Перейти до змісту

Сонячні колектори хто за хто проти )


Serg20279

Рекомендовані повідомлення

Ціну не знаю, розраховую по ціні металобрухту, але не впевнений ще, чи вдасця взяти. Висять без діла, а частина вже на брухт пішла. Розміри десь 120*60 є 100*60 і десь 60*60. Ті що 120*60 бутербродом дві стоять, з'єднані трубкою, а вже до тієї трубки приварений вхід, доведеться розрізати і можливо переварювати вхідні патрубки. Менші - одинарні, з ними мороки менше буде (компоновка приєднання така ж як на фото нижче).

Те що ізолювати, то ясно, і те що з насосом точно працюватимуть, теж ясно, але хочеться простіший варіант, пасивну систему.

Бачив і неті фотки подібних радянських батарей, але з іншою схемою змієвика. Ось:

post-3901-0-13388300-1427104441_thumb.jp post-3901-0-62586500-1427104471_thumb.jp

Яка схема цікавіша для сонячного колектора?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

  • Відповідей 292
  • Створено
  • Остання відповідь

Unknown, взагалі якщо розмістити горизонтально (але чітко горизонтально) слабкий конвективний рух має бути, я б особисто не експерементував. ККД буде низький. Буде дуже велика теплова інерція - теплу воду отримаєте лише після прогріву металу.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант, заюзати мікро-помпу (ставив собі для бовтання води в літньому душі), мінімальне споживання і достатня циркуляція

PC310412EBAY.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

post-3901-0-51926100-1427066810_thumb.jp

З такими батареями в якості колектора хтось експерементував ?

Без насоса ковекція буде відбуватися нормально ?

Так, якщо все правельно зробити,

покрити селективною фарбою, зробити короба, утеплити мін ватою, і правельно підключити.

виготовляв для знайомого, на основі цих радіаторів - колектори, за день нагріває до 45 літрів, води до 35 градусів,

ватрість перевтілення, близько 1300 гривень, (200 скло+250 корпус+ мін вата з фольгою 150+ герметик високо-температурний "еластичний" 50+покриття 250) + робота 400

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Контур, може бути і відкритого типу. все працює.

Поясніть будь ласка як? А то я не розумію! Щоб перейшла нагріта вода із колектора до бака для зберігання - потібно відкрити кран після ел. бойлера, тільки тоді перепіститься, а на її місце надійде холодна. Тобто щоб до нас дійшла тепла вода, треба випустити усю воду з бойлера та холодну з бака для зберігання. Що не так?

ні, церкуляція, не приривна, контур відкритого типу, (маїця на увазі те що він, не під тиском, розширювальний бак, як в автомобіля)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант, заюзати мікро-помпу (ставив собі для бовтання води в літньому душі), мінімальне споживання і достатня циркуляція

варіант!, Скільки орієнтовно вартує подібна штука?

Ще потрібно якесь автоматичне регулювання включення робити, щоб не охолоджувала помпа бак з водою. Є ідеї простого і недорого регулятора ?

Така батарея досить масивна, і води в ній, на око, немало поміститься - дійсно інерційна буде штука. В хорошу погоду не критично, а при слабкому перемінному сонці суттєвий мінус.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Є ідеї простого і недорого регулятора ?

Термостат від авто використати - струм у помпи не великий, контакти повинні довго служити. Можна і більш довговічне щось придумати - з датчиків дверей від сигналізації.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ватрість перевтілення, близько 1300 гривень, (200 скло+250 корпус+ мін вата з фольгою 150+ герметик високо-температурний "еластичний" 50+покриття 250) + робота 400

при такій ціні і ефективності, мабуть, краще за 95 дол. взяти ваш. Я думав про літній варіант для дачі. Бак без теплообмінника, з відкритим контуром, щоб мінімум вкладень і своїми руками.

Водопроводу там немає, є криниця і вібраційний насосик з шлангами. Зараз в літньому душі стоїть неутеплений бачок від пральної машинки Рига, на чорно пофарбований, із вмонтованим теном 1,5 кіловата, трохи сонцем гріється, трохи догрівається єлектро. Хочу удосконалити систему.

