Перейти до змісту

віртуалізація


Zheny@

Рекомендовані повідомлення

МОжливо хтось із колег стикався із наступною задачею:

потрібно занести існуючий комп у віртуалку.

Тобто є машинка, робоча, стаціонарна, виконує якісь певні функції. Щоб ця машинка і далі виконувала свою роботу, але не займала місце в кабінеті / серверній і т.д. Потрібно її віртуалізувати.

Зберегти ВСЕ, що там є налаштоване разом з розділами.

Може бути Hyper-V чи VMWare.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://windowsnotes.ru/virtualization/migraciya-fizicheskogo-servera-v-virtualnuyu-sredu-s-pomoshhyu-disk2vhd/

також бачив варіант конвертації образа Акроніс, але зараз не згадаю в якій версії ... основна ідея - перевести реальний диск в VHD :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто є машинка, робоча, стаціонарна, виконує якісь певні функції. Щоб ця машинка і далі виконувала свою роботу, але не займала місце в кабінеті / серверній і т.д. Потрібно її віртуалізувати.

Зберегти ВСЕ, що там є налаштоване разом з розділами.

в VMWare є конвертер який це робить

працює ось так

треба буде звернути увагу на мережеву карту, можливо ІП руками прописати\змінити мак на ДНСП

але загалом все працює на ура,

якщо не стара ОС,

в мене 2к сервер не вдалось віртуалізувати ні на на 5.5 ні на 5.1 (можливо треба старішу версію VMWare, але не хотілось довго бавитись)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

мені Hyper-V більше подобається :) .. до того ж - можна використовувати безкоштовно (або службу або ставити чистий Hyper-V Server) .. хоча да, з VMWare я працював менше і можливо тому "ставлюсь гірше" ...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

також бачив варіант конвертації образа Акроніс, але зараз не згадаю в якій версії ... основна ідея - перевести реальний диск в VHD :)

Цей варіант мені подобається! :) І вже піднятий Гіпер-В :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

http://www.acronis.com/ru-ru/company/inpress/2011/07/04-16-31.html

Преобразование резервных копий. Конвертирование бэкапов из формата Windows (VHD) в формат Acronis (TIB) и наоборот. Облегчает жизнь, если вдруг требуется перейти от средств резервного копирования стандартными средствами Windows к инструментарию Acronis.

http://habrahabr.ru/sandbox/81377/

ще один варіант ..

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трішечки офтопу...

Питання резервування/відновлення з резервних копій даних, що знаходяться на "машинка, робоча, стаціонарна, виконує якісь певні функції" вже пропрацьоване? Чому питаю? На фізичному сервері який виходить з ладу на рівні заліза, ми можемо вийняти HDD вставити в інший комп і отримати доступ до файлів. В віртуальному середовищі, якщо виходить з ладу сервер на якому працює гіпервізор, ми в кращому випадку маємо доступ до образів віртуальних машин (VHD-файл + декілька супутніх файлів).

А тепер питання, наскільки нетривіальна задача відновити роботу віртуального сервера маючи на руках ці файли? Бажано не теоретичні викладки, а реальний досвід людей які це робили. Теоретично я знайомий з деякими технологіями які дозволяють реалізовувати подібного роду завдання для VMWare, навіть в автоматичному режимі, але всі вони вимагають грошей. А довірити цю роботу крякнутому невідомо як продукту для важливих серверів якось сцикотно.

Як справи у Hyper-V з цим ділом (резервування/відновлення)?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Трішечки офтопу...

Питання резервування/відновлення з резервних копій даних, що знаходяться на "машинка, робоча, стаціонарна, виконує якісь певні функції" вже пропрацьоване? Чому питаю? На фізичному сервері який виходить з ладу на рівні заліза, ми можемо вийняти HDD вставити в інший комп і отримати доступ до файлів. В віртуальному середовищі, якщо виходить з ладу сервер на якому працює гіпервізор, ми в кращому випадку маємо доступ до образів віртуальних машин (VHD-файл + декілька супутніх файлів).

