Перейти до змісту

В Україні відмінять стипендії


seolutsk

Рекомендовані повідомлення

Щойно, halcogen сказано:

Вся іронія в тому, що підприємству нада виробничі спеціальності, менеджери, бухгалтер і ще кілька штатників у вигляді симпатичної секретарки.  

Ну розумієш, є такі ще підприємства і підприємці, що навіть виробляють продукцію! 

 

Щойно, halcogen сказано:

 Що робити з істориками, філологами, географами? 

 

Я тут знаю кількох таких талановитих, одна пакує продукцію, дві комплектує, і одна дуже хороший штапувальник, аби швидкість роботи була достатня,  

 

Щойно, halcogen сказано:

І хто в наш стрьомний час буде вкладати гроші в навчання студента. Хто буде гарантувати, що напр.  ту людину держава не забере в армію чи не втече в дикрет?

Ніхто ніц не гарантує, лиш персональний контракт! Про що домовитесь, те й ваше 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 107
  • Створено
  • Остання відповідь

Ну написали,  "які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій діяльності згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України".

Я один не бачу в змінах чіткого вказання критеріїв, згідно яких будуть формувати списки для отримання стипендії? 

І чим цей текст відрізняється від попереднього способу отримання стипендії (згідно набраних балів)?

Імхо, назвали по-іншому. Хіба що попіаряться ті, в кого рейтинг просідає. Ну і притишать студентів, бо вони часто бувають кістяком різних заворушень.

 

Quote

ІМХО: Стипендія має бути не державною, а комерційною.

Не забувайте про армію викладачів, яким треба буде підганяти свої знання та навички під вимоги, що виростуть.

Підприємства не захочуть на це виділяти бабло, тому за це буде відповідати держава. 

Плюс якісні кадри вимагатимуть якісну зп і умови праці, що в наших холодних корпусах якось не вельми уявляється.

Доречі, розказували мені колись що така штука була в радянських ПТУ: група обирає завод, отримує від нього стипендію і після випуску працює вже там.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Plum сказано:

 

Ну, насправді в нас така школа, що дійсно бувають обдаровані діти з дуже поганими атестатами. І деякі з них лише в ВУЗах себе знаходять.

А бувають і тупі мажори з золотими медаями...

Атестат для того і марнують папір, щоб хоч якось ідентифікувати. Наша система освіти взагалі дає шанс лиш середьостатистичним сангвінікам здобути більш менш повноцінні знання.

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

16 хвилин тому, halcogen сказано:

Я ж кажу, в ваш контракт може влізти держава - армія 1-1,5 роки, відпустка за догл. за дитиною 3-6 років. 

На справді це не так важко описати в контракті, як це роблять в розвинених країнах.

 

17 хвилин тому, Ko3bMa сказано:

Не забувайте про армію викладачів, яким треба буде підганяти свої знання та навички під вимоги, що виростуть.

Підприємства не захочуть на це виділяти бабло, тому за це буде відповідати держава. 

Плюс якісні кадри вимагатимуть якісну зп і умови праці, що в наших холодних корпусах якось не вельми уявляється.

Доречі, розказували мені колись що така штука була в радянських ПТУ: група обирає завод, отримує від нього стипендію і після випуску працює вже там.

Не забуваю, викладачі - це інструмент навчального процесу, який як і обладнання треба апгрейдити. Тому про цей апгрейд мають думати або самі викладачі (бо нах таких з пляжу), або ректор ВУЗу батогом гнати, щоб "не актуальних" не тримати. Держава має бути осторонь цього процесу!

А щодо кадрів, то тут їх права обмежуються вимогами добровільно-укладеного контракту складеного з майбутнім студентом перед отриманням стипендії. 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 хвилин тому, Ukrainec сказано:

Наша система освіти взагалі дає шанс лиш середьостатистичним сангвінікам здобути більш менш повноцінні знання.

 

Насправді, знання з навчальних закладів як такі часто досить швидко втрачають актуальність.