виготовляв для знайомого, на основі цих радіаторів - колектори, за день нагріває до 45 літрів, води до 35 градусів,

Якась мала ефективність виходить. За яких погодніх умов то було ?, система пасивна чи з примусовою циркуляцією?, якого типу радіатор (білий чи зелений з фото вище)?

Є ідеї простого і недорого регулятора ?

Термостат від авто використати - струм у помпи не великий, контакти повинні довго служити. Можна і більш довговічне щось придумати - з датчиків дверей від сигналізації.

Щось варіант термостата я не уявляю поки. Була думка керувати живленням помпи залежно від температури води, в ідеалі в залежності від різниці температур "батареї" і бака. Як туди механічний термостат приліпити ?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ще мінус акривної системи - відключення єлектроенергії в літню спеку, коли ти цього не бачиш ....

Хочеться щось максимально просте і пасивне все ж. Не таке часте використання системи буде, щоб вкладати щось суттєве.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

ватрість перевтілення, близько 1300 гривень, (200 скло+250 корпус+ мін вата з фольгою 150+ герметик високо-температурний "еластичний" 50+покриття 250) + робота 400

при такій ціні і ефективності, мабуть, краще за 95 дол. взяти ваш. Я думав про літній варіант для дачі. Бак без теплообмінника, з відкритим контуром, щоб мінімум вкладень і своїми руками.

Водопроводу там немає, є криниця і вібраційний насосик з шлангами. Зараз в літньому душі стоїть неутеплений бачок від пральної машинки Рига, на чорно пофарбований, із вмонтованим теном 1,5 кіловата, трохи сонцем гріється, трохи догрівається єлектро. Хочу удосконалити систему.

виготовляв для знайомого, на основі цих радіаторів - колектори, за день нагріває до 45 літрів, води до 35 градусів,

Якась мала ефективність виходить. За яких погодніх умов то було ?, система пасивна чи з примусовою циркуляцією?, якого типу радіатор (білий чи зелений з фото вище)?

Є ідеї простого і недорого регулятора ?

Термостат від авто використати - струм у помпи не великий, контакти повинні довго служити. Можна і більш довговічне щось придумати - з датчиків дверей від сигналізації.

Щось варіант термостата я не уявляю поки. Була думка керувати живленням помпи залежно від температури води, в ідеалі в залежності від різниці температур "батареї" і бака. Як туди механічний термостат приліпити ?

Тестували тиждень тому, літом думаю краще буде, все від сонця залежить. але результат, не поганий, враховуючи те що, вночі заморозок був, а в день +12 + сам колектор з простої сталі був, досить масивний (тобто частину, на себе брав) ну це бюджетний варіант, в двох екземплярах зробив, знайомому,

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Хочеться щось максимально просте і пасивне все ж. Не таке часте використання системи буде, щоб вкладати щось суттєве.

радіатор від старого холодильника. Ще дешевший варіант чорний шланг змійкою. Десь вже викладав колектор із шланга скрученого в спіраль, але там насос мусово.
Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

як варіант, заюзати мікро-помпу (ставив собі для бовтання води в літньому душі), мінімальне споживання і достатня циркуляція

PC310412EBAY.jpg

Акваріумна буде певно подешевше, та і працює мережі 220.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

радіатор від старого холодильника. Ще дешевший варіант чорний шланг змійкою. Десь вже викладав колектор із шланга скрученого в спіраль, але там насос мусово.

про шланг в спіраль читав, ідея цікава, особливо для системи без теплообмінника в баку, оскільки шланг не ржавіє і не потрібно паритися, як почистити стару батарею із середини.

"шланг змійкою" без насоса ніяк - там не організуєш постійного руху води вгору... Спіральку можна спробувати без насоса, згорнувши її пірамідкою, теоретично якась конвекція має бути, оскільки рух по спіраліі вверх.

А от радіатор від старого холодильника ще не зустрічав. Там же діаметр трубочок мізерний, через них і насосом непросто прокачувати мабуть буде. У дуже старих холодильниках були ніби радіатори не сіткові, а панельні, своєрідна панельна батарея з теплотрасою. Може там більший діаметр каналів?