А тепер питання, наскільки нетривіальна задача відновити роботу віртуального сервера маючи на руках ці файли? Бажано не теоретичні викладки, а реальний досвід людей які це робили. Теоретично я знайомий з деякими технологіями які дозволяють реалізовувати подібного роду завдання для VMWare, навіть в автоматичному режимі, але всі вони вимагають грошей. А довірити цю роботу крякнутому невідомо як продукту для важливих серверів якось сцикотно.

Як справи у Hyper-V з цим ділом (резервування/відновлення)?

в Hyper-V не знаю, але з вмершего vSphere сервера, дані достав. Не саму віртуальну машину, а імено дані (sql-база)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трішечки офтопу...

Питання резервування/відновлення з резервних копій даних, що знаходяться на "машинка, робоча, стаціонарна, виконує якісь певні функції" вже пропрацьоване? Чому питаю? На фізичному сервері який виходить з ладу на рівні заліза, ми можемо вийняти HDD вставити в інший комп і отримати доступ до файлів. В віртуальному середовищі, якщо виходить з ладу сервер на якому працює гіпервізор, ми в кращому випадку маємо доступ до образів віртуальних машин (VHD-файл + декілька супутніх файлів).

А тепер питання, наскільки нетривіальна задача відновити роботу віртуального сервера маючи на руках ці файли? Бажано не теоретичні викладки, а реальний досвід людей які це робили. Теоретично я знайомий з деякими технологіями які дозволяють реалізовувати подібного роду завдання для VMWare, навіть в автоматичному режимі, але всі вони вимагають грошей. А довірити цю роботу крякнутому невідомо як продукту для важливих серверів якось сцикотно.

Як справи у Hyper-V з цим ділом (резервування/відновлення)?

не зовсім зрозумів питання, але .. відповім як зрозумів (на власному досвіді) .. якщо "падає" фізичний сервер - відновлюєте роботу сервера тим способом який обрали (резервні копії або повна перестановка ) .. віртуальні машини при цьому не страждають, достатньо підняти службу на будь якому іншому компі і підключити (віртуальне залізо не змінне незалежно від реального) бажано тільки не опускатись по версіях самої служби... самий оптимальний спосіб : Акроніс для реального сервера і копії віртуальних машин .. а тут вже на вибір .. або вручну або ставити сторонній софт .. головне, не втратити самі віртуалки (а це фактично декілька файлів) :)

"рідний спосіб" - https://social.technet.microsoft.com/Forums/ru-RU/bf673e2d-9676-493c-8c83-7f9b789a84ce/-hyperv-ws-2012?forum=WS8ru

або "сторонній софт" - http://www.veeam.com/ru/virtual-machine-backup-solution-free.html

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Трішечки офтопу...

Питання резервування/відновлення з резервних копій даних, що знаходяться на "машинка, робоча, стаціонарна, виконує якісь певні функції" вже пропрацьоване? Чому питаю? На фізичному сервері який виходить з ладу на рівні заліза, ми можемо вийняти HDD вставити в інший комп і отримати доступ до файлів. В віртуальному середовищі, якщо виходить з ладу сервер на якому працює гіпервізор, ми в кращому випадку маємо доступ до образів віртуальних машин (VHD-файл + декілька супутніх файлів).

А тепер питання, наскільки нетривіальна задача відновити роботу віртуального сервера маючи на руках ці файли? Бажано не теоретичні викладки, а реальний досвід людей які це робили. Теоретично я знайомий з деякими технологіями які дозволяють реалізовувати подібного роду завдання для VMWare, навіть в автоматичному режимі, але всі вони вимагають грошей. А довірити цю роботу крякнутому невідомо як продукту для важливих серверів якось сцикотно.

Як справи у Hyper-V з цим ділом (резервування/відновлення)?

Ну на фіз сервері який виходить з ладу не завжди вийде "вийняти HDD вставити в інший комп", якщо серверна платформа то скоріше всього scsi , sas інтерфейс. Щодо "В віртуальному середовищі" використовуються кластери і образи вірт.машин зберігаються наприклад на san-i.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А довірити цю роботу крякнутому невідомо як продукту для важливих серверів якось сцикотно.

Це ти про що саме?? Серв ліцензований.

Що заважає папку, де знаходиться віртуальна машина Hyper-V, бекапити??

