Перейти до змісту

Свідоцтво про право власності


sss381

Рекомендовані повідомлення

Цитата

В Україні скасували важливий документ: що робити власникам житла

З 1 січня 2016 року в Україні набув чинності новий порядок реєстрації нерухомості.

Є два головних нововведення. По-перше, свідоцтво про право власності як документ відміняється: замість цього право власності на нерухомість можна буде перевірити через інтернет. По-друге, реєстрація нерухомості може проводитися у нотаріусів без обмежень.

Факт володіння нерухомістю буде підтверджуватися рішенням реєстратора про реєстрацію права на нерухомість в електронному вигляді. Право власності вважається зареєстрованим, коли рішення опубліковане на сайті Міністерства юстиції України. При бажанні власник може отримати роздруківку цього рішення, але ні підпису, ні печатки на ній не буде.

Ще одне нововведення – можливість провести через нотаріуса не тільки реєстрацію нерухомості, але й інші реєстраційні операції. Також подати документи можна через Центри надання адміністративних послуг. Серед нововведень – можливість оскаржити роботу реєстраторів і в суді, і в Мін’юсті (або його територіальних органах).

http://vsviti.com.ua/newss/52596

Юристи, а як це стосується людей, які раніше оформляли право власності паперове, потрібно робити якусь перереєстрацію чи ще якісь "тєлодвіженія"?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 часа назад, sss381 сказал:

Юристи, а як це стосується людей, які раніше оформляли право власності паперове, потрібно робити якусь перереєстрацію чи ще якісь "тєлодвіженія"?

Доповню сам себе. До цієї бази даних хто має доступ (подивитись)?

 

2 часа назад, KarambaAramba сказал:

ніяких тобі непотрібно робити тєлодвіженій бо ти є в базі,  усі акти правовласновсті були внесені нотаріусами при формленні в єдину базу електронну, це тільки діє  правило на тих хто купляє і продає зараз, бо уже не треба буде платити за папір той , а просто внесуть тебе в базу і ти власник...

KarambaAramba,

читати я вмію, яку саме інформацію Ви хотіли донести своїм постом?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Папірці скасували, а от оплата за послуги така ж залишилась? :huh:

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Цитувати

До цієї бази даних хто має доступ (подивитись)?

 

Перевірити інформацію можна ось тут:

https://kap.minjust.gov.ua/services?product_id=1&is_registry=1&is_registry_ch=-1&is_free_ch=-1&keywords=&usertype=1&without_login=-1&is_free=-1

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

4 минуты назад, Лучанка Тетяна сказал:

Папірці скасували, а от оплата за послуги така ж залишилась? :huh:

Також цікавить, як поміняється  оплата нотаріусу?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • 2 року потому...

Ха, вчора зустрів знайомого, - він спитав у мене чи я не робив приватизації земельної ділянки, на якій живу. Мотивував тим, що дивився власника по кадастровому номеру - і там інше прізвище. Причому ще з рік назад.

Вирішив перевірити - і дійсно, якийсь лівий мужик значиться власником моєї ділянки! Це при тому що в мене на руках є державний акт з 2007 року!

В заставу не оформляв, ніяких повідомлень нізвідки не надходило, як таке може бути?

Я вже місця собі не находжу. Жив собі спокійно, а тут таке. Що робити?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, olf сказано:

Що робити?

Піти в ЦНАП, взяти витяг по кадастровому номеру, якщо у витязі все гаразд - заспокоїтись і звернутись в кадастр (через той же ЦНАП), щоб поправили публічну кадастрову карту, якщо ж у витязі буде хтось інший - заяву в поліцію і прокуратуру (підключивши адвоката)

п.с. 1. звідки знайомий має твій кадастровий номер? 2. чому він мовчав цілий рік?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

2 годин тому, olf сказано:

В заставу не оформляв, ніяких повідомлень нізвідки не надходило, як таке може бути?

Я вже місця собі не находжу. Жив собі спокійно, а тут таке. Що робити?

Боюсь, що тільки в суд. Добре, якщо це лише помилка реєстратора, яку суд відносно безпроблемно скасує.

Погано, якщо це дрібне рейдерство і з другого боку будуть зацікавлені особи. Тоді суд перетвориться в бойню.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 час назад, rrid сказал:

п.с. 1. звідки знайомий має твій кадастровий номер? 2. чому він мовчав цілий рік?