Десь я бачив цікаву ідею невеликого об'єму акумулюючого бака. Два бачка з нержавійки від старої пральної машинки

post-3901-0-57434900-1427153660_thumb.jp

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

"шланг змійкою" без насоса ніяк - там не організуєш постійного руху води вгору...

Ви певно не зрозуміли як саме "змійкою". Синусоїда пам’ятаєте як виглядає? Поверніть на 90 градусів та приплюсніть її.

Mi30.jpg

Буде чудово працювати без насоса, за рахунок теплової конвекції - вода по мірі прогрівання постійно підіймається вгору.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви певно не зрозуміли як саме "змійкою". Синусоїда пам’ятаєте як виглядає? Поверніть на 90 градусів та приплюсніть її.

Буде чудово працювати без насоса, за рахунок теплової конвекції - вода по мірі прогрівання постійно підіймається вгору.

Я думав про змійку типу як на фото першої батареї, з довгими горизонтальними ділянками. Якась конвекція буде, то я розумію. Але чомусь думається, що слабка дуже, і, як наслідок, ККД низький. Хоча, можна поексперементувати.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Поверніть на 90 градусів

Точно треба повертати?

Гадаю так. Вода прогрівається та піднімається вгору. Якщо будуть ділянки де шланг чи труба буде йти вниз це буде створювати опір руху води. У чоловіка до якого ми їздили в колекторі таких ділянок немає, навіть горизонтальних труб в колекторі немає.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Ви певно не зрозуміли як саме "змійкою". Синусоїда пам’ятаєте як виглядає? Поверніть на 90 градусів та приплюсніть її.

Буде чудово працювати без насоса, за рахунок теплової конвекції - вода по мірі прогрівання постійно підіймається вгору.

Я думав про змійку типу як на фото першої батареї, з довгими горизонтальними ділянками. Якась конвекція буде, то я розумію. Але чомусь думається, що слабка дуже, і, як наслідок, ККД низький. Хоча, можна поексперементувати.

Спробуйте. Те, що я бачив не містило горизонтальних ділянок взагалі.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Гадаю так. Вода прогрівається та піднімається вгору. Якщо будуть ділянки де шланг чи труба буде йти вниз це буде створювати опір руху води. У чоловіка до якого ми їздили в колекторі таких ділянок немає, навіть горизонтальних труб в колекторі немає.

Так, але якщо горизонтально дивитись, то якраз воды треба буде текти вниз...

a2931a594e3198001555a6d0d81a9416_i-680.jpg

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

, якщо розмістити так то вниз - а вона в цей час нагрівається сонцем і має підійматись.

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Atmel, якщо розмістити так то вниз - а вона в цей час нагрівається сонцем і має підійматись.

Зверху і знизу вода має прогріватитьсь однаково, і тому, тоді, думаю, можливо, вона взагалі не буде рухатись(

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dima4s,

І у бак для зберігання води не надходитиме тепла вода, так як контур не замкнутий

а якшо так? http://prntscr.com/6ktlxl

система ж ніби замкнута поки ніхт оне бере воду з бойдера

хоча тоді напевно краще взяти колектор замкнутий з обмінником в баку і пускати холодну в бак і з бака в бойлер

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Deemon, від акваріуму?

грім його зна від чого, купив найдешевший варіант у китайців :)

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Dima4s,

І у бак для зберігання води не надходитиме тепла вода, так як контур не замкнутий

а якшо так? http://prntscr.com/6ktlxl

система ж ніби замкнута поки ніхт оне бере воду з бойдера

хоча тоді напевно краще взяти колектор замкнутий з обмінником в баку і пускати холодну в бак і з бака в бойлер

На мою думку в бакові нагріється, у бойлері ні. Як гаряча вода з бака має потрапляти у бойлер, коли ніхто воду не використовує?

Посилання на коментар
Поділитись на інші сайти

Заархівовано

Ця тема знаходиться в архіві та закрита для подальших відповідей.




×
×
  • Створити...