Перейти до змісту

Душа


zaHARE

Рекомендовані повідомлення

Що таке душа?Існує вона?Душа тільки в людях?Де вона знаходиться?Які функції душі?Що відбувається з душею після нашої смерті?

Люди дуже часто використовують це слово,а чи всі знають що за ним стоїть?

Пропоную тут обговорювати все що стосується душі.

В кого яке бачення,знання,спостереження.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Душа існує в кожному.Завдяки душі ми існуємо.Коли душа покидає тіло,тіло перестає виконувати свої функції,вмирає і розкладається.

Душа первинна,вічна.Її не можна спалити,розрубати,втопити і т.д.

Душа існує у всьому живому.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ІМНО, душа це така ж частина нас як і тіло. Фрази на рахунок чистоти, світлості і тд якісь сумбурні і побудовані на дуалістичних судженнях, які кожен трактує по-своєму :)

для мене найкраще описати душу і тіло можна на прикладі корпускулярно-хвильового дуалізму фотона (він відразу і матеріальний об"єкт - частинка і хвиля) - душа і тіло єдині (краще навіть душа-тіло, як єдине ціле), причому існування одного і другого нерозривні (згадаємо божевілля на грунті голодування і чудесні зцілення при певній "доробці" душі). Можливо є якісь переходи в інші форми - вмерло тіло, душа перетворилась в щось інше, або навпаки, цього я незнаю.

Чи живе душа після смерті - незнаю, я там ще не був, а як був, то забув :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Душа — це Боже дихання життя.

"И создал Господь Бог человека из праха земного, и вдунул в лице его дыхание жизни, и стал человек душею живою."

Я вірю, що душа існує, душа — це наше життя.

Не вірю, що можна клонувати людину, адже дихання життя навряд чи хтось з науковців може вдихнути.

Що буде з душею після смерті тіла — читаємо в Біблії.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Тобто душа, на твою думку є лише в людини? так? Адже тварин уже клонували. Анатомічно людина від тварини мало чим відрізняється (були ж експерименти по пересадці органів свині - людині). Єдине що залишається нормально відтворити - функціонування мозку.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чого, в тварин також є душа. Вона знаходиться в крові.

"Если кто из сынов Израилевых и из пришельцев, живущих между вами, на ловле поймает зверя или птицу, которую можно есть, то он должен дать вытечь крови ее и покрыть ее землею, ибо душа всякого тела [есть] кровь его, она душа его; потому Я сказал сынам Израилевым: не ешьте крови ни из какого тела, потому что душа всякого тела есть кровь его: всякий, кто будет есть ее, истребится".

(Лев.17:13,14)

"...только строго наблюдай, чтобы не есть крови, потому что кровь есть душа: не ешь души вместе с мясом..."

(Втор.12:23)

Це було в Старому Заповіті

В Новому є порада також стримуватись від крові

"...стримуватися від ідольських жертов та крови, і задушенини, та від блуду. Оберегаючися від того, ви зробите добре. Бувайте здорові!"

(Дiї.15:29)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Чого, в тварин також є душа. Вона знаходиться в крові.

а в людини вона на твою думку де?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ну точно не в п’ятках :(

Я не можу сказати де... Якщо душа — це наше дихання життя, то воно скрізь, це ми. Виходить так.

Захар, да їм.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

В Новому є порада також стримуватись від крові

"...стримуватися від ідольських жертов та крови, і задушенини, та від блуду. Оберегаючися від того, ви зробите добре. Бувайте здорові!"

(Дiї.15:29)

Хтось тут з вас, віруючих, писав шо богу часто приносили жертви в вигляді ягнят і т.п. Нескладуха виходить. То він вам каже стримуватись від жертв, а то требує для себе жертв.

З.І. Та і жодне м"ясо тварини не можна абсолютно обезкровити. Гговорю з власного досвіду, так як виріс в селі і знаю як колють та свіжують свинеї та ін. Тому хочеш ти цього чи ні - а душі ти їхні їсиш :( Халепа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так, жертви приносили, щоб покрити гріхи. Такий Закон був.