Він цікавився ділянкою що біля мене. Клік по участку на карті - там і кадастровий номер. Які проблеми.

А лівий мужик там очевидно вже понад рік.Якби не знайомий - я б ідосі в ту карту не заглядав би.

 

28 минут назад, Yarchik сказал:

Боюсь, що тільки в суд. Добре, якщо це лише помилка реєстратора, яку суд відносно безпроблемно скасує.

Погано, якщо це дрібне рейдерство і з другого боку будуть зацікавлені особи. Тоді суд перетвориться в бойню.

Якщо дрібне рейдерство - значить так і буде. Правда ж на моїй стороні якщо що. Причому в випадку рейдерства хотілось бі не тільки повернути власність, а й покарати причетніх в тому числі й матеріально.

Є практика таких справ? А також практика стягнення витрат на юридичні послуги з відповідача?

 

P.S. Перелопатив реєстр судових рішень, court.gov.ua,  setam.net.ua - ніде нічого не знайшов ні по мому прізвищу, ні по ділянці. Маю надію що це все таки помилка.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

10 хвилин тому, olf сказано:

я б ідосі в ту карту не заглядав би

якщо заглядав, бачив би повідомлення від сайту:

Цитувати

Повідомлення

Шановні користувачі Публічної кадастрової карти України!

На сьогодні Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру здійснюються заходи із виправлення помилок, які містяться в Державному земельному кадастрі.

На Публічній кадастровій карті України створено окремий інформаційний шар «Ділянки з помилками геометрії», який відображає земельні ділянки, що мають перетини з іншими земельними ділянками.

У разі знаходження Вашої земельної ділянки у шарі «Ділянки з помилками геометрії» Ви можете звернутися на Гарячу лінію Держгеокадастру за телефоном: 0 800 300 808, на електронну пошту: [email protected] або будь-яким іншим зручним для Вас способом за отриманням відповідних роз’яснень.

На даний час шар «Ділянки з помилками геометрії» створено на пілотну територію у Вінницькій області.

на публічній кадастровій карті - купа помилок.

тому раджу спершу замовити офіційний витяг з Держгеокадастру (через ЦНАП, якщо ділянка в місті або районі).

 

13 хвилин тому, olf сказано:

А лівий мужик там очевидно вже понад рік

все ж - звідки такий висновок???

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

11 минут назад, rrid сказал:

все ж - звідки такий висновок???

знайомий з рік назад бачив що прізвище власника не моє.

 

rrid, помилка геометрії та помилка власника - різні речі. Там деякі ділянки заходять одна на одну, - це і поправляють.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

1 година тому, olf сказано:

різні речі

@olf потрібна була порада, чи хочеться подискутувати? запитання - риторичне

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Кадастрова карта -фігня.

Зроби витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно - https://kap.minjust.gov.ua/services. Там же буде історія змін власників, хто проводив реєстрацію і т.д.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

5 минут назад, Saddy сказал:

Кадастрова карта -фігня.

Зроби витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно - https://kap.minjust.gov.ua/services. Там же буде історія змін власників, хто проводив реєстрацію і т.д.

Добре, дякую, займусь цим.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

7 годин тому, olf сказано:

Якщо дрібне рейдерство - значить так і буде. Правда ж на моїй стороні якщо що. Причому в випадку рейдерства хотілось бі не тільки повернути власність, а й покарати причетніх в тому числі й матеріально.

Є практика таких справ? А також практика стягнення витрат на юридичні послуги з відповідача?

 

Для того, щоб достеменно знати, хто нинішній власник, передусім варто подивитися в реєстрі речових прав на нерухоме майно. Або йдеш до знайомого нотаріуса і просиш подивитися (в нотаріусів доступ до всіх розділів реєстру) заодно фоткаючи екран монітора; або реєструєшся на сайті сам, робиш запит за кадастровим номером земельної ділянки, платиш онлайн 23 грн. і за хвилину отримуєш за кадастровим номером земельної ділянки основну інфу про неї, про нинішнього власника і на підставі чого він став власником (це буде pdf-витяг, скачай його собі на комп).

Судячи з того, що ти дивився інформацію про власника на кадастровій карті, нічого втішного тебе не чекає; але хоча б знатимеш, відколи новий "власник" там з'явився.