Більш важливі набуті вміння і здібності до адаптації, до пошуку потрібної інформації, до соціалізації і комунікабельності. Так чи інакше, в більшості підприємств нові кадри "переучуються". Саме тому дуже часто вимогою є вища освіта, але не так важливо, за якою спеціальністю.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Plum сказано:

 

Насправді, знання з навчальних закладів як такі часто досить швидко втрачають актуальність.
 

Згідний, але допоки це не цікаво роботодавцям, бо навіщо йому витрачати гроші організовуючи на підприємстві мегадороге навчання, якщо можна це робити на етапі його навчання у спеціалізованому вузі.

 

Щойно, Plum сказано:

Більш важливі набуті вміння і здібності до адаптації, до пошуку потрібної інформації, до соціалізації і комунікабельності. Так чи інакше, в більшості підприємств нові кадри "переучуються". Саме тому дуже часто вимогою є вища освіта, але не так важливо, за якою спеціальністю.

 Також згідний, але погодься: цілеспрямованого талановитого спеціаліста, легше перепрофілювати ніж "відкормленого" пересічного степендіата.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

44 минуты назад, halcogen сказал:

Де в ПТУ вчать на ЧПУшника? Де взагалі на нього вчать?

в 9 лвпу теорію будову вчать.практику хто не прогульшик може на чпу пройти

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Ukrainec сказано:

"відкормленого" пересічного степендіата


От в тому і проблема, що державні стипендії часто дістаються тому, "кому треба", а не тому, хто вартий.

Позбавляти студентів державних степерндій не варто, бо є дійсно талановиті і варті стипендії діти, в тому числі з проблемних сімей (не обов'язково бідних), сироти або з забитих сіл, які через певні життєві обставини, упереджене ставлення або непорозуміння з вчителями або ще з якихось причин (в тому числі, залежних від шкільного колективу, а не від них особисто) вони не змогли себе проявити в школі, щоб "заробити" комерційну стипендію. Але от саму систему, певно, потрібно якось реорганізувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

31 minutes ago, Ko3bMa said:

Я один не бачу в змінах чіткого вказання критеріїв, згідно яких будуть формувати списки для отримання стипендії? 

 

Quote

Кабінет міністрів запропонував розділити стипендіальний фонд у 2017 році на дві частини, спрямувавши на виплату академічних стипендій кращим студентам 2,84 мільярда гривень, а на виплату соціальних стипендій студентам з малозабезпечених сімей – 2,98 мільярда гривень. Про це йдеться у презентації проекту державного бюджету на сторінці прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у Facebook.

У презентації, на двадцятому слайді наголошується, що в системі визначення стипендіатів відбудуться зміни. Академічні стипендії призначатимуться за рейтингом успішності студентів від Міністерства освіти, тоді як сьогодні стипендію отримують всі, чий середній бал успішності становить 4.0 і вище.

Соціальні стипендії отримуватимуть діти з малозабезпечених сімей, визначатиме яких, виходячи з доходів родини, Міністерство соціальної політики.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів пропонує збільшити витрати держбюджету на виплату стипендій у 2017 році на 576 мільйонів гривень - до 5,8 мільярда гривень. Міністерство фінансів пропонувало у 2017 році зменшити кількість академічних стипендій, що виплачуються студентам за успішність, і збільшити кількість стипендій, виплачуваних студентам з малозабезпечених сімей.

У бюджеті уряд запропонував залишити стипендії найуспішнішим та малозабезпеченим студентам

За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, сьогодні 70% студентів, що навчаються на бюджеті, отримують загальні стипендії, а соціальні стипендії для дітей-інвалідів, сиріт та інших пільгових категорій отримують менш ніж 6% студентів. Данилюк вважає, що потрібно зменшити кількість академічних стипендій, надаючи їх тільки кращим і піднявши їх розмір, а також розширити охоплення студентів соціальними стипендіями, надаючи їх дітям з малозабезпечених сімей, зокрема, таких, які отримують субсидії.

 

Кароч, якщо трієчник, але є субсидія (малозабезпечений) - маєш стипендію.