"І майже все за Законом кров'ю очищується, а без пролиття крови не має відпущення".

(Євр.9:22)

Одне діло приносити жертви інше діло їсти кров.

З.І. Коли вилити воду зі стакана і поставити на стіл, можна сказати що стакан пустий. І це буде правда. Ніхто ж не буде враховувати ті краплини що там залишились і їх не видно.

На мій погляд, суть не в тому, щоб вицідити свиню до останньої краплини. Суть у твому відношенні до того, що каже Бог.

Не думаю, що буде гріх, якщо ти вильєш кров, зїсиш мясо з залишками крові в капілярах...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

:( Як все гарно виходить. Жертви значить мона приносити щоб покрити гріхи. А яка різниця??? жертва вона і в африці жертва. Знаєш от інквізиція теж людей катувала в ім"я господп. І хрестові походи в ім"я госопда були...

Ми ,пам"ятається, колись говорили про вбивства і ви казали шо ВСЯКЕ вбивство гріх. без винятків (перечитай тему про церкву і знайдеш). Тепер говоримо про душу і про споживання крові і це є гріх. Яка різниця скільки крові ти спожив? Ти її СПОЖИВ. Значить согрішив.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То aroma:в якій саме молекулі крові знаходиться душа,чи вона розтягнена по всій крові?Зайди на бойню і подивись як там приносять в жертву тварин.Я впевнений,що немає ні одної людини,яка б правильно вміла жертвенно вбити тварину.Крім того,принести в жертву-не значить з'їсти.

Перші християни були вегетаріанцями.Про це свідчать документи римської імперії,де писали про переслідування людей,які проповідували нову релігію та не їли м'яса.Маніхеї,богуміли та катари були першохристиянами та вегетаріанцями,за що й були знищені під час хрестових походів.

Пророк Ісайа говорить:"Убийство быка равносильно убийству человека."

Ион Золотая Глотка (354 – 457 гг. до н.э.) описывал жизнь определённой группы христиан того времени: «Они не проливали кровь, не убивали и не резали животных… Над ними не витал скорбный аромат мяса…не стоял постоянный шум и гам забиваемого скота. Они ели только хлеб, выращенный собственными руками, и пили родниковую воду. Когда они хотели поесть чего-нибудь особенного, они ели фрукты и наслаждались ими больше, чем едой с королевского пира».

Я думаю,що оскільки Бог-це досконалість,то заповідь "Не убий" не обговорюється і стосується всіх створінь божих.

Якщо хтось вважає по іншому,то ставить під сумнів заповіді Бога.

Про душу:

Посл Коринфянам 44/ Сеется тело природное, воскресает тело духовное. Есть тело природное и есть тело духовное.

Тут чітко вказано,що існує духовне тіло,тобто душа.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Перші християни були вегетаріанцями.Про це свідчать документи римської імперії,де писали про переслідування людей,які проповідували нову релігію та не їли м'яса.Маніхеї,богуміли та катари були першохристиянами та вегетаріанцями,за що й були знищені під час хрестових походів.

Захар, ти напевно не уважно читаєш Біблію. В ній ясно написано, що якраз ті, хто наказують стримуватись від їжі (тобото від мяса, або будь чого ще) і не є істинними християнами.

1 тимофію 3:1-5 А Дух ясно говорить, що від віри відступляться дехто в останні часи, ті, хто слухає духів підступних і наук демонів, хто в лицемірстві говорить неправду, і спалив сумління своє, хто одружуватися забороняє, наказує стримуватися від їжі, яку Бог створив на поживу з подякою віруючим та тим, хто правду пізнав. Кожне бо Боже твориво добре, і ніщо не негідне, що приймаємо з подякою, воно бо освячується Божим Словом і молитвою. "

