Перейти до змісту

Вакцинація (не вакцинація) дітей. Деякі документи.


sss381

Рекомендовані повідомлення

Переглядаючи простори інтернету натрапив на статтю про проблеми батьків не вакцинованих дітей. Можливо хтось почерпне щось корисне для себе.

Министерство образования и Министерство здарвохранения Украины выпустили совместный приказ, которым пытаются усложнить принятие невакцинированных детей в детские садики и школы, чем нарушают их права и ратифицированные Украиной международные конвенции.

Редакция "Главного" получила в свое распоряжение приказ, который районные управления образования рассылают во все детские дошкольные и школьные учреждения, заставляя администрации школ нарушать права невакцинированных детей.

Приводим текст приказа, который редакции передали директора школ, отказывающиеся его выполнять.

МІНІСТЕРСТВО

ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВО

ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

Від 29.09.2014 № 1/9-500 / № 04.01.16/28103

Обласні, Київська міська

державні адміністрації

Щодо вирішення окремих питань про зарахування

до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів

дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України на численні звернення щодо вирішення окремих питань про зарахування до дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення інформують.

Відповідно до статті 34 Закону України «Про освіту», прийом дітей у дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють. Згідно зі статтею 36 Закону України «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. Статтею 18 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачено, що зарахування учнів до загальноосвітнього навчального закладу проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).

Згідно з пунктом 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. № 305, прийом дітей в дошкільний навчальний заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Доводимо також до відома, що згідно із Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (статті 12 і 15) та «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 27), з метою запобігання захворюванням на туберкульоз, поліомієліт, дифтерію, кашлюк, правець та кір в Україні профілактичні щеплення є обов’язковими.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Слід зазначити, що на сьогодні існує дефіцит необхідних вакцин. Така ситуація виникла з об’єктивних причин (неможливість перереєстрації, недофінансування, знаходяться під забороною вакцини Російського виробництва).

Відповідно до Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні» від 29.11.2002 № 434 (далі Примірне положення), медична документація для зарахування дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів включає форму № 026/о з висновками про стан здоров’я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о); дані лабораторних досліджень.

Медична документація видається на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів.

Питання щодо відвідування навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією (для зарахування до загальноосвітнього навчального закладу з залученням епідеміолога).

Враховуючи зазначене, керівник навчального закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу за наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка, а для дітей у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення (незалежно від причин), додатково подається висновок лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу державної (комунальної) форми власності, у якому зазначено, що дитина здорова і може відвідувати навчальний заклад.

Якщо лікарсько-консультативна комісія приймає рішення щодо заборони відвідування дитиною, у якої відсутні профілактичні щеплення, навчального закладу (при складній епідеміологічній ситуації та (або) індивідуальних показниках), то питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішується місцевими органами управління освітою.

Враховуючи викладене, МОЗ України та МОН України пропонують обласним, Київській міській державним адміністраціям при прийомі дітей до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів зазначені у листі рекомендації, стосовно вирішення окремих питань щодо зарахування та відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітей, у яких відсутні обов’язкові профілактичні щеплення та відповідно до ситуації, що склалася на сьогодні з забезпеченням вакцинами, прийняти до відома та використання в роботі. Пропонуємо проводити належну роз’яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності обов’язкових профілактичних щеплень.

Приказ подписан:

Наомним, эксперты уверены, что вакцинация школьников – это узаконенная дискриминация.

Президент ГО «Лига защиты гражданских прав» Вячеслав Костылев считает, что дискриминация заключается в том, что для посещения учебных заведений нужна справка о том, что ребенок может посещать детские коллективы. Однако если нет прививок, врачи такую справку не дают.

По словам Вячеслава Костылева, основная проблема заключается в том, что большинство отказников не принципиальны. Причиной родительского отказа от прививок стали осложнения после вакцинации. Однако, врачи отказываются связывать эти осложнения с прививками, списывая их на совпадения.

В мире есть два пути воздействия на людей – пропаганда и, в случае Украины, узаконенная дискриминация. По мнению ГО «Лига защиты гражданских прав», такой прессинг в отношении вакцинации детей основан не на желании защитить их, а на желании заработать. С взрослыми этот номер не срабатывает, так как на них нет таких сильных рычагов воздействия (перспектива не получить необходимое среднее образование).

«Не привитый ребенок совершил преступление только потому, что не дал на себе заработать», - поделился своим мнением Вячеслав Костылев. - В соседней России уже 15 лет не привитые дети спокойно ходят в садики и школы. И ничего».

На мероприятии присутствовала Нила Погорелова, мать ребенка, которому очень долго отказывали в возможности посещать школу по причине отсутствия необходимых прививок. Однако, медкомиссия резко изменила свое решение после того, как узнала, что женщина планирует обращаться в СМИ. Что, по словам Вячеслава Костылева, еще раз доказывает неправомочность таких дискриминационных действий.

Адвокат Юлия Заремба сообщила, что, в основном, в школах опираются на форму 026. Однако, по словам госпожи Заремба, эта форма не содержит графы, где бы указывалось, можно, или нельзя ходить в школу. Более того, решение о принятии детей в учебные заведения принимает исключительно руководитель заведения.