Для решти (без субсидій) піднімуть середній бал, наприклад, до 4,8. І якщо менше - дулю, а не стипендію.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 хвилин тому, Plum сказано:


От в тому і проблема, що державні стипендії часто дістаються тому, "кому треба", а не тому, хто вартий.

Позбавляти студентів державних степерндій не варто, бо є дійсно талановиті і варті стипендії діти, в тому числі з проблемних сімей (не обов'язково бідних), сироти або з забитих сіл, які через певні життєві обставини, упереджене ставлення або непорозуміння з вчителями або ще з якихось причин (в тому числі, залежних від шкільного колективу, а не від них особисто) вони не змогли себе проявити в школі, щоб "заробити" комерційну стипендію. Але от саму систему, певно, потрібно якось реорганізувати.

Ситуації бувають різні, але я теж пішов за станок в 17 років не від хорошого життя..Паралельно подав документи в ВУЗ на заочно, буквально мама заставила,. Через рік кинув бо не розумів нашо воно мені. Ще через 2роки типу "повумнішав", знову поступив і закінчив те, що сам хотів, заочно правда. Зараз працюю за спеціальністтю, не хапаю зірок з неба, але на життя мені і моєї сім"ї вистачає. Така ж ситуація і в одного з моїх колег була, а мо і не в одного про те я не знаю.

Так що казати, що 800грн сильно впливають на бажання і можливість вчитися - це брехня! - ілюзія!

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А ще я бачу кожного робочого дня агронома-штампувальника навіть! Талантіще!

Це ж я оплачував його стипендію 5 років зі своїх податків, а тепер навчаю, як виготовляти вироби з металу.

Знаєтє, щось воно не того.:blink:

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я теж з 10 класу працюю, після школи їздив в магазин "Каскад" на роботу. Теж двічі поступав, двічі покинув після 1 курсу. Перший раз -- бо "не моє", другий раз через сімейні і робочі обставини (одружився в 21 рік, через рік народився перший син, я працював на 2 роботах одночасно і паралельно "підробляв" де міг). А ситуації бувають різні. Наприклад, якщо дитина поїхала вчитись в інше місто, то фінансових потреб в неї значно більше буде, ніж вдома, біля батьків, і тоді навіть 800 грн можуть суттєво вплинути на (не)можливість вчитись. Та що там казати, для мене, батька 4 дітей, і зараз 800 гривень -- це гроші. А бажання тут дійсно ні до чого, справа в можливостях.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Щойно, Plum сказано:

Я теж з 10 класу працюю, після школи їздив в магазин "Каскад" на роботу. Теж двічі поступав, двічі покинув після 1 курсу. Перший раз -- бо "не моє", другий раз через сімейні і робочі обставини (одружився в 21 рік, через рік народився перший син, я працював на 2 роботах одночасно і паралельно "підробляв" де міг). А ситуації бувають різні. Наприклад, якщо дитина поїхала вчитись в інше місто, то фінансових потреб в неї значно більше буде, ніж вдома, біля батьків, і тоді навіть 800 грн можуть суттєво вплинути на (не)можливість вчитись. Та що там казати, для мене, батька 4 дітей, і зараз 800 гривень -- це гроші. А бажання тут дійсно ні до чого, справа в можливостях.

Ну не з держави вони мають йти! 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Ukrainec сказано:

Ну не з держави вони мають йти!

 

Ти уявляєш ситуацію, коли українська якась районна лікарня буде оплачувати стипендію майбутнім лікарям, якщо вона не здатна сама себе забезпечити самим необхідним? А навчання майбутніх офіцерів хто має оплачувати? А скільки ще таких професій? І знову ж, скільки реальних життєвих ситуацій, коли і на "комерційні" спеціальності вчаться діти, які дійсно варті того, але не здатні забезпечити навчання жодним чином?