І ще цитата ап. Павла

До римлян 14 1:8 Слабого в вірі приймайте, але не для суперечок про погляди. Один бо вірує, що можна їсти все, а немічний споживає ярину. Хто їсть, нехай не погорджує тим, хто не їсть. А хто не їсть, нехай не осуджує того, хто їсть, Бог бо прийняв його. Ти хто такий, що судиш чужого раба? Він для пана свого стоїть або падає; але він устоїть, бо має Бог силу поставити його. Один вирізнює день від дня, інший же про кожен день судить однаково. Нехай кожен за власною думкою тримається свого переконання. Хто вважає на день, для Господа вважає, а хто не вважає на день, для Господа не вважає. Хто їсть, для Господа їсть, бо дякує Богові. А хто не їсть, для Господа не їсть, і дякує Богові. Бо ніхто з нас не живе сам для себе, і не вмирає ніхто сам для себе. Бо коли живемо для Господа живемо, і коли вмираємо для Господа вмираємо. І чи живемо, чи вмираємо ми Господні!

Пророк Ісайа говорить:"Убийство быка равносильно убийству человека."

Можна ссилочку з книги

Про душу:

Посл Коринфянам 44/ Сеется тело природное, воскресает тело духовное. Есть тело природное и есть тело духовное.

Тут чітко вказано,що існує духовне тіло,тобто душа.

Якщо читати це місце в контексті, то там ясно, що апостол пояснює своїм читачам, яке тіло буде після воскресіння.

"Тіло духовне", згідно даного тексту зовсім не дуща, а нове тіло у віруючих після воскресіння. Воно має нові, духовні можливості.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То Gabriel:тобто перші християни не були християнами?А як же приклад святих і сподвижників?Вони всі відмовлялись від мяса,усвідомлюючи,що божа душа є в кожному створінні.Ти вбив хоч одну корову власними руками?Ні?То спробуй.Побачиш як це бездушне,по твоєму,створіння плаче.Як кричать свині,які не хочуть вмирати.А ще краще купи корову,дай їй ім'я,наприклад Машка,викорми її,а потім ту Машку,ножем по горлу.Дуже по християнскі,а головне милосердно.

»И сказал Бог: смотрите, Я дал вам всякую траву, сеющую семя, что есть на земле, и каждое дерево, у которого плод древесный, сеющий семя, вам сие будет в пищу»

Бытие 1:29

» Только плоти с ее жизнью, с ее кровью, не ешьте. Я взыщу и вашу кровь, в которой ваша жизнь, взыщу с руки каждого зверя.»

Бытие 9: 4-5

Якійсь Бог непослідовний виходить?Абсурд.ГОсподь говорить тут,що кожен за поїдання плоті заплатить власним життям.Він буде вбитий тим кого вбиває.Це і є карма.

»К чему мне множество жертв ваших? - говорит Господь. - Я пресыщен сожжениями баранов и жиром откормленного скота; и кровь тельцов, агнцев и козлов Меня не веселит. Когда вы простираете свои руки, Я закрываю от вас мои очи. Когда вы возносите мне многие молитвы - Я не слышу, ибо реки ваши полны крови.»

Исайа 1:11,15

Показывает, что Бог не принимает даже молитвы мясоедов.

»Закалывающий вола - то же, что убивающий человека»

Исайа 66:3

Показывает, что убийство коров равносильно убийству людей.

»Это закон вечный во все роды ваши; во все жилища ваши, не ешьте никакого сала и накакой крови.»

Левит 3: 17

Крім того,ось цитати з книжки про неточності перекладу Біблії:

Многие исследователи Библии, настаивающие на том, что Христос ел плоть животных, очевидно, руководствуются в своих суждениях личными привычками. Желание уступать предрассудкам и поддерживать существующую традицию характерно для людей на протяжении многих столетий, но сегодня истина еще более важна, ибо сейчас человек все больше проявляет свою независимость.

Уважаемый исследователь Библии В.А. Холмс-Гор исследовал частое употребление слова «meat» /мясо/ в Евангелиях Нового Завета. Он проследил его значение до изначального греческого оригинала.

