну, може, крім майбутніх вчителів...

майбутня філолог, вчителька, на третьому курсі в Києві заробляє 5000 грн. шо не так з вчителями? Я плачу вчительці за репетиторство 50 грн за дві години занятть з дитиною. А вона в неї очєнь не одна така.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Карочє, пацани й дівчата - все одно все зведеться до одного: розумна людина стане успішною поза будь-яких умов. А не розумна, але з дипломом - піде на менеджера з прибирання офісів. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, difoto сказано:

стипендя була - половина оплати гуртожитку. Ти якось вижив? Поясни - як?

через рік, студентам дали субсидію. причому заднім числом - майже весь другий рік виявився оплачений "переплатою" з першого курсу, після нарахування стипендії ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, halcogen сказано:

Київ, Київ, Київ. Тут Луцьк! 5000 грн студентці ніхто платити не стане..

Моя донька пішла студенткою на 5600 на останньому курсі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, difoto сказано:

Карочє, пацани й дівчата - все одно все зведеться до одного: розумна людина стане успішною поза будь-яких умов.

фіг там то правда. знаю не одного, який спився, хоча був розумний.

підтримувати треба якраз таланти, бо "безтолкові" - самі проб'ються (або їх пропхають).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 хвилин тому, rrid сказано:

через рік, студентам дали субсидію. причому заднім числом - майже весь другий рік виявився оплачений "переплатою" з першого курсу, після нарахування стипендії ;)

це не відповідь. Як ти вижив на стипендію в 20 буханок хліба?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, difoto сказано:

це не відповідь. Як ти вижив на стипендію в 20 буханок хліба?

це чудова відповідь на тезу про те, що економістів, які не заробляють на всі свої витрати на першому ж курсі, треба виганяти за проф.непридатністю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 хвилин тому, halcogen сказано:

Я радий за вашу доньку, але є куча сірої маси студентів. Їм як бути.. 

п.с. це випадково не ваша дочка пробувала пройти на поліцейського?

Так, моя пробувала. А "сірій масі" студентів треба було вчитись і влаштовуватись на роботу. Я почав свій бізнес зі 100 доларів. Які мені позичила людина, що в мене повірила. А економісту-студенту варто наприклад зайти на Модерн-Експо і сказати: я хочу з вами працювати - оплатіть моє навчання і я верну вам сторицею! І ВСЬО! Якщо ти вчишся і навчаєшся своїй справі - Пилипюк оплатить тобі і гуртожиток, і нічні клуби, аби був "вихлоп". 

Якщо ти "дитя СРСР" і чекаєш держзамовлення - теж є вихід: ставай за станок після універу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

28 minutes ago, difoto said:

майбутня філолог, вчителька, на третьому курсі в Києві заробляє 5000 грн. шо не так з вчителями? Я плачу вчительці за репетиторство 50 грн за дві години занятть з дитиною. А вона в неї очєнь не одна така.

 

Виходить 25 грн. (менше 1го долара) за годину. Тобто на 5000 треба відпрацювати 200 годин? А податки (єдиний, ЄСВ) платити не треба? Треба, а значить це ще десь 600-700 гривень зараз (або +25-27 годин).

 

Шо не так, питаєш? Не так, це працювати по 10 годин в день (і це без перекурів) цілий місяць, щоб заробити 185 доларів. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

34 хвилин тому, difoto сказано:

Якщо ти вчишся і навчаєшся своїй справі - Пилипюк оплатить тобі і гуртожиток, і нічні клуби, аби був "вихлоп". 

фіг там, якщо ти - майбутній економіст.

а от того, хто вчиться на "стояти за станком" - такого Пилипюк візьме, й оплатить, і вихлоп отримає ;)

та й посередній оператор станка з ЧПУ явно більше за посереднього бухгалтера отримує ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...