Не варто всіх гребти одним гребінцем. Міняти щось потрібно, але не скасовувати державні стипендії взагалі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 хвилина тому, Plum сказано:

 

Ти уявляєш ситуацію, коли українська якась районна лікарня буде оплачувати стипендію майбутнім лікарям, якщо вона не здатна сама себе забезпечити самим необхідним? А навчання майбутніх офіцерів хто має оплачувати? А скільки ще таких професій? І знову ж, скільки реальних життєвих ситуацій, коли і на "комерційні" спеціальності вчаться діти, які дійсно варті того, але не здатні забезпечити навчання жодним чином?

Не варто всіх гребти одним гребінцем. Міняти щось потрібно, але не скасовувати державні стипендії взагалі.

А навіщо нам державна районна лікарня? Медицина в більшості цивілізованого світу страхова і платна. Медзаклади бор"ються між собою за обдарованих спеціалістів. 

З військом теж саме.

Треба або щось міняти, або не міняти ніц. Бо хочемо рехформ, але щоб ніц не змінювалось. 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо комусь так треба допомога, то це має бути не стипендія, а соціальна допомога, яку чомусь люблять називати стипендією.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну от коли в нас лікарні і школи почнуть боротись за лікарів/вчителів -- тоді і повернемось до цієї дискусії :)

 

А поки візьми почитай, що таке зазвичай "страхова медицина", як там з кожного випадку нежиті на одних аналізах зі страховки викачують стільки, що за ті гроші можна пів африканського села вилікувати. В мене багато родичів в США і тесть був лікарем, тому я про цю тему чув дуже багато цікавого. Не кажу, що страхова медицина це зовсім погано, але там не менше проблем, ніж в державних стипендіях майбутнім лікарям. Тим більше, в державі з таким рівнем безробіття.

Власне, проблем є дуже багато, але вирішувати їх беруться не з того боку. Стипендії я б лишив на самий кінець.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Да, а ще -- уяви, що лікарями будуть ставати лише ті, хто не зміг себе пристроїти на "комерційну" спеціальність...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

41 minutes ago, yu2007 said:

У презентації, на двадцятому слайді наголошується, що в системі визначення стипендіатів відбудуться зміни. Академічні стипендії призначатимуться за рейтингом успішності студентів від Міністерства освіти, тоді як сьогодні стипендію отримують всі, чий середній бал успішності становить 4.0 і вище.

От я це і питаю - як буде формуватись "рейтинг успішності студентів від Міністерства освіти"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 minutes ago, Ko3bMa said:

От я це і питаю - як буде формуватись "рейтинг успішності студентів від Міністерства освіти"?

Можливо математично. Візьмуть результати всіх "соціально-захищених" за останню сесію. Поділять запланований на стипендії бюджет на 835 (чи скільки там) гривень. І от отримана кількість починаючи від найкруглішого відмінника і буде отримувати. А для більшого диференціювання і вводять оцінки ще й за заліки (в статті про такі оцінки згадується).

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, Plum сказано:

Пацани, кому вірити? Констакевич?

Ій вірити.... кхм..

 

 

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я сам вчився на "державному", отримав диплом з відзнакою(червоний).Як згадаю скільки в нас на стипендії та на "пільгах" було просто мегадерев'яних....Деякі тупо завчали книжки, а на практиці чи не стандартних ситуаціях просто тупили і не знали що робити.Порядок нарахування стипендій потрібно змініти 100%.В наших універах студенті вбільшості не вчаться, є знайомі викладачі, які розповідають як студенти їм в очі кажуть "всеодно поставите" і їм все пох...Це звісно стосується платної форми навчання, але вибачте - нахера такі спеціалісти?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я сам вчився на державному і втратив 5 років в нікуди. Але де мій тоді розум був у 16 років і звідки мені було знати, що наша вища освіта мертва.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну в нашій країні завжди оплата робота шабашніків була більша, ніж зарплата інженерів...

Нафіга вчитися, брати відповідальність на себе -пішов в торгові агенти  і маєш більше...ППЦ

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

18 хвилин тому, san4ez1 сказано:

Ну в нашій країні завжди оплата робота шабашніків була більша, ніж зарплата інженерів...

інженерів в нас задофіга

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...