Впервые его открытия были опубликованы на Всемирном форуме в августе 1947 года. Он обнаружил, что в тех 19 случаях, где в Евангелиях употребляется слово «meat,» более точным переводом будет следующий:

Греческий

Broma/ Число ссылок-4/,/Значение-"пища"

Brosis /Число ссылок-4/»вкушение пищи»

Phago /3/ »есть»

Brosimos/1/»то, что можно есть»

Tpophe/6/»питание»

Prosphagon/1/»что-то из еды»

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То Gabriel:тобто перші християни не були християнами?А як же приклад святих і сподвижників?Вони всі відмовлялись від мяса,усвідомлюючи,що божа душа є в кожному створінні.

Святі і сподвижник для мене авторитет тоді, коли їх дії не розходяться з Словом Божим. А коли розходяться, це означає, що вони хочу бути святішими за Бога.

Ти вбив хоч одну корову власними руками?Ні?То спробуй.Побачиш як це бездушне,по твоєму,створіння плаче.Як кричать свині,які не хочуть вмирати.А ще краще купи корову,дай їй ім'я,наприклад Машка,викорми її,а потім ту Машку,ножем по горлу.Дуже по християнскі,а головне милосердно.

В кожного своє розуміння милосердя, я керуюсь Біблією в цьому і в інших випадках. Все що не заборонено, значить дозволено. :)

»И сказал Бог: смотрите, Я дал вам всякую траву, сеющую семя, что есть на земле, и каждое дерево, у которого плод древесный, сеющий семя, вам сие будет в пищу»

Бытие 1:29

» Только плоти с ее жизнью, с ее кровью, не ешьте. Я взыщу и вашу кровь, в которой ваша жизнь, взыщу с руки каждого зверя.»

Бытие 9: 4-5

Опа, і знов трюк з Біблією. 3 вірш цього розділу говорить наступне "все движущееся, что живет, будет вам в пищу; как зелень травную даю вам все; " То як на рахунок цього вірша, який ти акуратно "не побачив"? Чи не хотів?

Після гріхопадіння видно, що люди почали споживати мясо, чи їли мясо Адам і Єва важко доказати.

Якійсь Бог непослідовний виходить?Абсурд.ГОсподь говорить тут,що кожен за поїдання плоті заплатить власним життям.Він буде вбитий тим кого вбиває.Це і є карма.

Це не карма, це Закон Бога який забороняє вбивство і за вбивство буде відплата, каже Бог. Гріх прийшов в світ.

»К чему мне множество жертв ваших? - говорит Господь. - Я пресыщен сожжениями баранов и жиром откормленного скота; и кровь тельцов, агнцев и козлов Меня не веселит. Когда вы простираете свои руки, Я закрываю от вас мои очи. Когда вы возносите мне многие молитвы - Я не слышу, ибо реки ваши полны крови.»

Исайа 1:11,15

Показывает, что Бог не принимает даже молитвы мясоедов.

»Закалывающий вола - то же, что убивающий человека»

Исайа 66:3

Показывает, что убийство коров равносильно убийству людей.

Якщо ти почитаєш УВАЖНО всі вірші з Біблії, які ти привів в якості доказу, то зрозумієш головну суть - якщо життя єврея було негідне перед Богом, а він хотів перед Його лицем виглядати правильним (приносити жертви і не визнавати своїх гріхів) то це для Бога означало - що вбивство вола те саме що й вбивство людини - гидота! Бог не приймає такі жертви!

ЗАахар, одне з правил тлумачення Біблії - тлумачити її в КОНТЕКСТІ, а не брати окремі вірші в доказ своєї думки.

»Это закон вечный во все роды ваши; во все жилища ваши, не ешьте никакого сала и накакой крови.»

Левит 3: 17

Це говориться про священників, які приносили жертви.

Левит 6:24-26

"И сказал Господь Моисею, говоря: скажи Аарону и сынам его: вот закон о жертве за грех: жертва за грех должна быть заколаема пред Господом на том месте, где заколается всесожжение; это великая святыня; священник, совершающий жертву за грех, должен есть ее; она должна быть съедаема на святом месте, на дворе скинии собрания;"

Так, священники не моглиїісти крові та сала, але могли їсти мясо жертви, яке залишалось.