Практика скасування рішень державного реєстратора про реєстрацію речових прав на земельні ділянки є і давно. Хочеш сам поритися в реєстрі судових рішень - шукай щось типу "визнання незаконними і скасування дій державного реєстратора по реєстрації права власності на земельну ділянку", але попереджаю - тебе чекає не одна тисяча результатів, тож справу, подібну твоїй, треба буде ще пошукати. Та й ще достеменно невідомо, яка ж саме в тебе справа - чи про скасування держреєстрації нового "власника", чи гірша. 

А гіршою вона буде, коли це не просто помилка (ненавмисна, чи ж рейдерсько-свідома) державного реєстратора. Складнощі появляться, коли в нового "власника" на руках буде якийсь правовстановлюючий документ (договір купівлі-продажу, рішення сільської ради про передачу земельної ділянки, свідоцтво про право на спадщину і т.п.). Тоді доведеться передусім в суді визнавати недійсними їх, а вже як похідну вимогу ставити перед судом прохання про скасування державної реєстрації права власності за новим "власником".

Що стосується стягнення витрат на правову допомогу - це здебільшого залежить від суду. Я в своїх процесуальних документах здебільшого ставлю питання про відшкодування судових витрат. Часом суд задовольняє повністю, часом зменшує суму.

Будуть питання - телефонуй 050 5237979, за консультації з форумчан я грошей не беру. Просто на форумі буваю рідко і не завжди маю час писати розгорнуті відповіді (після яких, як правило, в людини виникають нові питання, які потребують нових відповідей :) - і таким чином те, що можна вияснити за 10 хвилин розмови, затягується на довгі години чи дні переписок).

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Yarchik, дякую, буду мати на увазі.

Ось що відобразилось в довідці - відсутня всяка інформація:

Screenshot_1.thumb.png.9bddfec8fae16d36a61798178183e710.png

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

3 годин тому, olf сказано:

Ось що відобразилось в довідці - відсутня всяка інформація:

 

On 14.11.2018 at 11:23, olf сказано:

дивився власника по кадастровому номеру - і там інше прізвище

 

On 14.11.2018 at 11:23, olf сказано:

Вирішив перевірити - і дійсно, якийсь лівий мужик значиться власником моєї ділянки!

 

On 14.11.2018 at 11:23, olf сказано:

Це при тому що в мене на руках є державний акт з 2007 року! 

щось це до купи якось не клеїться.

 

... хоча... 

On 14.11.2018 at 11:23, olf сказано:

земельної ділянки, на якій живу

... якщо @olf живе на земельній ділянці, а не в будинку - то всяке може бути...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Якщо в держреєстрі власника ділянки нема - не тупи, йди з держактом в ЦНАП і реєструй за собою право власності.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

8 часов назад, olf сказал:

Ось що відобразилось в довідці - відсутня всяка інформація:

якщо інформація відсутня - це означає, що орієнтовно з 2014 року (коли запрацював електронний реєстр) з даним об'єктом нерухомості ніяких дій не вчиняли. а дані "з паперу" ще не оцифрували. 

але в ЦНАП чи ще кудись, щоб все вияснити йти обов'язково

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Це все робиться для того, щоб коли треба поміняти власника просто зайшов та змінив на того, кого потрібно і не париш собі мізки з рейдерськими захатами, крадіжками документів і так далі. Просто нажав на клавіші і вже власник друга людина. Далі тільки вислати бригаду, яка дасть пінка бувшому власнику.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

22 минуты назад, MACCEN сказал:

Це все робиться для того, щоб коли треба поміняти власника просто зайшов та змінив на того, кого потрібно і не париш собі мізки з рейдерськими захатами, крадіжками документів і так далі. Просто нажав на клавіші і вже власник друга людина. Далі тільки вислати бригаду, яка дасть пінка бувшому власнику.

;) В наш час з нашими шахер-махерами все можливо. Тому  я вже туди злітав, вияснив, показав документи, наче все спокійно. Кажуть просто не внесли в реєстр мої дані.

Тому написав заяву на виправлення помилки, ще раз взяв у "Горизонту" та заніс їм обмінні файли. Тепер чекаю результату.

Правда прийшлось "Горизонту" 150грн заплатити. Тобто платив у 2008, коли виробляв документи, і от тепер знову.

Але чорт з ним - нехай пива вип'ють за ті гроші.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.


Hosting Ukraine
AliExpress WW


×
×
  • Створити...