Jump to content

Як правильно продати автомобіль?


Arden

Recommended Posts

Ніколи не займався продажем автомобіля, а тут виникла така необхідність.

Статті в інтернеті від 2013 року, а в нашій країні в законах все міняється дуже швидко і по декілька разів.

Як я зрозумів є три варіанти:

1. доручення - не підходить, так як автомобіль потрібно знімати з обліку.

2. довідка-рахунок - хто в Луцьку може виписати?

3. договір купівлі-продажу - чи потрібно перед нотаріусом знімати авто з обліку - клієнт з іншої області? чи потрібно платити 5% податок?

Взагалі чи є якісь платежі типу "податків, за справки і т.д." в державу і де їх платити?

Які можуть бути підводні камені?

Дякую за консультацію :)

Link to comment
Share on other sites

Біля МРЕВ є декілька "контор", які займаються випискою довідок-рахунків. Там же можна знайти і "рішал".

Але найкраще піти до нотаріуса на консультацію. Зазвичай в Луцьку нотаріуси консультують безкоштовно ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще один нюанс - автомобіль вантажний, тобто потрібно платити 5% від вартості?

Якщо власне ви самі оформлятиме продаж то на вантажні авто ставка податку при продажі по ст.173.1 оподатковується згідно ст.167.2 за ставкою 5%. Якщо дасте генеральне доручення то сам же покупець і буде переписувати авто і платити податок з доходів фізосіб(ПДФО). Єдине що потім при закінченні року Вам необхідно подати декларацію про доходи фізособи в податкову де зазначити суму отриману від продажу авто та надати копію квитанції про сплату даного податку, адже нотаріус виступає податковим агентом і він без квитанції не оформить договір. тому для нотаріуса дайте копію а собі лишить оригінал даби другий раз не платити ПДФО.

А податок 5% при продажу вантажних платиться завжди.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Всетаки хтось може чітко вказати як зараз ситуація з прямою переєрестрацією, скільки коштує, часу займає чи й досі зняття з обліку/довідка рахунок/постановка в моді? Чи є якісь нюанси, бо підходить час закінчення дії генерального доручення, треба переоформити на себе...І якщо вказано - вантажо-пассажирський тип чи поширюється тут 5% податку?

Link to comment
Share on other sites

Довго пояснювати, сходіть до нотаріуса і він вам все детально розжує. Але якщо коротко то...

Якщо ви плануєте перереєструвати авто на якому їздите по генеральному дорученню, то треба знімати авто з реєстрації і потім ставити. При чому на зняття документи подає інша особа, яка в генеральне доручення записана крім вас. Тобта знімає ваш брат чи батько (довідка-рахунок виписується на його і'мя), а ставите на облік уже ви (друга довідка на вас). Пряма перереєстрація з себе на себе не катить. Можу в чомусь помилятися, але існує такий концептуальний принцип.

За сплату мита і які відсотки не знаю. Але якщо підійти в касу в МРЕВ, то там можуть підказати.

Link to comment
Share on other sites

Довго пояснювати, сходіть до нотаріуса і він вам все детально розжує. Але якщо коротко то...

от ще б нотаріуса порекомендували... чи у всіх усе однаково?

Все одно. Але взагалі

Не полінуйтеся зайти в відділення банку, що є в МРЕВ і випитати скільки коштів піде на сплату всіх квитанцій. Щоб орієнтуватись в скільки те все обійдеться. А потім підходите в перше віконечко, де приймають заяви і викладаєте суть свого питання: "хочу зареєструвати авто на себе. от в мене є 1)техпаспорт, 2) доручення 3)... і т.д. ШО МЕНІ РАБИТИ?"

Я от не розумію, невже те МРЕВ таке страшне, що там нікому питання задати не можна? за це ж в морду не б'ють.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.



×
×
  • Create New...