Даби не приводити велику цитату, прочитай Левит 11 розділ " И сказал Господь Моисею и Аарону, говоря им: 2 скажите сынам Израилевым: вот животные, которые можно вам есть из всего скота на земле: " ну і далі перераховуються....

Крім того,ось цитати з книжки про неточності перекладу Біблії:

Многие исследователи Библии, настаивающие на том, что Христос ел плоть животных, очевидно, руководствуются в своих суждениях личными привычками. Желание уступать предрассудкам и поддерживать существующую традицию характерно для людей на протяжении многих столетий, но сегодня истина еще более важна, ибо сейчас человек все больше проявляет свою независимость.

Уважаемый исследователь Библии В.А. Холмс-Гор исследовал частое употребление слова «meat» /мясо/ в Евангелиях Нового Завета. Он проследил его значение до изначального греческого оригинала.

Впервые его открытия были опубликованы на Всемирном форуме в августе 1947 года. Он обнаружил, что в тех 19 случаях, где в Евангелиях употребляется слово «meat,» более точным переводом будет следующий:

Греческий

Broma/ Число ссылок-4/,/Значение-"пища"

Brosis /Число ссылок-4/»вкушение пищи»

Phago /3/ »есть»

Brosimos/1/»то, что можно есть»

Tpophe/6/»питание»

Prosphagon/1/»что-то из еды»

Я не вчений, але трошки знаючи грецьку і переглянувшии словники, після твоєї цитати знайшов що слово мясо і означає мясо в оригіналі в новому Заповіті.

а дослідження "исследователя" це не що інше як просто виставити свою думку за бажану.

kre/av - мясо (Рим. 14:21; 1Кор. 8:13;)

В євангеліях я взагалі не знайшов, що десь говориться про мясо. Вони говорять про Христа та спасіння, а не обговорють питання здорової їжі. Так що так що містер Холмс мабут має інше Євангеліє.

Біблія не забороняє їсти мясо, вона забороняє їсти кров. Про це - в іншому пості.

Дивіться мій попередній пост, так сказано про відношення до тих, хто вірить що можна їсти мясо і до тих хто не вірить в це.

ЗИ. вибачте за офтоп, ми говоримо про душу а не по мясо. Але поскільки Бог сказав не їсти крові бо в них душа тварин, то мої роздуми стоються теми, ну хоч частково. Про кров і душу далі...

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Так не про мясо мова.Мова про душу.Яке ми маємо право,забирати життя безневинних і беззахісних тварин.В них же все таки така сама душа.Просто люди,які не бажають себе обмежувати в своїх насолодах,будуть шукати зацепки в любому писанні.

Одного разу до мене прийшли проповідники з якоїсь нової конфесії.І запропонували розказати мені про Евангеліє.Я сказав,що готовий їх уважно вислухати,але якщо я спочатку їх про щось запитаю.Вони згодились.

Перше питання-Ви їсте мьясо?

Відповідь-Так!Звісно.

-Але ж в Біблії написано "Не убий."

-Але це стосується тільки людей.

-Де написано в Біблії що це стосується тільки людей?

-Але БІблію не треба розуміти дослівно,Господь мав на увазі тільки людей.

Добре,друге питання:"Ви пьєте горілку,вино?"

-Так,але не зловживаємо.

-Але ж спиртне знищує розум.

-Ні,вино пив Ісус,воно звеселяє серце.

-Алеж,ви казали,що Біблію не треба розуміти дослівно.

-А в цьому випадку все розуміється дослівно дослівно.

Добре,третє питання-"Ви палите".

-Так.

-А хіба це по Біблії?

-Так,бо написано,що дав Бог всяку траву,яка сіє насіння на поживу.А тютюн,то трава.

-То може ви й маріхуану пихаєте?

-Ні-сміються-то погано.

До чого я це написав? До того,що якби Христос,проповідував так:"Не можна!Але якщо дуже хочеться,то можна."То його і не розіпьяли б.

Отак і ми,де нам вигідно,то там душа,а де не вигідно ,то там...