«Законодательство не подразумевает подобной дискриминации. Никто не может запретить детям ходить в учебные заведения. Это противоречит украинской конституции», - поделилась адвокат.

На вопрос о том, имеют ли право родители отказаться от вакцинации ребенка, если им не предоставят доказательств безопасности вакцины, Юлия Заремба ответила, что право такое родители, безусловно, имеют.

Напомним, как сообщал официальный сайт МОЗ со ссылкой на главного детского иммунолога столичного управления Минздрава Федора Лапия, медицинские работники, в соответствии с законодательными актами и функциональных обязанностей, готовят только вывод о состоянии здоровья ребенка - здоров или нездоров, привит или не привит. Решение о приеме невакцинированных детей или которым не проведен весь объем вакцинации, принимает исключительно руководитель учреждения образования или детского сада, а не врач.

Ситуацию еще в 2013 году разъяснили и в профилльном министерстве. "Учреждения здравоохранения, когда речь идет о ежегодных профилактических осмотрах школьников и медицинских осмотрах перед поступлением в дошкольные учебные заведения, готовят заключение о состоянии здоровья ребенка – здоров он или не здоров, привит ребенок или не привит", – рассказала начальник управления материнства, детства и санаторного обеспечения Министерства здравоохранения Алена Терещенко.

"Решение о приеме детей, которые не были привиты, или которым не был проведен весь объем вакцинации, принимает руководитель учреждения образования – директор садика или школы. Но отнюдь не врач", - поясняет она.

По словам Терещенко, для непривитых детей разрабатывают специальный график вакцинации и рекомендуют (!!!) родителям в период эпидемиологической заболеваемости ОРВИ, гриппом или другими инфекциями, не приводить детей в закрытые коллективы, так как они могут представлять угрозу для остальных малышей.

Если школьникам предлагают индивидуальную форму обучения, то надо помнить, что существует иерархия нормативных актов, напоминает юрист Заремба. "Выше всего – Конституция, далее идут законы об образовании. В них записано, что право на образование имеют все, независимо от состояния здоровья", – говорит она.

"А состояние здоровья – врачебная тайна, на которую мы все имеем право. Все нормативные акты, кроме закона "О защите населения от инфекционных болезней", говорят о равенстве. Нормы законов, которые выделяют определенную группу населения – привитые или не привитые – являются дискриминацией. Что же касается индивидуальной формы обучения, то есть четкие рекомендации, когда можно применять ее к ребенку. В этом перечне слов о вакцинации нет", - поясняет юрист.

Более того, Министерствао образования Украины уже давно была озвучена и обоснована позиция о незаконости непринятия невакцинированных детей в садики и школы:

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10, тел. (044) 486-24-42, факс (044) 236-10-49, [email protected]

від 25.05.11 № _ 1/9-389____

на № ___ від

Міністерство освіти і науки

Автономної Республіки Крим,,

управління освіти і науки обласних,

Київської та Севастопольської

міських державних адміністрацій

Про дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу

Міністерство звертає увагу на дотримання порядку прийому дитини до дошкільного навчального закладу.

Так, згідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Держава забезпечує доступність дошкільної освіти в державних і комунальних учбових закладах. Згідно з рішенням Конституційного суду України від 04.03.2004 р. № 5-рп/2004 доступність освіти, як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає, що нікому не може бути відмовлено у праві на освіту і держава має створити можливості для реалізації цього права.

Відповідно до ст. 34 Закони України «Про освіту», прийом дітей в дошкільні навчальні заклади проводиться за бажанням батьків. Згідно ст. 36 «Про дошкільну освіту», батьки мають право вибирати дошкільний навчальний заклад. У відповідності п. 6 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 р. №305, прийом дітей в дошкільний учбовий заклад здійснюється керівником протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної картки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження. Для прийому дітей до дошкільного навчального закладу (групи) компенсуючого типу додатково подається висновок психолого-медико-педагогічної консультації, територіального лікувально-профілактичного закладу чи тубдиспансеру, направлення місцевого органу управління освітою.

Довідка, форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.1999 № 302 «Про затвердження форм облікової статистичної документації, що використовується в поліклініках (амбулаторіях), видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Наразі, згідно зі ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки несуть відповідальність за стан здоров'я дитини, його фізичний розвиток.

Відповідно до ст. 12, 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов'язані надавати об'єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Особам, що не досягли п'ятнадцятирічного віку, профілактичні щеплення проводяться за згодою їх об'єктивно інформованих батьків, які мають право відмовитися від щеплень за відсутності повної об'єктивної інформації про вплив щеплень на стан здоров'я і подальші наслідки.

Дане право на відмову від щеплень закріплене і в п. 18 «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», затвердженого наказам МОЗ України від 03.02.2006 р. № 48. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 43429.11.2002 та затвердженого цим наказом примірного «Положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного та шкільного загальноосвітнього навчального закладу».