Тупий до ужаса батнік, який буде запускатися за розкладом і бекапити папку?

Є приблуди, які дозволяють це робити грамотно. Той же (не приблуда) Акроніс.

З рештою, що таке Віртуальна машина - це файл. Якщо це файл, то чому б його не бекапити кудись.. в якесь файлосховище?

Єдиний мінус цього - це те, що віртуальні машини - знаходяться на фізичних носіях. Як вміють виходити з ладу.

Але 5-й чи 10-й рейд із 5-ма вінтами, багато чого може вирішити.

Плюс, знову ж таки, бекапи.

Знаю в Луцьку одну фірму, яка уже майже перейшла на "віртуальний офіс" :)

Це реальна економія, як на мене. Особливо із серверами. Купити ОДИН пртужний і пдіняти 2-3 віртуальних, замість купівлі 2-3 фізичних. + Обслуговування в рази менше часу займає. І швидкодія.

Доступ до машинки на Hyper-V здійснюється навіть по банальному РДП. Хоч з Убунти, хоч з чого завгодно.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

особисто я користуюсь безкоштовним virtualbox - крутяться чотири віртуальних машини (2 xp, 1 2003, та kerio) і 3 машини переносив із реальних компів.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В мене на маку точно була така функція на ВМваре.... там можна було вказати параметри доступу і це все діло переїжало в віртуалку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

машини переносив із реальних компів.

Це мене цікавить наразі. Детальніше плз!

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

трошки не по темі ... кому цікаво - можна глянути "віртуалізацію софта" .. в останніх версіях там дуже багато цікавого - http://habrahabr.ru/company/icl_services/blog/253537/

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Користуюсь зв'язкою VirtualBox + VirtualBox Control Service на windows 2008r2, чомусь Hyper-V мене чимось не влаштував (точно не пам'ятаю чим, але щось глючило :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Я користуюсь Vmware Esxi фізичні віндові машини заганяю в віртуалку конвертором.

Уже 2 роки живу в віртуалках.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Я користуюсь Vmware Esxi фізичні віндові машини заганяю в віртуалку конвертором. Уже 2 роки живу в віртуалках.

Як юзери конектяться до віртуальних машин. Яке в них залізо і яка ОС (софт)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Це віртуальна машина, залізо налашовуєш під потреби гостьової машини.

В якому сенсі як конектяться? Як тобі треба так і конектяться.

Віртуалка це повноцінна машина, даєш їй айпі білий сірий, в залежності від конфігуразії мережі.

Якщо це термінальний стервер то народ туди ходить по рдп. Можна інтегрувати віртуальну віддалену машину в в мережу клієнта за допомогою тунелів.

Можливості фактично не обмежені.

Головне правильно сформулювати задачу, і вибрати для себе рішення.

Hyper-v мені не законав. Там проблеми з прокиданням usb в гостьові машини, точніше на той момент такої функції не було.

+ мені треба віртуальні свічі і ще багато чого чого у мікрософта нема.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В якому сенсі як конектяться?

Я маю на увзі, що все одно є залізна частина для юзера. (Якщо його умовно загнати у віртуалку).

Тобто я розумію, що на залізній частині якась фрішна софтіна аля убунту, як по РДП (умовно) ломиться до віртуальної частини?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто я розумію, що на залізній частині якась фрішна софтіна аля убунту, як по РДП (умовно) ломиться до віртуальної частини?

Vmware Esxi

https://ru.wikipedia.org/wiki/VMware_ESX

ESX и ESXi являются встроенными гипервизорами и ставятся непосредственно «на железо», то есть при установке не требуют наличия на машине установленной операционной системы.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Адміністратори

Женя ти загубив те місце в якому ти загубився.

Я тобі про віртуалізацію а ти мене про рдп клієнт :)

В тебе фізичний сервер. Ставиш на нього якийсь із гіпервізорів.

На нього ти навішуєш якісь віртуальні машини з певними сервісами. Термінальні сервера, фтп веб сервера. роутери. Юзерські машинки.

До віндових машин відповідно по RDP до інших клієнтами тих сервісів які на цих машинах підняті.

Усе так само як ніби вони є фізичні.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...