Без обід. :)

Святі і сподвижник для мене авторитет тоді, коли їх дії не розходяться з Словом Божим. А коли розходяться, це означає, що вони хочу бути святішими за Бога.

То в кого дії розходятся зі словом Божим?В Святого Франциска?В Блаженного Августина?В Серафима Саровського?В перших християн?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

То в кого дії розходятся зі словом Божим?В Святого Франциска?В Блаженного Августина?В Серафима Саровського?В перших християн?

та хто його знає, як вони там поступали... і яке тоді було те слово :)

тут таке питання визріло: чому людині так хочеться вірити в безсмертя зі збереженням особистості?

тобто як не крути, а душа несе відповідь за земне життя після смерті, тобто прив"язана до особистості. звідки така впевненість в цьому? а якщо це всетаки частинка Бога? тоді вона нам і не належить як особистості... ми нею тільки користуємось. як вам такий погляд?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

«Одни смотрят на душу как на чудо, другие говорят о ней как о чуде, третьи слышат, что она подобна чуду, а есть и такие, кто, даже услышав о душе, не могут постичь ее».

«Бхагавад-гита»

«Если кончик волоса разделить на сто частей, а затем каждую из них разделить еще на сто, размер одной такой части будет равен размеру вечной души».

«Шветашватара-упанишад» (5.9)

«Размером индивидуальная душа не больше атома, и ощутить ее присутствие может только совершенный разум. Эта крошечная душа, которая парит в пяти воздушных потоках (прана, апана, вьяна, самана и удана), находится в сердце и распространяет свою власть на все тело живого существа. Когда душа очищается от оскверняющего влияния пяти материальных воздушных потоков, она полностью проявляет свою духовную природу».

«Мундака-упанишад» (3.1.9)

«Душа не рождается и не умирает. Она никогда не возникала, не возникает и не возникнет. Она нерожденная, вечная, всегда существующая и изначальная. Она не гибнет, когда погибает тело».

«Бхагавад-гита»

Душа, которую на санскрите называют дживой, принадлежит к пограничной энергии Верховной Личности Бога. Это значит, что она не обладает независимостью и постоянно находится под влиянием либо материальной энергии (майи), либо духовной (йога-майи).

По своим качествам душа, которую еще называют «малой отделенной частицей Высшего Духа», неотлична от Всевышнего, хотя и не может сравняться в Ним в количественном отношении. Иначе говоря, душа по природе духовна (вечна) и лучезарна. Эта лучезарность проявляется как совершенное знание (чит) и блаженство (ананда). Составляющие бытие души, таким образом, - вечная жизнь в полном знании и непреходящем блаженстве. Это называется на санскрите сат-чит-ананда-виграха. Слово виграха указывает на форму. Однако эта форма не материальна, а духовна.

В чем же смысл бытия души? В чем заключается ее непреходящая природа? Для описания неотъемлемых свойств того или иного объекта Веды используют слово дхарма. Например, дхарма сахара – быть сладким, а дхарма огня – жечь и давать тепло. Согласно Ведам, неотъемлемым свойством души, ее дхармой, является служение. В соответствии с тем, кому или чему служит душа, ее называют «обусловленной» или «освобожденной». В обусловленном состоянии душа служит своим чувствам, а в освобожденном состоянии – Верховной Личности Бога. В обусловленном состоянии душа вынуждена проходить через болезненный цикл повторяющихся рождений и смертей (самсара), тогда как в освобожденном состоянии она свободна от подобных перемен. В обусловленном состоянии душа ощущает на себе влияние майи, иллюзии, тогда как в освобожденном состоянии иллюзия рассеивается.

Человек с материальным сознанием находится под влиянием ложного эго, которое заставляет его думать, что он сам совершает все свои действия. Он не сознает, что его тело – это механизм, созданный материальной природой, которая действует под надзором Верховного Господа.

Деятельность души в освобожденном состоянии называется бхакти, всепоглощающим служением Верховному Господу, с любовью и преданностью.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

тут таке питання визріло: чому людині так хочеться вірити в безсмертя зі збереженням особистості?