Враховуючи вище зазначене, відмова керівника дошкільного навчального закладу у прийнятті дитини до закладу без відповідних профілактичних щеплень суперечать діючому законодавству України. За наявності відповідних медичних довідок встановленого зразка із висновком лікаря, у якому зазначено, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, керівник закладу зобов’язаний прийняти дитину до закладу.

Зміст листа просимо довести до відома місцевих органів управління освітою, керівників дошкільних навчальних закладів.

Заступник Міністра Б.М.Жебровський

Важно отметить, что отсутствие вакцинации у ребенка не говорит о том, что ребенок не здоров. Таким образом, медучреждения ОБЯЗАНЫ выдать необходимую медицинскую документацию родителям непривитого ребенка для ее передачи в садик или школу и никакие врачебные комиссии здесь НЕ нужны.При этом, руководители учебных заведений НЕ имеют права не принять непривитого ребенка, если состояние его здоровья позволяет ребенку получать образование.

В случае, если медицинские работники занимаются откровенным шантажом, превышают свои служебные полномочия и отказываются выдавать необходимую медицинскую документацию невакцинированным детям, юристы советуют родителям оформить письменное требование к главврачу и немедленно написать заявление в прокуратуру.

Зразок заяви з вимогою довідки для

дитячого садку / школи

Головному лікареві поліклініки

.........................................…………

від ...(П.І.Б.), що проживає за адресою...

Заява

Я, ...., мати (батько) дитини ...., дата народження ..., прошу надати мені довідку про стан здоров’я моєї дитини для улаштування його до дитячого садку/школи.

Дитина оглянута фахівцями Вашого лікувального закладу, про що є записи в амбулаторній карті.

Мною оформлена відмова від усіх щеплень моїй дитині згідно з можливістю, яка надана мені наступними законами України:

Законом України «основи законодавства України про охорону здоров’я»:

Ст. 42 Ризиковані методи ... профілактики ... визнаються допу¬стимими, якщо вони ... застосовуються за згодою інформованого про їх можливі шкідливі наслідки пацієнта.

Ст. 43 Щодо пацієнта, який не досяг віку 15 років, медичне втру¬чання здійснюється за згодою їх законних представників.

Закон України «про захист населення від інфекційних хвороб»:

Ст. 12 Повнолітнім дієздатним громадянам профілактичні ще¬плення проводяться за їх згодою... Особам, які не досягли п’ятнадця¬тирічного віку..., щеплення проводяться за згодою їх батьків.

Мені відомо про протизаконну заборону, на яку посилаються Ваші лікарі, щодо відвідування дитячих установ дітьми, які не одержали належних щеплень згідно з календарем:

Закон України «про захист населення від інфекційних хвороб»:

Ст. 15 Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Однак звертаю Вашу увагу на наступні положення Конституції України:

Конституція України:

Ст 8. Конституція України має найвищу юридичну силу. За¬кони та інші нормативно¬правові акти приймаються на основі Кон¬ституції України й повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини й громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Ст. 53 Кожен має право на освіту.

а також на наступні закони:

Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст. 19 Кожна дитина має право на освіту.

Закон України «Про дошкільну освіту»:

Ст. 6 Принципами дошкільної освіти є: доступність для кож¬ного громадянина освітніх послуг, що надаються системою дошкіль¬ної освіти

Рішення Конституційного Суду України вiд 04.03.2004 № 5-рп/2004:

доступність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту на принципах рівності, означає, що нікому не може бути відмовлено в праві на освіту

Таким чином, Ваша відмова надати мені довідку для улаштування дитини до дитячого садку/школи порушує конституційне право дитини на освіту та низку інших законів України. Ця конституційна норма має силу, вищу в порівнянні із Законом України „Про захист населення від інфекційних хвороб.

Тому прошу надати мені відповідь письмово відповідно до закону України «Про звернення громадян», для складання мною заяви до прокуратури щодо про порушення Вашими лікарями та Вами особисто конституційного права моє дитини й подачі позовної заяви до суду.

Підпис, дата

Что касается вакцинации в садиках и школах, то стоит напомнить, что учителя не имеют права делать записи в дневниках детей о том, что ребенку некто собирается вколоть вакцину. Заниматься такой работой с детьми должны только медицинские работники. Кроме того медицинские работники не имеют права проводить вакцинацию ребенка без согласия на то родителей. При этом согласием является исключительно подписанное родителями "Информированное согласие и оценка состояния здоровья лица или ребенка одним из родителей или другим законным представителем ребенка на проведение прививки или туберкулинодиагностики". Такой документ родители имеют право подписать или не подписать перед каждой прививкой и пробой Манту, которые собираются провести врачи ребенку.

В пункте 7 указанного документа значится: "Ви отримали інформацію про процедуру щеплення, туберкулінодіагностики (проба Манту), протипоказання до проведення щеплення або туберкулінодіагностики, вакцину, можливі несприятливі наслідки". Родители должны ответить "Да" или "Нет". В случае, если родители считают, что не получили полной, достоверной и точной информации о негативных последствиях вакцинации, они имеют полное право ответить "Нет" и отказаться от вакцинации ребенка.

Джерело тут http://glavnoe.ua/news/n196244

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.



×
×
  • Створити...