тобто як не крути, а душа несе відповідь за земне життя після смерті, тобто прив"язана до особистості. звідки така впевненість в цьому? а якщо це всетаки частинка Бога? тоді вона нам і не належить як особистості... ми нею тільки користуємось. як вам такий погляд?

Тому що дуже хочеться вірити. Моя душа - це ж я!... Не якась там частинка (хай навіть Бога), а "Я". І дуже не хочеться вірити що оте "Я", котре є вітленням моєї особистості, колись перестане існувати. А думка про тимчасову "оренду" самого себе на період земного життя, як на мене, якась неприродна.

Подібна віра це просто природна психологічна потреба.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

А есть ли душа в деревьях, цветах, траве, воде, камнях, металлах?

Что такое душа дерева - дым, когда оно сгорает?

Что такое душа воды - пар, когда она кипит?

Или же душа существует только у т.н. "живых существ", которые наделены разумом и умеют есть и отдавать съеденное обратно? :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Всего существует 8400000 форм жизни, из которых 400000 относятся к разумным.

Камни,растения и пр.-это тоже формы жизни, они имеют сознание,но оно не очень развито.Даже когда мы срубаем дерево оно сопротивляется,но только очень слабо.Ученые с помощью приборов исследовали,что деревья чувствуют боль,когда их рубят.Животное,когда его убивают, сопротивляется сильнее,плачет и издает душераздирающие звуки.

Также некоторые ученые исследовали,что камни тоже дышат и у них даже есть пульс(один удар в сутки).

PS:подозреваю куда ты клонишь ;)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Aroma писав

Чого, в тварин також є душа. Вона знаходиться в крові.

Колись давним давно коли вбивали тварину, то з неї повільно витікала кров і вона вмирала, і люди подумали що в крові душа, що це душа витікає. Ця думка і в біблії відобразилася.

На той час це цікаве припущення, але воно вже застаріле. Причина смерті зовсім інша.

А Арома за своє життя десь пару відерець крові вжив. А скільки це частинок душ тварин страшно собі уявити.

Тільки не кажіть про це богу, бо він напевно не знає, що кров в капілярах залишається.

Формально Арома кров не вживає. Тільки фактично.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Але скільки запрагне душа твоя, будеш різати й будеш їсти м'ясо, за благословенням Господа, Бога твого, що його дав тобі в усіх брамах твоїх; нечистий і чистий буде їсти його, як сарну й як оленя. Тільки крови не їстимеш, на землю виллєш її, як воду.

(Повт.12:15,16)

Сказано, щоб кров виливалась як вода. Виходить нема потреби в тому, щоб цідити кров і висмоктувати з капіляр.

Це одне. Це було сказано в старому заповіті.

В новому є лише одна загадка про невживання крові, в книзі "Дiї апостолів" 15 розіділ.

Зараз я досліджую це питання, до кінця відповідей усіх не знаю.

Прочитавши цей розділ я зробив короткий аналіз. Ось він:

"Фарисеї, люди, які жили за законом, увірувавши в Христа, в спасіння по благодаті, чомусь казали, що потрібно продовжувати виконувати і далі закон усім неєвреям (далі погани), які увірували. Напевно, їм було важко розстатися просто так з тим, чим вони жили, з тим, що робили все життя. Чи можливо не зовсім розуміли.

Апостоли, зібравшись, вирішили, що Бог очистив усіх поган так само як і євреїв. Тобто у Христі різниці не стало між юдеєм і не юдеєм. Ісус спасає усіх одинаково по благодаті, тобто через віру не залежно від діл.

Прозвучала думка: Навіщо Бога спокушувати і знову вішати ярмо (малось на увазі виконання закону), яке з отців (тобто живших раніше) виконати ніхто не зміг (тому що Закон лише приводив усіх до Христа)

Тому постановили, щоб на поган ніякого ярма вже не накладати а тільки написати щоб стримувалися ідольських жертов, блуду, задушенини і крові.

Оберігаючись від цього вони зроблять добре."

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...